wireles umrezavanja
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: wireles umrezavanja

Početnik
    Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano wireles umrezavanja

Moze li mi neko objasniti kako ide bezicno umrezavanje kompjutera? ide li to preko bluetooth tehnologije ili neceg drugog? koliko sam ja skontao trba verovatno ubaciti d-brachet sa bluetoothom pa neki nacin konfigurusati mrezu? takodje me interesuje kolika je brzina takve mreze i dali ima kakvi vecih falinki tipa smetnje? unapred pouno hvala pedja63 :shock:

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Prvo reci za šta ti treba bežična mreža? Kakva je "konfiguracija terena"? Da li ima prepreka? Udaljenost? Brzina? Tek onda ti mogu detaljnije reći šta i kako. Što se BT-a tiče, sve preko komunikacije telefon-komp je čista budalaština, jer BT može da posluži SAMO za privremenu mrežu, kada nijedna druga nije moguća. Za sve drugo, bolja je klasika. Drugo, Wireless mreža je "svačija mreža", bez obzira na sve vrste enkripcija kojima je opremljena, tako da je konvencionalno zemaljsko-kablovsko rešenje i dalje ubedljivo najstabilnije, najbrže i samim tim najupotrebljivije.

To bi bilo u najkraćem. Sada ti reci svoje zahteve, pa da "razmotrimo". :wink:

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

BlueTooth je zamisljen da radi kao bezicni port, a ne kao mrezni konektor! Iako snjim mozes umreziti vise uredjaja ipak nije on za pravljenje stalne mreze!

Guest

Podrazumevano

Namjeravamo nas 5-6 da se umrezimo, Mi smo na udaljenosti 3-4 km. Radi se o Kotoru- Crna gora tako da je teren brdovit, opticka vidljivost skoro nemoguca jer ima i stari grad gdje su zidovi debeli i do 1m. Takodje bi ubacili u mrezu i jednu igraonicu sa 25 racunara, pa me interesuje koliko brzina protoka takve mreze pada sa porastom korisnika.
    Unapred hvala i veliki pozdrav sa mora

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

E i ja to sve planirah, mada trenutno nisam u CG (poreklom jesam) ali se ispred nase wireless konekcije isprecilo citavo brdo.

Aktivan član Leka (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano

Pogledaj na:
    http://www.nsmreza.co.yu/

Tu mozes naci objasnjenja i linkove za potrebnu opremu i uputstva za samogradnju i jos korisnih stvari po pitanju wireless-a.

Početnik
    Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Namjeravamo nas 5-6 da se umrezimo, Mi smo na udaljenosti 3-4 km. Radi se o Kotoru- Crna gora tako da je teren brdovit, opticka vidljivost skoro nemoguca jer ima i stari grad gdje su zidovi debeli i do 1m. Takodje bi ubacili u mrezu i jednu igraonicu sa 25 racunara, pa me interesuje koliko brzina protoka takve mreze pada sa porastom korisnika.
    Unapred hvala i veliki pozdrav sa mora

Slične teme

1. Wireles na laptopu?
    Autor Infiniti038 u forumu Internet
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.03.2009., 23:16
  2. Moze li mi neko objasniti ove vrste bezicnog umrezavanja:
    Autor jovans u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.09.2006., 14:23
  3. Pitanje u vezi bezicnog neta i umrezavanja
    Autor bojance u forumu Hardver