fsikalna kasa
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: fsikalna kasa

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano fsikalna kasa

Zanima me jel neko zna gde moze da se nabavi fiskalna kasa ili neka druga kasa , koja ima 2 trake ,t.j. jedna traka je za kucanje pravih fiskalnih racuna na koji se placa PDV i druga traka koja kuca sve racune , i koja daje pravi uvid finansijsko stanje preduzeca , ugostiteljskog objekta ali se ti racuni ne salju u racunovodstvo i ne placa se PDV.... sto znaci da su lazni fiskalni racuni .
    Takve kase se obicno nalaze u kaficima i restoranima ....

Ja sam objasnio najprostijim recima , jer drugacije ne znam .

Jel moze neko malo vise da mi pojasni oko ovakvih kasa , gde mogu da se nadju , koja je cena ....

Buduća legenda neladm (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1256

Podrazumevano Re: fsikalna kasa

ohoho....razlika u kasama nema...jedne su samo fiskalizovane , a druge nisu...prilikom kupovine nove kase automatski se salje i zahtev za fiskalizacijom...tako da ti preostaje samo da kupis polovnu od nekog ko je zatvorio firmu i kucas dvaput...jednom tamo jednom vamo...
    Ako je A uspeh u zivotu,tada je A jednako X plus Y plus Z.X je rad,Y je igra, a Z je drzati jezik za zubima.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Re: fsikalna kasa

Razgovarao sam sa dosta ugostitelja , dosta njih ima takvu kasu , sa duplom trekom , ali niko nece da prica odakle je nabavio , niko ne kaze cenu , niko nista konkretno ne govori .
    Pa sam se nadao da ce neko na forumu da mi pojasni !

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •