Bласт игнорише кризу
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: Bласт игнорише кризу

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Podrazumevano Bласт игнорише кризу

„Прошлонедељни копаонички сусрет политичара, привредника и економиста само је још један доказ олаког односа наше елите према све оштријој рецесији. И уместо да чујемо шта ћемо и како да урадимо не бисмо ли њене последице што више ублажили, јер на узроке не можемо да одговоримо, ми смо поново били сведоци подгревања климе како је све мање-више нормално. Тако је било почетком октобра, када смо први пут упозорили да светска финансијска криза и рецесија долазе с несагледивим последицама, тако је и сада – игнорисање крајње опасних чињеница и показатеља„ рекао је за данашњу „Политику“ Стојан Стаменковић, уредник билтена „Макроекономске анализе и трендови“.

Када овакву оцену економске ситуације да неко од опозиционих првака, можда се и може посумнњати да је реч само о природној политичкој борби, али када критику власти упути стручњак који је истовремено и члан саветничког тима премијера Цветковића јасно је да је ситуација најблаже речено алармантна.

Да је привредна динамика на опасној силазној путањи не указује само инфлација од 5,3 одсто у прва два месеца или пад увоза од 37,5 и извоза од 24 одсто. Све мање купујемо репродукциони материјал (29,8), енергију (21,6) и капитална добра (24 одсто). Шта то значи? Да наша прерађивачка индустрија стаје, а с њом – извоз и понуда добара за домаће тржиште. Инвестиције су већ у дебелом реалном минусу – 15 одсто.
    Предлог министра Расима Љајића да се одраде изгубљени часови рада због кризе, Стаменковић је назвао чистим синдикалистичким приступом. У томе нема ни трунке економије или, можда, Љајић очекује да се рецесија заврши за Титов рођендан. Идеја о скраћењу радне недеље није нова. То су већ учиниле неке земље, али свуда је дошло и до пада надница. Не може се, упозорава Стаменковић, смањити фонд радних сати за 20 до 25 одсто, а да се то не одрази на трошкове радне снаге. Једно друго мора да прати. А то да ће држава нешто да субвенционише, више је политичко обећање, него реална могућност. Јер, у буџету за тако нешто нема пара.
    „Све оне који су се сада сјатили на Копаоник звали смо на наше саветовање другог дана Светог Николе, 20. децембра, на Економском факултету. Нико од њих се није одазвао нашем позиву. Још су се љутили што им се тамо неки економисти петљају у посао и кроје им буџет. А да су тада били, неке би ствари раније чули а сада би, можда, другу причу причали. И то је још један доказ како наша политичка елита не схвата шта нам се дешава“, истакао је Стаменковић.
    Poslednji put ažurirao/la Koschei.Besmertnii : 11.03.2009. u 11:31
    Но без медведя нет тайги, без тайги нет Сибири, без Сибири нет России, без России весь мир сирота.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: ВЛАСТ ИГНОРИШЕ КРИЗУ

Ova vlast smatra da je nedodirljiva kao i većina vladajućih garnitura do danas u Srbiji.Nezainteresovana za državu i narod,a o nekom vođenju ekonomije nema ni reči.Jednostavno,računaju da će ili da su drpili dovoljno para,a pošto imaju miliciju pod svojom komandom smatraju da su bezbedni od bilo kakvih dešavanja na ulici.

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Paa.ne verujem da ignorishu,bash,...verujem da su u pitanju mogucnosti...ccc.

Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Citat Original postavio vuda Pogledaj poruku
    Paa.ne verujem da ignorishu,bash,...verujem da su u pitanju mogucnosti...ccc.

Па наравно кад су бесомучно трошили (а и даље троше) девизне резерве на очување курса динара да не би Мишковић био на штети!
    Но без медведя нет тайги, без тайги нет Сибири, без Сибири нет России, без России весь мир сирота.

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Kad je vec tako ,pitam se :

"Nashli ste poneku svrsishodnu misao?
    Interesantni su vam pokushaji neutralnog stava ?
    Imate zhelju ili potrebu za skromnu donaciju bez uslova ?"

ps.
    Politika,il`neshto drugo,hmm...pitanje je sad?!
    (znam gde je pdf "mali oglasi")

Elita
    Učlanjen
    01.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    319

Naravno da sve znaju,
    ali treba sacuvati ovcice na broju,
    da bi sto duze ostali u foteljama,i jos se malo nalapali,
    jer da ih je briga za narod,pa bar bi nesto ispravno napravili,
    ne verujem da su bas toliki debili,da ne znaju

Veoma poznat Fixa (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1033

juče valjda je u kažiprstu gostovao neki lik iz organizacije poslodavaca. momenat u kome sam se ja zblanuo je kad je rekao da oni moraju da LOBIRAJU da se u skupštini raspravlja o privrednoj situaciji.

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Требали сте јуче гледати Смиљу Аврамови и њену изјаву да је у НАТО-у заузет став да се Србији несме дозвилити привредни развој.
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio pinki borac Pogledaj poruku
    Требали сте јуче гледати Смиљу Аврамови и њену изјаву да је у НАТО-у заузет став да се Србији несме дозвилити привредни развој.
    pa to je tako ocigledno da to ne kapira samo neko ko je glup

jer ovo sto su uradile demokrate u srbiji sa nasom privredom , to bi uradio samo neko ko je neprijatelj srpske drzave i naroda

Al sta vredi kad imamo glup veoma glup narod , koji to ne vidi i jos im pride daje glasove na ime laznih obecanja

Imate primerke tih glupih ljudi koliko hocete i na ovom podforumu
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Primećen član
    Učlanjen
    08.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku

jer ovo sto su uradile demokrate u srbiji sa nasom privredom , to bi uradio samo neko ko je neprijatelj srpske drzave i naroda

Al sta vredi kad imamo glup veoma glup narod , koji to ne vidi i jos im pride daje glasove na ime laznih obecanja

Fantasticna je doza ubedjenja s kojom nastupas.Steta samo sto nisu radikali na vlasti

Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Podrazumevano Re: Бласт игнорише кризу

Не разумем само ко је и зашто мењао наслов теме???????????

По одговорима можете видети да сам ја исправно написао наслов, јер о томе водим рачуна!!!!!!!!!!!

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Влада..нема рецепт да опорави земљу, и једини начин је да забије главу у песак и прави се као да се ништа не дешава!
    “Mors tua, vita mea”

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio Kolja_87 Pogledaj poruku
    Fantasticna je doza ubedjenja s kojom nastupas.Steta samo sto nisu radikali na vlasti
    pa statistika sve pokazuje

1998 godine znaci pre 10 godina mi smo imali vecu industrijsku proizvodnju i izvoz nego u celom periodu od 2000te godine do danas

recimo ove 2009 godine imacemo izvoz i proizvodnju na nivou 1994 godine tj godine kad smo bili pod najzescim sankcijama.

To samo pokazuje da neprijateji srpske drzave i nacije i sluge zapadnih nacista vladaju ovom zemljom

Jer kako je tako nesto moguce , da isti narod ima vecu proizvodnju i izvoz pod sankcijama i ratovima nego danas kad sankcija i ratova nema?
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Aktivan član tsartsaris (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Sva sreca da si ti tako pametan.
    Samo te treba .ebati da bi se razmnozavao.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio tsartsaris Pogledaj poruku
    Sva sreca da si ti tako pametan.
    Samo te treba .ebati da bi se razmnozavao.
    Hvala Gospodu pa ne zivim u mraku u kojem ti zivis...........

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio Koschei.Besmertnii Pogledaj poruku
    Не разумем само ко је и зашто мењао наслов теме???????????

По одговорима можете видети да сам ја исправно написао наслов, јер о томе водим рачуна!!!!!!!!!!!
    da naslov je bio ispravan a sad je promenjen. promenio ga je neko od moderatora.

Primećen član
    Učlanjen
    08.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    40

pa statistika sve pokazuje

1998 godine znaci pre 10 godina mi smo imali vecu industrijsku proizvodnju i izvoz nego u celom periodu od 2000te godine do danas

recimo ove 2009 godine imacemo izvoz i proizvodnju na nivou 1994 godine tj godine kad smo bili pod najzescim sankcijama.

To samo pokazuje da neprijateji srpske drzave i nacije i sluge zapadnih nacista vladaju ovom zemljom

Jer kako je tako nesto moguce , da isti narod ima vecu proizvodnju i izvoz pod sankcijama i ratovima nego danas kad sankcija i ratova nema?
    Mislim da si u VELIKOJ zabludi,i da,hvala na prosvetljenju!

Aktivan član tsartsaris (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Hvala Gospodu pa ne zivim u mraku u kojem ti zivis...........
    Dobro je,znamo da ti zivis u svom virtuelnom svetu punom win-win situacija,gde Djura zatvara aerodrome,gde je Toma Nikolic nesto najbolje sto je Srbija imala,gde je Vucic gradonacelnik necega,gde se olimpijade otvaraju za 200 000 evra........

Ističe se rale74 (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio pinki borac Pogledaj poruku
    a videli smo kako se srbija lepo razvijala 90ih dok nisu dosli ovi nato placenici na vlast.
    da znas da je u pravu matora

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

Јасно Тихи као бели дан...битно је да нас који видимо онај преостали медиокритет назива параноицима...а они не виде ни оно што им је пред носом и за све криве већ четири године мртвог Милошевића.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Mislim da si u VELIKOJ zabludi,i da,hvala na prosvetljenju!
    ti si naveo da sam ja u zabludi al nisi naveo nijedan argument da opovrgnes moje argumente

ja sam ti naveo podatak da smo imali 1998 godine vecu industrijsku proizvodnju nego u celom periodu od 2000te do 2008 godine.

I da cemo ove 2009 sobzirom da vec sada imamo pad proizvodnje preko 20% i izvoza za 40% imati nizu industirjsku proizvodnju nego 1995 godine

kako ti to objasnjavas ? kako objasnjavas te cinjenice?

da smo vise proizvodili i bolje radili pod sankcijama nego danas?

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

ti si naveo da sam ja u zabludi al nisi naveo nijedan argument da opovrgnes moje argumente

ja sam ti naveo podatak da smo imali 1998 godine vecu industrijsku proizvodnju nego u celom periodu od 2000te do 2008 godine.

I da cemo ove 2009 sobzirom da vec sada imamo pad proizvodnje preko 20% i izvoza za 40% imati nizu industirjsku proizvodnju nego 1995 godine

Па које аргументе да ти наведе?

Ви'ш да је дете затровано медијском пропагандом.

Можда су њега убедили да је ''10 мање од 5'', али битно је да има оних којима њихова глава још увек припада, а нису материјалистички хедонисти.
    Ерих Фром

Primećen član
    Učlanjen
    08.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    40

Covece,da sam ja na tvom mestu,ja bih se zabio u misju rupu i ne bih izlazio dok ne vaskrsne Sloba.Ej,o cemu ti pricas?Uporedjujes sadasnjost sa `95-om?Svaki komentar je suvisan.

Primećen član
    Učlanjen
    08.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Па које аргументе да ти наведе?

Ви'ш да је дете затровано медијском пропагандом.

Можда су њега убедили да је ''10 мање од 5'', али битно је да има оних којима њихова глава још увек припада, а нису материјалистички хедонисти.
    Ti nemoj da diskriminises i da *****s(kad moram tako da se izrazim).Izvinjavam se zbog ruznih reci. Dete...Takva deca su i skinula zlo koje se zvalo Slobodan Milosevic.
    Dete...ccc

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

Covece,da sam ja na tvom mestu,ja bih se zabio u misju rupu i ne bih izlazio dok ne vaskrsne Sloba.Ej,o cemu ti pricas?Uporedjujes sadasnjost sa `95-om?Svaki komentar je suvisan.
    Дете, је л' ти можеш да схватиш да привреда у Србији СТОЈИ ?

Је л' можеш да схватиш да се у Србији прима плата само захваљујући кредитима из ММФ-а?

Шта ће бити кад ММФ буде заврнуо чесму?
    Од чега ће се онда примати плате.

Значи, ако хоћеш да учествујеш у дискусији, онда се наоружај аргументима.

Не тупи Никола сине.Изазиваш осмех на лицу.
    Ерих Фром

Slične teme

1. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 07.02.2009., 22:48

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •