Ateistički natpisi nepoželjni u Zagrebu

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Ženska mreža Hrvatske naručila je i platila da poruka "Bez Boga, bez gospodara" bude na tramvajima u Zagrebu mesec dana, ali je natpis skinut posle samo jednog dana jer je zagrebački ZET procenio da to nije u skladu s marketinškom politikom te kuće.


Kako piše "Jutarnji list", ateistički natpis bio je, po uzoru na zapadne zemlje, deo kampanje Koalicije za sekularizam, a naručila ga je koordinatorka Ženske mreže Bojana Genov.
2925977149b6632931bbf640941677_orig.jpg

Za jednomesečni zakup tri tramvaja na liniji 14, za mesec dana Genov je platila 11 hiljada kuna (oko 1.500 evra) za šta joj je uredno isporučen račun, ali je natpis dan nakon postavljanja skinut.

"Šefica marketinga mi je rekla da su se ljudi žalili pa su ga zbog toga tako postupili. To ne samo da je kršenje prava na slobodu govora, nego je reč o poslovnoj prevari, a najgore od svega je što je to javno poduzeće u vlasništvu građana, rekla je Genov za zagrebački dnevnik.

Prema njenim rečima ovaj slučaj pokazuje da u Hrvatskoj "ne postoji ravnopravnost kad je reč o slobodi govora, jer se vernički stavovi mogu čuti, ali ne i ateistički".

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?nav_id=349298

Да ли је Хрватска запад,и коме?:hahaha:
 
Jeste, a njih boli Q sta vi u Srbiji mislite ;)
Nije Hrvatska Srbija pa da manjina za nos vuce vecinu i jase ko magarce :D
Od hrvata se moze mnogo toga nauciti kako se voli i ceni svoja zemlja i svoj narod, samo je problem u tome sto srpski debil to uci bukvalno, pa o sebi stvara isti pogled kao sto ga i hrvat ima o njemu.
:thumbdown:
 
Jeste, a njih boli Q sta vi u Srbiji mislite ;)
Nije Hrvatska Srbija pa da manjina za nos vuce vecinu i jase ko magarce :D
Od hrvata se moze mnogo toga nauciti kako se voli i ceni svoja zemlja i svoj narod, samo je problem u tome sto srpski debil to uci bukvalno, pa o sebi stvara isti pogled kao sto ga i hrvat ima o njemu.
:thumbdown:
Слажем се са подвученим,само нација и религија нису једно исто.Акценат је на томе да су они нека врста католичких талибана.
 
Слажем се са подвученим,само нација и религија нису једно исто.Акценат је на томе да су они нека врста католичких талибана.

Na Balkanu je religija vezana za naciju i obratno, bar u ovom nasem slucaju, gde pricamo o Srbima i Hrvatima.
Ipak su "katolicki talibani" daleko ispred "tolerantnih" Srba, bar sto se tice njihovog dobra...a to je najvaznije zar ne.
 
Jeste, a njih boli Q sta vi u Srbiji mislite ;)
Nije Hrvatska Srbija pa da manjina za nos vuce vecinu i jase ko magarce :D
Od hrvata se moze mnogo toga nauciti kako se voli i ceni svoja zemlja i svoj narod, samo je problem u tome sto srpski debil to uci bukvalno, pa o sebi stvara isti pogled kao sto ga i hrvat ima o njemu.
:thumbdown:

Тачно да их није брига. Што се мене тиче, прекинути све односе са њима, пошто се другачије не може.
 
Na Balkanu je religija vezana za naciju i obratno, bar u ovom nasem slucaju, gde pricamo o Srbima i Hrvatima.
Ipak su "katolicki talibani" daleko ispred "tolerantnih" Srba, bar sto se tice njihovog dobra...a to je najvaznije zar ne.
Ми за себе не можемо да тврдимо ништа,пошто ни око чега не можемо да се договоримо.Први и најважнији договор је да један човек представља интерес целе нације.Ми никад нисмо имали консензус око тог једног,ма ко он био пошто смо сви паметни и сви знамо све.Све остало произилази из тог првог.
 
živimo u takvom vremenu da će nas jednog dana biti blam što smo bili religiozni.

Može biti, ali ne verujem. Mislim, teško da me može dva puta biti blam, pošto me je sada blam što sam kao dete i mladić bio ateista. Ali, šta da se radi? Komunistička indoktrinacija mladih naraštaja je bila prejaka. Mama i tata kući, i učiteljica u školi, su mi vrlo rano "objasnili" da ne postoji Bog, Deada Mraz, vile, veštice, vampiri i vukodlaci, duhovi (sve su to trpali u isti koš), nego da postoji samo jedno i jedino nadnaravno biće, veliki sin naših naroda i narodnosti Josip Broz Tito.
 

Back
Top