Da li je Bosko Buha izmisljotinja Komunista?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čekaj Mrkalj mislim da si pogrešno skapirao nameru i pitanje koje je postavio Stranac74...

Nakon svih komunjarskih laži, izmišljotina i falsifikata čovek dođe u situaciju da sve dovede u pitanje...

ironija kiselog je vec glupost sama po sebi, a ni njemu izgleda nije jasno šta želi da napiše i postigne itd...Pa ponoviću jer niko nikad nije suprotno tvrdio ovde...Od svih narodnosti u partizanima je bilo najviše Srba i oni su dali najveći doprinos antifašističkoj borbi partizana...To što su bili zavarni komunjarskom propagandom, i nesvesno se stavili na stranu onih koji su radili protiv interesa Srba i Srbije je druga stvar...a ko posledice toga ne vidi i danas taj je slep...

Svo duzno postovanje i pocast Bosku Buhi ali na drugu stranu poznato je da su Komunisti pravili mitove od poginulih, preuvelicavali dogadjaje itd...Takodje zloupotrebljavali decu, terajuci ih u prve redove, a primer je Bitka na Bukoviku, o kojoj tek treba da procitam, a onda cu postaviti ovde, gde je na taj nacin poginula jedna devojcica...

Dakle takvi slučajevi nisu strani, ali to nije bio slucaj sa Buhom...Boško Buha jeste heroj s tim što se može raspravljati o njegovom rođenju i koliko je godina imao kada je poginuo jer po mom saznanju na njegovom spomeniku na Jabuci nema godine rođenja ili nema tačnog datuma...
 
Poslednja izmena:
takvi mali, odvažni pojedinci, na bilo na kojoj strani su stvarno postojali, a istoriju, znamo, pišu pobednici..pa je malo sve predimenzionirano, dodato, konstruisano u propagandne svrhe. sa distance, poenta o bb je ono što koča piše - žrtvovanje dece i pravljene dece heroja tipa mirko i slavko...koji su fiktvni likovi, a autor stripa je, inače, bio u četnicima za vreme rata...
 
Koča: Nakon svih komunjarskih laži, izmišljotina i falsifikata čovek dođe u situaciju da sve dovede u pitanje...

Shvatam - zar ne misliš da je temu trebalo početi makar sa najklimavijim argumentom koji stvara tračak sumnje. A drugo, po čemu bi, čak i da je lažan, Boško bio štetan?

Prema tome tema je suluda i prljavo-propagandistička (čak iako to nije bila Strančeva namera) i trebalo bi je obrisati. Dakle, ovako se tema ne otvara. Jer, demanti ne pere parolu koju je Stranac (nesvesno) stvorio. Takođe treba obrisati ili promeniti naziv temi jer blati poštovanje prema mrtvima, prema mrtvoj deci. Na kraju, niko ne brani srpskom društvu da snimi film o malom četniku kuriru, konjovocu ili bombašu - svejedno.
 
takvi mali, odvažni pojedinci, na bilo na kojoj strani su stvarno postojali, a istoriju, znamo, pišu pobednici..pa je malo sve predimenzionirano, dodato, konstruisano u propagandne svrhe. sa distance, poenta o bb je ono što koča piše - žrtvovanje dece i pravljene dece heroja tipa mirko i slavko...koji su fiktvni likovi, a autor stripa je, inače, bio u četnicima za vreme rata...

1. partizani nisu mogli znati da ce pobediti u gradjnaskom ratu, niti da ce doci na vlast. tek posle teheranske konferencije je ta mogucnost (naglasak na mogucnost), postala izvesna.nisu imali nikakv razlog da zrtvuju decu (niti su to radili), zbog nekih posteriornih pobednickih istorija koje su visile u zraku.
2. interes srpskog naroda, koji se ovde stalno provlaci, je ireleventan, jer partizanski program bio multionacionlni, sto je davalo garanciju svakom ucesniku da ga niko nece ubiti samo zato sto pripada susednoj etnickoj grupi.da nije bio takav, ne bi imao takvu siroku podrsku, i partizani ne bi dobili rat. vidljivo je da je kolaps kraljevine bio uzrokovan, upravo srbijanskim interesima, od kojih je drugima kosa stajala na glavi, pa nitko nije bio zainteresiran za svete srbijanske interese, cak ni srbi u partizanima.
3. srbi su bili jedan od naroda unutar jugoslavije (kraljevine i socijalisticke), nista bolji , vazniji, od drugih naroda.teza o srpskoj iznimnosti u svakom pogledu, odgovara danasnjem
politickom momentu, pa se mirno tapsite po ledjima
4. ono sto (polupismeni ) koca , hoce da nam svima objasni je sledece;
srpska istorija ima kontinuitet preko izvornog cetnickog pokreta koji je vodio Srbin. Ideja
»malo uvecane« Srbije (etnicki ciste, ali to cemo precutati), je utemeljena u
srpskom narodu i zato je Srbija bila i ostala ravnogorska. Partizane je vodio Hrvat
sa losim namerama prema Srbima, pa su tako partizani-Srbi bili ideoloski
zabludele ovcice koje nisu prepoznale volju srpskog naroda olicenu u cetnickom
pokretu. Uz ovakve »cinjenice« legitimno je da srpski narod srusi partizanske
spomenike, da podigne cetnicke, da napise novu istoriju, da decu vaspitava u
duhu cetnistva jer Srbija je cetnicka. Krajnja implikacija je
Srbin=nacionalista=cetnik=svaki rat »u ime srpstva« je pravedan.
 
1. partizani nisu mogli znati da ce pobediti u gradjnaskom ratu, niti da ce doci na vlast. tek posle teheranske konferencije je ta mogucnost (naglasak na mogucnost), postala izvesna.nisu imali nikakv razlog da zrtvuju decu (niti su to radili), zbog nekih posteriornih pobednickih istorija koje su visile u zraku.
2. interes srpskog naroda, koji se ovde stalno provlaci, je ireleventan, jer partizanski program bio multionacionlni, sto je davalo garanciju svakom ucesniku da ga niko nece ubiti samo zato sto pripada susednoj etnickoj grupi.da nije bio takav, ne bi imao takvu siroku podrsku, i partizani ne bi dobili rat. vidljivo je da je kolaps kraljevine bio uzrokovan, upravo srbijanskim interesima, od kojih je drugima kosa stajala na glavi, pa nitko nije bio zainteresiran za svete srbijanske interese, cak ni srbi u partizanima.
3. srbi su bili jedan od naroda unutar jugoslavije (kraljevine i socijalisticke), nista bolji , vazniji, od drugih naroda.teza o srpskoj iznimnosti u svakom pogledu, odgovara danasnjem
politickom momentu, pa se mirno tapsite po ledjima
4. ono sto (polupismeni ) koca , hoce da nam svima objasni je sledece;
srpska istorija ima kontinuitet preko izvornog cetnickog pokreta koji je vodio Srbin. Ideja
»malo uvecane« Srbije (etnicki ciste, ali to cemo precutati), je utemeljena u
srpskom narodu i zato je Srbija bila i ostala ravnogorska. Partizane je vodio Hrvat
sa losim namerama prema Srbima, pa su tako partizani-Srbi bili ideoloski
zabludele ovcice koje nisu prepoznale volju srpskog naroda olicenu u cetnickom
pokretu. Uz ovakve »cinjenice« legitimno je da srpski narod srusi partizanske
spomenike, da podigne cetnicke, da napise novu istoriju, da decu vaspitava u
duhu cetnistva jer Srbija je cetnicka. Krajnja implikacija je
Srbin=nacionalista=cetnik=svaki rat »u ime srpstva« je pravedan.

@Mrkalj
Da, slazem se da Bosko ni u jednom slucaju ne moze da bude stetan, ali poznajem Stranca iz nekih drugih tema i jasno mi sta je hteo ovim pitanjem...

bla, bla, bla, bla....kiseli zar ti nije jasno da vrtis jednu te istu sarenu lazu na ovakvim temama...Vreme je pregazilo i tebe i tvoje komunjare, a pre svega ISTINA...ne vidim da je bilo koja tacka iz ovog tvog posta vredna komentara, osim jedne, 3. tacke...SRBI SU I TE KAKO BOLJI I VAZNIJI OD DRUGIH NARODA, unutar Jugoslavija o kojima pricamo, a to su zasluzili naravno I svetskim ratom...

Dok je narod Hrvata, funjara, tada bio, zna se na kojoj strani, na kraju gubitnickoj, a najveci podvizi su im bili, kao i tokom cele istorije, klanja neduznih civila, ti isti Srbi koji su zaduzili citavu evropu i svojom je hrabroscu zadivili, na kraju one koji su ih do juce klali primaju u zajednicku drzavu, sa sve sacuvanim cinovima za one koji su ta klanja predvodili....Pa idemo II sv.rat gde se taj isti narod funjara stavlja na istu stranu, opet cineci zlocine koje svet ne pamti u svojoj istoriji, nad onima koje su nazivali oslobodiocima, prolazi posle rata totalno nekaznjeno, opet stavljajuci se rame uz rame sa onima koji su izvojevali pobedu saveznika...

I tako je taj narod funjara sigurno izasao kao najveci pobednik do dana danasnjeg, a njihovi predstavnici obitavaju na ovom forumu u vidu kiselih i ostalih i jasno govore i pokazuju ko su i sta su...

I naravno kiseli da bi pobedom cetnika i Draze Mihailovica, tu koljacku i funjarsku Hrvatsku cekala zasluzena kazna!...pa sta si mislio...Ne bi vam bilo druga Tileta da vas izjednacava sa POBEDNICIMA, da vas pere od vasih gnusnih zlocina, istorijskih lazi i falsifikata, da vam kroji teritorije koje nikad u istoriji niste imali...Zato sliku druga Tileta svako u zadrtoj vasoj na zid da kaci i da ga slavi...

I de si na temi o Djurisicu, mislis da ce neko da zaboravi i predje preko tvoji lazi i blefova...muzeji, godine i natpisi...heheheheh

A onda milioniti put...

Hrvati su najhrabriji narod na svetu ali ne zato sto se nicega ne plase, vec zato sto se nicega ne stide!
 
Poslednja izmena:
Shvatam - zar ne misliš da je temu trěbalo početi makar sa najklimavijim argumentom koji stvara tračak sumnje. A drugo, po čemu bi, čak i da je lažan, Boško bio štetan?

Prema tome tema je suluda i prljavo-propagandistička (čak iako to nije bila Strančeva naměra) i trěbalo bi je obrisati. Dakle, ovako se tema ne otvara. Jer, demanti ne pere parolu koju je Stranac (nesvesno) stvorio. Takođe trěba obrisati ili proměniti naziv temi jer blati poštovanje prema mrtvima, prema mrtvoj děci. Na kraju, niko ne brani srpskom društvu da snimi film o malom četniku kuriru, konjovocu ili bombašu - svejedno.

Nameru moju neznas. Ako te nezanima tema nemoj odgovarati!
 
Komunisti su kao i svaki pobednici pisali istoriju. Stvaraju mitove,zatskavaju svoje zlocine...to sve stoji, ali Bosko Buha nije izmisljotina komunista .Bio je dete partizan,bombas,unistavao neprijateljske bunkere, i jos dok je bio ziv postao je legenda. Treba biti objektivan, njega nisu izmislili on je postojao i bio to sto je bio.
 
@Koca

Za prvo hvala, i dobro si procenijo zasto sam postavio temu!
Prica je ta da mi je komsija Hrvat isprico da je to izmisljotinja!On je rodjen 1929 blizu sela Boska Buha! Cak mi kaze da to na slici u linku totalno druga osoba!
To mi izprico tako u prolazu tako da ga nisam dalje ni upito!
Setih se komsije pre par dana i na ovu pricu,zato sam i otvorio temu!
 
@Koca

Za prvo hvala, i dobro si procenijo zasto sam postavio temu!
Prica je ta da mi je komsija Hrvat isprico da je to izmisljotinja!On je rodjen 1929 blizu sela Boska Buha! Cak mi kaze da to na slici u linku totalno druga osoba!
To mi izprico tako u prolazu tako da ga nisam dalje ni upito!
Setih se komsije pre par dana i na ovu pricu,zato sam i otvorio temu!

Izvor informacija komsija Hrvat. Neoborive dokaze koji se navode da je Bosko Buha komunisticka izmisljotina je komsija Hrvat koji je ISPRICAO i koji KAZE.
Ljudi ja sam mislio da ove teme posecuju ozbiljni ljudi,a ne...
Ja sad otvorim temu Ante Pavelic je bio biseksualac, a argumenti su prica se,govori se,jedna baba kaze...
Bosko Buha je stvarna istorijska licnost.
 
It ain't over till the fat lady sings:

MASTERMIND22.11.2007., 22:18

Nek nas sete iz filma Bosko Buha

Culi su od oca
videli od brata
pravili su puske
igrali se rata
zamagli se nebo
nad decom u travi (:
puce prava puska
i rat poce pravi

da ostanu deca
kada rat su sreli
nisu vise mogli
ili nisu hteli
prava puska puca
pravi oganj zeze
pobegla bi deca
al' ljudi ne beze

nek nas sete ove slike
na tu decu i te djake
sto su mali,mali za vojnike
al' veliki za junake


crna mracna sila
u susret im krece
plakala bi deca
al' vojnici nece
dok su bili djaci
sto sta nisu znali
na ispitu ovom
mnogi su i pali

nek nas sete ove slike
na tu decu i te djake
sto su mali,mali za vojnike
al' veliki za junake


download (http://www.sendspace.com/file/ad8sxq)

znaci..jebi me koja je ovo emocija rodjaci

U našem slučaju Oliver Dragojević.
 
Poslednja izmena:
naravno da je boško buha stvarna osoba

@ Koča, da li ti možeš i jedan post napisati a da ne vrijeđaš hrvate?
onako, čisto me zanima

bice da je istorija Hrvata sama po sebi uvreda...ja je samo predocio u par recenica...

ne vidim sta nije na mestu od onoga sto sam napisao, ako izuzmemo recimo ono ''funjare'', mada i tu stvari samo nazivam pravim imenom...sto se mene tice ti nemas veze sa tim, niti si mogao da imas, tako da licno tebe ne vredjam, niti imam tu nameru...

i ostaje mi samo da citiram Mrkalja:
''Vrěđa se samo onaj koji ima razloga za to''

a moj post je bio samo odgovor kiselom...
 
Poslednja izmena:
I kraj:

Danas bi imao 82 godine.

Narodni%20heroj%20Buha%20Bosko.jpg


Narodni heroj Srbin Boško Buha (1926-1943)​
 
Buha Rada Boško

Rođen je 1926. u Novoj Gradini, Virovitica, Hrvatska. Kao dijete siromašnih seljaka, koji su poslije prvog svjetskog rata kolonizirani u Podravini, Boško je poslije završene osnovne škole ostao na selu. Poslije uspostave Nezavisne Države Hrvatske, čim je počelo iseljavanje Srba iz Hrvatske, dolazi u Mačvu, gdje 1941. stupa u Mačvanski partizanski odred. Kratko je vrijeme bio na liječenju u oslobođenom Užicu, a prilikom povlačenja partizanskih snaga iz Srbije, i Boško se povlači s borcima Užičkog partizanskog odreda; poslije formiranja Druge proleterske brigade, ulazi kao borac u sastav njezina 4. bataljona.

Već prilikom odbrane Užica, i zatim u borbama s četnicima na Trešnjici i Karanu, Boško je pokazao izuzetnu hrabrost. Istakao se kao jedan od najvještijih bombaša u nizu borbi na Čajniču, Kozari, Tarčinu, Kupresu, Jajcu, Livnu i drugim mjestima, gdje god se borila njegova proleterska brigada.


I u kasnijim borbama na Kupresu, i u V neprijateljskoj ofanzivi, Boško je ispoljio veliku hrabrost, zbog čega je u dva maha nagrađen poklonima Vrhovnog komandanta.

Poginuo je, u sedamnaestoj godini, potkraj 1943, nedaleko od sela Jabuke, kod Pljevalja, ubivši prethodno nekoliko četnika, koji su ga dočekali u zasjedi kada se vraćao s omladinske konferencije.

Narodnim herojem proglašen je 20. decembra 1951. godine.
 
@Stranac i Mrkalj

E sad vidite na delu kako se zloupotrebljava lik jednog heroja, Srbina, da bi neko lecio svoje komplekse i frustracije...

Dakle svima je jasno da nema potrebe za ovakvim postom, kakav je poslednji kiselog, i da je besmislen jer je na samom pocetku Stranac vec postavio link ka biografiji Boska Buhe i to onaj koji bi se nesretnom kiselom najvise svideo, sa hr vikipedije...

Ali zasto nesretni kiseli postavlja ovaj post

''Već prilikom odbrane Užica, i zatim u borbama s četnicima na Trešnjici i Karanu, Boško je pokazao izuzetnu hrabrost. Istakao se kao jedan od najvještijih bombaša u nizu borbi na Čajniču, Kozari, Tarčinu, Kupresu, Jajcu, Livnu i drugim mjestima, gdje god se borila njegova proleterska brigada.


I u kasnijim borbama na Kupresu, i u V neprijateljskoj ofanzivi, Boško je ispoljio veliku hrabrost, zbog čega je u dva maha nagrađen poklonima Vrhovnog komandanta.

Poginuo je, u sedamnaestoj godini, potkraj 1943, nedaleko od sela Jabuke, kod Pljevalja, ubivši prethodno nekoliko četnika, koji su ga dočekali u zasjedi kada se vraćao s omladinske konferencije.''

''ubivsi prethodno nekoliko četnika''...to ne pise cak ni na hrvatskoj vikipediji ali zato imamo na slobodnoj Jugoslaviji...E ovo vam ljudi spada u red zloupotreba i komunjarskih izmisljotina, a oni kao kiseli zloupotrebljavaju ovakve heroje i sprdaju se sa bratoubilackim ratom...

Ponavljam, uz svu pocast heroju Bosku Buhi, tema bi stvarno trebala da se zatvori zbog ovakvih spodoba...
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top