CHEESECAKE

Malo da podignemo temu....:)
Oreo cheesecake
dsc05116.jpg


dsc05146.jpg

Juce sam pravila ovu "čiziku"mom tati za rođendan koji je 600km od mene,jest da nije probao..... al zato mi jesmo
a050.gif
a050.gif
a050.gif

Pravila sam po receptu sa coolinarike od Da Silve,posto nje nema vise na coolinariki pa se i automatski recept izbrisao,jedna zenskica mi je kopirala jel je imala shranjeno:),evo kako glasi.......
#
Podloga:

250g oreo keksa

80g omekšalog maslaca
Krema od sira I oreo kesića:

375gr philadephia krem sira

1/2 šalice šećera u prahu

1 žlica vanilla essence

1 šalica slatkog vrhnja

3 žlićice želatine u prahu

200g bijele čokolade

100g izmrvljenih oreo keksića

(mjera za šalicu je 250ml)
I još potrebno

3-4 komada jagoda za dekoraciju

3-4 komada izlomljenih oreo keksa
opis rada :

1. potrebno vam je sve ukupno 350g oreo keksa (250g za podlogu i 100g za u kremu)

2.U multipraktiu sameljite 250 g oreo keksa i dodajte 80g otopljenog maslaca, fini sjedinit smjesu i prstima utisnit na dno kalupa u kojem ćete radit kolač

3. stavit u frižider dok pripremate krem od sira

4. U zdjeli za miksanje pomiješat sir, šećer i vanillu...

5. nakon par minuta laganog miksanja dodat šalicu slatkog vrhnjate opet sve sjedinit , k tome doadt 200g otopljene čokolade i 3 žlićice želatine (al ne prepuna) koju ste predhodno rastvorili u 1/4 šalici vrele vode....

6. ostatak keksića , dakle onih 100g ugrubo sameljite rukama i ubacite u krem od sira te sve zajedno prelite preko podloge koja je sad već fino hladna..

7. stavite u frižider na barem 3 sata, a najbolje da prenoći u frižideru

8. prije serviranja ukrasite jagodama i keksima ;)
 
Evo malog doprinosa temi :)

1 sloj:
300gr mlevene plazme, 1 mali puter od 125gr i 100ml mleka izmešati i napraviti podlogu u plehu (oblik praugaonika, ne previše veliki)

2. sloj:
100ml slatke pavlake (jedna mala) umutiti sa 100gr šećera u prahu; dodati 3 sirka od po 100gr, 1 kiselu pavlaku; sve to umutiti. Preko umućenog fila preliti prethodno pripremljen 1 beli želatin (nabubri u hladnoj vodi 10 minuta i na šporetu ga mešaš dok se ne rastopi i onda preliješ fil)

3. sloj:
600gr malina i 200gr šećera kuvati na laganoj vatri 10-ak minuta; U to dodati 1 razmućen puding od vanile ili jagode i jedan crveni želatin prethodno pripremljen po uputstvu. Kuvati još par minuta uz neprestano mešanje, malo ohladiti i preliti toplo preko 2. Sloja. Staviti u frižider i služiti tek nakon minimum 12h, najbolje 24h.

Prijatno :)
 
naravno da moze
cokoladni cheesecake
300gr mlevenog cokoladnog keksa,125 gr margarina i malo maleka.to je podloga
800 gr NESLANOG SIRA,4 kasike prah secera izmesati.otopiti 200 gr mlecne i 100 gr crne cokolade i odvojiti malo za prelivanje kolaca ,a ostatak sipati u sir i izmesati.sipati preko podloge,preliti ostatkom cokolade i ukrasiti belom cokoladom ili vec po zelji.
NAPOMENA:ne stavljati vecu kolicinu cokolade jer je kolac prava atomska bomba.
ovo je po receptu Lorejn Paskal sa 24kitchen.koliko se ja secam ,ne ide slatka pavlaka.ja je nisam stavila i sasvim je ok i bez nje
 
naravno da moze
cokoladni cheesecake
300gr mlevenog cokoladnog keksa,125 gr margarina i malo maleka.to je podloga
800 gr NESLANOG SIRA,4 kasike prah secera izmesati.otopiti 200 gr mlecne i 100 gr crne cokolade i odvojiti malo za prelivanje kolaca ,a ostatak sipati u sir i izmesati.sipati preko podloge,preliti ostatkom cokolade i ukrasiti belom cokoladom ili vec po zelji.
NAPOMENA:ne stavljati vecu kolicinu cokolade jer je kolac prava atomska bomba.
ovo je po receptu Lorejn Paskal sa 24kitchen.koliko se ja secam ,ne ide slatka pavlaka.ja je nisam stavila i sasvim je ok i bez nje

Fala z:kiss: Probam prvom prilikom !
 
Ovo je recept koji je po mom misljenju najbolji

http://www.mirisjasmina.com/cheese-cake/

Dobila sam link od koleginice posto je donela kolac da probamo i svi smo se odusevili. Pre toga sam pravila nekoliko varijanti i ni jedna nije bila tako dobra i slatka. Pravila sam i po receptu Lepog Brke, i to je bio potpuni promasaj, keks se stavljao dole i posle se kolac pece, keks se izmrvio i sl.

Po ovom receptu ide med u donji sloj, zato je i sladak.
A sto se tice voca, ja uzimam mesano, mada volim da dodam malo vise kupina.
 
ČIZ KEJK(biljni)

SASTOJCI:

200 g oraha,10 urmi,200 g indijskog oraha,1 cajna kasika soli,5 supenih kasika agave nektara,300 g jagoda ili bobicastog voca.
PRIPREMA:

Prvi sloj- orahe isprati u tri vode i potopiti ih osam sati u vodu.Nakon toga orahe ubaciti u elektricni secko sa urmama i dodati malo agave nektara po zelji.To ce biti prvi sloj koji treba naneti na ravnu podlogu npr na ravan posluzavnik.

Drugi sloj-Indijski orah isprati u tri vode i potopiti dva sata u vodu.Nakon toga izblendovati i dodati malo soli tako da smesa koju dobijemo bude slana i kopmaktna a ne previse retka.Kada to zavrsimo naneli ste drugi sloj na prvi.

Treci sloj(fil)-Bobicasto voce po zelji staviti u blender sa agave nektarom i napraviti fil kojim cete prekritim kolac.
 

Back
Top