Поносно из Србије
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 88

Tema: Поносно из Србије

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Поносно из Србије

Нисам била бас сигурна где да сместим ову тему,па цу је убројати у политику,надам се да нисам много погресила...
    Рођена сам у Србији и ту живим цео свој живот. То је чињеница која се не може а и не желим да се икада промени и на то сам поносна. Међутим постоји нешто друго што ме мучи и што је евидентно да се дешава у последњих 20 и више година, а то је мишљење великог дела нашег народа и наших суграђана који живе у Србији, да смо почели да се стидимо, да губимо свој идентитет и да заборављамо све оно што је у овој земљи лепо и оно чега треба да се поносимо и дичимо. Идеја је да овде прикажемо све оне ствари због којих се поносимо што смо из ове земље, небитно да ли су то људи, спортисти, научници, глумци... да ли су то природне лепоте или грађевине, догађаји или чак неке историјске чињенице...Не треба писати и давати предлоге о нечему што је наша интерна ствар у земљи или спомињати неке кафиће, клубове и сличне ствари, нити се треба обзирати на нацинална и политичка питања, потребно је да дајемо предлоге оних ствари које пред светом дају праву слику о нама: нпр. Никола Тесла, Михаило Пупин, Милутин Миланковић, Ђавоља Варош, добитник оскара за специјалне ефекте, највећи православни храм на Балкану, EXIT...
    Па,да почнемо...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Re: Поносно из Србије

Ćele kula

“Ćele kula” je jedinstven spomenik u svetskim razmerama. Nekada se nalazio van grada, na Carigradskom drumu, a sada je u samom gradu, na bulevaru Braće Tasković. Kula je podignuta od lobanja srpskih ratnika, poginulih na Čegru, kod Niša, u bici koja se odigrala 31. maja 1809. godine. Izgrađena je vrlo brzo nakon bitke i to po naređenu Hursid paše, tadašnjeg truskog zapovednika Niša, kasnije velikog vezira.

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

A Mari usque ad Mare

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Tara9184 Pogledaj poruku
    Ćele kula

“Ćele kula” je jedinstven spomenik u svetskim razmerama. Nekada se nalazio van grada, na Carigradskom drumu, a sada je u samom gradu, na bulevaru Braće Tasković. Kula je podignuta od lobanja srpskih ratnika, poginulih na Čegru, kod Niša, u bici koja se odigrala 31. maja 1809. godine. Izgrađena je vrlo brzo nakon bitke i to po naređenu Hursid paše, tadašnjeg truskog zapovednika Niša, kasnije velikog vezira.
    ...kao klinac sam, posjetio...Niš....i čelekulu...mislim da je to bilo u ideji..upoznavanja bivse nam mile zajdenicke drzave..Mi iz Cro..smo isli upoznavti Nis..a Vi Dubrovnik..nebitno..sta sam ti htio reci...
    ..mislim da ti je tema dvosjekli mač...razmisli malo..kako u svijetu djeluje...spomenik..od ljudkih glava...oprosti..ALI......

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Folklorni ansambli koji opstaju sa malo sredstava, hidroelektrane na Dunavu, skole u kojima se jos uvek obraca paznja na opstu kulturu, a ne samo na strukovno obrazovanje...
    ...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

није битно како ће деловати свету...Већ је то споменик једне епохе која је обележила Србију и оставила велике последице и трајне ожиљке...

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

...

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Citat Original postavio iwo jima Pogledaj poruku
    ...kao klinac sam, posjetio...Niš....i čelekulu...mislim da je to bilo u ideji..upoznavanja bivse nam mile zajdenicke drzave..Mi iz Cro..smo isli upoznavti Nis..a Vi Dubrovnik..nebitno..sta sam ti htio reci...
    ..mislim da ti je tema dvosjekli mač...razmisli malo..kako u svijetu djeluje...spomenik..od ljudkih glava...oprosti..ALI......
    Deluje kao da smo branili debelguzu lenchugu Evropu od turaka
    ...

Poznat DJM (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    120

Делује као народ који би радије правио споменик од лобања, него пустио да му странац господари.

Иначе, мислим да Србија има јако лепих места за видети.

Штета је једина што се нико не труди да направи неки добар спој традиције и високо развијеног друштва...
    Доста смо се упознавали.
    Срьбїя Срьбомъ 6897!

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379
    ...

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Voda, vazduh, hrana, priroda...

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jeka Pogledaj poruku
    Deluje kao da smo branili debelguzu lenchugu Evropu od turaka
    ...Ok...kao..slazem..se.......na Nikopolju..

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Poslednji put ažurirao/la crveni oblak : 10.03.2009. u 18:05
    ...

Aktivan član ДЈ Стојко (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

...
    Neka Srbi sačuvaju ovaj spomenik. On ce naučiti njihovu decu šta vredi nezavisnost jednog naroda, pokazujuci kakvu su cenu platili njihovi očevi.

Alfonso de Lamartin, francuski pesnik
    Чегар је српски Термопилски кланац, и лепо би било да се суздржиш од коментара на овој теми.

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Citat Original postavio Tara9184 Pogledaj poruku
    Нисам била бас сигурна где да сместим ову тему,па цу је убројати у политику,надам се да нисам много погресила...
    Рођена сам у Србији и ту живим цео свој живот. То је чињеница која се не може а и не желим да се икада промени и на то сам поносна. Међутим постоји нешто друго што ме мучи и што је евидентно да се дешава у последњих 20 и више година, а то је мишљење великог дела нашег народа и наших суграђана који живе у Србији, да смо почели да се стидимо, да губимо свој идентитет и да заборављамо све оно што је у овој земљи лепо и оно чега треба да се поносимо и дичимо. Идеја је да овде прикажемо све оне ствари због којих се поносимо што смо из ове земље, небитно да ли су то људи, спортисти, научници, глумци... да ли су то природне лепоте или грађевине, догађаји или чак неке историјске чињенице...Не треба писати и давати предлоге о нечему што је наша интерна ствар у земљи или спомињати неке кафиће, клубове и сличне ствари, нити се треба обзирати на нацинална и политичка питања, потребно је да дајемо предлоге оних ствари које пред светом дају праву слику о нама: нпр. Никола Тесла, Михаило Пупин, Милутин Миланковић, Ђавоља Варош, добитник оскара за специјалне ефекте, највећи православни храм на Балкану, EXIT...
    Па,да почнемо...
    Одличан приступ стварима!

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

...Ok...kao..slazem..se.......na Nikopolju..
    neuki covece, i jesmo odbranili Evropu
    ...

Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Ево, на пример:

Манастир Манасија

Aktivan član ДЈ Стојко (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Манастир Студеница је један од највећих и најбогатијих манастира Српске православне цркве. Налази се 39 km од Краљева, а основао га је Стефан Немања 1190. године.

Утврђени зидови манстира окружују две цркве: Богородичну цркву и Краљеву цркву (цркву светих Јоакима и Ане), обе изграђене од мермера. Манастир је познат по својој колекцији фресака из 13. и 14. века.

УНЕСКО је 1986. уврстио Студеницу у листу Светске баштине.

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DJM Pogledaj poruku
    Делује као народ који би радије правио споменик од лобања, него пустио да му странац господари.

Иначе, мислим да Србија има јако лепих места за видети.

Штета је једина што се нико не труди да направи неки добар спој традиције и високо развијеног друштва...
    ..Ja nisam rekao da Srbija nije lijepa..i da nema prirodnih ljepota...ali...ako..se hvali..spomenikom..od ljudskih glava...oprosti..ali neki nordijac..Šved..Norvežan..neće baš blagonaklono gledati na takav spomenik...osim toga treend u novom svjetskom poretku..bas ne odobrava..takv nacin..iskazivanja...povijesnih..bitaka..zamisli da su Rusi kod Kurska..napravili..spomenik..od NJemackih glava...da me krivo ne shvatis.
    .spomenik=spomenik..
    .glave=glave.
    ...razlika je samo u vremeskom periodu...
    ..Ja razumijem da je to spomenik..ali nije za hvalu..probajte napraviti...turisticku..promidžbhu Niš-a..s tim spomenikom..pa cete vidjeti..reakcije...
    ........

Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Или, браћа Теофиловићи:

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jeka Pogledaj poruku
    neuki covece, i jesmo odbranili Evropu
    ..jeste..jeste...

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

..Ja nisam rekao da Srbija nije lijepa..i da nema prirodnih ljepota...ali...ako..se hvali..spomenikom..od ljudskih glava...oprosti..ali neki nordijac..Šved..Norvežan..neće baš blagonaklono gledati na takav spomenik...osim toga treend u novom svjetskom poretku..bas ne odobrava..takv nacin..iskazivanja...povijesnih..bitaka..zamisli da su Rusi kod Kurska..napravili..spomenik..od NJemackih glava...da me krivo ne shvatis.
    .spomenik=spomenik..
    .glave=glave.
    ...razlika je samo u vremeskom preeiodu...
    ..Ja razumijem da je to spomenik..ali nije za hvalu..probajte napraviti...turisticku..promidžbhu Niš-a..s tim spomenikom..pa cete vidjeti..reakcije...
    ........

Taj spomenik je napravljen od Srpskih a ne turskih glava, i stoji tu kao secanje na turski zulum.
    A Mari usque ad Mare

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Ako ne naguramo ovu temu za lepljivu, bruka...ajmoooo
    ...

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

.spomenik=spomenik..
    .glave=glave.
    ...razlika je samo u vremeskom periodu...
    ........
    zasto da ne pokazemo taj spomenik? mogu samo da osete duboko postovanje prema nepokornom narodu.znam ja da vama hrvatima to smeta,napravili ste jedan takav od 700 000 srpske dece i nejaci u jasenovcu

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1383
    Poslednji put ažurirao/la Пресретач : 10.03.2009. u 18:13 Razlog: greska u adresi

Slične teme

1. Сребренизација Србије
    Autor Teodosije u forumu Politika
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 12.04.2009., 17:32
  2. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.03.2009., 13:37
  3. Две Србије
    Autor AAPL u forumu Politika
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 24.02.2008., 05:01
  4. ВОЈСКА СРБИЈЕ А