techno

Boris.Sajkas

Primećen član
Poruka
704
zanima me razlika između ova dva muzička pravca, ako neko sa sigrunošću zna???
čuo sam da je razlika u tome da li ima pevanja u pesmi ili nema....
i koje je vaše opredeljenje?! :):bye:
 
zanima me razlika između ova dva muzička pravca, ako neko sa sigrunošću zna???
čuo sam da je razlika u tome da li ima pevanja u pesmi ili nema....
i koje je vaše opredeljenje?! :):bye:

ovo je toliko komplikovano pitanje da je nemoguće odgovoriti razumljivo... :neutral:
imaš više vrsta i techno i house muzike... i bilo bi glupo reći da je prisustvo/odsustvo vokala relevantan način za određivanje muzičkog pravca...
laički gledano, to bi mogla da bude neka gruba odrednica u današnje vreme... jer se danas sva elektonska muzika sa prisustvom vokala svrstava u house, a ono drugo po difoltu smatraju tehno muzikom... ali opet kažem- nije to baš tako jednostavno...
imaš house stvari bez vokala, kao i tehno stvari sa vokalom... :neutral:

možda bi se moglo reći da je house malo melodičniji od tehna... kao house više liči na muziku, dok je tehno ono tuc, tuc, tuc... što reče kreptoman... :lol:

nema tu sad nekog pisanog pravila, sve se to najlakše shvati slušanjem elektronske muzike... :)

a sa'ću ovo da šutnem na muziku, pa neka oni malo više muzički potkovaniji probaju da ti ovo bolje objasne... :D
 
House ti je ono sranje sto cujes svaki dan na Topfmu i slicnim glupostima.
A techno je prava stvar. :mrgreen:
Salim se, razlika je u tome sto su tehno producenti koncentrisani na ritam, jer je ritam ono glavno -sto pokrece, dok je house vise u fazonu nekih nabacanih melodija i ljigavih vokala.

Evo recimo 2 klasika...

House:

Techno:
 
ovo je toliko komplikovano pitanje da je nemoguće odgovoriti razumljivo... :neutral:
imaš više vrsta i techno i house muzike... i bilo bi glupo reći da je prisustvo/odsustvo vokala relevantan način za određivanje muzičkog pravca...
laički gledano, to bi mogla da bude neka gruba odrednica u današnje vreme... jer se danas sva elektonska muzika sa prisustvom vokala svrstava u house, a ono drugo po difoltu smatraju tehno muzikom... ali opet kažem- nije to baš tako jednostavno...
imaš house stvari bez vokala, kao i tehno stvari sa vokalom... :neutral:

možda bi se moglo reći da je house malo melodičniji od tehna... kao house više liči na muziku, dok je tehno ono tuc, tuc, tuc... što reče kreptoman... :lol:

nema tu sad nekog pisanog pravila, sve se to najlakše shvati slušanjem elektronske muzike... :)

a sa'ću ovo da šutnem na muziku, pa neka oni malo više muzički potkovaniji probaju da ti ovo bolje objasne... :D

'fala na šutanju :P :)

House ti je ono sranje sto cujes svaki dan na Topfmu i slicnim glupostima.
A techno je prava stvar. :mrgreen:
Salim se, razlika je u tome sto su tehno producenti koncentrisani na ritam, jer je ritam ono glavno -sto pokrece, dok je house vise u fazonu nekih nabacanih melodija i ljigavih vokala.

Evo recimo 2 klasika...

House:

Techno:

mislim da ima extra vokala u house muzici, npr. Kris Vilis, koji peva dosta pesama kod David Gete....dečko ima extra glas, iako liči na ped.era :)

a ne bi baš rekao da je to klasični primer housa........:think:


something funny ??? :)

tehno ti je ono TUC TUC TUC TUC
a house ono TANDARA MANDARA LA LA LA LA

pa može i tako :worth: :D
 
А шта је са Electro House? :mrgreen:

a šta je Tech House? :lol:


e da... stvarno ste odvratni sa tim da house sluša gej populacija i te fore...
ja celog života slušam house... a pouzdano znam da nisam gej... :lol:

to što house partiji pomalo liče na gej parade(i što se na gej paradama pušta house:roll:), ne daje vam pravo da tako govorite... :evil:


@Boris
ja ne govorim "koji sam pravac" jer slušam i jedno i drugo... :)
 
Techno ima neki ritam valjda, udaranje neko, ono što kaže kreptoman, ******* [nisam mislila na to :lol:]
A ovaj house, to neke happy melodije, što kaže haj_ho nabacane ;)
Trrrrr nanananm tutututu parrrrrr lalarrrrr i meh -.-
 
a šta je Tech House? :lol:


e da... stvarno ste odvratni sa tim da house sluša gej populacija i te fore...
ja celog života slušam house... a pouzdano znam da nisam gej... :lol:

to što house partiji pomalo liče na gej parade(i što se na gej paradama pušta house:roll:), ne daje vam pravo da tako govorite... :evil:


@Boris
ja ne govorim "koji sam pravac" jer slušam i jedno i drugo... :)

e da, i ja znam da nisam gej, a slušam huose :lol:

a ne kontam ti ovo zadnje!? ozbiljno!

Techno ima neki ritam valjda, udaranje neko, ono što kaže kreptoman, ******* [nisam mislila na to :lol:]
A ovaj house, to neke happy melodije, što kaže haj_ho nabacane ;)
Trrrrr nanananm tutututu parrrrrr lalarrrrr i meh -.-

heh, kad smo već kod ritma...tehno me sad podseti na one naše narodnjake, gde sa sintisajzeru (ovim novijim) pustiš nki ritam i melodiju, i udaraš samo u tri tipke i imaš pesmu....:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
House je zasnovan na najosnovnijem igrackom beatu, koji ide na jen-dva. Evoluirao je iz Disco i Dance muzike.
U Technu nema pravila oko beata i realno, ponajmanje je tuc-tuc. Techno je prvenstveno zasnovan na ritmici zvukova, sa minimumom melodike.
 
House je zasnovan na najosnovnijem igrackom beatu, koji ide na jen-dva. Evoluirao je iz Disco i Dance muzike.
U Technu nema pravila oko beata i realno, ponajmanje je tuc-tuc. Techno je prvenstveno zasnovan na ritmici zvukova, sa minimumom melodike.

Na najzalosniju zalost.

* [Razliku ne znam, al zajednicko je sigurno to sto iskusno ispiraju mozak.]
 
a šta je Tech House? :lol:


e da... stvarno ste odvratni sa tim da house sluša gej populacija i te fore...
ja celog života slušam house... a pouzdano znam da nisam gej... :lol:

to što house partiji pomalo liče na gej parade(i što se na gej paradama pušta house:roll:), ne daje vam pravo da tako govorite... :evil:


@Boris
ja ne govorim "koji sam pravac" jer slušam i jedno i drugo... :)

Може и Tech House. :)
Мада ми више прија Acid house. :mrgreen:

TB-303.jpg


TB-303. Yes! :D

PS

House није геј! :evil:
 
Guetta i ekipa slična njemu koja radi čist house su gejevi teški,voleo bi da čujem nekog ko se ne slaže...Čast pionirima tog zvuka kao što su Marshall Jefferson i Robert Miles.:worth:E sad,progressive house ima dosta dobrih pesama(kao npr.Jean Elan-Shake me)iako je nekako čudna muzika za moj ukus.:think:Tehno je veoma experimentalna muzika i daje mogućnost dobrog zezanja,dok je bilo koju vrstu house muzike teško"modovati".Minimal(koji u osnovi spada u tehno,mada od skoro postoje razne vrste)se najčešće pušta na žurkama uz izražen bas i veseo groove,tako da ga je ponekad teško razlikovati od tehno zvuka.Još jedna podgrupa tehna je schranz,apsolutno prepoznatljiv i veoma težak zvuk za uši.Realno,kazna je slušati škripu metala nekih 6-8h neprestano...
 

Back
Top