hard disk, kako da ga formatiram

nmirko

Početnik
Poruka
19
Imam hdd maxtor sata 160gb, prodje formatiranje ali i dalje ostaju podatci na njemu i sistem, ne obrise nista, podelim particije u podizanju sistema, prodje formatiranje ali nece da krene instalaciju xp-a.
probao sam sa svim zivim programima za reparaciju hardova ali opet nista, sve odradi, i sve kao ok ali on i dalje ima sistem i podatke na njemu...


Sta jos da probam, da resim taj problem...
Unapred hvala..
 
Udji u bios i iskljuci (disejbluj) "boot virus detection" ili slicno. To je opcija koja ne dozvoljava promenu strukture diska, odnosno ne dozvoljava upis u fat tabelu.
Ako ne pomogne:
Skini powermax, napravi disketu ili CD.
Podigni sistem sa tog, powermax CD-a ili diskete.
pokreni quick format. Obrisace samo prvih i poslednjih 300 megabajata.
A tu se nalazi fat tabela.
ondak pravljenje particija i format iz instalacije xp-a.
 
Uzmes jedan dobar veliki magnet i protrljas malo hard sa svih strana, to bi trebalo da unisti podatke :mrgreen:
p.s. naravno, ZEZAM SE ;)

Probaj ovo sa hirens boot CD-om. Imas tamo dosta programa, ako nece, probaj da ga formatiras u recimo neki ext3 file sistem pa ga vrati na NTFS.
 
Ako si sve gore predloge probao, znaci da je disk pokvaren.

Ili uzmi Hirens boot CD i probaj sa svim programima koji postoje za hard.

Ako ne Kupi novi :)


Upravo tako, Hiren's Boot, ali prvo bi trebalo da pobije sve particije pomocu FDISK (postoji i opcije "Deleto non-DOS partitions ako pocne da zeza), pa da fornira nove particije, pa tek posle toga da ih formatira. Drugo resenje je ubijanje MBR-a iz Knoppix-a, ali to bolje ostaviti...
 
mbr mozes ubiti i sa recoveri konzolom winovom tj ako imas dve ili vise particija ntfs pa promenis master boot records(mbr),a fdisk nema na hinrenu i brisanje non dos particija(to je redilo pod fatom koliko se secam ili ova moja verzija hirena to nema) uostalom bilo koji drugi leeve cd os-a samo da nije ntfs pa format,pa opet turi win(ako ga bas volis pa jovo nanovo)

P.S HDD radi jer dozvoljava novu instalaciju al icuva sys,da ti nemas neki softwer instaliran koji neda novo gazenje sys.pre je to bio neki gold partition nemogu da se setim ali je radio kao system recoveri konzole samo sto nije dozvoljavao ni jednu drugu instalaciju posle njega bez sifre.
 
Poslednja izmena:
mbr mozes ubiti i sa recoveri konzolom winovom tj ako imas dve ili vise particija ntfs pa promenis master boot records(mbr),a fdisk nema na hinrenu i brisanje non dos particija(to je redilo pod fatom koliko se secam ili ova moja verzija hirena to nema) uostalom bilo koji drugi leeve cd os-a samo da nije ntfs pa format,pa opet turi win(ako ga bas volis pa jovo nanovo)

P.S HDD radi jer dozvoljava novu instalaciju al icuva sys,da ti nemas neki softwer instaliran koji neda novo gazenje sys.pre je to bio neki gold partition nemogu da se setim ali je radio kao system recoveri konzole samo sto nije dozvoljavao ni jednu drugu instalaciju posle njega bez sifre.

Pomenuo sam Knoppix jer mi se cini kao elegantno i brzo resenje.

Hiren's Boot ima FDISK i mogu da se ubijaju NON-DOS particije - radio sam. Mislim da je najbolje da pobije sve particije, izparticionise iznova i krene da formatira.
 
Koje loženje pada ovde ***. A tek koji odgovori padaju , pa to ti je ja sam se rapametio od smeha.
@nmirko , ako neke stvari ne znaš da uradiš onda lepo odnesi HDD u servis da ti to tamo urade , a ne ovde da lupetaš i pričaš kako si sve probao i radio i da ti ništa ne uspeva
@ostali , kakva ja lupetanja čujem ovde od vas FDISK na SATA hdd? , ili DOS na sata hdd-u , pa da li ste vi normalni.
To što lik ili nema pojma ili vas namerno loži ovde , misliim pročitajte se.
Sve ovo se rešava sa instalacionim diskom od Xp sp2 jer on ima integrisane Sata drajvere., ili ga jednostavno zakačiti na postojeći komp koji radi i preformatirati ga iz computer menagmenta
Znači nema toga HDD-a čiji podatci mogu da prežive ove dve stvari.
 
FDISK i drugi DOS programi rade perfektno sa SATA i SATA II HDD-ovima, cak i kada su u RAID-u (konkretno, kod sebe tako radim)...a to sa instalacionim CD-om XP-a i formatiranjem ne uspeva uvek...u svakom slucaju, bilo bi uputno da malo razmislis pre nego sto napises ovakav post.

E da...nista se ne resava "sa instalacionim diskom", vec se resava instalacionim diskom.

Cheers!
 
Ovako Tex707 , ne **** , ne razlikuješ ti fdisk koji se nalazi flopy disketi koji nema S-ata drajvere u sebi od "Super Fdiska" kojeg je prošle godine u novembru na tržište izbacio neki Guru , on je veličine oko 4mb i ide na cd. i zvanična cena mu je oko 29$.
Rade DOS programi na njima ali pod emulatorom , radi čak i "FoxPro" koji još uvek polovina naših programera koristi za knjigovođstvene programe i još uvek debelo naplaćuje svoje krpljenje tih istih programa.
Što se ove teme tiče u nju se svakako dobro razumem , i isto znam da postavljač postova ili ne razume i ne zna ili vas sve redom zaebava svojim odgovorima.
 
Ovako Tex707 , ne **** , ne razlikuješ ti fdisk koji se nalazi flopy disketi koji nema S-ata drajvere u sebi od "Super Fdiska" kojeg je prošle godine u novembru na tržište izbacio neki Guru , on je veličine oko 4mb i ide na cd. i zvanična cena mu je oko 29$.
Rade DOS programi na njima ali pod emulatorom , radi čak i "FoxPro" koji još uvek polovina naših programera koristi za knjigovođstvene programe i još uvek debelo naplaćuje svoje krpljenje tih istih programa.
Što se ove teme tiče u nju se svakako dobro razumem , i isto znam da postavljač postova ili ne razume i ne zna ili vas sve redom zaebava svojim odgovorima.


Ala si ti neki pametan lik...
U poslednjih dva meseca sam povratio u zivot 10 hard diskova sa hirens-om, ali ovaj hard me bas ****, sve zive programe sam koristio i svi prodju kao da je sve u redu ali na kraju xp ostaje i oko 35gb podataka, kao da je zakljucano, nemam pojma kakva je to fora... znaci svi programi su upotrebljivani iz hirensa 9.nesto verzija,
10 dana racunar radi samo ovaj hard po ceo dan i celu noc, i sve je kao ok ali fajlovi ipak ostaju
 

Back
Top