ZASTO STE REKLI "NE" PRAVOSLAVLJU?

P E G A Z

Primećen član
Poruka
793
S obzirom da sam bio izlozen psiholoskom pritisku CUTANJA od strane admina i moderatora, prinudjen sam da licno otvorim ovu temu ;)

U nasoj zemlji ima mnogo sektasa, Budista pa i "ubedjenih" ateista. Sta vas je navelo da NE ODABERETE Pravoslavlje kao svoj duhovni put? Da li se ne slazete sa njegovim izlaganjem vere ili vas naprosto odbija moralna disciplina cije lose primere nije tesko naci medju "vernicima"?

Takodje, tema obuhvata i razlog PRIHVATANJA Pravoslavlja od drugih kao kontraargument.

Ovde ne zelim da raspravljam o tome koja je Pravoslavna Crkva "istinita" tj. SPC, ziloti, "matejevci" itd. i zato molim da se o tome ne povede diskusija. Ja ovde govorim o PRAVOSLAVNOM UCENJU tj ispovedanju vere, zasto vam je neprihvatljivo ili po cemu je veroispovedanje koje sledite za vas "bolje"

Hvala svim buducim ucesnicima teme!
 
Poslednja izmena:
S obzirom da sam bio izlozen psiholoskom pritisku CUTANJA od strane admina i moderatora, prinudjen sam da licno otvorim ovu temu ;)

U nasoj zemlji ima mnogo sektasa, Budista pa i "ubedjenih" ateista. Sta vas je navelo da NE ODABERETE Pravoslavlje kao svoj duhovni put? Da li se ne slazete sa njegovim izlaganjem vere ili vas naprosto odbija moralna disciplina cije lose primere nije tesko naci medju "vernicima"?

Takodje, tema obuhvata i razlog PRIHVATANJA Pravoslavlja od drugih kao kontraargument.

Hvala svim buducim ucesnicima teme!


Medju Jehovinim svedocima sam nasla upravo to... moralni red i ispravno tumacenje Svetog pisma ... prave hriscane koji se pridrzavaju Svetog pisma u svom zivotu i zive moralno... sto je dokaz delovanja svetog duha, jer niko se ne moze pridrzavati Biblije bez pomoci svetog duha...nasla sam istinu i zato sam JS, sama sam se uverila u ISTINU



Vera se brani svojim ispovedanjem a ne iznosenjem lazi o drugim verama...



Zar ostali nemaju pravo na istinu o nekoj veri, zar nemaju pravo na izbor vere...??

to je jedno od osnovnih ljudskih prava

i VERA se BIRA... ne nasledjuje se..

Bog nam je dao slobodnu volju...

VERA je plod licnog uverenja i niko ne moze naslediti licno uverenje...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nisam imao nameru da iznosim "lazi o Jehovinim Svedocima".

Naveo sam svoje iskustvo sa njima i uopstene izvore koji nisu mnogo odudarali od onoga sto sam i sam saznao iz dijaloga sa JS i citanjem njihove literature.

Immortal girl, zao mi je sto svako POMINJANJE JS od strane Pravoslavnih dozivljavas KAO NAPAD???

Pa podrazumeva se da vi VISE ZNATE O SEBI nego bilo ko sa strane.
Ja sam se ogradio od navedenih izvora navodeci svoja licna iskustva naprosto NEMAJUCI LINK KA SAJTU JEHOVINIH SVEDOKA KOJI SISTEMATSKI IZLAZE UCENJE NJIHOVE VERE (naravno u opstim crtama).

Nisam bas primetio da su JS u nasoj zemlji "gonjeni". Ovo bar sa sigurnoscu mogu tvrditi za Novi Sad i Pancevo.

Immortal girl, dozivljavam te kao svoju veliku prijateljicu ne postavljajuci se "u startu" da si "tjerka ovoga veka" vec da si MI SESTRA, bar po "zemaljskom" plemenu.

Kad pomenuh krvno srodstvo, da li je i zbog cega kod JS zabranjena transfuzija krvi izmedju dece i roditelja ili izmedju jednojajcanih blizanaca? MOLIM TE DA OVO PITANJE NE SHVATIS KAO PROVOKACIJU!
 
Ovako ovo nije tema o JS pitanja JS postavi na toj temi i odgovoricu ti...

ja sam odgovorila zasto sam rekla ne pravoslavlju i pricam iz licnog iskustva...

ali mi je to obrisano...

Ti nisi spominjao JS nego si stavio neke kopi pejst tekstove sa interneta koji nisu tacni i iznose LAZI o JS...

Sto bi mi smetalo da si nesto sa naseg sajta stavio to je normalno...

Al imam pravo reci da ako neko iznosi neistinu o JS bilo to slobodnim stilom ili iz nekih kopi pejst tekstova da je to neistina...

A sad ono sto sam rekla...
Rekla sam ne pravoslavlju kada sam shvatila licemerje pravoslavlja...

Jer sam shvatila da se ne pridrzavaju Biblije u svom zivotu niti da je tumace ispravno...

vec crkvenih dogmi koje su naknadno uvedene i koje nemaju potporu u Bibliji...

Takodje sam shvatila da moze bilo ko da se krsti kao sto su i mene bez pitanja...

iako sam tada bila ateista... znaci moze bilo ko da se krsti kad zeli bez uslova...

a takodje krstavanje beba i male dece koja nemaju svoje uverenje nije Biblijski sto radi crkva... i to mi je upalo u oci..

takodje me je odbilo sto se rade rituali sto Isus nije nalozio pravim hriscanima...

a pre toga sam dosta izucavala to u vezi spiritizma...i shvatila da su skoro svi rituali demonskog tj magijskog karaktera....

kao i da je spiritizam jako opasan jer dovodi u vezu sa demonima...

a smatram da su i neki crkveni rituali kao i obredi ...tj obicaji spiritistickog karaktera...

Ritual prilikom krsenja na kome sam bila je nista drugaciji od nekog satanistickog rituala. tj magijskog rituala..... znaci ide se u krug pa odsecanje kose... pa pomazanje.. ljubljenje krsta ..
itd...

takodje neko ko je clan crkve ne mora niti moralno ziveti niti ikada doci u crkvu ...

moze ziveti kako zeli bez ikakvog moralnog kodeksa...

bitno da je krsten u crkvi smatrace se vernikom pravoslavlja....

i takodje me je svestenik opomenuo tj napao verbalno jer sam se potpisala latinicom...

bila sam kratko vreme u crkvi jer sam shvatila da to sto rade nije ispravno...

pa slobodno brisite i ovo nezanima me

to je istina...

takodje sam izucila istoriju hriscanstva i shvatila da crkva nema veze sa izvornim hriscanstvom.

istorija je svedok ...

ja sam navela svoje razloge... sto je i tema ..

pozdrav:cao:
 
Poslednja izmena:
Zato što ne možeš za jednu veru, bilo koju, reći da je licemerna.

Zamolio bih moderatore da se uzdrzavaju od brisanja postova za koje smatraju da su "uvredljivi", jer ne moze se obrazloziti misljenje koje NE SME NI DA SE IZNESE!

Pitanje za "sestru po besmrtnosti": Zbog cega smatras da je Pravoslavlje "licemerno"?
Za koje Pravoslavne stavove smatras da su kontradiktorni, a sa druge strane, koji odgovor daje tvoja vera koji ti je prihvatljiv.

OVAKVA FORMA DIJALOGA PREDSTAVLJA SUSTINU OVE TEME!
 
Rekla sam ti gore smatram da je licemerje u tome ... to na primer crkva kao institucija ima odredjeni moralni kodeks ali se toga vecina ne pridrzava, cast izuzetcima.. niti mora neko da se pridrzava da bi bio krsten i time clan crkve ....

znaci ne mislim da su pripadnici te vere zli itd nego da se ne pridrzavaju hriscanskog morala u svom zivotu sto je sustina hriscanskog ucenja....

Kao sto je Isus rekao farisejima zasto su licemerni jer " pricaju ne rade.... "

znaci vera bez dela je mrtva...
 
Rekla sam ti gore smatram da je licemerje u tome ... to na primer d acrkva kao institucija ima odredjeni moralni kodeks ali se toga vecina ne pridrzava, cast izuzetcima...

znaci ne misli mda su pripadnici te vere zli itd nego da se ne pridrzavaju hriscanskog morala u svom zivotu sto je sustina hriscanskog ucenja..

Pa nas pravoslavne prvo nauce da slusamo svestenika sta govori a da ne gledamo ono sto radi i sve dok se toga pridrzavamo nemamo probleme biti cvrsti u veri. :)

Bez sale razlozi zbog kojih pravoslavlje smatras licemernim su vise nego smesni. To bi bilo isto kao da kazes da je medicina licemerna jer lekar preporucuje izbegavanje nikotina a sam pusi ili da kazes da je prosveta licemerna jer vaspitava mlade da je znanje i ucenje na prvom mestu a vecini profesora deca ponavljaci ili propaliteti.
 
Pravoslavlje je objektivno lošiji izbor religije od recimo đainizma i budizma. Kad bih morao da budem religiozan, pre bih bio đainista nego pravoslavac. Đainisti su miroljubiviji, sveštenici zaista žive asketski, nema srebroljublja i pohlepe kao kod naših popova, đainisti vole sve na svetu, i biljke i ljude i životinje i zalažu se za apsolutno nenasilje.

Meni je to mnogo bliže nego blagosiljanje ubica koji idu da streljaju civile. (Znam da nisu svi pravoslavci takvi, ali u pitanju je samo jezgro na kom leži cela religija.)
 
S obzirom da sam bio izlozen psiholoskom pritisku CUTANJA od strane admina i moderatora, prinudjen sam da licno otvorim ovu temu ;)

U nasoj zemlji ima mnogo sektasa, Budista pa i "ubedjenih" ateista. Sta vas je navelo da NE ODABERETE Pravoslavlje kao svoj duhovni put? Da li se ne slazete sa njegovim izlaganjem vere ili vas naprosto odbija moralna disciplina cije lose primere nije tesko naci medju "vernicima"?

Takodje, tema obuhvata i razlog PRIHVATANJA Pravoslavlja od drugih kao kontraargument.

Ovde ne zelim da raspravljam o tome koja je Pravoslavna Crkva "istinita" tj. SPC, ziloti, "matejevci" itd. i zato molim da se o tome ne povede diskusija. Ja ovde govorim o PRAVOSLAVNOM UCENJU tj ispovedanju vere, zasto vam je neprihvatljivo ili po cemu je veroispovedanje koje sledite za vas "bolje"

Hvala svim buducim ucesnicima teme!

Pravoslavlje je čista tradicija, 100% tradicija, drugim rečima zakon ljudi, pravoslavnih sveštenika. Ne kažem da nije interesantna i zanimljiva. Da budem precizniji samo oni običaji koji nemaju paganski karakter. Ima mnogo običaja koji su dubokog paganskog porekla, kao sto su slavljenje božića, uskrsa, mrtvih i umrlih, obožavanje ikona i idola, verovanje u besmrtnost duše i mnogi drugi.

Sve gore navedeno nema nikakve veze s Biblijom i Bogom iz Biblije, Jehovom. Jednom kad osoba iskreno i pažljivo ispita i prouči Bibliju i kad se stalno uverava u istinitost biblijskih principa onda razume da je pravoslavlje skup običaja od kojih su mnogi paganskog porekla.

:kpozdrav:
 
Znaci li to, kada bi pred sobom imala zivi primer Pravoslavne zajednice koja se striktno pridrzava hristjanskog moralnog kodeksa - da bi u tom slucaju rekla "Da" Pravoslavlju?

nije to jedini razlog...

navela sam vise razloga gore u postu procitaj...

problem su i ucenja i obredi tj spiritizam ...

paganska ucenja - trojstvo, pakao , besmrtnost duse, citiliste..

umesto hriscanskih...

i ne mrzim ja ljude, nago sam navela zasto smatram da je ta isntitucija pogresna pred Bogom....

zar ne mislis da ce u Sudnjem danu Bog sve gledati ...

zar ne mislis da je bitno pred Bogom ziveti casno i moralno?

naravno da smatram da je licemerno to sto neki samo pricaju o moralu a na delima ga nema...

i nemislim da su JS savrseni, al ise svi trude da se pridrzavaju Biblijskog morala u svom svakodnevnom zivotu...

i to je uslov da bi nego bio JS

inace Bog je svima dao slobodnu volju ... pa svako moze ziveti kako zeli...

al Bog ce sve ljude jednom pozvati na odgovornost...

zato je bitno propovedati hriscanstvo... i pomoci ljudima da steknu dobro ime kod Boga

jer od toga zavisi buducnost coveka...

vecni zivot ili unistenje...

:)
 
Poslednja izmena:
U nasoj zemlji ima mnogo sektasa, Budista pa i "ubedjenih" ateista. Sta vas je navelo da NE ODABERETE Pravoslavlje kao svoj duhovni put? Da li se ne slazete sa njegovim izlaganjem vere ili vas naprosto odbija moralna disciplina cije lose primere nije tesko naci medju "vernicima"?

Mada vidim da je ovo još jedna tema u kojoj će jehovini svedoci biti ispitivani zašto ne dozvoljavaju da im deca prime transfuziju, kako se pominju ateisti, treba da odgovorim da ateisti ne biraju pravoslavlje iz istog razloga iz kojeg odbijaju da nose gaće preko pantalona, mada Supermen tako postupa.

A pominjanje, po ko zna koji put, navodne "moralne discipline" koju kobajagi poštuju prvoslavci već postaje degutantna.
 
Koliko vidim, ljude mahom odbija Pravoslavlje ZBOG CRKVENE DISCIPLINE koja se (uglavnom) ne postuje.

Mene bi zanimalo da cujem upravo te BOGOSLOVSKE STAVOVE koji vas odbijaju od Pravoslavlja i koje podrazumevate ali, na zalost, ne obrazlazete.

Mnogima uopste nije jasno PO CEMU se religije koje postuju Hrista i Bibliju RAZLIKUJU.
Mnogi komentarisu "zasto da budem Jehovin Svedok kada svaka religija govori "ne lazi, ne kradi" ili koja je razlika sto sam Pravoslavac a ne JS jer sve je to vera u istog boga" itd.
 
nije to jedini razlog...

navela sam vise razloga gore u postu procitaj...

problem su i ucenja i obredi tj spiritizam ...

paganska ucenja - trojstvo, pakao , besmrtnost duse, citiliste..

umesto hriscanskih...

i ne mrzim ja ljude, nago sam navela zasto smatram da je ta isntitucija pogresna pred Bogom....

zar ne mislis da ce u Sudnjem danu Bog sve gledati ...

zar ne mislis da je bitno pred Bogom ziveti casno i moralno?

naravno da smatram da je licemerno to sto neki samo pricaju o moralu a na delima ga nema...
:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
Kazes da su pravoslavlje i ostale hriscanske religije paganskog porekla, a JS koji su jos jedan oblik hriscanstva nisu? Kao da kazes da bela cokolada nije cokolada.

Male vesti: religije (sve, od animizma do monoteizma) su kopirale jedne drugu i onda se optuzivale za kopiranje.
 
Nisam imao nameru da iznosim "lazi o Jehovinim Svedocima".

Naveo sam svoje iskustvo sa njima i uopstene izvore koji nisu mnogo odudarali od onoga sto sam i sam saznao iz dijaloga sa JS i citanjem njihove literature.

Immortal girl, zao mi je sto svako POMINJANJE JS od strane Pravoslavnih dozivljavas KAO NAPAD???

Pa podrazumeva se da vi VISE ZNATE O SEBI nego bilo ko sa strane.
Ja sam se ogradio od navedenih izvora navodeci svoja licna iskustva naprosto NEMAJUCI LINK KA SAJTU JEHOVINIH SVEDOKA KOJI SISTEMATSKI IZLAZE UCENJE NJIHOVE VERE (naravno u opstim crtama).

Nisam bas primetio da su JS u nasoj zemlji "gonjeni". Ovo bar sa sigurnoscu mogu tvrditi za Novi Sad i Pancevo.

Immortal girl, dozivljavam te kao svoju veliku prijateljicu ne postavljajuci se "u startu" da si "tjerka ovoga veka" vec da si MI SESTRA, bar po "zemaljskom" plemenu.

Kad pomenuh krvno srodstvo, da li je i zbog cega kod JS zabranjena transfuzija krvi izmedju dece i roditelja ili izmedju jednojajcanih blizanaca? MOLIM TE DA OVO PITANJE NE SHVATIS KAO PROVOKACIJU!

dobro ja sam samo pitala zasto iznosis lazi o JS i objasnila sam ti da postoje sajtovi otpadnika koji namerno iznose lazi o JS a vecina pravoslavnih ovde se slluzi tim informacijama... a i ti si bio naveo tekst koji nije istinit... ne moras biti zlonameran... nisam to ni tvrdila...

Mnogi zbog neinformisanosti iznose neistine...
pa ja imam pravo makar reci da su to lazi i sta je istina o JS... postoji i zvanican sajt koga zanima istina kao i tema o JS pa moze postaviti tamo pitanja JS ...

VECINA pominjanja od strane pripadnika SPC na ovom pdfu su bila provociranje i vredjanje drektno ili indirektno, pa sam navikla na to..

al umem se braniti kao i svoje stavove...

a ak ote zanima nesto u vezi ucenja JS postoji litaratura o tome... mozes dobiti knjigu po kojoj radimo Biblijski studij i saznati sva nasa ucenja ukratko

:cao:

ima i na zvanicnom sajtu sve al malo toga na srpskom jeziku na zalost...

to zato jer smo toliko bogati :roll: pa nemamo uslova da to uradimo...

al postoji stampana litaratua koju svako moze dobiti bez ikakvih uslova

pozdrav:cao:
 
ja sam ti odgovorila samo da procitas... ima puno razloga...

a prvi je sto ne postoji moralna disciplina :cao:
Moral i religija nemaju nikakve veze i nijedno ne zavisi od drugog.
Prvi i najvazniji uslov da je neko moralna osoba je da se ponasa po moralnim zakonima jer on/a zeli da ih postuje, a ne sto ih neko/nesto naredi (ukljucujuci i bibliju).

Nedostatak morala nije vezan sa religijom, nego sa drustvom u kome se zivi.
 
@Immortal girl

Da li mi mozes dati linkove zvanicnih sajtova Jehovinih Svedoka (makar na engleskom) gde se detaljnije izlaze njihovo (vase) veroispovedanje i navesti nazive i autore literature koja je u skladu sa ucenjem JS. Pokusao bih da te knjige pronadjem na internetu.

Unapred hvala!
 

Back
Top