Sporazumi ruše granicu između Srbije i Crne Gore

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
BEOGRAD - Granica između Srbije i Crne Gore više neće predstavljati nikakvu prepreku zahvaljujući potpisanom Sporazumu o graničnoj kontroli u železničkom saobraćaju i parafiranom sporazumu o drumskom saobraćaju između Srbije i Crne Gore, izjavio je ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić.

Mrkonjić je s ministrom saobraćaja, pomorstva i telekomunikacija Crne Gore Andrijom Lomparom potpisao u Beogradu Sporazum vlada dve zemlje o graničnoj kontroli u železničkom saobraćaju, koji bi trebalo da ubrza protok ljudi, robe i kapitala između Srbije i Crne Gore.

To znači da će ubuduće sve pogranične formalnosti i carinski pregledi biti obavljani tokom vožnje, bez zaustavljanja vozova i to od Prijepolja do Bijelog Polja i obratno.

Ministri dve zemlje su se složili da je dosadašnja procedura predstavljala barijeru za transport, koja je poskupljivala i produžavala putovanje tereta, što je istovremeno smanjivalo konkurentnost tih pruga.

Istakavši dobru saradnju u oblasti saobraćaja sa Srbijom, Lompar je najavio i vrlo brzo potpisivanje sporazuma vezanog za drumski saobraćaj, koji je danas u Beogradu usaglašen.

On je dodao da je s Mrkonjićem razgovarao i o aktivnostima na realizaciji projekta izgradnje autoputa od Beograda prema Baru.

"U Crnoj Gori smo završili tender za izbor potencijalnog partnera za koncesiju za izgradnju dela tog autoputa koji prolazi kroz našu zemlju", istakao je Lompar.

Govoreći o modernizaciji rekonstrukcije pruge Bar- Beograd, Lompar je podsetio da Crna Gora, Srbija i Italija već duže vremena zajednički rade na tom projektu.

Odgovarajući na novinarska pitanja, Mrkonjić je ocenio da svetska ekonomska kriza ne bi smela da ima uticaja na infrastrukturne projekte u Srbiji.

Po njegovim rečima, i danas su interesi svetskih banaka da čak više novca nude nego što je naša zemlja u ovom trenutku spremna da akumulira.

"Kriza pokazuje koji su valjani projekti, a recesiju možemo razbiti samo radom i realizacijom onih projekata koje priznaje svet", smatra Mrkonjić.

On je rekao da nije čuo za mogućnost skraćenja radne nedelje sa 40 na 32 časa, ali je naglasio da se to sigurno neće odnositi na naše neimare, "koji će raditi i više od toga".

========
L I N K
 
Pitaj ih sve ali za platu - nikako. Kada ih pitas u kakvom drustvenom sistemu zivimo, kazu - tranzicija. Pitas li ih da li je ta tranzicija put ka kapitalizmu, oni tuc muc. Ako je kapitalizam izvoli isplati odradjeni posao.
Nego ova tranzicija me nakako podsjeca na veliku prevaru gdje moras da radis a kao naknadu za rad treba da dobijes rijeci hvale ili tapsanje po ramenu. U komunizmu su znali i da plate i da daju ordenje. Ovi ni jedno ni drugo, niti isplacuju posteno odradjenu platu a o ordenju ni govora.
 
Izgleda da su se Crnogorci ukakili od " DOBRE PROSLOGODISNJE SEZONE".


Borba za turiste

Crna Gora ukida ekološke takse
Autor: beta | Foto:N. Kojadinović | 09.03.2009. - 14:16
Crna Gora ukida ekološke takse

Crnogorski ministar saobraćaja, pomorstva i telekomunikacija Andrija Lompar najavio je da će ekološka taksa za ulazak u Crnu Goru biti ukinuta.
"Ekološke takse će biti skinute, verovatne pre sledeće turističke sezone", kazao je Lompar u Beogradu nakon potpisivanja sporazuma o graničnoj kontroli železnica između Srbije i Crne Gore.

"To je bilo u nadležnosti ministarstva ekologije, prema njihovom tumačenju to je bilo u skladu sa evropskim direktivama. Sada vidimo da baš i nije tako, pa ćemo to sigurno eliminisati", rekao je Lompar.
Kako je dodao, Crna Gora nastoji da da što više pojednostavi dolazak turista u Crnu Goru.
Prema podacima Auto-moto saveza Srbije, ekološka taksa za ulazak u Crnu Goru iznosi od deset evra za putnička vozila sa najviše osam sedišta do 150 evra za teretna vozila teža od 12 tona
 
Hm, Andrija je moj nesto stariji drug...no dobro.
Zna Andrija da kaze po nesto i naopako ali sve u svemu je okay.
On me neodoljivo podsjeca na Mr Bean-a.

Sto se tice eko-taksi ne bih zelio komentarisati. Ta eko-taksa je kostala cca 10 eura za 365 dana (jedna godina). Tih 10 eura i nisu neka velika prepreka.
Jednostavno tih 10 eura stvara guzxvu na granici tokom ljeta obzirom da carinici iz pravca Srbije propustaju narod da slobodno prolazi i zato crnogorski carinici naje8u od silnih guzxvi. Treba sve to naplatiti ;)

:lol:
 
Hm, Andrija je moj nesto stariji drug...no dobro.
Zna Andrija da kaze po nesto i naopako ali sve u svemu je okay.
On me neodoljivo podsjeca na Mr Bean-a.

Sto se tice eko-taksi ne bih zelio komentarisati. Ta eko-taksa je kostala cca 10 eura za 365 dana (jedna godina). Tih 10 eura i nisu neka velika prepreka.
Jednostavno tih 10 eura stvara guzxvu na granici tokom ljeta obzirom da carinici iz pravca Srbije propustaju narod da slobodno prolazi i zato crnogorski carinici naje8u od silnih guzxvi. Treba sve to naplatiti ;)

:lol:

Nije stvar u 10 eura,ljudi potrose mnogo vise u CG od tih pisljivih 10 eura,ali nije istina da taksa vazi 365 dana.
Taksa pocinje da vazi od pocetka turisticke sezone u CG i zavrsava se pocetkom sledece sezone,sto znaci ko je kupio u avgustu ili u julu,taj ne moze da je iskoristi dva puta,sem ako ne ide u CG na docek nove ili porodicno vise puta godisnje.
 
I da mi nude besplatno da dodjem ,i jos mi daju dzeparac 100 Eura. Nikada im nebi dosla!

Mene su odusevili Egipcani,kako na kulturan i bezbolan nacin olaksavaju turistima novcanike.
Navuku te jeftinim aranzmanima (moj primer,Ja,zena i dete na deset dana 1200 eura,avi karte,hotel 5 zvezdica ALL, http://tiaheights.com/ a na raznorazne gluposti potrosio 2100 eura) a kad dodjes tamo,ugodjavaju ti svim i svacim,sa decom se igraju,samo sto te u noge ne ljube.Onda pocinje predlaganje sa njihove strane, i trosenje sa moje na raznorazne gluposti po 5 puta vecim cenama.Slede ekskurzije,itd,itd.

Sve u svemu sluze se svim i svacim da ti izvuku novac a da ti to ne osetis i da na kraju budes zadovoljan, ato je ono sto Crnogorci nikad nece nauciti
 
Pitaj ih sve ali za platu - nikako. Kada ih pitas u kakvom drustvenom sistemu zivimo, kazu - tranzicija. Pitas li ih da li je ta tranzicija put ka kapitalizmu, oni tuc muc. Ako je kapitalizam izvoli isplati odradjeni posao.
Nego ova tranzicija me nakako podsjeca na veliku prevaru gdje moras da radis a kao naknadu za rad treba da dobijes rijeci hvale ili tapsanje po ramenu. U komunizmu su znali i da plate i da daju ordenje. Ovi ni jedno ni drugo, niti isplacuju posteno odradjenu platu a o ordenju ni govora.

Pa za veru, nacionalnost i platu se u kulturnom svetu i ne pita.
To je valjda svugde nivo opšte kulture sem kod nas.
 
Mene su odusevili Egipcani,kako na kulturan i bezbolan nacin olaksavaju turistima novcanike.
Navuku te jeftinim aranzmanima (moj primer,Ja,zena i dete na deset dana 1200 eura,hotel 5 zvezdica ALL, http://tiaheights.com/ a na raznorazne gluposti potrosio 2100 eura) a kad dodjes tamo,ugodjavaju ti svim i svacim,sa decom se igraju,samo sto te u noge ne ljube.Onda pocinje predlaganje sa njihove strane, i trosenje sa moje na raznorazne gluposti po 5 puta vecim cenama.Slede ekskurzije,itd,itd.

Sve u svemu sluze se svim i svacim da ti izvuku novac a da ti to ne osetis i da na kraju budes zadovoljan, ato je ono sto Crnogorci nikad nece nauciti

Tako je, barem tamo imas neku uslugu, kod CG se osecas ko da ti njih trebas da molis da im ostanes uzas!
Evo, ja ti dajem 200 eura.

Prosli put kad sam vam bila u toj CG. Su se tako odvratno ponasali da vise nebi isla ni da mi das tih 200, al vec za 250... :mrgreen:
Inace poznato je da oni sada tamo mrze Srbe jos vise.
Dobra saradnja, granica nema, a ambasadorka najurena. <<< prosto da poveruješ!
Ma odlicna je saradnja :mrgreen:



Inace ja sam principijalno uvek protiv trosenja novca, ja vise verujem u ulaganja i stednju, jer samo jak gradjanin sa jakim finansijama moze biti dobar bastion odbrane Srpstva.
 

Back
Top