ОТАЦ ЛАЖИ

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
(Јов. 8:44)

*Ваш је отац ђаво; и сласти оца својега хоћете да чините:
он је крвник људски од почетка, и не стоји на истини;
јер нема истине у њему;
кад говори лаж, своје говори:
јер је лажа и отац лажи.

*(1 Јов. 3:8)


**********************************************************

Способност комуникације је дар Божји човечанству. Употреба или злоупотреба овог дара је ствар личног избора, Богом дане нам слободе, или на спасење или на осуду.

Ова тема посвећена је ЛАЖИМА са којима се свакодневно и на сваком нивоу срећемо, од оних најситнијих у односима са драгим особама па до оних веома крупних које се лансирају у јавности преко медија, политичара, државних бирократија и владара и домаћих и светских.
Често сам у комуникацијама гледао како неки људи имају посебно задовољство када лажу, па и више њих као да се на неки начин препознају - једино се у њиховим очима види неко мало радосно светлуцање нарочито ако лаж прође, тако да просто уживају.





- Интересује ме какав је ваш однос према лажима?

- Да ли сте истинољубиви или пристајете па чак и волите лаж ?

- Да ли сте некада веровали у лаж и шта сте учинили
када сте спознали да је у питању лаж?

- Колико ви у животу лажете?

- Да ли сте некада смишљали и конструисали лаж да би некоме напакостили?

- Да ли сматрате да лаж може бити корисна?

- Да ли се борите против лажи и како?

- Да ли вас гризе савест када слажете?

- Да ли сте некада признали своју лаж ономе кога сте слагали?
 
(Јов. 8:44)

*Ваш је отац ђаво; и сласти оца својега хоћете да чините:
он је крвник људски од почетка, и не стоји на истини;
јер нема истине у њему;
кад говори лаж, своје говори:
јер је лажа и отац лажи.

*(1 Јов. 3:8)


**********************************************************

Способност комуникације је дар Божји човечанству. Употреба или злоупотреба овог дара је ствар личног избора, Богом дане нам слободе, или на спасење или на осуду.

Ова тема посвећена је ЛАЖИМА са којима се свакодневно и на сваком нивоу срећемо, од оних најситнијих у односима са драгим особама па до оних веома крупних које се лансирају у јавности преко медија, политичара, државних бирократија и владара и домаћих и светских.
Често сам у комуникацијама гледао како неки људи имају посебно задовољство када лажу, па и више њих као да се на неки начин препознају - једино се у њиховим очима види неко мало радосно светлуцање нарочито ако лаж прође, тако да просто уживају.


- Интересује ме какав је ваш однос према лажима?

- Да ли сте истинољубиви или пристајете па чак и волите лаж ?

- Да ли сте некада веровали у лаж и шта сте учинили
када сте спознали да је у питању лаж?

- Колико ви у животу лажете?

- Да ли сте некада смишљали и конструисали лаж да би некоме напакостили?

- Да ли сматрате да лаж може бити корисна?

- Да ли се борите против лажи и како?

- Да ли вас гризе савест када слажете?

- Да ли сте некада признали своју лаж ономе кога сте слагали?


Ne volim laži, ne služim se njom, čak i u najkritičnijim trenucima, e, sada ako neđto nesvesno slažem, nisam kriv..:sad2: (mislim ja verujem da je nešto takvo kakvo mislim, a ono je u stvari obrnuto..)
 
- Интересује ме какав је ваш однос према лажима?

- Да ли сте истинољубиви или пристајете па чак и волите лаж ? Ne volim laž.

- Да ли сте некада веровали у лаж и шта сте учинили
када сте спознали да је у питању лаж? Nekad bila besna, nekad tužna.. kako kad...

- Колико ви у животу лажете? Sve manje i manje...:lol:

- Да ли сте некада смишљали и конструисали лаж да би некоме напакостили? Da.

- Да ли сматрате да лаж може бити корисна? Da.

- Да ли се борите против лажи и како? Pa istinom...:lol:

- Да ли вас гризе савест када слажете? Da.

- Да ли сте некада признали своју лаж ономе кога сте слагали? Da.
Nakon toliko staža na forumu ti očekuješ da ti neko iskreno odgovori na ova pitanja?! :eek: :hahaha:

Aj sad ti... :D
 
Цитат:
Оригинал поставио eremita
- Интересује ме какав је ваш однос према лажима?

- Да ли сте истинољубиви или пристајете па чак и волите лаж ?
Ne volim laž.

- Да ли сте некада веровали у лаж и шта сте учинили
када сте спознали да је у питању лаж?
Nekad bila besna, nekad tužna.. kako kad...

- Колико ви у животу лажете?
Sve manje i manje...:lol:

- Да ли сте некада смишљали и конструисали лаж да би некоме напакостили?
Da.

- Да ли сматрате да лаж може бити корисна?
Da.

- Да ли се борите против лажи и како?
Pa istinom...:lol:

- Да ли вас гризе савест када слажете?
Da.


- Да ли сте некада признали своју лаж ономе кога сте слагали?
Da.





Nakon toliko staža na forumu ti očekuješ da ti neko iskreno odgovori na ova pitanja?! :eek: :hahaha:

Aj sad ti... :D

Па не разумем јер ИСКРЕНОСТ НА ПДФ НИШТА НЕ КОШТА...

У сваком случају хвала ти на одговору - :hvala:
 
Svi ponekad lažu, neko namerno, neko čak i nesvesno. Onaj ko kaže da nikad ne laže - laže čim je tako nešto izgovorio. Onaj ko nikad ništa ne bi slagao verovatno ne bi bio rado viđen u društvu.

(Primer: "Dragi, kako ti se sviđa moja nova haljina?" "Odvratna je, ističe tvoje preširoke kukove a dezen je kao da ti se ptica pokakila."... već vidimo problem sa ovim iskrenim odgovorom. Mnogo bolji odgovor je tipa "super je, definitivno, mada mi se nekako čini da ti ona plava više ističe predivnu boju očiju..." :mrgreen: )

to su tzv. "bele laži", koje čovek upotrebi da bi "izazvao manju štetu", dakle u osnovi dobronamerne.

Ja se trudim da ne lažem, mada mi se ponekad omakne (pogledaj gornji primer) ali nikada ne lažem da bih nekome svesno napakostio, jer inače ne volim da "pakostim"... takođe vrlo često priznam da sam nešto slagao kasnije, kad se situacija malo slegne.
 
- Да ли сте истинољубиви или пристајете па чак и волите лаж ?

- Да ли сте некада веровали у лаж и шта сте учинили
када сте спознали да је у питању лаж?

- Колико ви у животу лажете?

- Да ли сте некада смишљали и конструисали лаж да би некоме напакостили?

- Да ли сматрате да лаж може бити корисна?

- Да ли се борите против лажи и како?

- Да ли вас гризе савест када слажете?

- Да ли сте некада признали своју лаж ономе кога сте слагали?
[/B]

-volim istinu,ali ne po svaku cenu...:lol:
-verujem i dalje...zavisi ko laze...
-samo kad moram...ali nisam ja kriva,sila Boga ne moli...:lol:
-još pitaš...
-moze,nego šta...
-ne borim se,uzaludna borba...
-uglavnom me ne grize savest...
-nisam luda...:lol:

jealous.gif
 
Poslednja izmena od moderatora:
- Интересује ме какав је ваш однос према лажима?
Vecinom negativan.

- Да ли сте истинољубиви или пристајете па чак и волите лаж ?
Mislim da sam istinoljubiv , ali ima onih sitnih lazhi manjih od makovog zrna koje nisu ozbiljne i zachine razgovor.
- Да ли сте некада веровали у лаж и шта сте учинили
када сте спознали да је у питању лаж?
Jesam , trazhio sam istinu.

- Колико ви у животу лажете?
Malo , vecinom oni sitni neozbiljni komentari , tipa "zar ne verujesh da mi je Chuck Norris rodjak po caletovoj liniji ?" , da se zabavim malo :rumenko:
I naravno one bele lazhi.

- Да ли сте некада смишљали и конструисали лаж да би некоме напакостили?
Ne

- Да ли сматрате да лаж може бити корисна?
Mozhe biti , ali u vecini slucahjeva je medvedja usluga.

- Да ли се борите против лажи и како?
Pa trazhim istinu i razlog zbog koga je lazh nastala.

- Да ли вас гризе савест када слажете?
U 90% sluchajeva da.

- Да ли сте некада признали своју лаж ономе кога сте слагали?
Da
 
Poslednja izmena:
Где је и ''најситнија и најбезазленија'' лаж ту је отац лажи! Где је отац кћери ту су и ћерке!

Зато Истина нема лажи у себи, нити лаж истине. Једно са другим немогу да стоје. Истина је увек иста данас јуче и сутра, док лаж има различита лица сваки пут када се пројави!

Дакле чим лажемо или нас лажу знајте да се ''смрдљиви'' умешао! Праштајте браћо и сестре, слаби смо ми људи да се без Бога који је Истина одупремо лажима и оцу лажи!
 
- Интересује ме какав је ваш однос према лажима?
Sto manje to bolje.

- Да ли сте истинољубиви или пристајете па чак и волите лаж ?
Uvek sam voleo vise istinu od lazi, pa makar bilo i na moju stetu.

- Да ли сте некада веровали у лаж и шта сте учинили
када сте спознали да је у питању лаж?
Nisam verovao u laz, uglavnom se poprilicno iznerviram ako me neko blizak lagao.

- Колико ви у животу лажете?
Malo. Ne secam se da sam skoro lagao.

- Да ли сте некада смишљали и конструисали лаж да би некоме напакостили?
Ne.

- Да ли сматрате да лаж може бити корисна?
Da.

- Да ли се борите против лажи и како?
Borim se, cinjenicima , logikom i zdravim razumom.

- Да ли вас гризе савест када слажете?
Zavisi.

- Да ли сте некада признали своју лаж ономе кога сте слагали?
Da.
Evo mog stava o lazi.
 
Nakon toliko staža na forumu ti očekuješ da ti neko iskreno odgovori na ova pitanja?! :eek: :hahaha:

Aj sad ti... :D

Izgleda da se kod eremite dogadja lagana transformacija - polako postaje dobar vernik.
Naravno da je laž rdjava navika baš kao i pušenje...

Ne koristim laži jer od nje nikada ne može biti koristi. Ako neko pokušava da koristi laži prema meni pravim se da to nisam primetio. Zašto bih se ja uzbudjivao zbog njegovog hendikepa?
 
Poslednja izmena:
Izgleda da se kod eremite dogadja lagana transformacija - polako postaje dobar vernik.
Naravno da je laž rdjava navika baš kao i pušenje...

Ne koristim laži jer od nje nikada ne može biti koristi. Ako neko pokušava da koristi laži prema meni pravim se da to nisam primetio. Zašto bih se ja uzbudjivao zbog njegovog hendikepa?

Kao i ti i ja uočavam laganu transformaciju kod eremite u verskom smislu.Meni se mnogo dopada što je shvatio da je suvišna bilo kakva ''verbalna agresivnost'' prema bilo kom drugom verskom opredeljenju.Biti vernik a ispoljavati bilo kakav negativan stav nije u skladu sa činjenicom da je Isus umro za grehe svih ljudi pa i za grehe onih prema kojima bilo ko može ispoljavati neke negativne stavove.Po mom mišljenju svako se može slagati ili ne slagati sa bilo kojim verskim učenjem ali pri tom nikako ne treba imati negativan stav prema ljudima koji su sledbenici ove ili one religije.

A što se tiče laži ja nikada nisam izgovorio niti jednu jedinu.Ne samo zbog toga što to nisam hteo već zbog toga ŠTO NE UMEM DA IZGVORIM LAŽ a da koliko toliko sam sebi zvučim ''uverljivo''.Možda mi je to neka ''falinka'' ili šta li već ali je kod mene tako.
felix.gif
 
Kao i ti i ja uočavam laganu transformaciju kod eremite u verskom smislu.Meni se mnogo dopada što je shvatio da je suvišna bilo kakva ''verbalna agresivnost'' prema bilo kom drugom verskom opredeljenju.Biti vernik a ispoljavati bilo kakav negativan stav nije u skladu sa činjenicom da je Isus umro za grehe svih ljudi pa i za grehe onih prema kojima bilo ko može ispoljavati neke negativne stavove.Po mom mišljenju svako se može slagati ili ne slagati sa bilo kojim verskim učenjem ali pri tom nikako ne treba imati negativan stav prema ljudima koji su sledbenici ove ili one religije.

A što se tiče laži ja nikada nisam izgovorio niti jednu jedinu.Ne samo zbog toga što to nisam hteo već zbog toga ŠTO NE UMEM DA IZGVORIM LAŽ a da koliko toliko sam sebi zvučim ''uverljivo''.Možda mi je to neka ''falinka'' ili šta li već ali je kod mene tako.
felix.gif
dobro.. da znam šta da te pitam.. možda neke odgovore ne bih volela da čujem...:mrgreen:

Ni meni ne deluješ kao neko ko ima običaj da laže... al Besmrtna te stalno optužuje da iznosiš laži o Js...:lol:
 

Back
Top