Dinkić: Milijardu dolara od turizma

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Cak sam i ja umro od smeha kada sam ovo procitao :lol:



Dinkić: Milijardu dolara od turizma
08:43 -> 15:43 | Izvor: Beta, Tanjug

Beograd -- Ove godine Srbija očekuje milijardu dolara prihoda od turizma i pokazuje se da su se isplatila dosadašnja ulaganja u tu oblast, kaže Mlađan Dinkić.
66906630349a6add414cff928924322_huge.jpg

Dinkić je istakao da Srbija mora poboljšati svoje smeštajne kapacitete
Potpredsednik Vlade i ministar ekonomije je kazao da je pre pet godina Srbija imala 300 miliona dolara prihoda od turizma, a lane tri puta više i da postoje dobre perspektive bez obzira na uticaj ekonomske krize.

On je naveo podatak da građani Srbije sada rezervišu letovanje brže nego ranije, jer ljudi osećaju potrebu da negde odu i zaborave probleme na poslu što se može očekivati i za strance samo im treba pokazati mogućnosti koje nudi Srbija. Dinkić je istakao da Srbija mora poboljšati svoje smeštajne kapacitete, napomenuvši da se gradi nekoliko novih hotela, dok se drugi renoviraju, ali da to nije dovoljno.

Direktor Turističke organizacije Istra Tomislav Popović prošle sedmice je kazao da Istra čini 30 odsto hrvatskog turizma i da će nastupom na sajmu pokušati da privuče što veći broj turista iz Srbije, koji sada čine jedan odsto ukupnog broja turista u Hrvatskoj. "Prošle godine Istru je posetilo više od 17 hiljada turista iz Srbije, koji su ostvarili sto hiljada noćenja i to je za 38 odsto više nego godinu dana ranije", rekao je Popović i izrazio očekivanje da će i ove godine biti nastavljen rast od 30 odsto.

Direktor Turističke organizacije Tunis za jugoistočnu Evropu Riad Dkhili naveo je da je tu zemlju prošle godine posetilo 24 hiljade turista iz Srbije, kao i da ove godine očekuju još veću posetu. Govoreći o uticaju svetske finasijske krize na turizam, Dkhili je rekao da će prvi pokazatelji moći da se vide tek za jedan od dva meseca i izrazio očekivanje da će "turisti ipak nastaviti da putuju i tako zaboraviti na probleme koje donosi kriza".

Popović je kazao da Istru najviše posećuju turisti iz Nemačke koji čine oko 30 odsto ukupnih poseta, slede gosti iz Italije sa 15 odsto i iz Austrije 12 do 13 odsto, tako da će utcaj krize na hrvatski turizam pre svega zavisti od krize u tim zemljama.

Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić kaže da Srbija nije dovoljno iskoristila mogućnosti svoje dijaspore kada je reč o ulaganjima u turističke kapacitete. On je naveo primer Sirije, koja u dijaspori ima nekoliko miliona ljudi koji su mnogo uložili u turizam svoje zemlje, dok kod nas nije bilo pravih podsticaja.

Dinkić je rekao da iz istočne Srbije ima dosta ljudi u inostranstvu koji nisu uključeni u razvoj turističkih potencijala, kao što su rečni turizam, ili arheološki lokaliteti Viminacijum i Lepenski vir. A, s druge strane, sadašnji vlasnici hotela ne čine mnogo da ih modernizuju. On je kazao da se zato menja Zakon o turizmu, kojim će biti uvedene određene sankcije. Tako će sadašnji vlasnici hotela morati da ih dovedu na nivo kategorije od četiri ili pet zvezdica, ili će, u protivnom, morati da plaćaju rentu, ili da hotel prodaju.

Na Beogradskom sajmu danas je otvoren Sajam turizma na kojem će 850 izlagača predstviti turistička odredišta u 38 zemalja.Kako su najavili organizatori, zemlja partner beogradskog Sajma turizma, koji će biti otvoren do 1. marta biće Tunis, a regija partner će biti Istra. Sajam će biti održan na prostoru od 15 hiljada kvadratnih metara, a prvi put svoju ponudu predstaviće Libija i Sirija, dok će organizovano nastupiti turistički operateri iz Austrije, Tajlanda i Brazila.
 
Poslednja izmena:
Cak sam i ja umro od smeha kada sam ovo procitao :lol:

A, s druge strane, sadašnji vlasnici hotela ne čine mnogo da ih modernizuju. On je kazao da se zato menja Zakon o turizmu, kojim će biti uvedene određene sankcije. Tako će sadašnji vlasnici hotela morati da ih dovedu na nivo kategorije od četiri ili pet zvezdica, ili će, u protivnom, morati da plaćaju rentu, ili da hotel prodaju.

[/B]

Ovo je najbolje.Kako on moze da tera vlasnike hotela ...pa ako vlasnik hotela zeli da mu hotel bude ZNJ kategorije to je njegova stvar.
 
Nasa najveca atrakcija je Beograd, gde klinci dolaze da se nalocu i uduvaju za male pare. Posle toga verovatno Guca, gde je situacija ista. Prema tome, nama treba puno jeftinog smestaja, a ne hoteli visoke kategorije.

Ljudi sa ozbiljnim parama ni za milion godina nece hteti da se lomataju po nasim drumovima i gledaju nasu sirotinju i ciganiju, cucavce, djubre, sto i jedan smrad koji te spopadne setnjom bilo kojom ulicom, oljustene fasade i socrealisticki uzas - jednostavno nemamo nista jedinstveno i dovoljno spektakularno sto bi ovo prethodno nabrojano ucinilo nebitnim.

(Doduse, cujem da se u Pancevu snima neki americki horor film... mozda bi mogli nesto da izmuvamo na tu fintu? Horor-ture, performansi, ovo ono. "Lost in Kotez-Neimar", "Midnight in Karaburma", "Alone and Naked in Marinkova Bara")
 
Poslednja izmena:
Cak sam i ja umro od smeha kada sam ovo procitao :lol:



Dinkić: Milijardu dolara od turizma

Извини, али мени је најсмешнији твој коментар на изјаву ове вуцибатине.:hahaha:

Признајеш субјективност према владајућој олигарнији ...на добром си путу да постанеш патриота.:D :ok:

п.с. Динкић- шта рећи!?
 
ne razumem zašto se svi veliki forumski Srbi sprdaju sa svojom zemljom
kao nema šta Srbija da ponudi
pa milijardu dolara od turizma je smašna cifra
mislim da je prošle ili pretprošle godine bilo nekih 500-600 miliona tih prihoda
i zašto bi bilo nedostižno doći do milijarde...
možda ne ove, ali sledeće ili one tamo

da nije sve u moru je podatak da je Prag prošle godine od turizma zaradio više nego cela Hr
 
ne razumem zašto se svi veliki forumski Srbi sprdaju sa svojom zemljom
kao nema šta Srbija da ponudi
pa milijardu dolara od turizma je smašna cifra
mislim da je prošle ili pretprošle godine bilo nekih 500-600 miliona tih prihoda
i zašto bi bilo nedostižno doći do milijarde...
možda ne ove, ali sledeće ili one tamo

da nije sve u moru je podatak da je Prag prošle godine od turizma zaradio više nego cela Hr

a jesi ti bio u pragu i video kako je prag sredjen?

pa uporedi prag i beograd sa neokrecenim fasadama koje se raspadaju. ne znam bas puno turista koji uzivaju u tome
 
a jesi ti bio u pragu i video kako je prag sredjen?

pa uporedi prag i beograd sa neokrecenim fasadama koje se raspadaju. ne znam bas puno turista koji uzivaju u tome

pa zato i jeste razlika u poseti onih što idu u Prag i Bg i nikad Bg neće moći da primiriše Pragu
ali u Srbiji ima prelepih planina, odmarališta, banja...
i milijarda dolara je mala svota za turistički ozbiljne zemlje
Hr je uzela prošle godine 8 milijardi, Grčka duplo više

kažem, ako je prošle godine bilo 600 miliona, ove neće biti milijarda, ali možda sledeće ili one tamo
 
da nije sve u moru je podatak da je Prag prošle godine od turizma zaradio više nego cela Hr
Да, али наш проблем је што немамо ни море, а ни град туристички привлачан као што је Праг. Да не предухитрим евентуалне нападе како је Праг туристички центар само зато што је Чешка у Унији или зато што су уложили невероватно много лове (мада су сигурно уложили доста пара у медијску презентацију) Праг је још 80-их година (дакле за време гвоздене завесе) био уз Будимпешту омиљена туристичка дестинација људи из Западне Европе.
 

Back
Top