Tracking - Pesacenje
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Tracking - Pesacenje

Aktivan član DRVOSEČA (avatar)
    Učlanjen
    16.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Tracking - Pesacenje

Sta mislite o pesacenju u gradskim uslovima, kao vidu rekreacije? Kakav efekat moze recimo imati pesacenje od 20 - 25km 3 puta nedeljno. To je neka relacija kao Vidikovac - Zemun. Ako se naviknete mozda vam vise nece trebati markica za prevoz i guzva oko ulaska u nocni.

Zainteresovan član pivalica (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Re: Tracking - Pesacenje

shetnja je zaista predivna stvar, posebno ako imash udobne cipele
    dodushe, u gradskim uslovima... vec je diskutabilno koliko je zdravo zbog opshte situacije vazduha u gradu... ali recimo po koshutnjaku, ili keju nekom... uzivancija svakako
    i svakako je shetanje bolje od sedenja na kauchu i po ceo dan gledajuci tv, ili sedeti za kompom... ali kao zamena za trchanje ili bicikl (ako se ima potreba za kardio treningom npr) i nije bash najbolje... dodushe brzo hodanje recimo uzbrdo, moze da bude interesantna zamena (ako uspesh da odrzavash odgovoarajuci puls )
    Nijedna suza, nimalo volje. Nijedna slutnja, ni glas.
    A moglo je bolje...

Zainteresovan član ddurabolin (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Pešačenje.. prava stvar

Toplo preporučujem bar sat vremena svakog dana na Košutnjaku, Ušću..ili što kaže Pivalica na keju.

Radi celokupne cirkulacije i stanja organizma. Ne zdravo živimo, ne zdravo se hranimo.. tako da je pešačenje od sat vremena najmanje što možemo da učinimo za naš organizam.
    Poslednji put ažurirao/la ddurabolin : 09.03.2009. u 21:46
    U duboko bolesnom drustvu, biti zdrav i nije neko merilo..

Aktivan član B@mbi (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    49

Heheheeeee, wi se brinete o wazduhu... Ja ne moram, ipak je priwilegija ziweti u zwezdarskoj shumi...
    “Sloboda za kojom tragamo je sloboda da koristimo nas vlastiti um i telo, da zivimo svoj vlastiti zivot, umesto zivot koji pripada sistemu uverenja.” -Miguel Ángel Ruiz

Nov član boris0230 (avatar)
    Učlanjen
    22.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pesacenje je za dede, babe (i to one dede i babe koje nikad nisu trenirali u zivotu) ili ljude koji jednostavno zele da provedu vreme uzivajuci u prirodi, sto naravno nema niceg loseg. Medjutim kad je pitanje treninga i "zdravog" zivota, trcanje (barem minimalno od 40 minuta) je ultimatum.

Sto se tice vazduha, mnogo je zabluda i dan danas. Okolina moze da ima nekakav uticaj na coveka, medjutim sto se tice ZDRAVLJA, najvise se ubraja ono sto uneses svaki dan u sebe.

I vecina nas provede vreme kukajuci o malim stvarima (vazduhu), pritom ne obracajuci paznju na VELIKU sliku, sto je naravno ishrana.
    Poslednji put ažurirao/la boris0230 : 18.03.2009. u 13:23
    "TO BE A CHAMP, YOU HAVE TO BELIEVE IN YOURSELF WHEN NOBODY ELSE WILL."

Primećen član
    Učlanjen
    28.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja otkad šetam, planiram da počnem da vozim bajs
    a kola palim samo ako baš moram ili mi je predaleka destinacija...

Ništa unutar naše lepe SR nije toliko u kilometrima

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Meni je setnja srednje brzog tempa - sjajna i vrlo odgovarajuca. Imam svoje trase (duza, srednja, kraca). Kad god mogu biram manje prometne delove grada. Najveci mi je problem slobodno vreme kojeg ostane malo posle svih obaveza.

Efekat (bar na meni) je vrlo brzo vidljiv. Za onog ko uziva u rekreativnoj setnji - pravi melem za dusu i telo, a izgled i zdravstveno stanje mogu da se vidno poboljsaju. Treba voditi racuna i sta se jede, kako, koliko, kada...

U svakom slucaju, glasam za rekreativnu setnju u sportskoj opremi, bez gledanja izloga, u ili van centra, minimum 30-45 min, onoliko x koliko se mozemo organizovati i koliko nam prija. 2-3 x bi trebao biti neki min.

Treba koristiti i situacije kada smo na poslu, a negde mozemo stici pesaka, ali nisam za tu varijantu kao primarnu jer na posao cesto idemo u odeci i obuci neprilagodjenoj rekreaciji. (Malo je glupo da stignem na posao znojava, da vonjam i da mi noge otpadaju od zuljeva pa jos i da se izuvam, kao i da redovno dolazim na posao u trenerci i patikama )
    Poslednji put ažurirao/la EGYPTIAN CAT : 31.03.2009. u 21:00
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Sinoc sam napravila lepu pesacku turu, brzu, u trajanju od oko 1,15 h. Oko 70 % ulicama grada, a preostalih 30-ak % kroz "pluca" Beograda. Fanatasticno . "Legla" mi je samo tako. Potrudicu se da se opet vratim u formu sa svojim rekreacijama (a ima ih vise) jer mi to izuzetno prija i koristi .

Učlanjen
    22.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Probaj da jedeš više voća (pogotovo ujutru). Meni je voće pomoglo kada sam trčao na duže staze.
    Daće ti veću izdržljivost

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Ako si mislio na mene, sa vocem vec neko vreme zabusavam (nije namerno, volim ga, ali sve je nesto drugo bitnije), ali se sad polako vracam majci prirodi i njenim vitaminima. Shvatila sam da su mi neophodni kao i sport, koji god odaberem .

Učlanjen
    22.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da, naravno tebi sam uputio moj post. Pokusaj recimo da doruckujes samo voce (dokle god se ne najedes tj ne zadovoljis glad) nedelju dana Eksperimentisi.
    Sto se tice mene, ja sam fan fruktoze

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Nije ti losa ideja. Mogu da probam. Do sada sam obicno doruckovala neke zobene pahuljice i jogurt, uzinala voce ili povrce, "rucala" nesto konkretnije (na poslu, a to je daleko od uobicajenog rucka), uzinala opet neko voce/povrce i tek predvece, kad dodjem kuci sa posla, jela kuvano.

Lose je sto sam malo izasla iz navedene seme koja mi odgovara i smanjila unos voca/povrca, ispreskakala obroke (a bitan mi je neki ustaljeni ritam).

Voce kao dorucak nisam probala, ali si mi sad dao ideju pa cu pokusati i tu varijantu.

Učlanjen
    22.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Po mom mišljenju voće ne dobija respekt kakvo bi trebalo (ljudi misle da je dezert ili brz zalogaj)
    Voće je jedna od osnovnih hrana i esencijalna za čoveka. Pogledaj samo kroz prošlost od pećinskog čoveka, pa do danas. Pogledaj naše relativce šimpanze (jer imamo gotovo identičan varljivi trakt kao njihov).
    Imam napisanu gomilu tekstova o voću ovde na rekreaciji, možeš pretražiti postove ali u svakom slučaju rekao sam da doručkuješ jer voće ima najvkvalitetniji šećer za čoveka (energija).

Drugim rečima, tvoj organizam će najpre iskoristiti sve nutricije iz voća nego od pahuljice i jogurta i ne samo to, nećeš opterećivati varljivi trakt sa žitaricama (inače, žitarice se dugo vare i daju mnogo manji nivo nutricija od voća). Voće može da služi za detoxifikaciju.

Probaj i slobono javi

Zainteresovan član rhythmking (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Odlicno je sto se stekne kondicija a da ne primetimo,samo provalimo da nam srcka ne kuca kao pre kod vecih napora
    Don't Make Me Wait

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •