Razmisljanja jednog skota
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Razmisljanja jednog skota

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Razmisljanja jednog skota

Na ovoj temi cu izneti razmisljanja koja ne odobravam ali ih imam ili sam u poziciji da ih imam...
    Ako se nadjete , dodajte se sa slicnim, neodobravanim ali vasim misljenjima...
    ---------------------------------------------------------------------
    ---------------------------------------------------------------------
    Imam misljenje da je Jasha Gegulanstvo (ljaksizam) zavladao na muzickoj sceni u zadnjih 2 godine....
    Znam da nije u redu sto tako mislim , i da svaka nova generacija ima pravo da kreira i bira svoje najlepse pesme ....Ali tako mislim.

Cak za razliku od onog muslimanskog melosa koji je bio u vreme slobe i krize, ciji je prethodnik brena , ????? i juzni vetar i posle se ukljucilo puno pevaca na estradi, za koji smatram da nije moj , ali je raski i novopazarski u velikom obimu, i cak za razliku od turbo folka , koji je imao samo uvezanu negativu kajle i sponzoruse i obracune , ovo smatram vecim seljacizmom....

Ovo sada, kad je u pitanju etno koji nije narodno, koje nema veze sa tradicijom , vec je komercijalizovano ono staro koje jeste imalo veze sa osecajem i tradicijom....tog doba, ne treba traziti vezu sa drugim dobom...
    To mi je snobizam u muzici, modni trend, izvuceno iz sustine, pretvoreno u scenu, trend i povrsnost....
    I znam da sve ove mlade generacije to ne vide, i da se izmedju sebe dele na tehno granu i folk granu kao dve najjace struje....I da nemam nikakva prava da imam ovako ruzno misljenje o stanju ukusa, a i nemam, ali imam o stanju mozga koji kasnije prikazuje i utice na ukus....

Tu mi svaka od ovih grana smeta u necemu,ali to nije nista strasno , to je stvar ukusa....
    To sto kao muzicar , tehno ne cenim zbog licnog stava da je ritam isuvise siromasan u emotivnom dozivljaju , i da posredno zahteva spid i ekstazi....ili neki drugi dodatak -farbu koja oboji osecanje.
    Ali tu nema uticaja drustva, takva je muzika i izabrao si ono sto ti se svidja, kao i hevi metalci nekad, ili pank, ili pop ili rockeri stari...
    Ali kod ovog novog etna....koji lici na narodnu u ritam obradi, pocev od turbo folka, koji je jos i imao forspile i melodiju , i nije bio nikakva supstitucija, nikakva projekcija i kompenzacija....
    Drustvo ima vrlo znacajnu ulogu, jer se stvara grupa koja pop/rock scenu tumaci kao kvalitet, ubacuje etno elemente do tog nivoa da to vise nije narodno, jeste etno , ali nije ni rock ni pop....i svodi ga i bez melodije i bez ukrasa na nesto sto lici na tehno ritam sa vodecom linijom tri tona...

Podvaljuje se i to masovno , te ovo je dodolska pesma stara , te ovo je narodno iz ovog kraja i slicno, a u stvari se pravi corbuljak....i novi gutachi....svega i svacega....
    Stvara se nesto sto nije nacinalni integritet , ali jeste nacionalni ponos....koji apsurd....
    Meni to lici na pricu koja je uvezana sa stvaranjem vrlo radikalnih i agresivnih "patriota" (nema veze sa radikalima , niti sa patriotama osim do prve bandere ili menjacnice).

Instrumentalizacija (joj izabrane reci , bolje reci zloupotreba u svhru) muzike za trend i politizaciju....politicku polarizaciju....

TV program nam je prepun emisija koje raspravljaju o necemu sto je politika, a politika bez dobre namere.Pa je sad i muzika ubacena u tu masinu....

Zar je ovo okruzenje stvarno toliko pozitivno za rast dece?

I znaci ovaj tekst je nesto sto ne mogu da oteram od sebe, a znam da nisam u pravu...
    Nemam prava da toliko povezujem ukus i mentalno stanje, ukus i komercijalno na tv, ukus i pink i grand, kad ovde nisu cak toliko ni jedini krivci....(za tv program i jadan humor zazubica na pinku to vec osudjujem, ali mora covek da se smeje onom cemu je dorastao).
    I ne prezirem ljude ni malo , koji slusaju ovakvu muziku, cak ni kad su agresivni , a znaju da budu.....Samo mi je ruzno biti izjednacen sa takvim drustvom koje nema mere u upustanju i koriscenju svega za cilj....
    Nije mi cudno ni to sto nove generacije nemaju pojma ni o istoriji ni o tome kako se igra kolo , a traze da im se svira na slavljima, ali mi je jos gore elitisticko konvertovanje u neukus akonto upotrebljenih ociglednih asocijacija....

----------------------------------------------------------------------
    Ima ova tema potencijal pa sad je nazvali ovako ili "NE VOLIM TO KAD...."

Osnova je u tome da ste vi , kao autor svesni dvosmislenosti onoga sto ne volite i sto vam smeta....(da ne bude ne volim satirane osobe, ali da bude ne volim estetski napunpane usne koje su vise cmarolike (izvinite, ali to je izraz iz naroda ) nego sto su pusacke (takodje izraz iz naroda) jer te i takve usne su vlasnicama simbol da je spremna da se maksimalno prilagodi i zrtvuje da ima tu svoju sezonu godina rada i lepo je mnogima kao izraz seksualne zelje i energije)

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Buduća legenda HELENA33 (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    410

Podrazumevano Re: Razmisljanja jednog skota

yebo te, al si ti dokon...

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Razmisljanja jednog skota

redovna, patkova verna čitateljka..patče, ofa ima stan na moru... ( :
    usput, tema me asocira na onu odurnu, ljigavu pesmu što je pobedila na takmičenju.. (užas)..u nedelju. čovek nije ni pevač, pobogu....ne mogu da komentarišem jer je nesvarljivo..

Slične teme

1. LDP je način razmišljanja!
    Autor Pa šta? u forumu Politika
    Odgovora: 292
    Poslednja poruka: 25.06.2012., 13:35
  2. Bez razmisljanja
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.05.2007., 15:02
  3. bez razmisljanja....
    Autor valhalla u forumu Putovanja
    Odgovora: 0