vjezbe za rast?

Mnogo kosarke i mnogo skokova...kazu...utice na rast...zatim tu je pravilno spavanje...odnosno spavanje nocu...postoji jos jedan dodatak...da se opustas na vratilu...i tako visis neko duze vrijeme svakodnevno...
Za neke posebne vjezbe nikad nijesam cuo a bojim se i da ne postoje...
 
Ti nijesi nikad cuo za to?
Mozda ne pomazu kada imas 30 godina ali pomazu kada imas 15...
I ne pravi se lud...vec pokazi da si strucan ako jesi...

Ne pravim se lud... a mozda nisam ni strucan :) znaci svoje dete da treba sto vise deca da skacu da bi porasla... malo cudno... jer kod doskoka dolazi do sabijanja a ne razvlacenja... al nema veze.... ne znas koliko csto i po koliko skokova treba da se radi :)? Jako me zanima :D
 
@Zvercina
Po cemu se kosarkasi i odbojkasi razlikuju od ostalih sportista?...po tome sto su visoki, izmedju ostalog...

Je li se ljudi po tebi odmah podijele na visoke i niske...ili im neki sportovi pomazu da porastu...?

Kad bolje pogledamo...po cemu se razlikuju odbojka, kosarka, rukomet od ostalih sportova...po tome sto se mnogo skace...pozicija na kojoj se ne skace je pivot...on je najcesce nizak...je li to slucajnost?...ili je mozda slucajnost da srednji bek skace...a on je najcesce visok...je li i to slucajnost?

Ja bih rekao da tu ima mnogo slucajnosti kada je skok u pitanju...i da se te slucajnosti ne mogu precrtati...
 
Nije naucno dokazano ali se vjeruje da preskakanje konopca i generalno skokovi uticu na rast...
I to nikako ne spada u istu kategoriju kao drzati noge u lavoru...ili baciti ga 5 puta dnevno...
 
A cime se bavis Grizli?

Meni je drago da si ti zadovoljan svojim znanjem o ovoj temi...
Sva pitanja koja nijesu vezana za ovu temu tj. koja su vezana za mene...posalji na PP...

Mislim da je osnov kulture ispostovati ostale pogotovo ako nemas sta da kazes...
Meni je drago da ti puno citas i da si mnogo toga procitao...imao si tu nesrecu da procitas i nekoliko mojih postova koji ce ti vjerovatno unistiti zivot ili tvoje poimanje zivota...
 
Stidim se mojih godina ali mi pisu u infu...interesantno...
Cek...a pisu li tebi tvoje? Ili ih se ti ne stidis ali ti ne pisu...
Nemoj da me masiras...ako imas sta pametno reci...reci...
Ako nemas, onda nijesi mjerodavan da govoris sta su gluposti...
 
Poslednja izmena:

Back
Top