Гетсиманија Цара Мученика

b.brdo

Zainteresovan član
Poruka
259
Шта би било ако би сада поново дошао на земљу Син Божји? Али не као на судњи дан, већ смирен као што је дошао први пут, као дете. Да ли би му се поклонили владари света? Да ли би они, који су окусили материјална блага, могли да их се одрекну ради обећане Истине? Шта би Сину Божјем рекла већина људи који живе у 3. миленијуму, ако би Он поново тихо, крочио на земљу...?

Указујући на глобализам запада, секте, абортусе, феминизам, хомосексуализам, наркоманију, тежњу ка материјалном, овај руски филм открива стање у коме се данашњи свет налази.

 
Шта би било ако би сада поново дошао на земљу Син Божји? Али не као на судњи дан, већ смирен као што је дошао први пут, као дете. Да ли би му се поклонили владари света? Да ли би они, који су окусили материјална блага, могли да их се одрекну ради обећане Истине? Шта би Сину Божјем рекла већина људи који живе у 3. миленијуму, ако би Он поново тихо, крочио на земљу...?

Указујући на глобализам запада, секте, абортусе, феминизам, хомосексуализам, наркоманију, тежњу ка материјалном, овај руски филм открива стање у коме се данашњи свет налази.


Није лош документарац!
 
Шта би било ако би сада поново дошао на земљу Син Божји? Али не као на судњи дан, већ смирен као што је дошао први пут, као дете. Да ли би му се поклонили владари света? Да ли би они, који су окусили материјална блага, могли да их се одрекну ради обећане Истине? Шта би Сину Божјем рекла већина људи који живе у 3. миленијуму, ако би Он поново тихо, крочио на земљу...?

Ajde ovu traljavu temu da malo svežije postavimo. Žena vam kaže da joj se javio neki anđeo i obavestio je da treba da se raduje i da je blagoslovena i tako to kako već ide u ovim pričama..
Šta biste uradili?
a) dovatili biste poluosovinu od Toyote i krenuli da tražite dotičnog anđela krvoločno kolutajući očima;
b) insistirali bi da je lično blagoslovite poluosovinom Toyote od glave do pete dok ne poplavi;
c) smatrali biste da bi vam malo božanske pomoći dobro došlo u vašem biznisu sa preradom drveta ili biste se čak upustili u ovaj posao, mada ni rende ne umete da držite;
d) napili biste se ko stoka?
 
Ajde ovu traljavu temu da malo svežije postavimo. Žena vam kaže da joj se javio neki anđeo i obavestio je da treba da se raduje i da je blagoslovena i tako to kako već ide u ovim pričama..
Šta biste uradili?
a) dovatili biste poluosovinu od Toyote i krenuli da tražite dotičnog anđela krvoločno kolutajući očima;
b) insistirali bi da je lično blagoslovite poluosovinom Toyote od glave do pete dok ne poplavi;
c) smatrali biste da bi vam malo božanske pomoći dobro došlo u vašem biznisu sa preradom drveta ili biste se čak upustili u ovaj posao, mada ni rende ne umete da držite;
d) napili biste se ko stoka?

Posto sam dzentlmen, opcija b) otpada, ali opcija a) je svakako u igri.Mislim da bih to iskoristio za poboljsanje biznisa, sa marketingom tipa "Wood blessed by Good" ili sta vec.
Bolje to nego da se razvedem pa da mi uzme pola imovine.:hahaha:
 
Ajde ovu traljavu temu da malo svežije postavimo. Žena vam kaže da joj se javio neki anđeo i obavestio je da treba da se raduje i da je blagoslovena i tako to kako već ide u ovim pričama..
Šta biste uradili?
a) dovatili biste poluosovinu od Toyote i krenuli da tražite dotičnog anđela krvoločno kolutajući očima;
b) insistirali bi da je lično blagoslovite poluosovinom Toyote od glave do pete dok ne poplavi;
c) smatrali biste da bi vam malo božanske pomoći dobro došlo u vašem biznisu sa preradom drveta ili biste se čak upustili u ovaj posao, mada ni rende ne umete da držite;
d) napili biste se ko stoka?

Најпре би се упитао КО је ову антихришћанску и богохулну бљувотину од поста написао да би "освежио тему" ... а после бих само одмахнуо руком...
 
Ajde ovu traljavu temu da malo svežije postavimo. Žena vam kaže da joj se javio neki anđeo i obavestio je da treba da se raduje i da je blagoslovena i tako to kako već ide u ovim pričama..
Šta biste uradili?
a) dovatili biste poluosovinu od Toyote i krenuli da tražite dotičnog anđela krvoločno kolutajući očima;
b) insistirali bi da je lično blagoslovite poluosovinom Toyote od glave do pete dok ne poplavi;
c) smatrali biste da bi vam malo božanske pomoći dobro došlo u vašem biznisu sa preradom drveta ili biste se čak upustili u ovaj posao, mada ni rende ne umete da držite;
d) napili biste se ko stoka?
d), uvek d)...:per:

Salu na stranu, ako se hrist vrati i samo prica a ne radi nista drugo zavrsice u ludnici. Ako pak pokaze svoje moci onda ocekujem zucnu raspravu svih hriscanskih religija o tome koja je prava dok narod hrli da se preobrati.
 
Mislim da će ipak scenario biti ovakav:

’’A kad dođe sin čovečiji u slavi svojoj i svi sveti anđeli s njime, onda će sesti na prestolu slave svoje.
I sabraće se pred njim svi narodi, i razlučiće ih između sebe kao pastir što razlučuje ovce od jaraca.
I postaviće ovce s desne strane sebi, a jarce s leve.
Tada će reći car onima što mu stoje s desne strane: hodite blagosloveni oca mojega; primite carstvo koje vam je pripravljeno od postanja sveta.
Jer ogladneh, i daste mi da jedem; ožedneh, i napojiste me; gost bijah, i primiste me;
Go bijah, i odenuste me; bolestan bijah, i obiđoste me; u tamnici bijah, i dođoste k meni.
Tada će mu odgovoriti pravednici govoreći: Gospode! kad te videsmo gladna, i nahranismo? ili žedna, i napojismo?
Kad li te videsmo gosta, i primismo? ili gola, i odenusmo?
Kad li te videsmo bolesna, ili u tamnici, i dođosmo k tebi?
I odgovarajući car reći će im: zaista vam kažem: kad učiniste jednome od ove moje najmanje braće (ljudi koji su u očima ovog sveta mali, bezvredni i prezreni) meni učiniste.
Tada će reći i onima što mu stoje s leve strane: idite od mene prokleti u oganj večni pripravljeni đavolu i anđelima njegovim.
Jer ogladneh, i ne dadoste mi da jedem; ožedneh, i ne napojiste me;
Gost bijah, i ne primiste me; go bijah, i ne odenuste me; bolestan i u tamnici bijah, i ne obiđoste me.
Tada će mu odgovoriti i oni govoreći: Gospode! kad te videsmo gladna ili žedna, ili gosta ili gola, ili bolesna ili u tamnici, i ne poslužismo te?
Tada đe im odgovoriti govoreći: zaista vam kažem: kad ne učiniste jednome od ove moje najmanje braće, ni meni ne učiniste.
I ovi će otići u muku večnu, a pravednici u život večni.’’ (Jevanđelje po Mateju 25, 31-46)
 

Back
Top