graficka

spar

Primećen član
Poruka
858
imam ati radeon hd 3650 512 dd2 na 1800 mhz graficku na konf. amd phenom 3 8450 2.1ghz 3 gb mem ddr2 koja bi po vama bila idealna graficka za igrice
 
Zavisi koliko si para spreman da izdvojis... Moja preporuka nVidia 9600GT ili nesto u tom rangu. Jace karte bi ti gusio taj procesor.
Koliki je budzet???
 
Kojeg dvoglavog radeona??? Inace bilo koji dvoglavi radeon bi ti bio cisti overkill, ne bi mogao sa tim procesorom da iskoristis pun potencijal graficke...
 
Tvoj procesor nece moci da isprati tu graficku kartu, ali ako si u mogucnosti da uzmes i neki bolji procesor onda se svakako isplati.
interesuje me na ovaj procesor, jer u kombinaciji je jedan nahalem i7 x58 16gb ddr3 itd itd......ali konkretno za procesor phenom 3 8450
 
Kao sto sam ti rekao u svom prvom postu, nesto tipa 9600GT ili ATI 4830 (mada ni ona nece biti u potpunosti iskoristena), jos ti je moja preporuka da clockujes procesor.
 
Kao sto sam ti rekao u svom prvom postu, nesto tipa 9600GT ili ATI 4830 (mada ni ona nece biti u potpunosti iskoristena), jos ti je moja preporuka da clockujes procesor.

ploca mi je foxconn i imam program uz nju foxone za clockovanje misli da stabilno radi do 2.8 ghz imam opcoju auto ili rucno videcu
 
Vidi jel moze tako, ako ne onda ces morati u BIOS-u. Kad budes clockovo, za pracenje temp. koristi RealTemp ili CoreTemp, za provjeru koliki je napon koristi CPU-Z, i za test stabilnosti procesora na odredjenom clocku koristi Orthos ili/i Prime95...
 
Vidi jel moze tako, ako ne onda ces morati u BIOS-u. Kad budes clockovo, za pracenje temp. koristi RealTemp ili CoreTemp, za provjeru koliki je napon koristi CPU-Z, i za test stabilnosti procesora na odredjenom clocku koristi Orthos ili/i Prime95...

za temperaturu koristim speedfan,grafika gpu-z,procesor cpu-z i test stabilnosti prime 95 i za parcenje tem.i napona occt nadam se dosta videcemo sta ce ispasti pozdrav
 
Naravno da bi. Samo moja preporuka ti je da uzmes ATI 4830 brza je od 9600 za nekih 20%.
Kosta oko 105-110 eur.
Ja imam isto E5200 i ati 4850, s tim da sam ja procesor clockovao na 3,2 ghz.
I ti bi to isto trebao da uradis, bilo koju kartu da uzmes.
Taj procesor je vrlo jednostavno clockovati, u dva - tri poteza dodjes na 3.0-3.2 Ghz...
 
Hvala richa.
Ova 9600 je u mom gradu 13000 hiljada dinara.

Aj sad kad sam tu,da pitam,iako nema veze sa temom.

Ovo dualcore jel to znaci da radi na dva jezgra to jest da je brzina dupla?
Kao 2,5 je u sustini 5 gigaherca?
 
Nije to bas tako i ne moze se sabirati. Dual Core u odnosu na jednojezgrene procesore imaju prednost u programima koji koriste dva ili vise jezgara (a to je vecina danas), pa imamo manje opterecenje procesora i brze izvrsavanje naredbi...
E i da ako ima tu kod tebe uzmi ovu ATI 4830 512MB, to je sigurno bolja karta od 9600GT.
 
Ako si tako odlucio onda uzmi, mada bih ja uzeo ATI 4850 512MB, bolja je i brza karta od te,,,Ali ako si fan nVidie onda uzmu tu 9800GT...
I za jednu i drugu ti treba dobro i kvalitetno napajanje u zavisnosti od ostalih komponenti koje imas...
Ali ovako nesto LC Power 914B 550W ~50e ili OCZ StealthXStream 500W ~ 55eur...
 
Ako si tako odlucio onda uzmi, mada bih ja uzeo ATI 4850 512MB, bolja je i brza karta od te,,,Ali ako si fan nVidie onda uzmu tu 9800GT...
I za jednu i drugu ti treba dobro i kvalitetno napajanje u zavisnosti od ostalih komponenti koje imas...
Ali ovako nesto LC Power 914B 550W ~50e ili OCZ StealthXStream 500W ~ 55eur...

Nema te kartice kod mene:confused:

Au,skupo je napajanje.
 
Bolje cekaj pa skupi para, pa onda kupi 4850 (treba da pojeftine) i kvalitetno napajanje.
I ova 4850 i 9800 su pravi zderaci struje. Ja se ne bih zezao sa nekim kinezom...
 
Bolje cekaj pa skupi para, pa onda kupi 4850 (treba da pojeftine) i kvalitetno napajanje.
I ova 4850 i 9800 su pravi zderaci struje. Ja se ne bih zezao sa nekim kinezom...
uzmi termaltake 500w qfan pik 600w dva mosta po 12v stabilno napajanje sa prenaponskom zastitom vrh dosta pristupacno i jos imas i modularno dugacki kablovi za napajanja smestena na dnu kucista montirao sam ga na moje antec 900 i prezadovoljan sam
 
uzmi termaltake 500w qfan pik 600w dva mosta po 12v stabilno napajanje sa prenaponskom zastitom vrh dosta pristupacno i jos imas i modularno dugacki kablovi za napajanja smestena na dnu kucista montirao sam ga na moje antec 900 i prezadovoljan sam

Da to je napajanje stvarno dobro, ali je skuplje od oba sto sam ja predlozio, a njemu su i ona skupa.
 
E.. pa imam i ja jedno pitanjce..Nisam bas vrsni poznavlac pa mi treba savet, pomoc ili predlog :)
Dakle-Trenutno imam ATI Radeon 9250 128mb i htela bih da je promenim..procesor - Celeron 2.26gh 1GB ram-a, maticna ploca Biostar I86PE-A4(sta god to znacilo ;) ) Kanim se da kupim: MSI ATI Radeon HD 4830 512MB 256bit R4830-T2D512-OC ali, naravno, ne znam da li to ova moja masina podrzava. Ili mozda mogu i nesto bolje? Hvala unapred :)
 
E.. pa imam i ja jedno pitanjce..Nisam bas vrsni poznavlac pa mi treba savet, pomoc ili predlog :)
Dakle-Trenutno imam ATI Radeon 9250 128mb i htela bih da je promenim..procesor - Celeron 2.26gh 1GB ram-a, maticna ploca Biostar I86PE-A4(sta god to znacilo ;) ) Kanim se da kupim: MSI ATI Radeon HD 4830 512MB 256bit R4830-T2D512-OC ali, naravno, ne znam da li to ova moja masina podrzava. Ili mozda mogu i nesto bolje? Hvala unapred :)

Zaboravi na to, to je vec matora masina i svaka karta novije generacije bi bila overkill.
Ta maticna nema PCI-e slot za nove graficke karte, i zato ne moze 4830. Opustaj se jos sa tim pa kad skupis para onda JOVO NA NOVO. To ti je moj savjet, inace sve ostalo je bacanje para....
 
E molim vas samo da mi jos odgovorite na ovo pitanje.richa,video si koji komp cu uzeti.Da li je dobro napajanje Frontier od 500 W(ili moram bolje)?
I da li ce na sve to leci ploca MB GIGABYTE INTEL GA-EP31-DS3L?
 

Back
Top