Kolika stala treba za goveda????

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Министарка Драгутиновић прихватила шест амандмана СРС-a
Посланици гласају у среду о закону о експропријацији и два пореска закона
Са јучерашње седнице Скупштине Србије Фото Л. Адровић

Посланици Народне скупштине Србије завршили су јуче расправу о амандманима на измене закона о експропријацији и о пореском поступку и пореској администрацији и тиме завршили рад по свим тачкама дневног реда, а гласање је заказано за среду.

Радило се у конструктивној атмосфери, уз мање „излете”, па је Момир Марковић (СРС) излазак напредњака за говорницу пропратио пуштањем музике са мобилног телефона. То није промакло председавајућој Гордани Чомић, која га је упозорила да то не ради, а упозорила је и Сулејмана Спаха (СРС), „који је ометао ред”, да ће, ако не престане, морати да му изрекне казнену меру. Гордана Чомић подсетила је Спаха да већ има две опомене и казала „Следи одузимање речи, немојте ме терати да то радим”. Упозорење је деловало.

У расправи о амандманима на измене Закона о пореском поступку и пореској администрацији, којим је предвиђено, између осталог, регистровање фирме за 24 сата, Диана Драгутиновић, министар финансија, изненадила је радикале прихвативши њихових шест амандмана.

Марина Рагуш (СРС) захвалила је Драгутиновићевој што је прихватила радикалске амандмане, а у овом њеном поступку видела је „добар сигнал да се може радити у заједничком националном интересу”. И Драгутиновићева се захвалила свим посланицима на уложеним амандманима, јер су „они побољшали закон”.

www.politika.rs


Коначно и од ње један једини позитиван потез.
 
S obzirom na to šta i kako priča ja bih se zabrinuo kakvi su amandmani i zašto ih je prihvatila.

Амандмани су веома добри и квалитетни. Зашто их је прихватила то не знам, обично имају тенденцију да одбијају све квалитетне сугестије. Можда је случајно чула СПС уместо СРС пошто 90% времена у Скупштини проводи у дремању :lol:
 
Амандмани су веома добри и квалитетни. Зашто их је прихватила то не знам, обично имају тенденцију да одбијају све квалитетне сугестије. Можда је случајно чула СПС уместо СРС пошто 90% времена у Скупштини проводи у дремању :lol:
A jel' mogu ti amandani da se nađu na nekom sajtu?Odavno sam navikao da ministri prihvataju amandmane samo kad je u pitanju neki lični interes.
 
А кад смо код прихода посланика (о чему се причало на почетку теме) заборавила сам да напоменем да сав новац уплаћен Скупштини у виду казни иде у хуманитарне сврхе.
Biću fin pa ću samo da kažem da nam ovakav komentar vređa inteligenciju.:confused:
 
jel glasaju radikali za tako izmenjen zakon na osnovu njihovih amandmana

Још увек се не зна. Ја лично сам за то да се изгласа, већина нека одлучи.
Предлог закона би требао да буде овде :
http://www.parlament.sr.gov.yu/content/cir/akta/predzakoni.asp

Није још окачен али морају да га ставе колико сутра. Ту и је и онај о забрани дискриминације ако некога занима.
 
ž

Марина Рагуш (СРС) захвалила је Драгутиновићевој што је прихватила радикалске амандмане, а у овом њеном поступку видела је „добар сигнал да се може радити у заједничком националном интересу”. И Драгутиновићева се захвалила свим посланицима на уложеним амандманима, јер су „они побољшали закон”.

www.politika.rs

i mi se zahvaljujemo Marini Raguš.:hahaha::bye:
 
Још увек се не зна. Ја лично сам за то да се изгласа, већина нека одлучи.
Предлог закона би требао да буде овде :
http://www.parlament.sr.gov.yu/content/cir/akta/predzakoni.asp

Није још окачен али морају да га ставе колико сутра. Ту и је и онај о забрани дискриминације ако некога занима.

ne znam da li idemo ka tome da kao normalna zemlja dobijemo konsenzus oko elementarnih stvari
ako su ovi već potisnuli sujetu i prihvatili amandmane, red je i da vi to podržite
 
Још увек се не зна. Ја лично сам за то да се изгласа, већина нека одлучи.
Предлог закона би требао да буде овде :
http://www.parlament.sr.gov.yu/content/cir/akta/predzakoni.asp

Није још окачен али морају да га ставе колико сутра. Ту и је и онај о забрани дискриминације ако некога занима.

Hoćete li glasati za taj o zabrani diskriminacije posle ovih najnovijih dorada?
 
Sujeta ili interes?:)

mislim da je u pitanju čista sujeta
pitanje je jesu li ti usvojeni amandmani kozmetički ili suštinski
ali bi bio red da se počne sa usvajanjem amandmana ako su konstruktivni, te opozicija da to podrži i time pokaže da je u ovoj zemlji moguć dogovor

ono što zameram ministrima i sekretarima što ne repliciraju ako neko priča nebulozu ili to što predlaže nije izvodljivo...jer bi se povela konstruktivnija rasprava, a ne drljenje i mrsomud
 
mislim da je u pitanju čista sujeta
pitanje je jesu li ti usvojeni amandmani kozmetički ili suštinski
ali bi bio red da se počne sa usvajanjem amandmana ako su konstruktivni, te opozicija da to podrži i time pokaže da je u ovoj zemlji moguć dogovor

ono što zameram ministrima i sekretarima što ne repliciraju ako neko priča nebulozu ili to što predlaže nije izvodljivo...jer bi se povela konstruktivnija rasprava, a ne drljenje i mrsomud

Verovatno ima dosta njih tamo(sekretra i ministara) koji su na nivou poslanika pa im odgovara mrsomud...

Banda sujetna, svi. Kao deca.

Ima izuzetaka, ali u ovom slučaju se može reći da izuzetak potvrđuje pravilo. Tuga.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top