Pokloni mi cvet... ili dva...

Huh?

  • Jeeeesam!

  • Niiiisam!

  • Mrnjauuu frrrr...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

KNUT

Aktivan član
Poruka
1.265
Pokloni govore puno o onome ko ih daje, tako barem kažu neki, prvenstveno o tome šta ta osoba misli o osobi kojoj poklanja... e sad... da li to znači ako neko nekome pokloni neki od onih aromatičnih skupih sapuna da on njoj želi da poruči da bi bilo ok ako se okupa jednom, ili da ako joj pokloni čaše želi da joj kaže da je alkoholičarka ili ako joj pokloni cvet on želi da je ubere i drži samo za sebe dok ne uvene i similar šit.

Znači, zašto je nekim ljudima teško dati poklone, zašto sve što neko kaže, napiše ili im da oni moraju izanalizirati, sabrati, oduzeti i doći do nekih ultra nebuloznih teorija i gluposti?

Da li ste i vi takvi?
 
Znači, zašto je nekim ljudima teško dati poklone, zašto sve što neko kaže, napiše ili im da oni moraju izanalizirati, sabrati, oduzeti i doći do nekih ultra nebuloznih teorija i gluposti?

Da li ste i vi takvi?

Постоје људи који су толико несигурни у себе да све виде као "задњу намеру".
Виђала сам такве реакције... :neutral:
Не вреди ти да око тога лупаш главу јер ништа не можеш променити код таквих људи. Увек ће да се питају...
Мада, има и она изрека – човек увек прво полази од себе. ;)

А наравно да ја нисам таква.
Мислим, чим сам овде значи да сам савршена. :manikir:
 
Ljudi u globalu ne umeju da kupe adekvatan poklon jer:
....ne obraćaju pažnju na detalje; u stvari ne zanimaju ih sklonosti, interesovanja, mala zadovoljstva ljudi koji ih okružuju. Pogledajte oko sebe. Otvorite širom oči. Čemu se raduju vaši prijatelji? Šta ih zabavlja? Kakvim sitnicama obiluje njihov životni prostor. Nije to ništa teško. Neko se u slobodno vreme bavi baštovanstvom (kupite mu knjigu na tu temu ili slameni šešir za baštu), neko je pecaroš (udice, mamci, pecaroška torba...idealan je poklon)... Zatim kuvar neobičnih ili egzotičnih jela za ljubitelje kuhinjskih ativnosti, Kama-Sutra za novopečene supružnike, zezalice za kućne ljubimce (onima koji ih imaju)....karte za omiljenu predstavu ili film....večera u restoranu i ponudite se da bejbisitujete (prijatelji koji imaju bebu i ne izlaze mnogo)....
Varijacije su brojne. Nije tu bitno koliko nešto košta već samo volja, malo mašte i ljubavi.
Grozim se stereotipnih poklona. Neki su mi prosto vulgarni. Parfem ili crvene ruže od muškarca...(zar nije mogao da smisli nešto originalnije?). Pokloni za nedelju, dve, mesec ili godinu dana zabavljanja....pfuj.Bolje da "obeležimo" dan kada smo se prvi put sexali...:manikir: Plišana srca na kojima piše "Voim te." ili "Najboljoj devojci"...znači totalni neukus. Isto tako, preskupi pokloni umeju da budu degute, posebno ako druga strana nije u situaciji da uzvrati istom merom....
 
Umem da primam poklone... ne razmisljam o mnogo o tome, dajem i primam nekako usput, to mi nije big deal... jedino ne volim kada me ljudi koji me poznaju, i znaju kako izgleda moja kuca (ne volim ukrase i nemam ni jedan) bombarduju nekim figuricama ili tako nekim ukrscicima za kucu, cini mi se da je to agresivno, kad me vec - kao - poznaju... verovatno ne razmisljaju... i to je ok, kupuju prema svom ukusu... ali u takvim slucajevima ne osecam obavezu da poklon sacuvam... ili izlozim na vidljivom mestu (citaj>ako se stidim da ga bacim, zavrsi u fioci sa srafcigerima, folijom, srafovima i svim ostalim stvarima koje nekako imam u stanu, a boli me uvo za njih)
 
Ljudi u globalu ne umeju da kupe adekvatan poklon jer:
....ne obraćaju pažnju na detalje; u stvari ne zanimaju ih sklonosti, interesovanja, mala zadovoljstva ljudi koji ih okružuju. Pogledajte oko sebe. Otvorite širom oči. Čemu se raduju vaši prijatelji? Šta ih zabavlja? Kakvim sitnicama obiluje njihov životni prostor. Nije to ništa teško. Neko se u slobodno vreme bavi baštovanstvom (kupite mu knjigu na tu temu ili slameni šešir za baštu), neko je pecaroš (udice, mamci, pecaroška torba...idealan je poklon)... Zatim kuvar neobičnih ili egzotičnih jela za ljubitelje kuhinjskih ativnosti, Kama-Sutra za novopečene supružnike, zezalice za kućne ljubimce (onima koji ih imaju)....karte za omiljenu predstavu ili film....večera u restoranu i ponudite se da bejbisitujete (prijatelji koji imaju bebu i ne izlaze mnogo)....
Varijacije su brojne. Nije tu bitno koliko nešto košta već samo volja, malo mašte i ljubavi.
Grozim se stereotipnih poklona. Neki su mi prosto vulgarni. Parfem ili crvene ruže od muškarca...(zar nije mogao da smisli nešto originalnije?). Pokloni za nedelju, dve, mesec ili godinu dana zabavljanja....pfuj.Bolje da "obeležimo" dan kada smo se prvi put sexali...:manikir: Plišana srca na kojima piše "Voim te." ili "Najboljoj devojci"...znači totalni neukus. Isto tako, preskupi pokloni umeju da budu degute, posebno ako druga strana nije u situaciji da uzvrati istom merom....

Mnogo paznje posvecujem kad kupujem poklon nekom. I bas mi je bezveze kad mi neko kupi neku glupost. Kao sad kad mi j ebio rodjendam mi je devojka mog druga poklonila lifting tonik ovaj novi Nivea sto se svuda reklamira...kad ja procitah 50 godina...
:eek::dontunderstand:
a ja nemam jos ni 30 i ne koristim ni osnovni antirid...
 
Pile, pa šta da ti poklonim? Šapni mi :D

Ja nemam blage veze s poklonima. Bitnija mi je pažnja nego da mi neko pokloni pravu stvar, ako uopšte postoji definicija...
Više volim maštovite od skupih poklona, jer za ove prve je potrebno mnooogo više :heart: nego za ove druge...
Ja ne umem da potrefim poklon i oni su za mene noćna mora. Uvek sam se dogovarala sa nekim da zajedno poklanjamo, samo da ne moram ja da smišljam :D
Verovatno nikad u životu nikome nisam kupila pravi poklon, ali ljudi koji me znaju su navikli na to. Meni je uvek bila važnija suština od forme :D
I tako... :aha:
 
..e super su opcije ankete... :lol:

..ja kupujem uvek lichne poklone..i to smislim u hodu, ne znam kako... :rumenko:
..ako kupim neko "opshte mesto", poruchujem time..i te kako.. :cool:

..a kad primam poklone, ne razmishljam o tome, nimalo.. :D
..osim u ekstremnim situacijama, kad vidish da poklon nije ni bio namenjen
tebi, nego se zadesio u kuci npr, ili su ga samo prosledili tebi iz asortimana poklona
koji kruze (ovo je narochito izrazeno kod rodbine koju vidjash o slavama, svadbama i sl. :roll: )
 
Не волим непрактичне ствари
Никад људима не купујем фигурице и којекакве зезалице тог типа.

По том принципу, не волим ни да добијам непрактичне поклоне.

Донеси ми брате мили сапун, али да знам да нечему служи.
 
Не волим непрактичне ствари
Никад људима не купујем фигурице и којекакве зезалице тог типа.

По том принципу, не волим ни да добијам непрактичне поклоне.

Донеси ми брате мили сапун, али да знам да нечему служи.

I ja sam u tom fazonu. Obradujem se hrani, picu, kafi, caju, sapunu (naravno da je nabolji poklon, uvek, knjiga - cak i ako je nesto sto inace ne citam, taman fino proucim tu poruku iz nekog drugog sveta).
I mnogo volim da pravim torte drugovima za rodjendan :) to mi je bas lepo, onda ceo dan razmisljam o toj osobi dok kuvam... sad citam ovaj post - dobro je sto sam spomenula sapun i knjige, inace ko o cemu ja o jelu i picu.
 
Имам листу шаблонских поклона које мрзим и не поклањам никоме (и полудим када их дају мени) : рам за слике, албум за слике, шоља (намерно у једнини, најчешће са неким грозним мотивом), гипсане фигурице, кутије и кутијице свих облика. Ако некога знам довољно добро да му купим поклон онда је основни ред да потрефим и нешто што га барем приближно интересује и треба му. Није уопште битно да буде вредна ствар али ми је ружно да особа схвати да је поклон купљен на брзака, у доласку, тек да се каже.
 
Pokloni govore puno o onome ko ih daje, tako barem kažu neki, prvenstveno o tome šta ta osoba misli o osobi kojoj poklanja... e sad... da li to znači ako neko nekome pokloni neki od onih aromatičnih skupih sapuna da on njoj želi da poruči da bi bilo ok ako se okupa jednom, ili da ako joj pokloni čaše želi da joj kaže da je alkoholičarka ili ako joj pokloni cvet on želi da je ubere i drži samo za sebe dok ne uvene i similar šit.

Znači, zašto je nekim ljudima teško dati poklone, zašto sve što neko kaže, napiše ili im da oni moraju izanalizirati, sabrati, oduzeti i doći do nekih ultra nebuloznih teorija i gluposti?

Da li ste i vi takvi?

Ne, ja sam laka za odrzavanje - svakom se poklonu radujem jer "poklonu se u zube ne gleda" a narocito kad vidim da se taj neko bas trudio da me bas obraduje
Najvise se obradujem neocekivanom poklonu, i nikada, ali nikada se ne bavim analizom - case - domacica i bla-bla.... svakom poklonu nadjem mesto i primenu, a osim toga ljudi koji me znaju znaju i sta moze da me odusevi:D
 
Pokloni govore puno o onome ko ih daje, tako barem kažu neki, prvenstveno o tome šta ta osoba misli o osobi kojoj poklanja... e sad... da li to znači ako neko nekome pokloni neki od onih aromatičnih skupih sapuna da on njoj želi da poruči da bi bilo ok ako se okupa jednom, ili da ako joj pokloni čaše želi da joj kaže da je alkoholičarka ili ako joj pokloni cvet on želi da je ubere i drži samo za sebe dok ne uvene i similar šit.

Znači, zašto je nekim ljudima teško dati poklone, zašto sve što neko kaže, napiše ili im da oni moraju izanalizirati, sabrati, oduzeti i doći do nekih ultra nebuloznih teorija i gluposti?

Da li ste i vi takvi?

Nisam, to je bas preterivanje.

Malo me nerviraju pokloni koje je neko pokupio na kasi na bozicnoj rasprodaji 2001 i onda ih od tada deli (meni). :lol:
Ja se uvek potrudim oko poklona i kad poznajem osobu povrsno. Saznam neki detalj, nesto karakteristicno, cime se bavi/sta studira pa shodno tome, kupim nesto, uglavnom nepretenciozno i ne mnogo skupo ali elementarno promisljeno.
 
Имам листу шаблонских поклона које мрзим и не поклањам никоме (и полудим када их дају мени) : рам за слике, албум за слике, шоља (намерно у једнини, најчешће са неким грозним мотивом), гипсане фигурице, кутије и кутијице свих облика. Ако некога знам довољно добро да му купим поклон онда је основни ред да потрефим и нешто што га барем приближно интересује и треба му. Није уопште битно да буде вредна ствар али ми је ружно да особа схвати да је поклон купљен на брзака, у доласку, тек да се каже.

Ovako nekako i ja....:) Što osobu više znam, volim i cenim- teže mi je da kupim poklon.Uvek se rukovodim onom: Poklon- to ste vi....Cenu ne gledam.
 
Znači, zašto je nekim ljudima teško dati poklone, zašto sve što neko kaže, napiše ili im da oni moraju izanalizirati, sabrati, oduzeti i doći do nekih ultra nebuloznih teorija i gluposti?
ma drkadzije iskompleksirane... znala sam jednu ekstremnu, pokloni joj neko dzemper, a ona tripuje da je to dobila kako bi joj veliko dupe doslo do izrazaja jos gore...
scary.
Da li ste i vi takvi?
nisam. ja sam kuce od coveka, mahnem repom na svaki* poklon.


*dobro, skoooooro svaki - drangulijice koje skupljaju prasinu i kutijice me malo izlude)
 
Pokloni govore puno o onome ko ih daje, tako barem kažu neki, prvenstveno o tome šta ta osoba misli o osobi kojoj poklanja... e sad... da li to znači ako neko nekome pokloni neki od onih aromatičnih skupih sapuna da on njoj želi da poruči da bi bilo ok ako se okupa jednom, ili da ako joj pokloni čaše želi da joj kaže da je alkoholičarka ili ako joj pokloni cvet on želi da je ubere i drži samo za sebe dok ne uvene i similar šit.

Znači, zašto je nekim ljudima teško dati poklone, zašto sve što neko kaže, napiše ili im da oni moraju izanalizirati, sabrati, oduzeti i doći do nekih ultra nebuloznih teorija i gluposti?

Da li ste i vi takvi?

Jako sam zahvalna po tom pitanju...
Svaki poklon me obraduje, i veselim se kao dete... oči mi zasijaju...:klap:

I volim da poklanjam... obožavam... uvek sve pare potrošim na poklone...
 
Nezadovoljnom i nesrećnom čoveku pokloni svet, i dalje će biti nezadovoljan jer takvi ljudi nikada ne nauče da uživaju, bilo u krupnim ili sitnim stvarima.

Obradujem se svakom poklonu jer je to znak da je neko mislio na mene, da sam mu draga.
Da li će taj poklon imati praktičnu upotrebu ili neće, to je drugo pitanje...

Najveći prostakluk je omalovažavati poklon u prisustvu darodavca.. Desilo se mm i meni, da nam je čovek "popljuvao" poklon, koji je inače bio prilično vredan, ali nije po njegovom ukusu...
Grozno sam se osećala ali ta osoba nikad više nije od nas dobila ništa, a i neće.
 
Pokloni govore puno o onome ko ih daje, tako barem kažu neki, prvenstveno o tome šta ta osoba misli o osobi kojoj poklanja... e sad... da li to znači ako neko nekome pokloni neki od onih aromatičnih skupih sapuna da on njoj želi da poruči da bi bilo ok ako se okupa jednom, ili da ako joj pokloni čaše želi da joj kaže da je alkoholičarka ili ako joj pokloni cvet on želi da je ubere i drži samo za sebe dok ne uvene i similar šit.

Znači, zašto je nekim ljudima teško dati poklone, zašto sve što neko kaže, napiše ili im da oni moraju izanalizirati, sabrati, oduzeti i doći do nekih ultra nebuloznih teorija i gluposti?

Da li ste i vi takvi?

tesko je samo onima koji sve mere u zivotu...njima tesko pada i poklanjanje i primanje...volim da poklanjam, cak i vise nego da primam poklone (retko ko mi pogodi nesto sto bih zelela, pa cak i najblizi ljudi), i nije mi tesko da danima smilsljam nesto sto bi bas ta osoba volela da dobije...ili, orginalni nacin da poklon dostavim ;)
 

Back
Top