ljubav

da li mislite da covek vise i jace oseca kao mlad ili u srednjim godinama? u cemu je razlika? da li je strast deo ljubavi? da li je moguca ljubav bez strasti?

-a mlad je do...... ?? :hahaha:
- ne, više je sklon istinskoj, pravoj (gde je strast više duhovna, a telesna više dati sve, pa i žifot, ako treba - dok je mlad..nisu ljoobafnici iz ferone tek tako imali baš 14 godina, a to jeste prafa ljubaf...jesu imali "prljave poglede" -ne, nisu..ili tristan i izolda, to viteštvo ljubavi je moguće samo u mladosti)...
- stras? jeste..što smo stariji, radi nas eros i tanatos i ostale paranoje, pa je ključno i telesno...
- moguća je ljubav bez strasti, ali to je onda prijateljstvo... ( : ( al ja mogu, mada to retko kažem)
 
Poslednja izmena:
Nije meni jasno.Kako strast moze da bude duhovna?Strast je strast i znaci dodir,kontakt.ne moze biti da mladost to ne razume,ona uziva strast.Neko starije doba moze da donese razmisljanje o duhovnom ali to je zbog nedostatka fizickog.:think:Ljubav nece da se rodi ako nema realnog fluida.
 
Nije meni jasno.Kako strast moze da bude duhovna?Strast je strast i znaci dodir,kontakt.ne moze biti da mladost to ne razume,ona uziva strast.Neko starije doba moze da donese razmisljanje o duhovnom ali to je zbog nedostatka fizickog.:think:Ljubav nece da se rodi ako nema realnog fluida.

Znači stariji ljudi prelaze na duhovnvu ljubav zbog fizičke nesposobnosti, odnosno zbog starosti ?

Šta podrazumevaš pod realnim fluidom ?
 
da, sta je to realni fluid? sta je to sto cini da su nam neki ljudi neodoljivi, a neki nas apsolutno ne zanimaju?
i nemojte mi pricati o hemiji, jer smo u vr-i ovde vas neko privuce, bez da ste ga ikad videli..i to vas privuce fizicki, ne virtuelno
 
da, sta je to realni fluid? sta je to sto cini da su nam neki ljudi neodoljivi, a neki nas apsolutno ne zanimaju?
i nemojte mi pricati o hemiji, jer smo u vr-i ovde vas neko privuce, bez da ste ga ikad videli..i to vas privuce fizicki, ne virtuelno

Kako te neko privuče fizički, pošto ga nikada nisi video/la ?

Jedino ako je u pitanju dobar avatar :per: :lol:
 
U redu, pridružujem se istom "klubu" ljudi,

Sada još samo da se pojavi neko da objasni zašto i kako :neutral:

Hmm ... Da probam ja?


Jeste li se kao klinci zaljubljivali u nekog s kim ste se dopisivali? U nekog, koga nikad niste videli, i ko je bio toliko daleko da su šanse da ga/je ikad vidite bile minimalne?
Ja jesam. Naravno, tada nije postojala "hemija" ... ali je postojala pisana reč. Čak i kad smo klinci, čak i kad nam je mnogo važna nečija spoljašnost, čak i kada su zaljubljivanja površnija i nestalnija - na nivou nesvesnog privuče nas sadržaj.
Jeste li nekad bili očarani nekom knjigom, toliko da ste se u nju uživeli, pa vam se učinilo da ste deo nje?

U realnom svetu postoji mnogo ometajućih faktora da bismo se posvetili nečijim rečima: vreme, okolina, ambijent, pa i fizički izgled; mnogo štošta nam skrene pažnju.
Ali ovde:
Virtuelni svet se sastoji od pisanih reči. Ne možemo biti stopostotno sigurni u autentičnost fotografije koju je neko postavio, ne možemo biti sigurni u identitet onog koji piše i, zapravo, ne možemo biti sigurni ni u šta ... osim u reč. Ako je misao lepa, pa još i lepo upakovana, postaje zavodljiva. A pošto smo odrasli, i kao takvi smo prevazišli prevagu forme nad sadržinom, onda nečije razmišljanje može okupirati našu pažnju. (Ljudi su uglavnom ono što pričaju, ma koliko pokušavali da se sakriju.) I onda dolazimo do suštine: stvoreni smo da volimo ono U, a ne NA čoveku, što i jeste najvažnije u međuljudskim odnosima. (Ljubav treba da briše sve granice - generacijske, rasne, nacionalne)
Ne osećamo mi "hemiju" tek tako; "hemija" dolazi tek nakon što prođemo prvu fazu interesovanja za nečije napisane misli. Šta bi bilo kad bi bilo, možda se taj neko obraća baš meni, možda je ovo ljubav, napisana nežnim dodirom tastature; možda nešto piše između redova - što samo ja mogu videti?
Zatim stvari idu postupnim tokom: počinjemo sa projekcijom i, neretko, idealizacijom.
Ali, ako nismo uobrazili, ukoliko nam se misli zaista dodiruju, onda je svašta moguće... Nije sve idealizacija.

Mogu ja još ... :lol:
 
Reč bude i na kraju..:)
Zapela sam oko poslednje konstatacije"nije sve idealizacija"...sklona sam idealizaciji
i sve u virtualu mi liči,zapravo,na tu težnju.Misao i pisana reč koja ima snagu ima i odjek
u nečijem srcu ali idealizacija nečije ličnosti je neminovna u ovom slučaju.
 
Reč bude i na kraju..:)
Zapela sam oko poslednje konstatacije"nije sve idealizacija"...sklona sam idealizaciji
i sve u virtualu mi liči,zapravo,na tu težnju.Misao i pisana reč koja ima snagu ima i odjek
u nečijem srcu ali idealizacija nečije ličnosti je neminovna u ovom slučaju.

Lepa reč na početku, a na kraju - najčešće ružna.
I ja sam sklona idealizaciji ali se borim protiv nje. Ide traljavo, ali ipak nekako ide.
 
e pa da vam kazem nesto...ljubav je nsto cemu tezimo...ona je pocetak sredina i kraj..omogucava nam da funkcionisemo..kada pricam o ljubavi ne mislim uvek samo na ljubav izmedju muskarca i zene u smislu ljubavnickom..vec generalno ljubav je pokretac svega...ali ta ljubav koja nas cini svemogucima takva istinska dubinska i sveobuhvatna retko se desava,....ako se desi..u tome treba uzivati....u saznanju da si jedan od malobrojnih koji je to osetio
Gete je rekao da je prava ljubav kao duhovi...svi o njoj pricaju a malo ko je video
ja svoj zivot smatram uspesnim sto sam upoznala duha...uzivala dok je bio pored mene....osmehujem se i placem dok se secam....ali sam imala..to sto svi traze...pravu ljubav
 
Zašto bi suzbijali idealizaciju. Na ovoj platformi od nje možemo da imamo samo koristi. Ljepše je da na nečiji nick i avatar reagujemo sa ljubavlju nego ravnodušno. Kao što reče LBarbara, a ja ću dopunuti, mi smo jedan (plemenit) dio sebe ugradili u tu projekciju.
 
pa sad da li moze da se javi ljubav na talasima...verovatno...pokrenu se osecanja..topla...mastovita...prepuna neizvesnosti...raspaljuju razmisljanja..misli..hm...nije to lose...samo sto sam ja po tom pitanju skepticna...krenes od reci koje pocnu da te golicaju...i kako se to zavrsi?...prestankom reci?..ulazenjem u RL...kako?
 
Jeste li se kao klinci zaljubljivali u nekog s kim ste se dopisivali? U nekog, koga nikad niste videli, i ko je bio toliko daleko da su šanse da ga/je ikad vidite bile minimalne?
Ja jesam. Naravno, tada nije postojala "hemija" ... ali je postojala pisana reč. Čak i kad smo klinci, čak i kad nam je mnogo važna nečija spoljašnost, čak i kada su zaljubljivanja površnija i nestalnija - na nivou nesvesnog privuče nas sadržaj.
Jeste li nekad bili očarani nekom knjigom, toliko da ste se u nju uživeli, pa vam se učinilo da ste deo nje?

U realnom svetu postoji mnogo ometajućih faktora da bismo se posvetili nečijim rečima: vreme, okolina, ambijent, pa i fizički izgled; mnogo štošta nam skrene pažnju.
Ali ovde:
Virtuelni svet se sastoji od pisanih reči. Ne možemo biti stopostotno sigurni u autentičnost fotografije koju je neko postavio, ne možemo biti sigurni u identitet onog koji piše i, zapravo, ne možemo biti sigurni ni u šta ... osim u reč. Ako je misao lepa, pa još i lepo upakovana, postaje zavodljiva. A pošto smo odrasli, i kao takvi smo prevazišli prevagu forme nad sadržinom, onda nečije razmišljanje može okupirati našu pažnju. (Ljudi su uglavnom ono što pričaju, ma koliko pokušavali da se sakriju.) I onda dolazimo do suštine: stvoreni smo da volimo ono U, a ne NA čoveku, što i jeste najvažnije u međuljudskim odnosima. (Ljubav treba da briše sve granice - generacijske, rasne, nacionalne)
Ne osećamo mi "hemiju" tek tako; "hemija" dolazi tek nakon što prođemo prvu fazu interesovanja za nečije napisane misli. Šta bi bilo kad bi bilo, možda se taj neko obraća baš meni, možda je ovo ljubav, napisana nežnim dodirom tastature; možda nešto piše između redova - što samo ja mogu videti?
Zatim stvari idu postupnim tokom: počinjemo sa projekcijom i, neretko, idealizacijom.
Ali, ako nismo uobrazili, ukoliko nam se misli zaista dodiruju, onda je svašta moguće... Nije sve idealizacija.

Mogu ja još ... :lol:

hm...draga koliko ja vidim...zagolicala te rec...:D..necija misao? naravno napisana...eeeeee kako je to lepo:D
 
pa sad da li moze da se javi ljubav na talasima...verovatno...pokrenu se osecanja..topla...mastovita...prepuna neizvesnosti...raspaljuju razmisljanja..misli..hm...nije to lose...samo sto sam ja po tom pitanju skepticna...krenes od reci koje pocnu da te golicaju...i kako se to zavrsi?...prestankom reci?..ulazenjem u RL...kako?

kao i u zivotu..prvo bude rec, i mozda lik..ali sta ce dalje biti, zavisi od tog stvarnog kontaka, gde kapiras coveka na nekog drugom nivou..
i nema pravila, kao ako uradis ovo , desice se ovo..
jok
nikad ne znas ni za sebe sta ces sa nekim biti, sta ce drugi covek u tebi probuditi, jer niko od nas nije ni crn ni beo, ni topao ni hladan..cesto smo sa razliciti ljudima sasvim razliciti..
 
ma jeste slicno kao u RL..s tim sto ovde mislim da realno postoje mnogo vece prepreke..nego sto covek dok pise ..kako je to borac rekla nezno po tastaturi...misli...prepreke su nekad na talasima neprepmostive..dok u rl..tako neke stvari mogu biti prevazidjene..ne znam..moze biti da gresim...nesto sam danas na dve noge na zemlji....sto mi inace nije obicaj..volim da sedim na oblacicima i da se zanosim...a zanosenje smatram pa recimo nepotrebnim
 
hm, svaka virtulena veza pre ili kasnije mora ili da se realizuje u rl, ili da se ugasi..u vr nema prevazalizenja..to je tek nacin da primetis drugog coveka, da te privuce njegova energija, inteligencija, sarm, duhovitost, licnost..
ali mi smo fizicka bica, i virtuelni odnos koji se ne prenese u rl, postaje samo frustracija
a u rl... je kao u rl....ili jeste ili nije..nema lazi, nema prevare:)
 
ma jeste slicno kao u RL..s tim sto ovde mislim da realno postoje mnogo vece prepreke..nego sto covek dok pise ..kako je to borac rekla nezno po tastaturi...misli...prepreke su nekad na talasima neprepmostive..dok u rl..tako neke stvari mogu biti prevazidjene..ne znam..moze biti da gresim...nesto sam danas na dve noge na zemlji....sto mi inace nije obicaj..volim da sedim na oblacicima i da se zanosim...a zanosenje smatram pa recimo nepotrebnim

Jok, ne slažem se NIKAKO

Zanošenje, maštanje, idealiziranje ...... kako god da ga nazoveš SVIMA nam je potrebno pre ili kasnije, mada mnogi to nikada neće priznati, ali tako je.

Čak i oni hladni i precizni tipovi za koje kada ih vidiš možeš odmah reći i da nisu ljudi jer nema ni traga ikakvim emocijama na njihovom licu ili u njihovom glasu, čak i oni iako tako hladno izgledaju, imaju potrebu da maštaju, idealiziraju, da se zanose.....

Mašta je deo realne iluzije koja je kreativna i koja nas na mnoge načine pokreće.

Nekada negativno, nekada pozitivno, ali nas pokreće.
 
hm, svaka virtulena veza pre ili kasnije mora ili da se realizuje u rl, ili da se ugasi..u vr nema prevazalizenja..to je tek nacin da primetis drugog coveka, da te privuce njegova energija, inteligencija, sarm, duhovitost, licnost..
ali mi smo fizicka bica, i virtuelni odnos koji se ne prenese u rl, postaje samo frustracija
a u rl... je kao u rl....ili jeste ili nije..nema lazi, nema prevare:)

Može odnos trajno da ostane u vr, baš zato što je deo nekog odnosa koji ne treba kvariti prelaženjem u rl, zavisi od osobe do osobe i od situacije do situacije.

Što se tiče laži i prevare, ne bih se složio, pre bih rekao da su ljudi puno iskreniji u vr nego u rl, baš zbog mogućnosti određenog stepena anonimnosti ljudi koji kontaktiraju.
 
Jok, ne slažem se NIKAKO

Zanošenje, maštanje, idealiziranje ...... kako god da ga nazoveš SVIMA nam je potrebno pre ili kasnije, mada mnogi to nikada neće priznati, ali tako je.

Čak i oni hladni i precizni tipovi za koje kada ih vidiš možeš odmah reći i da nisu ljudi jer nema ni traga ikakvim emocijama na njihovom licu ili u njihovom glasu, čak i oni iako tako hladno izgledaju, imaju potrebu da maštaju, idealiziraju, da se zanose.....

Mašta je deo realne iluzije koja je kreativna i koja nas na mnoge načine pokreće.

Nekada negativno, nekada pozitivno, ali nas pokreće.

nisi me razumeo
ja se zanosim...al mislim da mi to ne treba...mozda bi bilo bolje da to ne radim
 
Naprotiv, razumeo sam te jako dobro.

Zašto misliš da ti to ne treba, ako smem da pitam :)

Ja u tome ne vidim baš ništa loše :)

pa kako ne vidish..zanosenje stvara iskrivljenu sliku..pretvara se u nadanje..znas kako boli dupence kad padnes sa visine..no nije to najstrasnije..taj deo tela se zaleci...ali jedan drugi..jako tesko:(
i tesko to podnosim..razbijem se kao vaza pa ne mogu dugo da se sastavim:(
 

Back
Top