Zastupnik Skupštine Srbije Nenad Čanak: Velikosrpski projekt još uvijek postoji

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.018
Zastupnik Skupštine Srbije Nenad Čanak: Velikosrpski projekt još uvijek postoji

canakn.jpg


U Sarajevu je boravio zastupnik Skupštine Srbije Nenad Čanak. Iako je rat završio prije 13 godina, rane i danas ne cijele. Onima koji su sve i zakuhali teško je danas prihvatiti istinu, smatra on. Prema njegovom mišljenju, Srbija još uvijek nije spoznala pravu istinu prošloga rata.

Najjednostavnije je baciti u lice istinu koja je jasna, a to je da su iz Beograda naređivane stvari koje su se događale od Vadrara do Triglava. Problem je kako preživjeti ako to politički priznaš. Govorim u ime onih koji imaju vlast, pojašnjava Čanak.

Upravo zbog toga odnos politike Srbije i BiH i nije neka svijetla tačka. Službeni Beograd nema razumijevanja za tragediju u BiH. Kada se pogleda činjenica da nema dovoljno razumijevanja za veličinu srebreničke tragedije, što je katastrofa devedesetih, koja je tragedija i sramota, jer sramota je što je ta katastrofa urađena u ime srpskog naroda, kaže Čanak.

I 13 godina poslije postavlja se pitanje nastavlja li se i danas strašna politika Srbije devedesetih. Veliki indijanski vođa je imao običaj reći kako je đavo u našim srcima i da tu treba voditi bitku. Upravo tako mislim, da tog đavola treba istjerati iz duša u koje je usađivan godinama. Nije to proces od jednog dana nego su desetljećima ljudi trovani, tvrdi on.

Čanak ističe da velikosrpski projekt još uvijek postoji i da je to trenutno najveća i najteža borba Srbije. Što se tiče dejtonskog uređenja BiH, ističe da je pravo čudo što je BiH, onakva krvava, uopće uspjela preživjeti, prenosi rtvfbih.ba.

------------------------------------------------------------------------------

Pametan čovek ovaj Čanak bre :hahaha::hahaha::hahaha:
 
kakav kreten..pa to je nevrovatno...on i dalje samo burgija...projekat velike srbije nije postojao nikad...jugoslavija je bila mesto gde su svi srbi ziveli u jednoj drzavi..pokusaj da se ta drzava spase nije porjekat velike srbije..majmun..nemam nameru na cirkuzanta da trosim reci

Ovaj bold, kao da je neki radikal izjavio. A Karlovac, Karlobag, Virovitica, Ogulin, Tokio?
 
Ненад Чанак прича небулозе. Као члан СРС која у програму спомиње некакву Велику Србију осећам се прозвано и морам да реплицирам. ;)

Ми у СРС заиста имамо тај термин у програму странке и користимо га често (између осталог нам се часопис тако зове) али тренутно нико не ради на проширењу Србије нити мислимо да је то у овим условима могуће. Поред овакве економске кризе, незапослености и проблема са Косовом и Метохијом сасвим нам је довољна Србија у њеним садашњим границама. Ако буде могућности да нам некада припоје Републику Српску то би било супер и сасвим природно и нормално али нико неће гинути и убијати због било каквих граница, Велике Србије и сличних глупости. Ратова нам је доста, нећемо ништа што припада другим државама чије границе апсолутно признајемо (мислим пре свега на Хрватску) а наше (КИМ) не дамо. ;)

Не оспоравам да неки наши чланови користе тај термин и да га имамо у документима странке, али користи и Г17 термин експерти па тамо нема два учена човека, све го лопов до лопова :lol:

Не знам шта ће радити др. Војислав Шешељ када се врати, садашње руководство странке баш брига за Велику Србију, супер нам је и ова наша мала, само да је препородимо :lol:
 
Ovaj bold, kao da je neki radikal izjavio. A Karlovac, Karlobag, Virovitica, Ogulin, Tokio?

..pa jel Sheshelj bio na vlasti tada i sprovodio svoju bolesnu ideju?..shta reshse bre vishe bolesniku..nikada nije postojao takav projekt, u suprotnom bi svi znali za njegovo postojanje, a ne samo ustashe , balije i vi proeurobski autonomashi..
 
ajd..taksativno mi nabroj sta je to toliko super sta je on rekao i sta je to ta istina koja je kod tebe izazvala toliko ushicenje..osim da se rane nisu zacelile

Ustaši je sve milo i dobro, ako je protiv interesa Srbije. Baci gowna na ignore, kao što sam ih i ja turio, turim ih na tuki licemerne, tako se štede živci...
 
..pa jel Sheshelj bio na vlasti tada i sprovodio svoju bolesnu ideju?..shta reshse bre vishe bolesniku..nikada nije postojao takav projekt, u suprotnom bi svi znali za njegovo postojanje, a ne samo ustashe , balije i vi proeurobski autonomashi..

E Junky, ajde malo da klatiš kitu drugu titu, jel može? pa nisi slep, bemte glupa, imaš Veliku Srbiju magazin i ostale smRadikalske projekte, i oni kao nisu ideja, već samo fraza... Ajde ne laprdaj majketi....
 
E Junky, ajde malo da klatiš kitu drugu titu, jel može? pa nisi slep, bemte glupa, imaš Veliku Srbiju magazin i ostale smRadikalske projekte, i oni kao nisu ideja, već samo fraza... Ajde ne laprdaj majketi....

Имаш и књигу Велика Србија од Ћоровића који је врстан историчар и интелектуалац и везе нема са радикалима - да ли то значи да је човек националиста? :eek:

Уосталом да си 6.3.2009 присуствовао седници Одбора за иностране послове видео би како посланици СРС реагују на оснивање Групе пријатељства са Хрватском, а како реагују неки други "европејци".
 
Ovaj bold, kao da je neki radikal izjavio. A Karlovac, Karlobag, Virovitica, Ogulin, Tokio?

dalibore govorim ti o drzavnom porjektu...radikali kada su to imali u porgramu znas i sam da nisu bili deo drzavne vlast...mislim tako mogu da iscupaju program bilo koje stranke pa da ljudima natrljavaju na nos...ja govorim o projektu velike srbije na nivou vlasti
vrlo dobro svi znamo da je postojao pokusaj da se sacuva drzava u kojoj su svi srbi ziveli pod istim krovom...jedini porjekat koji postoji sa sigurnoscu je pROJEKAT UMANJIMO SRBIJU NA ISPODE SLJIVE ...eto krenulo sa Kosovom..vidim moji ravnicari kake na sav glas kako su okupirani..Sandza..vec cita scenario...i tako

ma ovaj narod nikada da se opameti ali nikada...pored toliko spoljnih upliva i neblagonaklonih poteza sami srbi unutar drzave buskaju i kopkaju...idu mi na nerve ti radikalski izrazi strani placenici i domaci izdajnici..ali toliko poturica kod srba da mi je sad vec stvarno zlo..a canak...janicar neopevani..ruku pod ruku sa kretencinom cedom..i ne mogu ja vise ovo ...stvarno sopstveni narod me najvise sekira..odnosno neki iz naroda...ameboidni svemirci..osvesceni srbi kojima je tudje g ov no poslastica par ekselans
 
dalibore govorim ti o drzavnom porjektu...radikali kada su to imali u porgramu znas i sam da nisu bili deo drzavne vlast...mislim tako mogu da iscupaju program bilo koje stranke pa da ljudima natrljavaju na nos...ja govorim o projektu velike srbije na nivou vlasti
vrlo dobro svi znamo da je postojao pokusaj da se sacuva drzava u kojoj su svi srbi ziveli pod istim krovom...jedini porjekat koji postoji sa sigurnoscu je pROJEKAT UMANJIMO SRBIJU NA ISPODE SLJIVE ...eto krenulo sa Kosovom..vidim moji ravnicari kake na sav glas kako su okupirani..Sandza..vec cita scenario...i tako

ma ovaj narod nikada da se opameti ali nikada...pored toliko spoljnih upliva i neblagonaklonih poteza sami srbi unutar drzave buskaju i kopkaju...idu mi na nerve ti radikalski izrazi strani placenici i domaci izdajnici..ali toliko poturica kod srba da mi je sad vec stvarno zlo..a canak...janicar neopevani..ruku pod ruku sa kretencinom cedom..i ne mogu ja vise ovo ...stvarno sopstveni narod me najvise sekira..odnosno neki iz naroda...ameboidni svemirci..osvesceni srbi kojima je tudje g ov no poslastica par ekselans

Upravo o ovome se radi.:ok:
 
Projekat " VELIKA SRBIJA" je osmisljen u Velikoj Britaniji od strane tamosnje elite, a zarad Veliko Britanskih interesa na balkanu !
Sa ciljem razbijanja srbskog korpusa na ovim prostorima etnicki,kulturoloski,religijski !
Isto kao sto je sarajevski antentat pripisan Srbiji, a inspirisan , osmisljen i izfinansiran od Veliko Britanske elite !
 
E Junky, ajde malo da klatiš kitu drugu titu, jel može? pa nisi slep, bemte glupa, imaš Veliku Srbiju magazin i ostale smRadikalske projekte, i oni kao nisu ideja, već samo fraza... Ajde ne laprdaj majketi....

..jel' to partijski program radikala ili je to drzhavni program?..shta mene boli tuki shta radikali haluciniraju kada nikada nisu imali, a pogotovo u 90-tim neku vecinu ili slichno..a ti klati kitu chanku bolesniku..ebi se bre vishe..velikosrpski projekat nikada nije podrzhan od zvanichnih institucija i naroda i ti to dobro znash.. tebe ochigledno treba svremena ne vreme dobro napushiti da bi shvatio gde ti je mesto..
 
ajd..taksativno mi nabroj sta je to toliko super sta je on rekao i sta je to ta istina koja je kod tebe izazvala toliko ushicenje..osim da se rane nisu zacelile

Iako je rat završio prije 13 godina, rane i danas ne cijele. Onima koji su sve i zakuhali teško je danas prihvatiti istinu, smatra on. Prema njegovom mišljenju, Srbija još uvijek nije spoznala pravu istinu prošloga rata.

Najjednostavnije je baciti u lice istinu koja je jasna, a to je da su iz Beograda naređivane stvari koje su se događale od Vadrara do Triglava. Problem je kako preživjeti ako to politički priznaš. Govorim u ime onih koji imaju vlast, pojašnjava Čanak.


I 13 godina poslije postavlja se pitanje nastavlja li se i danas strašna politika Srbije devedesetih. Veliki indijanski vođa je imao običaj reći kako je đavo u našim srcima i da tu treba voditi bitku. Upravo tako mislim, da tog đavola treba istjerati iz duša u koje je usađivan godinama. Nije to proces od jednog dana nego su desetljećima ljudi trovani, tvrdi on.

Čanak ističe da velikosrpski projekt još uvijek postoji i da je to trenutno najveća i najteža borba Srbije.

Evo ovo boldovano je super što je reko, a ostalo citirano je isto tako istina.

S time da se ono prvo boldovano odnosi na sve, a ne samo na Srbiju.
 
vidish Ljubo ti i ja se ne slazemo..nemamo isto stanoviste
postavlja se pitanje ko je sve zakuvao
na to pitanje ti i ja dajemo razlicite odgovore....i ja sam ubedjena da je moj odgovor istinit....da se ne upustamo..ali posto moram da idem pa nemam vremena argumentovano cinjnicno hronoloski potukla bih te do nogu...i dokazala da tvoj odgovor nije istinit
ali vraticu se veceras oko ponoci kad se od plavuse pretvorim u istoricara...do tad ja verujem da ima ovde ljudi koji ti to isto mogu dokazati DA NISU SRBI SVE ZAKUVALI NEGO DA SU SAMO DEO JEDNE TUZNE PRICE CIJI SMO UCESNICI BILI SVI..NA ZALOST.....LEP DAN
 
Projekat " VELIKA SRBIJA" je osmisljen u Velikoj Britaniji od strane tamosnje elite, a zarad Veliko Britanskih interesa na balkanu !
Sa ciljem razbijanja srbskog korpusa na ovim prostorima etnicki,kulturoloski,religijski !
Isto kao sto je sarajevski antentat pripisan Srbiji, a inspirisan , osmisljen i izfinansiran od Veliko Britanske elite !

Nakon ovoga tvog pisanja, ja se stvarno pitam da li ste vi IKAD napravili ijednu nepodopštinu ili samostalni korak??? :think:
 
vidish Ljubo ti i ja se ne slazemo..nemamo isto stanoviste
postavlja se pitanje ko je sve zakuvao
na to pitanje ti i ja dajemo razlicite odgovore....i ja sam ubedjena da je moj odgovor istinit....da se ne upustamo..ali posto moram da idem pa nemam vremena argumentovano cinjnicno hronoloski potukla bih te do nogu...i dokazala da tvoj odgovor nije istinit
ali vraticu se veceras oko ponoci kad se od plavuse pretvorim u istoricara...do tad ja verujem da ima ovde ljudi koji ti to isto mogu dokazati DA NISU SRBI SVE ZAKUVALI NEGO DA SU SAMO DEO JEDNE TUZNE PRICE CIJI SMO UCESNICI BILI SVI..NA ZALOST.....LEP DAN

Ćao! Bit će mi zadovoljstvo! :bye:
 

Back
Top