Zeitgeist - Дух времена
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Zeitgeist - Дух времена

Aktivan član Dabapas (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Zeitgeist - Дух времена

Поздрав свима..

Јуче сам одгледао поменути филм из наслова теме. Морам да признам да доста ствари које се помињу у филму нисам знао.

Да не препричавам филм, у колико нисте гледали филм одгледајте га. Ако сте гледали, шта мислите.. ваши коментари?

Сви коментари су добродошли.

Иначе филм обара религијске стубове Хришћанства, као и остале религије. По мени, све речено у филму, звучи доста логично.

Линк: https://video.google.com/videoplay?docid=8652908955601247412&hl=en

Са десне стране су преостали делови филма..

http://www.zeitgeistmovie.com/

Ова тема није никаква провокација верницима и молим да се не потеже то питање..
    menjam osigurachi , krpim kisobrani , zamenjujem sijalice i sve sto zahteva koriscenje merdevina!

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Podrazumevano Re: Zeitgeist - Дух времена

Па нисам гледао филм, могао си оно главно бар укратко да препричаш...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Aktivan član Dabapas (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Па нисам гледао филм, могао си оно главно бар укратко да препричаш...
    Повлачи се питање, да ли су у ствари све религије после Египатске религије плагијати?

Одгледај филм.. први део траје 40 минута.

Сличности су невероватне.
    menjam osigurachi , krpim kisobrani , zamenjujem sijalice i sve sto zahteva koriscenje merdevina!

Elita PRCKO (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja sam odgledao taj film,i kao ateisti mi je pripalo muka.Pricaju o tome da je koncept hriscanstva najobicniji plagijat ranijih religija.Daju tri "dokaza",15 precute i tako u krug.Nekako nedoreceno.Ok,hriscanstvo se uklapa u univerzalni sablon,ali taj film nijednom verniku nece poljuljti veru,cak ni mene nije odusevio.Za prosecnog americkog gutaca,koji ce jeduci pizzu i gledajuci tv,punim ustima promrmljati "znao sam"...

Domaćin Electric eXecutor (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Gledao sam, interesantan film. Ali kao sto ***** rece, nece to poljuljati nikome veru, samo moze nekoga razbesneti.
    My father told me not to get old. Should have listened to him.

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Interesantan film , mozhe da se kazhe i fascinantan , ali previshe pristrasan , ima dobrih stvari , al ga na pravishe na lov na veshtice , pardon , popove.

Ono o 9/11 je veoma interesantno , i ono sa bankama i novcem , al ga preterashe sa reklamom tog Venus projekta.

Sve u svemu dosta dobar film.
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Prvi deo filma o religiji jeste zanimljiv, ali nekome ko se problematikom hrišćanstva i paganštine nije bavio preterano.

Mnogo izmišljenih činjenica, pogotovo u drugom i trećem delu.

"Da Vinčijev kod" na steroidima. Loš film koji širi strah tamo gde ne treba da ga bude, duhovna hrana za ljubitelje teorija zavere...

Ističe se Only Marko now (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Nemam sta da prigovorim na gornje postove. Zeitgeist je film poput Ziga Zveri,samo sto je uradjen iz perspektive atiesta. Kao vernik,nije mi vera uopste poljuljana,prvenstveno zbog toga sto me ne interesuje da lije Isus plagijat ili ne. Ja njega ionako smatram kao olicenje stvari koje su dobre i za koje se vredi boriti.
    Dok je ostatak filma koji govori o Svetskim bankarima sasvim istinit i mozete vec sada videti o cemu su pricali u filmu. Cim je ekonomska kriza u svetu,znajte,bice s.ranja.
    Zeitgeist je dobar film ali ne dovoljno dobar.
    Cuvajte se stvari koje mozete da kontrolisete.Bog ce vas cuvati od onih koje ne mozete.

Elita Konstantin Veliki (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    308

Prvenstveno idiotski film.

Dosta se izgleda namerno laze. Prvo sta sam primetijo je da Minos kobajagi je rodjen od deve. To nije tacno nego od kamena.

A da dodam da je Isus po Bibliji imao 70 apostola. A oni 12 su oni prvi 12.

12 je savrseni broj po brojnoj mistiki.

Ističe se CHICKYPOO LADY (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

ne bih ulazila u debatu preterano oko poente ali imam primedbu na objasnjenje filma tj filmova da budem preciznija .......jer zeitgeist nije samo o religiji vec ima vise tema sve u svemu prvi dokumentarac "zeitgeist" koji je iz tri dela obuhvata >prvi deo:najveca prica ikada ispricana (tacnije najveci mit) i to je deo o religiji i manipulacijama iste... >drugi deo: ceo svet je pozornica(politika, terorizam, medijska manipulacija podacima, rusenje bliznakinja bliznakinja i ono sto se nama servira kao istina) >treci deo: ne obracajte paznju na ljude iza kulisa(zavesa) monetarni sistem, dug = moderno ropstvo, porobljavanje drzava stavljajuci ih pod dug a onda crpiti uslovljeno njihove resurse ili ratom ostvariti kontrolu i profit....
    drugi dokumentarac je "zeitgeist addendum" meni licno drzi jer malo preciznije obradjuje prethodno obradjene teme ista tematika kao u prvom delu
    LJUDSKA PAMET JE OGRANIČENA, GLUPOST NIJE....

Ističe se CHICKYPOO LADY (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

zamerka mi je taj venus project malo zvuce kao sekta za happy hour na planeti.......
    u sustini odlican dokumentarac o teoriji zavere ali cim smo za nju saznali to znaci da su nas pustili da za nju saznamo jer vladavina 300(ili ti vladari zemljine kulgle, tj. order of a rose....i ostali) nista ne pustaju da iscuri tek tako, to znaci da su smislili nesto novo hehehehe a i sve to u filmu - plasirano - vise nije tajna... pa ljudi gde cete blizi primer "zavadi pa vladaj" od rata u bosni i kosova a ociglednije primere ne moram ni da nabrajam ili tek evrovizija, sport, univerzijade ect.daj narodu hleba i igara i radi sa njim sta hoces.....a privatizacija i to sto na i lak dolazak do nasih resursa za male pare (ono malo sto nas je mmf zaduzio od 2001.) pa sve smo vec prodali sto smo imali i to za male pare tako da ceo taj koncept zeitgeista je nama jasan samo je pitanje sta je to novo sto jos uvek ne znamo.....???
    LJUDSKA PAMET JE OGRANIČENA, GLUPOST NIJE....

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Citat Original postavio CHICKYPOO LADY Pogledaj poruku
    zamerka mi je taj venus project malo zvuce kao sekta za happy hour na planeti.......
    u sustini odlican dokumentarac o teoriji zavere ali cim smo za nju saznali to znaci da su nas pustili da za nju saznamo jer vladavina 300(ili ti vladari zemljine kulgle, tj. order of a rose....i ostali) nista ne pustaju da iscuri tek tako, to znaci da su smislili nesto novo hehehehe a i sve to u filmu - plasirano - vise nije tajna... pa ljudi gde cete blizi primer "zavadi pa vladaj" od rata u bosni i kosova a ociglednije primere ne moram ni da nabrajam ili tek evrovizija, sport, univerzijade ect.daj narodu hleba i igara i radi sa njim sta hoces.....a privatizacija i to sto na i lak dolazak do nasih resursa za male pare (ono malo sto nas je mmf zaduzio od 2001.) pa sve smo vec prodali sto smo imali i to za male pare tako da ceo taj koncept zeitgeista je nama jasan samo je pitanje sta je to novo sto jos uvek ne znamo.....???
    I meni , sve lepo bajno kasno , a onda lupne kako nece biti uopshte kriminala kad oni uspostave njihov sistem i onda pri takvoj lazhi nekako manje verujem u mogucnost njihovog uspeha .
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

Slične teme

1. Odgovora: 222
    Poslednja poruka: 11.08.2016., 13:49
  2. Најгоре оружје свих времена
    Autor СЛОБОДА 3 u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 11.03.2015., 22:32
  3. Zeitgeist addendum
    Autor BernardBlack u forumu Teorije zavera
    Odgovora: 29