Лукашенко и Белорусија

Владан

Buduća legenda
Poruka
35.687
Белорусија је далеко од савршене земље, али народ сваким даном живи све боље, а масовне незапослености нема. Зато Лукашенка мрзе западни трустови мозгова и шефови дипломатија, јер не знају шта ће ако се за његовим примером буду повели и његови суседи. Лукашенко је успео да покрене грађанске реформе, уједно избегавши западну "шок-терапију слободног тржишта", која је у већини посткомунистичких земаља довела до стварања олигархија нових богаташа и армија корумпираних државних службеника.

Да видимо мало статистику.

Табела процената незапослености радне снаге у три једине суверене словенске земље света далеко је нижа него у свим окупираним словенским земљама или оним који су ушле у НАТО или ЕУ да се избаве из кризе.

БиХ 40,0 %
Македонија 36,7 %
СиЦГ 34,5 %
Пољска 20,0 %
Хрватска 19,5 %
Словачка 15,2 %
Бугарска 14,3 %
Словенија 12,2 %
Чешка 9,9 %
Русија 8,5 %
Украина 3,7 %
Белорусија 2,1 %

Белорусија има најмањи страни дуг од свих словенских земаља а Америка је највећи дужник на свету.

САД 1.400.000.000.000
Пољска 86.000.000.000
Чешка 28.000.000.000
Хрватска 23.560.000.000
Словачка 18.310.000.000
Украјина 16.090.000.000
СиЦГ 14.010.000.000
Бугарска 12.050.000.000
Словенија 11.330.000.000
БиХ 3.500.000.000
Македонија 1.929.000.000
Белорусија 851.000.000

Од свих земаља света, три суверене словенске земље опет далеко предањче у стопи економског раста од свих словенских земаља које су се изнајмиле страним импреријалистичким слилама.
На светској табели економског пораста оне су овако рангиране:

Украјина 9,4% (8.место у свету)
Русија 7,3% (19. место у свету)
Белорусија 6,8% (26. место у свету)
Хрватска 4,3%
Бугарска 4,3%
Словачка 3,9%
Пољска 3,7%
БиХ 3,5%
Чешка 2,9%
Македонија 2,8%
Словенија 2,3%
 
Znači Sloba onda nije bio diktator, pošto nam je opljačkao zemlju i narod. Lepo.:hahaha::hahaha::hahaha:
Koji si ti biSER!
После 5. октобра 2000 је више опљачкана Србија него за време Слобе. Данас немамо редове за уље и хлеб, јер уља и хлеба има у изобиљу само нема ко да купи. Народ је сиромашан и без новаца. Јеси ли породичан човек. реци колико те коштају рачуни на месечној разини: фиксни телефон, електрична енергија, гас, вода, смеће; Хлеб, млеко, месо... о "луксузу" те нећу питати: мобилни телефон, бензин за ауто...
 
Svejedno, ja nekako ne bih isao da zivim u Belorusiji.

Mislim, nemo se ljutis, sto kaze onaj seljak.
Измешу Швајцарске и Белорусије, некако бих и ја изабрала Швајцарску.

Између Швајцарске и Италије, некако бих опет изабрала Швајцарску.:lol:

И тако редом. ;)
 
Shutz
Znači Sloba onda nije bio diktator, pošto nam je opljačkao zemlju i narod. Lepo.
Koji si ti biSER!
Милошевића не треба идеализовати, јер је мана имао напретек. Међутим не треба заборавити да је он постао "диктатор" од стране Запада тек послењих неколико година своје владавине, када је одбио да препусти земљу пљачкашима, а да је до тада на њега индиректно вршен притисак преко српске аристократије.

У ситуацији када доживљава комбиновану агресију споља/изнутра, сваки владар се самоизолује и заузима става: "Или ви или ја". Наравно он није схватио (или ако је схватио није знао да избегне) да је у питању само методологија свргавања са власти коју Папско-Рабинска Коалиција спроводи широм света. Том приликом је дозволио да се њему близак круг људи обогати на транге-франге пословима, а да аристократија осиромаши, што је грешка коју ни један владар себи не сме да допусти, јер се народ ионако у читавој ствари ништа и не пита, већ њиме само манипулишу.

Лукашенко је за сада (уз помоћ Руса) избегао српски сценарио.
 
Па нешто не видим да је Путин изгубио компас...или ето, из теме наведени, Лукашенко.

E i ti si izabrala njih koji su sveži u poslu :D. Njihovo vreme tek dolazi.

Ja ti pričam o veteranima koji su sebe poistovetili sa zemljom kojom vladaju. Mugabe, Kastro, Mao, Staljin... Takvi ljudi, iako možda u početku pozitivni, postanu kruti i nesposobni da vladaju i onda se njihova borba svede na odbranu svoje pozicije, a ne na ispunjavanje nacionalnih interesa.
 
Па добро...мислила сам на то да је у њиховим рукама сконцентрисана највећа моћ у сваком смислу .
Нисам мислила у негативном контексту речи ''диктатор''....

A koji je pozitivni smisao ? Ono sto smo imali pod Titom ? U cemu je razlika izmedju vlasti Tadica, Dodika ili Djukanovica ?
Pominjane zemlje imaju izabrane predstavnike, koji vladaju sa manjim ili vecim stepenom autokratije, ali nisu diktature.
Nemojmo se olako koristiti takvim terminima. To bi isto bilo kao kada bi ja rekao da je 9.mart 91 genocid.
 
Белорусија !

Ту "либерали", педери, увозни лобисти, испирачи мозга , Рајфајзен и Фолк банке немају прођу

Људи живе скромно, али су сигурни у оно што имају и не гладују као велики део радника овде

Свакако ми је милија Белорусија од швајцарске и немачке заједно


п.с. Лукашенко није никакав диктатор, као што каже Парсифал, није дао отпорашким психопатама и манијацима да упропасте народ. И то их нервира. Али моги само да замишљају како му пуше неку ствар
 
Poslednja izmena:
A koji je pozitivni smisao ? Ono sto smo imali pod Titom ? U cemu je razlika izmedju vlasti Tadica, Dodika ili Djukanovica ?
Pominjane zemlje imaju izabrane predstavnike, koji vladaju sa manjim ili vecim stepenom autokratije, ali nisu diktature.
Nemojmo se olako koristiti takvim terminima. To bi isto bilo kao kada bi ja rekao da je 9.mart 91 genocid.
Ај' не цепидлачи, живота ти.;)

Мислим да сам јасно изнела на шта сам конкретно мислила.

И какве везе имју Тито, Тадић и Ђукановић са диктаторима? Кад су сви марионете били и остаће.;)
 
Какви диктатори, какви бакрачи, па у којој земљи постоји демократија... Све се то претвори у аутократију пре или касније. Ти си једнак у једном једином тренутку док црташ кружић на гласачком листићу, а после си роб свој кружића. Није друштво напредовало него пропаганда :ok:
 

Back
Top