Koja Graficka ??

Ako mozes da nadjes negde polovan ATI AIW X800XL, fenomenalna kartica za malo para, jeste stari model ali i dalje moze da se nosi sa novim stvarima (OpenGL joj je, npr, odlican), a uz nju jos imas i sve moguce Video ulaze i izlaze, kao i odlican TV tjuner...
 
Ako nameravas da igras igre ranga GTA IV ne uzimaj nista slabije od 9800gt...eventualno ati 3850 ali ja sam uvek za geforce....gainward 9800gt je oko 120-125e....a gainward ATI 3850 je nesto jeftiniji oko 85e koliko ja znam...
 
Ako nameravas da igras igre ranga GTA IV ne uzimaj nista slabije od 9800gt...eventualno ati 3850 ali ja sam uvek za geforce....gainward 9800gt je oko 120-125e....a gainward ATI 3850 je nesto jeftiniji oko 85e koliko ja znam...

Od te 9800gt je bolja ATI 4830 (u vecini testova brza) a kosta oko 110 eura, sto dovoljno govori. A za 130-140 eura ima ATI 4850 koja je jedno 30-tak posto bolja karta od te 9800gt. Ne vidim svrhu favorizovanja neceg, kad je ovo drugo i isplatnije i bolje...
 
Od te 9800gt je bolja ATI 4830 (u vecini testova brza) a kosta oko 110 eura, sto dovoljno govori. A za 130-140 eura ima ATI 4850 koja je jedno 30-tak posto bolja karta od te 9800gt. Ne vidim svrhu favorizovanja neceg, kad je ovo drugo i isplatnije i bolje...

Prvo samo da naglasim da ne zelim da se prepucavam po sitemu ja sam u pravu-ti nisi i ne favorizujem nista bez razloga...9800gt mu nisam preporucio tek tako...tacno je da je radeon 4830 jeftiniji za nekih 10ak evra ali gledano na duze staze geforce je uvek bolje resenje od radeona zbog drajvera i podrske...da ne pominjem ako decko uzima konfiguraciju baziranu na Intel procesoru jer je poznato da ati HOCE da pravi problema na intelu -iskustvo coveka koji je sklopio i istestirao vise racunara nego svi mi na forumu zajedno...i sigurno najvaznija stvar zbog koje decko i valjda trazi graficku to su igre - geforce je mnogo kompatibilniji sa igrama sto mogu ja licno da potvrdim dva moja druga su imali nebrojene bagove i probleme sa radeonima iz serije 2xxx i 3xxx...a to sto se za 4830 dobijaju 3-4 % vece vrednosti u "vecini testova" ne bi trebalo da bude orijentir jer to NE MOZE da se oseti u aplikacijama kao sto su igre...nije 9800gt bez razloga skuplja
Moja topla preporuka za 9800gt...
 
Ocigledno da nisi upucen u sve, jer ATI u zadnje vrijeme izbacuje sve bolje i bolje drajvere, i sa njim je sve manje problema pogotovo za seriju HD48xx. Problema jos jedino imaju dvoglave karte tipa 4970X2 ili 4850X2, tu su problemi sa drajverima, dok kod pstalog apsolutno nema nikakvih problema.
I to za intel nije tacno. Evo ja imam Intel E5200 i Paliti HD4850 512MB, i jednostavno nigdje nema problema.

PS. Hocu da ti kazem da ti problemi sa drajverima i ATI-jem su proslost, trenutno je ATI bolji od nVidie pogotovo u segmentu vise-srednje klase gdje je 4850 kralj kartica....

EDIT: I zaboravih da ti kazem da je 9800GT skuplja zato sto je radjena u krupnijem proizvodnom procesu, a samim tim je i izrada te karte skuplja, i dolazimo do zakljucka da ono sto je skuplje ne mora biti i bolje....
 
Poslednja izmena:
Za 4850 kao sto sam rekao se slazem ali za 4830 ne...imao sam dosta losih iskustava sa ATI-jem i zato ne mogu da ga preporucim mada je cinjenica da je 4850 najbolja kupovina...naravno za onog ko ima dovoljno noca kome fali koji evric tu sam za 9800gt
P.S. Inace i ja imam isti procesor E5200 i stvarno sam prezadovoljan kako radi u kombinaciji sa 9800gt
 

Back
Top