DETE MI PSUJE K'O KOČIJAŠ !!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

krvolok

Poznat
Poruka
8.273
... kao u naslovu, samo da pojasnim problem : najstariji sin ima 2,5 godine, sav je OK ( tek da ne ispadne da se hvalim, a i zbog uroka ... ), u kući niko, baš NIKO ne psuje, a on ... ma, zlo jedno !!!
Objašnjavali, grdili, molili, čak sam ga, jednom, pristojno izlupao kaišem ( vratio sam se, nervozan, sa pokera, izgubio pare, a sin sedi i psuje k'o da se to njemu desilo ! ), dakle : pomozite nekim savetom, pedagogijom, šta li, samo da ovo prestane, strah me je da ne počne u gradu, kada ga, sa ovom drugom, mlađom decom vodimo u šetnju, ovo je mala i patrijarhalna sredina, ništa se ne zaboravlja !!!
Da napomenem : stvar je eskalirala između Božića i Sv. Jovana, kada je mali bio u tazbini, u Surčinu !!!
P.S. ako je ovo bilo, se izvinjavam, nisam baš redovan na ovom forumu !!!
 
Prvo, ružno je što si ga tukao zbog partije pokera...Strašno!

Drugo, skoro sva djeca prođu kroz tu fazu, tako da nije on jedini.

Razgovarajte s njim, opominjite ga kad opsuje, ali vidjećete da će prestati...

Ja sam sa 3 godine psovala kao kočijaš, i mama kaže jednostavno prestala jednom...
 
Ja kao dete nisam nikad nikad psovala, cak sam se zaplakala sa sest godina kad sam cula nekog kako psuje. I. Sad mi se psuje.
Preporuke roditeljima, zabrinite se ako vase dete ne prodje kroz tu fazu psovanja, nesto nije u rtedu.Dal ste ga previse zastitili il sta, pitajte psihologa. Psovanje je deo nase socijalne realnosti i dete i tomora da nauci, al na vreme. Znam mnogo odraslih koji su kao deca psovali pa posle prestali i postali sasvim normalnokulturni ljudi. Ja sam bila bas preterano kulturna, sto je neka vrsta iskrivljenja.
Psovanje u odgovarajucoj situacijije sasvim normalna stvar.
 
... kao u naslovu, samo da pojasnim problem : najstariji sin ima 2,5 godine, sav je OK ( tek da ne ispadne da se hvalim, a i zbog uroka ... ), u kući niko, baš NIKO ne psuje, a on ... ma, zlo jedno !!!
Objašnjavali, grdili, molili, čak sam ga, jednom, pristojno izlupao kaišem ( vratio sam se, nervozan, sa pokera, izgubio pare, a sin sedi i psuje k'o da se to njemu desilo ! ), dakle : pomozite nekim savetom, pedagogijom, šta li, samo da ovo prestane, strah me je da ne počne u gradu, kada ga, sa ovom drugom, mlađom decom vodimo u šetnju, ovo je mala i patrijarhalna sredina, ništa se ne zaboravlja !!!
Da napomenem : stvar je eskalirala između Božića i Sv. Jovana, kada je mali bio u tazbini, u Surčinu !!!
P.S. ako je ovo bilo, se izvinjavam, nisam baš redovan na ovom forumu !!!

Ne može dijete odjednom prestati psovati. Ono ne zna šta govori. Tu treba puno strpljenja.
Kažeš, došao si kući sa pokera i pristojno ga izlupao. Ja bih izlupala tebe. Izgubio si novac i istresao se na djetetu.
Koliko vidim, ne znaš ni gdje je dijete naučilo psovati.
 
dete je negde culo psovke koje govori
postoje 2 nacin da dete prestane da psuje
1.da svi u njegovoj okolini prestanu da psuju. mozete vi u kuci prestati sa psovkamai zamoliti sve koji su u njegovom okruzenju da ne psuju. Medjutim, posto je nemoguce menjati druge
mozete detetu,svaki put opsuje, reci to je sramota i ti slobodno reci ako cujes nekog to da kaze TO SRAMOTA. kod mojih klinaca ima efekta.
2. Ignorisanje.deca jednostavno time zele da privuku paznju, a kad vide da im je trud uzaludan, prestanu sa psovkama <ne zaboravi da su batine vid paznje, ponekad im je i to bolje nego ignorisanje
mada po meni je vaznije da batalis kockanje, jer dajes negativan primer detetu
 
Kao prvo ja mislim da je tebi potrebna pomoć,a ne tom tvom djetetu.Ti ideš na poker,gubiš novac,a dijete psuje i ti ga istučeš kaišem.Treba da se stidiš.Veći problem u toj porodici si ti nego to jadno,malo dijete od 2,5 god.
A što se tiče dijeteta koje psuje,takva su djeca u tom periodu(znam jer imam malog brata).Sada kada je malo odrastao,prestao je psovati,pa tako će i tvoje dijete.Nemaš razloga da svoj bijes zbog pokera istresaš na djetetu.
To što si napravio djetetu,stručno se u psihologiji naziva POMJERANJE(jedan od mehanizama odbrane),a to znači da si svoju agresiju zbog neuspjeha prenio na objekat(dijete)koje nije krivo za tvoj neuspjeh.To znači da je tebi potrebna velika pomoć psihologa.
I kakav si ti to otac,ako ne znaš gdje ti je dijete naučilo psovati???
Bolje ti je da se začeprkaš u mišju rupu i da šutiš i malo razmisli o svome ponašanju.
 
Kad pomislim na to da ima ljudi koje decu uche psovkama dok su mali, kazu - slatko im kada dete psuje... a onda isto to dete mlate kada odraste, zato shto psuje... pksla=pi*ka i sl... a josh kada im turaju cigaru u usta, pa ih grde kada u osnovnoj/srednjoj pochnu da pushe... i slichni primeri, koje svi, verovatno, znamo vec...
 
... kao u naslovu, samo da pojasnim problem : najstariji sin ima 2,5 godine, sav je OK ( tek da ne ispadne da se hvalim, a i zbog uroka ... ), u kući niko, baš NIKO ne psuje, a on ... ma, zlo jedno !!!
Objašnjavali, grdili, molili, čak sam ga, jednom, pristojno izlupao kaišem ( vratio sam se, nervozan, sa pokera, izgubio pare, a sin sedi i psuje k'o da se to njemu desilo ! ), dakle : pomozite nekim savetom, pedagogijom, šta li, samo da ovo prestane, strah me je da ne počne u gradu, kada ga, sa ovom drugom, mlađom decom vodimo u šetnju, ovo je mala i patrijarhalna sredina, ništa se ne zaboravlja !!!
Da napomenem : stvar je eskalirala između Božića i Sv. Jovana, kada je mali bio u tazbini, u Surčinu !!!
P.S. ako je ovo bilo, se izvinjavam, nisam baš redovan na ovom forumu !!!

Njega su u stvari u Surcinu naucili kako da izrazi TO kad ti dodjes sa pokera i bez para. :lol:
Sta se cudis, dete ze iznerviralo :D

I stvarno, zamisli da pocne da psuje van kuce?!?! :eek: Strasno! Tad ga izbij jos jednom, ali nemoj javno, da nauci covek na vreme gde se sta radi.
 
... kao u naslovu, samo da pojasnim problem : najstariji sin ima 2,5 godine, sav je OK ( tek da ne ispadne da se hvalim, a i zbog uroka ... ), u kući niko, baš NIKO ne psuje, a on ... ma, zlo jedno !!!
Objašnjavali, grdili, molili, čak sam ga, jednom, pristojno izlupao kaišem ( vratio sam se, nervozan, sa pokera, izgubio pare, a sin sedi i psuje k'o da se to njemu desilo ! ), dakle : pomozite nekim savetom, pedagogijom, šta li, samo da ovo prestane, strah me je da ne počne u gradu, kada ga, sa ovom drugom, mlađom decom vodimo u šetnju, ovo je mala i patrijarhalna sredina, ništa se ne zaboravlja !!!
Da napomenem : stvar je eskalirala između Božića i Sv. Jovana, kada je mali bio u tazbini, u Surčinu !!!
P.S. ako je ovo bilo, se izvinjavam, nisam baš redovan na ovom forumu !!!

Sram da te bude,tučeš dijete zato što gubiš pare na pokeru.Pa da li ti imalo razmišljaš?
Dijete samo psuje,ali ne troši pare.Tučeš nekoga ko je bespomoćan da se odbrani,zašto nisi istukao nekoga ko te je dostojan,gdje si mogao naići na otpor,pa i ti popiti malo batina,i onda ne bi tukao dijete kaišem.A to tvoje dijete nije moglo samo da nauči da psuje,ili ima već urođene psovke.Kao da tebi pred njim ne izleti ponekad psovka,daj molim te.Garantujem ti da će ti dijete prestati psovati kada pođe u školu,a sada psuje jer,jadno ne zna šta to znači.A ti ćeš se kad tad pokajati što si ga tako istukao,ma samo da ti zna vratiti kada odraste,Ja ti savjetujem da što prije posjetiš psihijatra,jer očigledno ne znaš da se ponašaš.I provodi malo više vremena sa svojim djetetom,pa ćeš vidjeti kako će se stvari promjeniti.
 
:lol:za naslov teme..btw ja inace retko psujem u kuci nikad..i tako svojevremeno se nesto iznerviram kad keva tripuje da okolina ne cuje sta mi pricamo..kao bruka i sramota..i ja cu ebote sta gledas okolo slusaj sta ti pricam sta te briga ko sta slusa..kad ce ona odakle ti te reci..ja sam iznenadjena:lol:ja reko ma sad sam cuo na ulici:lol:
 
... kao u naslovu, samo da pojasnim problem : najstariji sin ima 2,5 godine, sav je OK ( tek da ne ispadne da se hvalim, a i zbog uroka ... ), u kući niko, baš NIKO ne psuje, a on ... ma, zlo jedno !!!
Objašnjavali, grdili, molili, čak sam ga, jednom, pristojno izlupao kaišem ( vratio sam se, nervozan, sa pokera, izgubio pare, a sin sedi i psuje k'o da se to njemu desilo ! ), dakle : pomozite nekim savetom, pedagogijom, šta li, samo da ovo prestane, strah me je da ne počne u gradu, kada ga, sa ovom drugom, mlađom decom vodimo u šetnju, ovo je mala i patrijarhalna sredina, ništa se ne zaboravlja !!!
Da napomenem : stvar je eskalirala između Božića i Sv. Jovana, kada je mali bio u tazbini, u Surčinu !!!
P.S. ako je ovo bilo, se izvinjavam, nisam baš redovan na ovom forumu !!!

A i psovanje je za ljude. Sta fali. Imam ja drugara...deca mu sva fina kad su psovke u pitanju tj nikada ne psuju ali zato su uzas tj da ih ne pozelis.....Budes sa njima pola sata i pozelis da nikada dece nemas.....ako je ok mali a tu i tamo malo da po psovki sta ima veze...proci ce ga .......
 
Ne mogu da verujem da si imao hrabrosti ovako nesto i da ispricas ili je ovo neka tvoja caka da vidis sta ce sve ljudi na to reci.
Ako i jesi stvarno ovo uradio onda prvo tim kaisem treba tebe nalupati(naravno proporcionalno na tvoju visinu tezinu i starosnu dob), zatim ti treba oduzeti prisustvo detetu i doooooooobro te nauciti kako se danas vaspitaju deca kad ih vec napraviste,Na pokeru se ne vaspitaju to sigurno, to pogano utroseno vreme, a o novcu i da ne pricamo, bolje da si dete odve u neki luna parkic i na kolace ili picu, ili zoo vrt, bolje da si sedeo kod kuce i igrao se sa detetom ili pomogao zenici u kucnim poslovima(ako je imas), ne znam kako se ona slaze sa ovakvim stvarima, ako i ona odobrava ovako nesto onda ni sa njom nije sve u redu i njoj treba lekcija i to dooooobra, jer ne znam kako neke zene mogu zaboraviti kroz sta sve prolaze da bi rodile te male andjelcice.E sad dosta o pridikama.
Imam sina od 20god i od 13 god.Onaj stariji je sa 2-3 godine psovao ko kocijas, ma stvarno su ko sundjeri i dok sam ga setala ulicom valjda su mu usi bili ko senzori, to je trajalo neko vreme,naravno uz nase opominjanje da to nije lepo kad god je opsovao, ai drugi su nas posavetovali da deca naravno u tom uzrastu ne znaju znacenje tih reci,ali vrlo dobro shvataju kad se upotrebljavaju i da ce to vremenom proci, nikakve batine, maltretiranja i kaznjavanja nece pomoci, sa decom treba pricati, pricati dok ne ozvalavis, baviti se sa njima svakog slobodnog momenta, ane ici na kockanje, bas lep primer da nauci kad i gde treba da ide kad poraste. Znaci proci ce ga kad shvati da je to zaista ruzno on to sda ne zna. Mladji sin koji ima sada 13 god nikada nije psovao cak se snebivao, becio i opominjao kad su drugi psovali i dan danas je takav, valjda i deca imaju nesto u sebi rodjeno svako na svoj nacin bez obzira sto ih jedna majka radja.E tako, stvarno bi mogao debeeeeelo da nesto promenis u svom zivotu, da se okrenes necen vrednijim, koliko vidim imas kome i da umesto vreme izgubljeno tamo na nekom pokeru u zadimljenoj prostoriji i sa takvim slicnima, potrosis i ulozis na svoje dete, dom porodicu. Baj,baj stvarno ti treba dobra lekcija i da, ne treba detetu ovde psiholog, kako je neko predlozio ovde psiholog treba roditeljima, ako se vec i mogu tako nazvati.:hvala:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top