seoba poslanika

Fixa

Veoma poznat
Poruka
12.766
eng_1315_savezna.jpg


Velika sala Doma narodne skupštine intenzivno se renovira kako bi od marta u njoj mogle da se održavaju plenarne sednice.

Prema njegovim rečima, velikoj sali treba da se vrati autentičan izgled od pre 72 godine, a radi se po projektu koji je urađen sa Zavodom za zaštitu spomenika kulture.

Istovremeno se radi na uspostavljanju kompletnog sistema za glasanje, što je vrlo složen projekat koji je iz nepoznatih razloga bio zaustavljen.

Odalović je rekao da se planira da većina aktivnosti parlamenta bude preneta u Dom narodne skupštine, a ako ne, bar plenarne sednice.

On je naveo da bi trebalo da se obezbede svi neophodni uslovi za normalno funkcionisanje koji podrazumevaju javnost rada, sistem za glasanje i za govor sa mesta, za kompletan sistem evidentiranja svega onoga što se dešava, kao i za rad medija.

...

još samo u poslaničke fotelje da im se ugradi masažer i dormeo navlake (sa zaštitnim slojem od grinja i protiv znojenja bulje) ...pa da vidimo, možda je to ono što im treba da rade svoj posao, a ne plata od 100 iljada. i sad će kao da pređu u kulturška ambijent, da ih isti podstakne na bolje ponašanje, kao da poprave, odnosno povrate ugled.
 
Poslednja izmena:
idemo redom, prvo rezim da se upristoji

ipak on raspolaze nasom mukom. kad u srbiji bude med i mleko, sto nam rezim obecava, a sada nam i dodje ( po sistemu pola ti dodjem, za pola me sacekaj), opozicija ce biti mirna i dosadna

ps cudno cudo - jedna republika, a dve zgrade vlade i dve zgrade skupstine
 
Opozicija. :lol: Smešno mi je kada neko misli da je opozicija bolja. Nažalost, mi znamo šta svi koji su na političkoj sceni mogu da urade i kako rade to što mogu, pa mi nije jasno oslanjanje na opoziciju. Da je ona neka nova, pa da želimo da im damo šansu, pa da razumem. Ovako, meni je jedina opcija sasvim nova postavka svega. Ovoga puta da to budu školovani i ljudi od autoriteta (pod autoritetom smatram ugled, a ne strah). A takve ja ne vidim ni u jednoj od postojećih partija, bilo da su pozicija ili opozicija. Ugledni svet se nikako ne meša sa ovima, na žalost opšte stvari.
 
Шта би са оним копањем тунела, од Градске Скупштине до ове?

Да се посланици онако, као пацови дошетају испод земље,
пошто највероватније (како ствари стоје) неће смети народу
да се на очи помоле!
 
eng_1315_savezna.jpg




još samo u poslaničke fotelje da im se ugradi masažer i dormeo navlake (sa zaštitnim slojem od grinja i protiv znojenja bulje) ...pa da vidimo, možda je to ono što im treba da rade svoj posao, a ne plata od 100 iljada. i sad će kao da pređu u kulturška ambijent, da ih isti podstakne na bolje ponašanje, kao da poprave, odnosno povrate ugled.

Aaa,kad ce da ugrade "katapult" :hahaha:
 
Шта би са оним копањем тунела, од Градске Скупштине до ове?

Да се посланици онако, као пацови дошетају испод земље,
пошто највероватније (како ствари стоје) неће смети народу
да се на очи помоле!

:hahaha:

kakav trip...

Opusti se... Sipaj sebi neko dobro vino, spremi si neki egzotični ručak, ipak ti je praznik danas, a i nedelja je...
 
Cinjenica je, da , kada covek pogleda hrvatski sabor, ili crnogorsku skupstinu , pa cak i zasedanje kosovske skupstine...........ima utisak da oni zaista sede u salama parlamenta, dok ovi nasi nesrecnici imaju salu kao stalu............

Doduse, kakvi su , magarci, upravo ta stala im i prilici......ali, docice , valjda za nekih milion godina neki novi poslanici.....koji ce zasluziti da sede u lepsoj i reprezentativnijoj sali........

Takodjer, kada pogledate kako su obuveni hrvatski , crnogorski , pa i siptarski poslanici, vidite ogromnu razliku od ovih nasih seljackih dzumara...........kod njih svi nose kravate, odela najcesce u tamnim bojama.........dok kod nas mozes da vidis svasta.......od babinog strikanog dzempera, do armani odela ispod kojeg viri izvucena kosulja iz pantalona......zene su posebna prica.........onu veljinu , ne bi pustili ni u pristojniji bordel, u onoj garderobi, a i Viki radikalka nije bolja od nje..........sve u svemu........mozda ce izgledati lepse ,ali bice kao da si uterao stado svinja u narodno pozoriste.........
 
Poslednja izmena od moderatora:
A šta je sa zapošljenim osobljem u staroj skupštini? Oće li oni da dobiju otkaze, kao tehnološki višak ili će nastaviti da primaju platu kao da se ništa ne dešava...

Uopšte, hoće li stara zgrada biti prodata, izdata ili sl, da Srbija ima neku konkretnu korist od nje...
 
Cinjenica je, da , kada covek pogleda hrvatski sabor, ili crnogorsku skupstinu , pa cak i zasedanje kosovske skupstine...........ima utisak da oni zaista sede u salama parlamenta, dok ovi nasi nesrecnici imaju salu kao stalu............

Doduse, kakvi su , magarci, upravo ta stala im i prilici......ali, docice , valjda za nekih milion godina neki novi poslanici.....koji ce zasluziti da sede u lepsoj i reprezentativnijoj sali........

Takodjer, kada pogledate kako su obuveni hrvatski , crnogorski , pa i siptarski poslanici, vidite ogromnu razliku od ovih nasih seljackih dzumara...........kod njih svi nose kravate, odela najcesce u tamnim bojama.........dok kod nas mozes da vidis svasta.......od babinog strikanog dzempera, do armani odela ispod kojeg viri izvucena kosulja iz pantalona......zene su posebna prica.........onu veljinu , ne bi pustili ni u pristojniji bordel, u onoj garderobi, a i Viki radikalka nije bolja od nje..........sve u svemu........mozda ce izgledati lepse ,ali bice kao da si uterao stado svinja u narodno pozoriste.........

Pa i treba jednom više da se skupština premesti u zdanje koje joj je namenjeno. Ono je jedna od najlepših i najdominantnijih zgrada u Beogradu, kojoj treba da služe poslanici, a ne ona njima. Ne treba čekati povoljan saziv da bi se preselili.

Što se oblačenja tiče ja bih tu uveo striktan kodeks. Muškarci u sakoima i kravatama, žene u suknjama ispod kolena, bez dubokih dekoltea i bez uskih haljina. Sve ostalo treba da se smatra nepoštovanjem parlamenta i da se shodno sankcioniše.
Dvoje-troje neće uspeti da uđu, dićiće se frka, ali će da nauče za ubuduće.
 
A šta je sa zapošljenim osobljem u staroj skupštini? Oće li oni da dobiju otkaze, kao tehnološki višak ili će nastaviti da primaju platu kao da se ništa ne dešava...

Uopšte, hoće li stara zgrada biti prodata, izdata ili sl, da Srbija ima neku konkretnu korist od nje...

Pa verovatno će zadržati prostorije koje su im potrebne, a ostatak će da izdaju. Ono je fantastična lokacija.
 
Pa i treba jednom više da se skupština premesti u zdanje koje joj je namenjeno. Ono je jedna od najlepših i najdominantnijih zgrada u Beogradu, kojoj treba da služe poslanici, a ne ona njima. Ne treba čekati povoljan saziv da bi se preselili.

Što se oblačenja tiče ja bih tu uveo striktan kodeks. Muškarci u sakoima i kravatama, žene u suknjama ispod kolena, bez dubokih dekoltea i bez uskih haljina. Sve ostalo treba da se smatra nepoštovanjem parlamenta i da se shodno sankcioniše.
Dvoje-troje neće uspeti da uđu, dićiće se frka, ali će da nauče za ubuduće.

Prijatelju.......postoji kodeks oblacenja, ali ga niko ne postuje........Viki i dalje fura onu boolju , utegnutu kao da ce da prdne svaki cas..........Natasha Jovanovic i Lazicka izbezumljuju svakog estetu sa svojim marsovskim kombinacijama u oblacenju......

Muskarci su jos i gori.........odela svih boja i nijansi.....od belih do crnih , sa kravatama ili bez......sa majcama ili rolkama........uvek dva broja manja ili tri broja veca........

Ne mozes od dzumare da napravis coveka , da lici , pa to ti je......

BTW.....mislim da neke intervencije u delu estetske hirurgije takodje treba razmotriti.....naime ima gomila faca koje jednostavno ne mozes da gledas;)
 
Ciljao sam na to da ipak u BG ima previše "dobrih lokacija" sa "dobrom administarcijom" i još boljim parama koje se troše na to...

Treba se smanjiti malo taj birokratski aparat koji se finansira iz republičkog budžeta....


Cujes....."malo"...:roll:

Kako malo , bre.......treba sve to razyebati, razmontirati, i smanjiti za bar 2/3......pa i vise, gledajuci kako to izgleda u pravim drzavama............:evil:
 
Prijatelju.......postoji kodeks oblacenja, ali ga niko ne postuje........Viki i dalje fura onu boolju , utegnutu kao da ce da prdne svaki cas..........Natasha Jovanovic i Lazicka izbezumljuju svakog estetu sa svojim marsovskim kombinacijama u oblacenju......

Muskarci su jos i gori.........odela svih boja i nijansi.....od belih do crnih , sa kravatama ili bez......sa majcama ili rolkama........uvek dva broja manja ili tri broja veca........

Ne mozes od dzumare da napravis coveka , da lici , pa to ti je......

BTW.....mislim da neke intervencije u delu estetske hirurgije takodje treba razmotriti.....naime ima gomila faca koje jednostavno ne mozes da gledas;)

Za sve je kriv Titov omladinac Vasil Tupurkovski... Da su njega utamničili, ne bi sad mrkonjić dolazio u obučen u majčku....:lol:

Još malo pa će da počne da se oblači ko Luis...
 
Prijatelju.......postoji kodeks oblacenja, ali ga niko ne postuje........Viki i dalje fura onu boolju , utegnutu kao da ce da prdne svaki cas..........Natasha Jovanovic i Lazicka izbezumljuju svakog estetu sa svojim marsovskim kombinacijama u oblacenju......

Muskarci su jos i gori.........odela svih boja i nijansi.....od belih do crnih , sa kravatama ili bez......sa majcama ili rolkama........uvek dva broja manja ili tri broja veca........

Ne mozes od dzumare da napravis coveka , da lici , pa to ti je......

BTW.....mislim da neke intervencije u delu estetske hirurgije takodje treba razmotriti.....naime ima gomila faca koje jednostavno ne mozes da gledas;)
Pa onda treba strogo početi da se kontroliše.

Što se faca tiče, draže su mi ružne njuške, jer bar znam da tu nisu radi ukrasa.
Ciljao sam na to da ipak u BG ima previše "dobrih lokacija" sa "dobrom administarcijom" i još boljim parama koje se troše na to...

Treba se smanjiti malo taj birokratski aparat koji se finansira iz republičkog budžeta....
Pa izdavanjem prostora koji je višak se može doprineti smanjivanju budžetskih izdataka.
ne radi se o sazivu, nego o ponašanju.
Ma to se rešava udarcem čekića predsednika skupštine. Samo je volja u pitanju.


da bi mogli na svoje plate da nabifluju još koji dinar.
To bi izdavala država, a lova bi išla u budžet.
 
eng_1315_savezna.jpg




još samo u poslaničke fotelje da im se ugradi masažer i dormeo navlake (sa zaštitnim slojem od grinja i protiv znojenja bulje) ...pa da vidimo, možda je to ono što im treba da rade svoj posao, a ne plata od 100 iljada. i sad će kao da pređu u kulturška ambijent, da ih isti podstakne na bolje ponašanje, kao da poprave, odnosno povrate ugled.

Kakav je ovo komentar, na šta ovo liči pa jel treba parlament da nam liči na štalu da bi ti bio zadovoljan enterijerom. Ma sramota.
 

Back
Top