Аустрија спровела групно протеривање Албанаца

mar_comm

Elita
Poruka
24.456
Politika - Pre 5 sati

BEČ - Austrijske vlasti, kako je danas saopšteno, sprovela je sredinom nedelje grupno proterivanje Albanaca sa Kosova.
Za akciju proterivanja na Kosovo iznajmljen je čarter-let, a u avionu je bilo ukupno 20 lica koja su ilegalno boravila u Austriji, odnosno kojima je odbijen zahtev za dobijanje azila.
Takođe, među njima bila su i dva lica koja su osuđena zbog krivičnog dela.
" Naša policija za strance sprovela je time odluku ustanove za azilante ", objasnila je ministar unutrašnjih poslova Austrije Marija Fekter.
Proterivanje čarter-letom sprovedeno je u prošlu sredu , prenelo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Prošle godine na Kosovo je proterano, čarter-letovima, 302 ilegalaca, a dodatnih 424 lica sa Kosova odlučilo se za takozvani dobrovoljni povratak.
U protekloj godini svega 32 podnosioca molbi za dobijanje azila u Austriji poreklom sa Kosova dobilo je pozitivan odgovor-status azilanta.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...556858f96e4c6cae1&dan=07&mesec=03&godina=2009

Лепо је било док је трајало ....
 
Правилан потез у смислу бриге о својој држави...само нису морали баш на Космет да их врате...могли су негде у Африку у руднике да их проследе.
:ok:Bilo gde...samo da budu pod nadzorom.Mogli bi recimo da zakupe Gvantanamo za takve namene.
 
Sad pre neki dan citam u ciriskim novinama o mladicu, devetnaestogodisnjaku, Siptaru, koji se u dvoristu (privatne, tj. skupe) skole koju pohadja pojavio obucen kao taliban, i pokazivao fotke gde nosi oruzje... kad je krenuo da se hvali da zna ljude koji mogu bilo koga da ubiju za sat, svajcarcici se prestravili i odbili da udju u skolu na casove.

Siptarce sad izbacili iz skole. Interesantno, niko im nije *****o zbog krsenja ljudskih prava i povreda dostojanstva i prava na skolovanje albanske manjine. Kod Svajcaraca nema Natasa Kandic.

Weiter ist die Rede von einer bedenklichen Geringschätzung gegenüber den elementaren Grundwerten der Schweizer Gesellschaft. Neben der bedingten Geldstrafe und der Busse muss der Schüler auch 15'000 Franken Verfahrenskosten bezahlen.

Neben den strafrechtlichen hatte seine Tat aber auch schulische Konsequenzen. Wie aus dem Urteil hervorgeht, musste der Kosovare die Privatschule verlassen. Er besucht heute ein anderes Gymnasium in Zürich.
 
Poslednja izmena:
Ja sam zgrozena..zaista..:

Umesto da rade na multikulturalnosti i pokazu toleranciju
oni tako...

Можеш мислити колико су тек они били згрожени када су схватили кога им Американци гурају у "лијепу њихову" ЕУ, када су схватили кога су признали ???
 
Sad pre neki dan citam u ciriskim novinama o mladicu, devetnaestogodisnjaku, Siptaru, koji se u dvoristu (privatne, tj. skupe) skole koju pohadja pojavio obucen kao taliban, i pokazivao fotke gde nosi oruzje... kad je krenuo da se hvali da zna ljude koji mogu bilo koga da ubiju za sat, svajcarcici se prestravili i odbili da udju u skolu na casove.

Siptarce sad izbacili iz skole. Interesantno, niko im nije *****o zbog krsenja ljudskih prava i povreda dostojanstva i prava na skolovanje albanske manjine. Kod Svajcaraca nema Natasa Kandic.

Nema, a i da kojim slucajem ima-znas kad bi smela da pisne...
 
Jesam za nezavisnost Kosova, ali da sam neki ku-rac u BIA, smišljao bih najmorbidnije načine osvete zemljama koja koje su posejale seme separatizma na prostoru SFRJ.

Za početak bih organizovao neke "kanale" za muslimane, pogotovo za Albance, da se legalno usele u Austriju, Hrvatsku, Crnu Goru, Švabiju... Jedno 750000 Albatrosa u Austriju, 300000 u Kroejšu, 50000 u Milogorje...

E sad dosta šale, ovo je Jugoslavija trebala da uradi pedesetih godina dvadesetog veka, što danas radi Austrija.
 
Jesam za nezavisnost Kosova, ali da sam neki ku-rac u BIA, smišljao bih najmorbidnije načine osvete zemljama koja koje su posejale seme separatizma na prostoru SFRJ.

Za početak bih organizovao neke "kanale" za muslimane, pogotovo za Albance, da se legalno usele u Austriju, Hrvatsku, Crnu Goru, Švabiju... Jedno 750000 Albatrosa u Austriju, 300000 u Kroejšu, 50000 u Milogorje...

E sad dosta šale, ovo je Jugoslavija trebala da uradi pedesetih godina dvadesetog veka, što danas radi Austrija.


ma svi cemo se opet objediniti u okvirima EU. Bice sve kao bjaka ponovo ;)
 
Ja kad kazem da Evropa njih ne voli a da samo nasa bandoglavost ne dozvoljava EU da nas vole i prime k sebi niko mi ne veruje.

Бре дроћко, нека тебе воле ...

Примајте се ви између себе, па шта коме упадне ...

Ја се у те новотарије не бих мешао, патријархално сам васпитан, хетеро опредељен ...
 

Back
Top