Proteini i savet za vezbe

SSJ_4 Goku

Obećava
Poruka
78
probam vec neko vreme da se ugojim, al ne mrdam sa 68 kila. zato razmisljam da krenem da pijem neke proteine za misicnu masu, pa ako mozete da mi preporucite tacno koje, kolko kostaju i gde imaju da se kupe. visok sam oko 1.80! jos jedno pitanje. radim cesto sklekove zgibove i trbusnjake, al sam noge zapostavio... koji je najefikasniji nacin da ojacam noge, a da ne bude da idem u teretanu? trcanje? sobni trenazer? cucnjevi? toliko za sad hvala unapred...
 
probam vec neko vreme da se ugojim, al ne mrdam sa 68 kila. zato razmisljam da krenem da pijem neke proteine za misicnu masu, pa ako mozete da mi preporucite tacno koje, kolko kostaju i gde imaju da se kupe. visok sam oko 1.80! jos jedno pitanje. radim cesto sklekove zgibove i trbusnjake, al sam noge zapostavio... koji je najefikasniji nacin da ojacam noge, a da ne bude da idem u teretanu? trcanje? sobni trenazer? cucnjevi? toliko za sad hvala unapred...

jel ti bitno samo tezinu da nabacish, ili mishicnu masu, sa shto manje sala?
ako je ovo prvo, onda zderi shta gos stignesh u shto vecoj kolichini, i napravi veliki kalorijski suficit...
ako hocesh masu dobru, onda takodje povecaj kalorijski suficit (znaci unesi vishe kalorija nego shto potroshish dnevno), ali gledaj da ti izvor tih kalorija bude shto veca kolichina proteina (2-2.5g prot. po kilogramu tezine)...
shto se vezbi tiche, generalno, najbolje su vezbe sa opterecenjem, odnosno teretana, mada mozesh da radish i bez teretane, samo nadji neko opterecenje...
za noge radi chuchanj sa opterecenjem, iskorak, rumunsko mrtvo dizanje, za listove ubacish izdizanje... a opterecenje improvizuj... ako vec necesh u teretanu...
mozesh da ubavish protein neki (izbegavaj gainere, to su uglavnom sheceri koji nabacuju vishe sala nego mishica...), mada sam protein ti nece dici masu... morash da imash dobru hranu, i dobar trening, i naravno kvalitetan odmor!
 
nije mi bitna tezina, bitna mi je misicna masa bez sala :D vec imam dobru ishranu, jedem redovno, imam obroke na svakih 4-5 sati pocevsi od 8-9 ujutro. tako mi je savetovao nutricionista. jednom recju jedem kolko god mogu :D teretanu izbegavam, ne volim je nesto... probao bi proteine te, al neznam nista o njima, zato trazim savet :D i ne bi da preterujem u njima, vec umereno :D a mislim da ispunjavam sve uslove, dobro se hranim, radim vezbe telom redovno, i naravno, odmaram se :D
 
kreni u teretanu,veruj mi,to ti je najbolje ;)

uzmi whey...

noge nikako ne zapostavljaj,od njih ti zavisi inace i masa gornjeg dela tela ;) cucanj i mrtvo su zakon za noge... :) naravno,nemoj zapostavljati ni izolacione vezbe za misice nogu... :)
 
pazi, pochni da pijesh protein (Whey), ali od njega necesh dobiti masu...
to je velika zabluda koju ljudi imaju... od Whey-a, ili nekih Gainera se ne dobija masa... tj, oni su svakako pomoc, ali ne osnovno sredstvo!!
vishe obroka dnevno je odlichno da imash, jer je to dobra stvar za metabolizam, ali ti obrozi treba da budu kvalitetni! znachi na tvojih 70ak kila bi trebalo da unosish oko 35-40 grama proteina po obroku (mere radi 200g pileceg mesa ima ~40g proteina), i ostalo valjda znash ako kazesh da si bio kod (nadam se sportskog) nutricioniste...
znachi, hrana, hrana, hrana, pa tek onda suplementi, odnosno Whey.... :)
 
bio sam kod nekog dede preziva se faf klinika mu je par stanica od delta sitija... video sam ga pre neki dan na pinku u nekoj bozen cosmetics emisiji :D
ajde mi recite plz gde ima da se kupi taj Whey, ja sam na banovom brdu, pa ako ima tu negde :D i kolko kosta otprilike, kolko traje...?
jos jedno pitanje oko bajsa, imam kuci sobni trenazer, al mi je neko reko da on nije uopste za jacanje nogu, cak nije puno ni za kondiciju, vec samo za mrsavljenje. jel to tacno???
 
Poslednja izmena:
na BB imash u onom vashem trznom centru recimo AMG sport... pa shta ja znam... cena je oko 4500-5000 dinara za pakovanje od 5lb (to mu dodje oko 2.2 kg) i traje...pa zavisi kolko chesto ga koristish... jedna merica je oko 30grama...
pa teshko cesh na sobnom biciklu da ojachash noge... za kondiciju i moze da bude, ako ima dosta podeshavanja, mada je za to bolji pravi bajs ili trchanje...
a za snagu i razvijanje nogu ti je potreban trening sa opterecenjem, tj tegovima... jednostavno je tako :)
 
auuuuuuuuh skuuupo tooo :D :D a kolko to traje otprilike? sad sam citao da treba da se pije po jedna doza posle treninga, kolko bi tako trajalo? takodje mi je neko reko da su proteini sranje zato sto ce sva ta masa sto si dobio da ti nestane ako prestanes da ih pijes. kontam da je to teska glupost, al aje da proverim :cool:
ma trcanje je najbolje, znam to, al dok se ne popravi vreme moracu bajs ;)
 
auuuuuuuuh skuuupo tooo :D :D a kolko to traje otprilike? sad sam citao da treba da se pije po jedna doza posle treninga, kolko bi tako trajalo? takodje mi je neko reko da su proteini sranje zato sto ce sva ta masa sto si dobio da ti nestane ako prestanes da ih pijes. kontam da je to teska glupost, al aje da proverim :cool:
ma trcanje je najbolje, znam to, al dok se ne popravi vreme moracu bajs ;)

pa trajace ti dosta... :D preracunaj...meni mata nije jaca strana :lol::lol:

nece,nisu to steroidi...ali odmah da ti kazem,ne ocekuj cudo,misici ne nastaju preko noci ;)
obavezno pazi na unos proteina (gledaj da 80% bude iz ishrane,whey-om samo dopunjujes)
jer u katabolizam se vrlo lako ulazi,zato se toliko i pazi na unos proteina,i gledaj da ti ne traju treninzi duze od sat vremena,eventualno 1:15-1:30 min...nikako vise...
 
pa znam da ne rastu preko noci, nisam lud tolko :D nego mi je malo puno 5000 dinara... naso sam na netu ove od 910g kostaju 2000 to mi je ok cena, samo neznam kolko ti traju. ja nisam planirao da pijem te proteine vise od mesec, mesec ipo, mozda 2 meseca max, zato i pitam kolko traju otprilike :D nemojte mi zameriti sto sam ovolko neupucen, al nikad se nisam bavio sa time, a i neznam nikog ko je uzimao ;)
http://www.euromarket.rs/?a=Katalog&p=2070
http://www.euromarket.rs/?a=Katalog&p=1948
 
hmm, onda ti je moj savet da ih i ne uzimash uopshte... od mesec-dva uzimanja proteina necesh mnogo narasti... bolje tih 2k dinara potroshi na 4-5 kila mesa i miran si nekih 10ak dana :)
a kao shto sam ti rekao, zavisi koliko uzimash dnevno, tolko ce da ti traje... ako na dnevnom nivou uzimash jednu mericu, koja ima oko 30grama, onda prostom matematikom dodjesh do toga da pakovanje od 900 grama traje 30 dana...
ako uzimash dve merice, onda 15 dana...
al kao shto rekoh, od mesec dana korishcenja nemash neke prevelike koristi od porasta mishica...
znachi bez dobre hrane, teretane, i ako treba i suplemenata (whey, bcaa, i mozda neki kreatin ako hocesh) i jedno 6-12 meseci ne rachunaj na povecanje mishicne mase... a i za tih 6-12 meseci, necesh izrasti u ne znam shta, ali svakako mozesh sasvim fino promeniti svoj izgled...
 
Ma šta protein.. skup a efekat skoro ne primetan. Ako hoćeš nešto da uradiš proteinima moraš uz proteine (i to ne bilo koje za čistu mišićnu masu nego Whey isolate), da uzimaš i el-glutamine (aminokiselina koja ne da mišiču da propada).

Mišič vremenom hoće da propada od treniranja a glutamin to ne dozvoljava i puni mišić.

Uz proteine naravno treba uzimati i vitamine (npr. super komplet formula), koji su poprilično skupi.

Cela ta priča na mesečnom nivou izadje oko 200 eura i uradićeš nešto samo ako si dugo u tome i ako si ozbiljan vežbač. Ako si početnik od te priče nema ništa, rezultati su jako slabi.

I naravno ishrana je jako bitan faktor.
 
hmm... Deca, tebe su negde poshteno oleshili, ako tebe izadje 200e mesechno to...
za prosechnog korisnika, je sasvim dovoljna jedna merica proteina posle treninga (inache uloga Whey-a, kao shto sam naveo u par postova iznad nije da ti izgradi mishicnu masu, vec ima drugu svrhu...), i glutamin nece ni osetiti ako ga ne bude unosio u odredjenoj kolichini, koja je za obichnog korisnika poprilichno neisplativa, pa je mnogo bolja varijanta uzeti BCAAs...
a shto se tiche vitaminerala, za prosechnu osobu je sasvim dovoljna stvar kao shto je npr Natrol TakeOne, koji nije uopshte tolko skup...
Stvari kao shto su AnimalPak recimo i tako neke jake kombinacije vitaminerala su potrebne nekim zahtevnijim spotristima i vezbachima, a ko vec ide do te granice, zna da je bb skup sport...pa tako da i zna u shta se upushta...
 
Tesko da su me olesili, jer i sam prodajem preparate i sve ostalo ;)

Zna se koje su cene, mrzi me sad da navodim pojedinacno.. ako ti ne znas idi pa se raspitaj. (ovo je vec treci put da me cimas za te cene)

Elem i sam si rekao na kraju tvog posta da je to skup sport, i sve zavisi sta hoces da uradis od sebe. Zna se za malo para a dobar efekat sta se koristi.

Na kraju krajeva, ja kad nisam imao kinte nabacivao sam masu tako sto sam jeo po picu posle svakog obroka i trenirao 3 puta dnevno po 2 sata :mrgreen:
 
pa cimam te jer dajesh pogreshne informacije...
evo ti po cenama iz jedne od najskupljih prodavnica suplemenata kod nas (ja nabavljam jeftinije od ovoga...):
-Dyma ELITE Whey Pro (2,27 kg) - 5150din (to je oko 70 merica, shto je dosta za 2 meseca uz jednu mericu dnevno)
-SNI BCAA Blast 1kg - 4260din (prosechan vezbach uzima ga u glavnom u dane treninga, a da kazemo da imash 15 treninga mesechno, po ~40g bcaa, to je dovoljno za oko mesec i po dana)
-Kreatin - Labrada CreaLean 500g - 1890din isto dosta za oko mesec i po dana...
-Natrol Take One 60caps - 1380din, traje 2 meseca, sasvim dovoljno za prosechnog vezbacha
-Omega3 - ne znam tachnu cenu poshto ja poruchujem iz inostranstva, ali mislim da je oko 600 kinti za 100 kapsula, a na mesechnom nivou ja potroshim oko 450caps, dok vecina troshi oko 100-150... shto ti je opet oko 1200-2500dinara...

i kad odradish matematiku... to te izadje oko 80ak evra mesechno... a opet, treba imati u vidu da neki ljudi ne praktikuju kreatin npr... pa izadje i manje... i josh dodati 1500-2500 dinara mesechno za teretanu, izadjete oko 100e mesechno... shto je prihvatljivo, al kao shto rekoh, moze da bude i manje josh...
Stvari kao shto su AnimalPAK npr, ili ZMA, ili neki NO Boosteri i ostale gluposti, prosechnom vezbachu uopshte nisu potrebne... to koriste napredniji vezbachi i sportisti... a opet i uz to, izadje manje od 200e...
No ono na shta ode zaista puno para, to je hrana... mene tu na mesechnom nivou izadje preko 200...
Naravno troshkovi se povecavaju ako neko koristi i AAS, ali o tome necu da pricham, jer ne praktikujem, i ne podrzavam... tj pratim samo za svoju informaciju i obrazovanje sve to...

a svaka tebi chast na masi sa picom, i 6 sati dnevnog treniranja... koje preporuchijesh naturalcima... sasvim dovoljno govori o tvom znanju o ovoj materiji...
 
Brate da ti sad jos jednom kazem i ne mogu da se navlacim sa tobom vise.

1. Massive weight gainer (ako ne znas sta je potrazi na netu).. 4.5 kg x 4 kante = 190 eura

2. SCF vitamini x 2 kutije = 50 eura

I to ti je racunica za ono sto sam ja pricao da sam koristio kad sam nabacivao masu.


O cemu ti pricas i te cene koje navodis nemaju nikakve veze sa mnom, niti sam ja pricao o tome.

Izvini sad sam video da ti pricas na mesecnom nivou.. ja sam rekao jos na pocetku da je ovo racunica za dva meseca.. tako je i bila prica koliko ti treba kinte za dva meseca.

I ja pricam kako sam ja trenirao i nabacivao masu, ne preporucujem nikom da vezba kao ja.
 
Poslednja izmena:
kao shto rekoh...

Ma šta protein.. skup a efekat skoro ne primetan. Ako hoćeš nešto da uradiš proteinima moraš uz proteine (i to ne bilo koje za čistu mišićnu masu nego Whey isolate), da uzimaš i el-glutamine (aminokiselina koja ne da mišiču da propada).

Mišič vremenom hoće da propada od treniranja a glutamin to ne dozvoljava i puni mišić.

Uz proteine naravno treba uzimati i vitamine (npr. super komplet formula), koji su poprilično skupi.

Cela ta priča na mesečnom nivou izadje oko 200 eura i uradićeš nešto samo ako si dugo u tome i ako si ozbiljan vežbač. Ako si početnik od te priče nema ništa, rezultati su jako slabi.

I naravno ishrana je jako bitan faktor.

drugo, josh jednom ti kazem...evo i ti znaj za u buduce... sa gainerom necesh nishta postici... tj ocesh, ali vishe sala, nego mishica... jer su u gainerima mahom sheceri, tj kalorije iz shecera... konkretno taj shto si ti koristio merica mu je 276g u kojoj ima samo 42g proteina... shto je smeshno... odnosno ima oko 1040kcal po merici, a tu ti je samo oko 168kcal iz proteina... a sheceri i masti ne idu u izgradnju mishica...
pazi tvoja je stvar shta radish, i shta si radio... ali si jednostavno izneo svoj stav tako da neko ko ne zna, pomisli da to tako treba, i da to tolko koshta, a realno, situacija nije bash takva...
 
Ti si verovatno jedan od onih sto vole da pametuju, i da izvlace podatke sa neta i praznih kutija preparata.

Ako kazes da je Massiv weight gainer smesan. .pa ja stvarno ne znam vise sta da ti kazem.

Druze ti volis da mudrujes, ja volim da vezbam.. izvini nismo na istoj talasnoj duzini uopste.
 
pa dobro...samo ti vezbaj 3 puta dnevno i jedi picu... i uzivaj...

drugo, podaci se ne izvlache s neta (dodushe neshto s neta, jer nije dostupno u nashim knjizarama ili bibliotekama), ali je vecina iz knjige druze... a ti slobodno cepaj i gainere i pice, i shecere i uzivaj u svojoj masi...
 
Evo da ti kazem ja iz prakticnog iskustva a ne iz knjiga i sa interneta..

Kad sam koristio Whey Isolate protein, on posto je niskokalorican kroz organizam samo "protrci" i nista nisam uradio jer se ne zadrzava u organizmu.

Kad sam bio mrsav i falila mi je masa normalno da cu da koristim protein za masu, kao sto i njegovo ime kaze Massiv weight gainer.

Momak koji je postavio pitanje je mrsav i zeli da nabaci masu, koliko sam ja procitao u uvodnom postu.

Whey protein koriste iskusni vezbaci koji su vec dugo u treningu, mada sad ljudi imaju para pa kupe Whey eto tako da bi pricali po teretani sta koriste. On je dobar za izgradnju misica a nikako nije dobar da nabacis masu kad si mrsav.

Prosta prica.. kad si mrsav, oces li da jedes burek da nabacis masu ili ces da jedes kuvano belo meso?
 
hmmm... ti neke stvari ne razumesh bash...
Whey se NE KORISTI da bi se nabacila mishicna masa...
da bi nabacio mishicnu masu NECESH jesti burek, jeshcesh meso!! pilece belo, konjsko, telece...koje god... sa shto manje masti ofc...

tvoje iskustvo ti i nije bash najbolje, jer nemash elementarno znanje... a to je:
mishic je izgradjen od PROTEINA!! ne od bureka i shecera...
ti cesh svakako nabaciti masu koristeci gainere i jedenjem koje chega, ali necesh nabaciti MISHICNU masu...

takodje, prochitaj celu diskusiju... chovek je rekao da zeli mishicnu masu, sa shto manje sala... a to necesh postici gainerom... prochitaj sastav tog gainera i sve ce ti biti jasno...
Inache, osnovna upotreba Whey-a je u PWM-u, a neki ga josh i koriste kao meal replacemant ili between meal obrok... a ne da bi izgradili masu od njega... masa se gradi hranom!!!
 
hmmm... ti neke stvari ne razumesh bash...
Whey se NE KORISTI da bi se nabacila mishicna masa... .. to sam i ja napisao!!
da bi nabacio mishicnu masu NECESH jesti burek, jeshcesh meso!! pilece belo, konjsko, telece...koje god... sa shto manje masti ofc...

tvoje iskustvo ti i nije bash najbolje, jer nemash elementarno znanje... a to je:
mishic je izgradjen od PROTEINA!! .. glavni sastojak misica je voda, a gradi se proteinima
ti cesh svakako nabaciti masu koristeci gainere i jedenjem koje chega, ali necesh nabaciti MISHICNU masu...

takodje, prochitaj celu diskusiju... chovek je rekao da zeli mishicnu masu, sa shto manje sala... a to necesh postici gainerom... prochitaj sastav tog gainera i sve ce ti biti jasno...
Inache, osnovna upotreba Whey-a je u PWM-u, a neki ga josh i koriste kao meal replacemant ili between meal obrok... a ne da bi izgradili masu od njega... masa se gradi hranom!!!

Ako si mrsav i hoces da nabacis kakvu takvu masu, moras da uzimas nesto sto je kaloricno. A te ugljene hidrate ces potrositi sto metabolizmom sto u teretani.. tako da od te price nema nista.

Sto se tebe tice firme ne bi trebale ni da proizvode Masive.

I ovo je kraj, nemam nameru da se siljim vise sa tobom.
 
pa gaineri i jesu napravljeni za one koji ne znaju, da ne kazem naivchine... da bi uzimali pare...
praktichno gledano - ne ne bi trebali da ih proizvode...
i opet kazem, chovek je rekao da hoce MISHICNU masu, a ne samo masu...
tako da je veoma bitno koje kalorije unosish...
a opet, prochitaj malo o tome koje kalorije mogu da se potroshe, a koje ne...
 

Back
Top