srpska truba na sednici Saveta Evrope
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: srpska truba na sednici Saveta Evrope

Početnik
    Učlanjen
    03.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano srpska truba na sednici Saveta Evrope

Rešila sam da pišem o jednom događaju koji se već desio ( pre par dana)ali koliko sam mogla da pratim to ovde niko nije zabeležio. Naime na sednici Saveta Evrope koja je bila posvećena dekadi Roma je plesala jedna Srpkinja – Simona Jović koja inače živi i radi u Parizu i jedna je od najpoznatijih u svetu vezano za romski ples. Prošle godine je na taj događaj bila pozvana Esma Ređepova ali joj nije bilo dopušteno da pleše i peva u sali nego ispred zgrade. Simona je prva u istoriji Saveta Evrope kojoj je to bilo dopušteno i usred sale se orio zvuk srpske trube. Na sajtu Saveta Evrope se može pogledati video snimak.

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: srpska truba na sednici Saveta Evrope

Blago nama nasu Romkinju pustili da plese u sali a makedonsku samo pred zgradu...
    Napredujemo!

Početnik
    Učlanjen
    03.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nije ona Romkinja nego Srpkinja samo se bavi umetničkim plesom i jedna je od najboljih u svetu, ne dospeva se tako lako na sednicu Saveta Evrope, to je prvi put da su tamo nekoga opšte pustili. Pogledaj njen sajt, pa ćeš možda promeniti mišljenje. www.simonajovic.com

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ivonka Pogledaj poruku
    Nije ona Romkinja nego Srpkinja samo se bavi umetničkim plesom i jedna je od najboljih u svetu, ne dospeva se tako lako na sednicu Saveta Evrope, to je prvi put da su tamo nekoga opšte pustili. Pogledaj njen sajt, pa ćeš možda promeniti mišljenje. www.simonajovic.com
    Moje misljenje o njoj je veoma pozitivno i nije mi bitno to sto je Srpkinja jer sam je cenila i dok nisam znala tu cinjenicu ( mislila sam da je Romkinja). Smeta mi to rangiranje ljudi i umetnika po tome kome je dopusteno a kome ne da plese, peva ili svira u Savetu Evrope.
    Simona ima i vecih uspeha i zasluga osim tog a opet oni nisu tako zanimljivi kao taj. Hvala na linku.

Buduća legenda neladm (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1256

pa sta i da je romkinja?
    Ako je A uspeh u zivotu,tada je A jednako X plus Y plus Z.X je rad,Y je igra, a Z je drzati jezik za zubima.

Početnik
    Učlanjen
    03.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio **-katarina-** Pogledaj poruku
    Moje misljenje o njoj je veoma pozitivno i nije mi bitno to sto je Srpkinja jer sam je cenila i dok nisam znala tu cinjenicu ( mislila sam da je Romkinja). Smeta mi to rangiranje ljudi i umetnika po tome kome je dopusteno a kome ne da plese, peva ili svira u Savetu Evrope.
    Simona ima i vecih uspeha i zasluga osim tog a opet oni nisu tako zanimljivi kao taj. Hvala na linku.
    Naravno da nema veze jel ona Srpkinja ili Romkinja ( mnogi misle da je Romkinja pošto se bavi tom vrstom plesa) ali tu je bilo rečeno " pa šta, cigančicu su pustili unutra da pleše" ja opet mislim da je to uspeh da se usred tako uštogoljene organizacije pleše vranjanski čoček i čuje pesma Usnije Redžepove. baš zbog tog banalizovanja te vrste umetnosti kod nas za Simonu retko ko zna ovde iako je u svetu jako poznata i cenjena.

Slične teme

1. Srbija na čelu Saveta Evrope
    Autor BG5 u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.05.2007., 13:17
  2. Neprijateljska rezolucija Saveta Evrope
    Autor Jerry Ropero u forumu Politika
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 20.09.2006., 21:40

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor