Slovenija gura Srbiju u EU

mudri Slovenci....dosli da se udvaraju praznim obecanjima, jer upravo sada na djelu pokazuju koliko im je stalo do EU integracija zap. Balkana....nego culi oni da vi osim bescarinske trgovine sa Rusima imate i sa Bjelorusima, pa sondiraju mogucnost kako od Rbije napraviti skladiste za njihovu bofl robu da bi je mogli prodavati u Rusiju i dalje...
tko ih nezna skupo bi ih platio...
a s obzirom da i RH i RS imaju neke nerazjasnjene granicne crte, oko Dunava, ako se ne varam, cini mi se dosli su , s obzirom da ih EU sve vise pritisce zbog blokade RH, traziti novog saveznika.....kako bi se sad i Srbija oglasila protiv RH, samo vjerujem da Srbija nece nasjesti
 
Poštovani forumaši Kraljevina Jugoslavija a potomi SFRJ su bile stabilne dok su Srbija i Slovenija vodile zajedničku poitiku,zajednički interes Srbije i Slovenije je slaba Hrvatska sa svojom militantnom agresivnom politikom,sada nam se interesi ponovo podudaraju.
hvala

Hrvatska vojna pretnja??

Mislim da će se kolege forumaši iz Hrvatske osetiti vrlo zadovoljni što njih i njihovu vojsku smatraš nekom velikom pretnjom. Svih 338 vojnika i 214 pušaka...
 
Cenjene kolege, obrisao sam oko 30 postova na ovde.

Šta mislite da se sad malo više posvetite Slovencima i EU.

:hahaha:

Ti si car :mrgreen:

Ja bi sve u Srbiji uprego u jaram k'o volove, da im ne pada na pamet ni Slovenija, ni EU, ni Rusija, ni Kina....pa da vidis napretka i nacionalnog preporoda :twisted:

...ali to nije popularno, lakse je moliti za milostinju i zaduzivati se i uz put se diviti onima sto imaju :D palo im s'neba ;)
 
mudri Slovenci....dosli da se udvaraju praznim obecanjima, jer upravo sada na djelu pokazuju koliko im je stalo do EU integracija zap. Balkana....nego culi oni da vi osim bescarinske trgovine sa Rusima imate i sa Bjelorusima, pa sondiraju mogucnost kako od Rbije napraviti skladiste za njihovu bofl robu da bi je mogli prodavati u Rusiju i dalje...
tko ih nezna skupo bi ih platio...
a s obzirom da i RH i RS imaju neke nerazjasnjene granicne crte, oko Dunava, ako se ne varam, cini mi se dosli su , s obzirom da ih EU sve vise pritisce zbog blokade RH, traziti novog saveznika.....kako bi se sad i Srbija oglasila protiv RH, samo vjerujem da Srbija nece nasjesti

Njihovu robu? Kad su oni nesto pravili????
Planiraju istu kombinaciju kao sto su pljackali Sfrj nekada davno kada su uvozili bez carine proizvode preko svojih granica, prepakivali i prodavali po celoj zemlji ;)

Sada im je malo porastao apetit pa ce na istu foru da "izvoze" kineske krševe pod srpskim imenom u rusiju...

Bagra je to stara lopovska :cool:
 
Pahor je dosao u Srbiju da zastiti slovenacki kapital i da dodatno omoguci za slovenacke privrednike jos povoljnije uslove. Cuo sam sinoc izjavu da je Srbija znacajan partner izmedju ostalog i zbog trgovinskih sporazuma sa Rusijom i Belorusijom, na osnovu koje se moze zakljuciti da se Slovenci prelaze na novu strategiju izvoza, posto je definitivno cinjenica da pad traznje na trzistu Eu ce imati jako lose posledice po njih.
Sve bi to bilo lepo da i nasi privrednici tamo imaju iste takve uslove a ne samo da kad se govori o ulaganjima Srbije u Sloveniju prica svodi na Miskovica i Merkator.
 
:hahaha:

Ti si car :mrgreen:

Ja bi sve u Srbiji uprego u jaram k'o volove, da im ne pada na pamet ni Slovenija, ni EU, ni Rusija, ni Kina....pa da vidis napretka i nacionalnog preporoda :twisted:

...ali to nije popularno, lakse je moliti za milostinju i zaduzivati se i uz put se diviti onima sto imaju :D palo im s'neba ;)

Pa u čemu je razlika između tvog jarma i jarma EU? Tvoj je srpski, pa nam je kao udobniji?!
 
Srbija ne bi nasela da su vlast neki koje ti ne voliš.:)Ovi što su sad na vlasti mnogo vole novac.I to bolje malo danas nego mnogo više sutra,a Janezi to znaju i daće kosku.Videćemo.:cool:

to neznam i nemogu procijeniti...
ali sigurno znam ako se pokusate suprotstaviti njihovim ucjenama (a sto se vise sire po Srbiji, razloga za ucjenu ce naci), uciniti ce vam isto sto i nama, blokadu svim integracijama...
isto smatram zanimljivim...svoju blokadu i zahtjevanje hrvatskog mora obrazlazu tvrdnjom da je Jadransko more bilo jugoslavensko, a ne republicko, i da na nj imaju pravo po tom osnovu...na pitanje novinara znaci li to da i Srbija mora traziti dio tog mora, jer je tada i oni imaju ista prava, odgovor je bio ne, Srbija nije poput Slovenije pomorska drzava...:dash:
od lavora mora, kojeg imaju tek 50-ak god. napravili pomorsku drzavu preko noci...
 
to neznam i nemogu procijeniti...
ali sigurno znam ako se pokusate suprotstaviti njihovim ucjenama (a sto se vise sire po Srbiji, razloga za ucjenu ce naci), uciniti ce vam isto sto i nama, blokadu svim integracijama...
isto smatram zanimljivim...svoju blokadu i zahtjevanje hrvatskog mora obrazlazu tvrdnjom da je Jadransko more bilo jugoslavensko, a ne republicko, i da na nj imaju pravo po tom osnovu...na pitanje novinara znaci li to da i Srbija mora traziti dio tog mora, jer je tada i oni imaju ista prava, odgovor je bio ne, Srbija nije poput Slovenije pomorska drzava...:dash:
od lavora mora, kojeg imaju tek 50-ak god. napravili pomorsku drzavu preko noci...
Pa nama ovde stalno pričaju kako pravo i pravda nisu jedno isto.Verovatno to važi ponekad i za vas.Ima jedna poslovica koja kaže ne čini drugima ono što ne želiš da čine tebi....
 
Njihovu robu? Kad su oni nesto pravili????
Planiraju istu kombinaciju kao sto su pljackali Sfrj nekada davno kada su uvozili bez carine proizvode preko svojih granica, prepakivali i prodavali po celoj zemlji ;)

Sada im je malo porastao apetit pa ce na istu foru da "izvoze" kineske krševe pod srpskim imenom u rusiju...

Bagra je to stara lopovska :cool:


totalno si u pravu...
zato i kazem sad ce pokusati od Srbije napraviti skladiste za prepakiranje...
ali ubjedena sam da Srbija nece nasjesti....
 

Glupo ti je pitanje, ja radim i doprinosim kanadskoj privredi, kao sto to rade i drzavljani drugih zemalja, znaci u svom interesu, dok koliko vidim u Srbiji niko nista ne radi, a hoce "standard".
Ti mi objasni na koju foru :?:

Ništa nije besplatno i ništa se ne radi samo od sebe. Slažem se.

Tvoj sam post shvatio u nekom drugom kontekstu, pa sam u tom duhu i odgovarao. Po ovom pitanju nemamo razlike u stavovima.
 
Pa nama ovde stalno pričaju kako pravo i pravda nisu jedno isto.Verovatno to važi ponekad i za vas.Ima jedna poslovica koja kaže ne čini drugima ono što ne želiš da čine tebi....

pa u tome i jeste stvar, odnosno poanta...
oni zele pod svaku cijenu sada izbjeci pravo, i traze nekakvu pravdu...(argument gore napisan)....
a nekakve objektivne pravde, jer je svi shvacamo individualno, mislim da uopce nema..
zbog toga imamo pravo i pravne norme (koji bar donekle pokusavaju zadovoljiti ono sto je nekakva pravda)
 
Hrvatska vojna pretnja??

Mislim da će se kolege forumaši iz Hrvatske osetiti vrlo zadovoljni što njih i njihovu vojsku smatraš nekom velikom pretnjom. Svih 338 vojnika i 214 pušaka...
Poštovani gospodine ne vojna pretnja ,već militantna agresivna ideologija koja uvek dovede do destabilizacije Balkana.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sve se vaze i iako odnosi Srbije i Slovenije nisu najbolji, daleko su bolji nego sa Hrvatskom.
Srbija ako bi izvagala koliko koristi ima i od jedne i od druge, a koliko je stete pretrpela od obe, sigurno da bi trebala da se stavi na stranu Slovenije, bar u ovom slucaju gde je treci igrac Hrvatska.

p.s. Idealno bi bilo najuriti i jedne i druge iz Srbije, ali od dva zla, birajmo manje...Slovence :ok:
 

Back
Top