DA LI ZENE MOGU.....

bez šale, mislim da je teže da se taj posao uklopi sa privatnim životom kada su žene u pitanju jer malo teže istrpi duža odsustvovanja - trudničko bolovanje, porodiljsko odsustvo, odsustvo radi nege deteta.... dok tebe nema, klijenti odoše... a naknadu dobijaš na bazi paušalno određene osnovice koja je smešno mala...
u suštini svodi se na problem žene da vodi privatan posao koji od nje zahteva posvećennost 24/7/365, spremnost za nove i izvršavanje preuzetih obaveza vezanih za tačno određeno vreme/rok... i da se istovremeno posveti porodici, sa druge strane...
ja bih bar volela da u životu napravim balans, a ne da mislim na posao od jutra do sutra...
i, nisam tog mišljenja, ali nisu baš džabe one priče da je za ženu najbolje da radi u državnoj službi...
 
Svašta, naravno da mogu. Kao i u mnogim drugim profesijama. Zapravo, i poznajem mnogo žena koje svoje poslove odrađuju daleko bolje od svojih muških kolega. Jesi li ti ovo stvarno ozbiljno pitala? :confused:

Pa iskreno jesam.Ja studiram prava,jos sam na pocetku doduse ali znam da u Srbiji vlada predrasuda da zene ne mogu biti uspesne u tom poslu kao muskarci.pa eto rekoh da vidim sta ljudi ovde kazu:lol:
 
..ne razumem zashto su se skoro svi ovde izbechili na pitanje..
..nije milica pitala da li su zene SPOSOBNE da budu jednako uspeshni advokati kao mushkarci,
poshto je to valjda svima jasno,
nego da li u zemlji srbiji zene MOGU to i da sprovedu u delo..
..moj odgovor je da mogu, ali im je potrebno mnogo vishe reshenosti i odluchnosti,
mogo vishe dokazivanja, mnogo vishe odricanja kao i sposobnost
podnoshenja neprikladnih komentara i zlih jezika, narochito iza ledja i narochito od kolega..
..nazalost..
 
Ok, nije. U pravu si. Jedno je raditi nešto bolje od nekog zato što je taj drugi manje ambiciozan, ili mu se može tako (!) ili nešto peto, a sasvim drugo raditi bolje zato što i jesi bolji. U svakom slučaju, loše sam se izrazila, ali valjda je jasno šta sam mislila. :)

..ma jasno je.. :)
..i nisi se loshe izrazila, trebalo bi da bolji advokat bude uspeshniji advokat.. :)
..a milicino pitanje i dalje stoji... :)
 
A što kad su muškarci dokazano bolji kuvari? :roll:


Da, dokazano bolji kuvari, u hotelima i restoranima, gde im pomoćni kuvari sve spreme, i ne vrzmaju im se sitna deca oko nogu! A nabavku radi teće lice, zaduženo za to! :roll:


Ali slažem se da im, od kućnih poslova, treba uvaliti kuvanje - tako ćemo mi žene imati bolju liniju - lakše je kad nisi blizu hrane i ne misliš na nju, samo sedneš za sto kad te pozovu, i to je to!:klap:
 

Back
Top