Da li se redovno preispitujete?

Трудим се да себе највише поштујем, мада понекад нисам задовољан својим поступцима.Никада нисам објективан када гледам себе, до скоро нисам био свестан својих мана, али како растем полако размишљам више о себи и другима, тако да покушавам да овај живот проведем што је боље могуће и лепше.Али живот не би био живот да не пролази и да нам не доноси нове препреке, захваљујућу којима постајемо јачи.Јако пуно размишљам о ситуацијама, ,,шта би било када би било", тако да ме често боли глава,али једноставну не могу те мисли да избацим из себе.Нити могу да их контролишем.Не знам, стално себе окривљујем.Тако да сам дошао до закључка да често преиспитујем себе.:confused:

Ја и моја луда глава...:roll:

п.с
Када сам овај мој пост горе прочитао осећао сам се као пацијент код психића:)
 
Poslednja izmena:
Трудим се да себе највише поштујем, мада понекад нисам задовољан својим поступцима.Никада нисам објективан када гледам себе, до скоро нисам био свестан својих мана, али како растем полако размишљам више о себи и другима, тако да покушавам да овај живот проведем што је боље могуће и лепше.Али живот не би био живот да не пролази и да нам не доноси нове препреке, захваљујућу којима постајемо јачи.Јако пуно размишљам о ситуацијама, ,,шта би било када би било", тако да ме често боли глава,али једноставну не могу те мисли да избацим из себе.Нити могу да их контролишем.Не знам, стално себе окривљујем.Тако да сам дошао до закључка да често преиспитујем себе.:confused:

Ја и моја луда глава...:roll:

п.с
Када сам овај мој пост горе прочитао осећао сам се као пацијент код психића:)

Tako treba, to je mracni i trnoviti put samospoznaje...:ok:
 
Trudim se - neprekidno! Ali ne toliko u odnosu prema sebi (tu sam aljkav ;) ) vec iskljucivo u odnosu prema drugima - da nekog ne povredim/uvredim itd. Moja filosofija zivota je PRE SVEGA ne povrediti druge ni na koji nacin, i verujte mi da je to najlaksi nacin da se sacuva unutrasnji mir.
 
Redovno se prisipitujem ... da a i takodje analiziram postupke i drugih ljudi i trudim se biti objektivna...

Naravno svi imamo pravo na neku svoju subjektivnost, ukoliko to ne ugrozava ni nas ni druge...

tj pravo na svoju licnost i osobenost :)
 
Koliko vremena provodite razmisljajuci o sebi? Da li analizirate svoje postupke? Da li se redovno preispitujete? Da li mislite da se dovoljno objektivno posmatrate ili ste skloni "gledanju kroz prste"?

Sledeci put kada hoces da postavljas temu, prvo pogledaj da li postoji neka takva.....ova ti je bila odmah tu, bez da ides na pretragu http://forum.krstarica.com/threads/267833, tako da mi tvoj postupak nije jasan
 

Back
Top