RUSI TVRDE: NATO i SAD 2008. hteli da napadnu Srbe na Kosovu!!!!!!!!!!

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
U zvaničnom „Pregledu spoljnopolitičke i diplomatske aktivnosti Ruske Federacije u 2008." ističe se da je Rusija prošle godine sprečila plan SAD i NATO da primene nasilje prema Srbima na Kosovu i Metohiji!




SAD i NATO spremali su napad na kosovske Srbe posle proglašenja nezavisnosti Kosova prošle godine, ali ih je u tome odlučnim protivljenjem sprečila Rusija, objavljeno je juče u Moskvi!! U zvaničnom dokumentu Ruske Federacije o spoljnopolitičkim aktivnostima u 2008. kaže se da je takav stav Rusije sprečio destabilizaciju regiona.

U izveštaju na 164 strane, u kome se naglašava i principijelna podrška međunarodnom pravu i integritetu Srbije, praktično je prvi put obelodanjeno da je Zapad pripremao nov napad na Srbiju.

- Rusija je tokom 2008. godine sprečila SAD i NATO da pribegnu nasilnim merama prema kosovskim Srbima, što je omogućilo izbegavanje destabilizacije regiona - navodi Moskva.

Zvaničan komentar ovog spektakularnog otkrića juče nije bilo moguće dobiti od srpskih zvaničnika, ali ni pojašnjenje u ruskom MSP-u. Odlično obavešteni izvor Pressa iz obaveštajnih krugova tvrdi da su teze iz ruskog izveštaja vrlo realne.

- Postojale su informacije da se pripremaju napadi na ugledne pojedince na severu Kosova, kako bi se izazvala kontrareakcija Srba, a potom Srbi predstavili kao nasilnici. Sve se to radilo zbog dva cilja - naći alibi za nezavisnost Kosova, kao i izvršiti pritisak na Srbe da se isele. Ruske službe su među najpouzdanijim na svetu, tako da su tvrdnje iz izveštaja vrlo osnovane. Uostalom, Rusija je davala otvorenu podršku Srbiji tokom cele prethodne godine, tako da je sigurno da je diplomatskim i operativnim aktivnostima sprečila nasilje nad Srbima - navodi izvori Pressa.

I bivši načelnik VBA Momir Stojanović uveren je da su navodi zvanične Moskve istiniti.

- Rusija je sigurno imala snažan uticaj na zaštitu kosovskih Srba prošle godine! Kada sam ja od 1993. do 1999. godine bio načelnik bezbednosti Petog korpusa, mi smo imali validne informacije da su SAD u sprezi sa OVK. Posle NATO bombardovanja oni su suptilnijim metodama pokušavali da destabilizuju stanje u regionu. I to pre svega kroz psihološko-propagandne pritiske kako bi se Srbi iselili sa Kosova - objašnjava Stojanović.

Vladika raško-prizrenski Artemije kaže da ne zna ništa o tvrdnjama Rusije, ali da veruje da „Amerika i Evropa" ni u budućnosti neće prezati od sile da bi ostvarile svoje ciljeve.

- Moje lično mišljenje je da Amerika i Evropa neće odustati od toga da samoproglašenu državu Kosovo dovedu do pune državnosti, odnosno do toga da Priština proširi svoju vlast i na enklave gde su Srbi u većini, kao i na severu Kosmeta. Verujem da to neće moći da učine mirnim putem, pa postoji velika pretnja primene sile - rekao je za Press vladika.

Jedan od lidera kosovskih Srba Milan Ivanović kaže da u potpunosti veruje izveštaju Moskve.

- Mi smo i od drugih ljudi iz međunarodne zajednice, od UNMIK-a, dobijali podatke da se sprema novi 17. mart. O pojedinačnim planovima za napade na mene, Marka Jakšića i ostale lidere da ne govorim. Verujem da je Rusija odigrala bitnu ulogu u sprečavanju krvoprolića - kaže Ivanović


http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=60153&sectionId=37


Aha sta mislite o ovome.
 
Pa nije nista novo, samo treba svaki Srbin da zna da je Amerika neprijatelj Srbije, A Srbiji je spas samo ako se okrene prema Braci Rusima i istoku,...


:hahaha::hahaha::hahaha:



Poštovani forumaši Ruska bezbednosna agencija je prijateljska ali jako uticajna na Balkanu,a sada imaju ponovo i sredstva da pariraju agencijama koje vrše ne prijteljsko delovanje po nš narod


:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
mislim ne znam da li cu promasiti temu..ali meni i dalje nije jasno ta nasha zelja da pristupimo Nato alijansi..onima koji su nas bombardovali..onima koji i dalje jedno govore a drugo rade..i EU koja nista drugo prema nama ne primenjuje osim politike pritisaka..koja stalno nesto trazi i nista ne daje..da udejmo u savez sa onima koji su do juce izdavali naredjenja da se sipaju bombe po nama..sa onima koji su priznali da se otcepi deo teritorije nase zemlje i sad nas ubedjuju da je to realnost
mislim zasto ne bih verovala da su imali takve namere i ta EU i NATO i AMERI..cime su zasluzili da ne poverujem u ono sta kazu Rusi...stvarno mi nije jasan ovaj narod koji ce sad da se sjati i da opici po rusima kao da su nam oni najveci neprijatelji..kao da su nas oni bombardovali kao da su nas oni lagali i pritiskali....sto ne bih verovala Rusima...zasto bih verovala u suprotno....
 
evo..pogledajte komentar jednog osvescenog srbina...koji doduse nije srbin jer se osvestio..on je sad..svemirac

Cenjena gospođice gospodinu sam skrenuo pažnju da ipak postoji neka kultura dijaloga
mislim da bi urednik foruma trbao da napravi više nivoa napredovanja pa da oni koji žele ozbiljnu političku diskusiju ne trpe torturu ispraznih postova ljudi koji bi samo zabavu ili možda imaju nalog od strane nekog da se tako ponašaju.
 
mislim ne znam da li cu promasiti temu..ali meni i dalje nije jasno ta nasha zelja da pristupimo Nato alijansi..onima koji su nas bombardovali..onima koji i dalje jedno govore a drugo rade..i EU koja nista drugo prema nama ne primenjuje osim politike pritisaka..koja stalno nesto trazi i nista ne daje..da udejmo u savez sa onima koji su do juce izdavali naredjenja da se sipaju bombe po nama..sa onima koji su priznali da se otcepi deo teritorije nase zemlje i sad nas ubedjuju da je to realnost
mislim zasto ne bih verovala da su imali takve namere i ta EU i NATO i AMERI..cime su zasluzili da ne poverujem u ono sta kazu Rusi...stvarno mi nije jasan ovaj narod koji ce sad da se sjati i da opici po rusima kao da su nam oni najveci neprijatelji..kao da su nas oni bombardovali kao da su nas oni lagali i pritiskali....sto ne bih verovala Rusima...zasto bih verovala u suprotno....

Nego, seća li se još ko onog ruskog broda koji je upućen hitno u vode jadrana kad su ovi počeli da sipaju...

A i S300 smo bratski mogli od njih da kupimo po promotivnoj tržišnoj ceni samo se Zloba zaye.o pa uleteo sa parama u metro...

Ali za NIS su nas ispoštovali, ima gorivo da bude 150% jeVtinije kako kaže expert za monetarnu politiku i meso.
 
Poslednja izmena:
Cenjena gospođice gospodinu sam skrenuo pažnju da ipak postoji neka kultura dijaloga
mislim da bi urednik foruma trbao da napravi više nivoa napredovanja pa da oni koji žele ozbiljnu političku diskusiju ne trpe torturu ispraznih postova ljudi koji bi samo zabavu ili možda imaju nalog od strane nekog da se tako ponašaju.

To ti je gospodin umetnik,ali su za njega dosla teska vremena (ne moze vise ni rodjenu ruku da stavi u tudji dzep) :rotf:
Ta porazna cinjenica (po umetnika :mrgreen:),dovodi istog u nesvesno stanje svesnog (prorade mu geni iz lepih brdovitih predela bivse nam sfrj :per:) i tada progovori iz njega deda Pantelija :rotf::rotf::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Poenta cele priče je da se stav i ponašanje Amerike prema Srbiji nije promenio i neće se menjati ma koliko im se bilo ko uvlačio u pedu.Njihovi glavni orijentiri su interes i pljačka.Nema nas u njihovim planovima realizacije interesa a pošto su krenuli da nas pljačkaju normalno da nas smatraju za neprijatelje.


:hahaha::hahaha::hahaha:........aha........nakon nekoliko godina posmatranja, ameri su provalili da je srbija zemlja gde ce da se ovajde pljackom........:hahaha:

Ako se ovde ne napune kao brodovi, nece nigde......:hahaha:
 
Cenjena gospođice gospodinu sam skrenuo pažnju da ipak postoji neka kultura dijaloga
mislim da bi urednik foruma trbao da napravi više nivoa napredovanja pa da oni koji žele ozbiljnu političku diskusiju ne trpe torturu ispraznih postova ljudi koji bi samo zabavu ili možda imaju nalog od strane nekog da se tako ponašaju.


Normalno.......sve je to deo specijalnog rata protiv nebeske srbije.....:ok:
 
Није ме зачудило да вавилонски УСА шљам хтеде да нас нападне..

Хвала Русији, бар неко брине када ови наши неспособни нису у стању!



:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

srbija..........nepresusan izvor bolida..........kazu neke statistike, da se u svetu svakih 10 minuta u proseku rodi po jedna ortodoksna budaletina, ali kapiram iz prilozenog da se u Srbiji to desava na svakih desetak sekundi.......:dash:
 
[/B]

rbija..........nepresusan izvor bolida..........kazu neke statistike, da se u svetu svakih 10 minuta u proseku rodi po jedna ortodoksna budaletina, ali kapiram iz prilozenog da se u Srbiji to desava na svakih desetak sekundi.......:dash:

нека је тебе мајка оштенила паметног..лако је за нас будале!

l18379878701_9067.jpg


Србија!
 

Back
Top