Ekvidistance

vindex

Ističe se
Banovan
Poruka
2.613
Ovu metodu je Dupor oprezno uvalio sa zapada, ali je bila korištena i u helenističkoj astrologiji. Lily djelomično podupire, Firmicus, Ptolomey oprezni.

To ja zapravo srednja točka između dvije planete. Lily izražava mogućnost da je to ishodišna točka dvije planete. Tu su se one srele, to njihova iskra života se rađa. E sada zna se desiti da se na srednjoj točki dvije planete nađe treća planeta.

I tu postoje razni stavovi. Neki kažu da ih to ujedinjuje u konjukciju, a neki su pak oprezniji pa kažu da je sudbina midpoint planete rezultat ove dvije na čijoj se srednoj točki nalazi.

mene to naročito zanima iz osobnih razloga jer je 5 planeta u mom horoskopu udaljeno točno 13 stupnjeva jedna od druge.

Nedavno sam to počeo nešto jače koristiti, iako sigurniju primjenu ima kroz progresiranje horoskopa, što vi mislite o tome.
 
Ovu metodu je Dupor oprezno uvalio sa zapada, ali je bila korištena i u helenističkoj astrologiji. Lily djelomično podupire, Firmicus, Ptolomey oprezni.

To ja zapravo srednja točka između dvije planete. Lily izražava mogućnost da je to ishodišna točka dvije planete. Tu su se one srele, to njihova iskra života se rađa. E sada zna se desiti da se na srednjoj točki dvije planete nađe treća planeta.

I tu postoje razni stavovi. Neki kažu da ih to ujedinjuje u konjukciju, a neki su pak oprezniji pa kažu da je sudbina midpoint planete rezultat ove dvije na čijoj se srednoj točki nalazi.

mene to naročito zanima iz osobnih razloga jer je 5 planeta u mom horoskopu udaljeno točno 13 stupnjeva jedna od druge.

Nedavno sam to počeo nešto jače koristiti, iako sigurniju primjenu ima kroz progresiranje horoskopa, što vi mislite o tome.

Definitivno su korisne kod progresija.....:think:
 
Mozda tema nije na pravom mestu, ako je tako izvinjavam se.
Ono sto me zanima jeste sledece - skoro sam citala nesto o ekvidistancu, i ne znam nista vise osim da je to polovina razmaka izmedju dve planete .... kad se nesto tamo nadje, poprima prirodu obe, i moze imati veoma veliku vaznost na horoskop osobe.

E sada, imala sam danas prilike da pogledam jednu kartu i malo mi se ucinila ne tako lepa egzaktna konjukcije Saturna i Urana na ekvidistancu izmedju Neptuna i Marsa (Saturn, Uran, Mars u Strelcu)...pa sve to u 7. kuci. (Neptun na pocetku osme, u Jarcu). Sta bi ovo moglo da znaci?

Kako bi se ekvidistanc generalno mogao posmatrati, tumaciti, sta to donosi natusu? Ima li nekih primera? Kod Imsiragica sam nasla samo primer Cece, o kvadratu sa ekvidistancom koji govori o smrti njenog partnera.
 
kada gledate ekvidistanc da nli posmatrate sredisnji tacku sporije planete prema brzoj, ili obrnuto?
ili mozda to ide po sasvim nekom drugom principu kao: u pravcu kretanja planeta nezavisno od toga koja je brza ili sporija.....
imamo dve stedisnje tacke:(

nista o tome ne znam, a sve me vise interesuje :D
 
Koliko obraćate pažnju na ekvidistance? Tek sada prvi put čujem za ovo. Pronašla sam na ekvidistanci između Meseca i Venere - Pluton. Mesec u četvrtoj, Venera na samom kraju sedme kuće.
 

Back
Top