Fiksna telefonija

DellBoy-011

Elita
Poruka
22.568
Na zahtev korisnika i uz konsultacije sa administracijom postavljam ovu temu, pa izvolite

ASORTIMAN USLUGACena (bez PDV-a)Novi telefonski priključak5000*Seoba telefonskog priključka372,50Mesečna pretplata dvojnik56,06Mesečna pretplata direktni195,00Promena broja telefonskog priključka97,50Premeštaj telefonskog priključkapo fakturiPrivremeno isključenje/demontiranje na zahtev korisnikabesplatnoPromena u nazivu korisnikabesplatnoPromena namene korišćenja telefonskog priključkabesplatnoPosebno unošenje u telefonski imenik na zahtev pretplatnika (za svako novo unošenje) 97,50Ponovno uključenje isključenog telefona (zbog neblagovremenog plaćanja računa i uznemiravanja pretplatnika) 195,00Promene u telefonskom imeniku19,20Posebne telefonske uslugepristuppretplataPoziv na čekanjubesplatno37,38Bezuslovno preusmeravanje dolaznih pozivabesplatno37,38Preusmeravanje dolaznih poziva - pozvani korisnik je zauzetbesplatno37,38Preusmeravanje dolaznih poziva - pozvani korisnik se ne javljabesplatno37,38Konferencijska veza tri učesnika u vezibesplatno37,38Identifikacija pozivajućeg pretplatnika 50,1974,75Skraćeno biranje - pristup i mesečna pretplata
- svako korišćenje
50,1937,381.391.64Automatsko pozivanje u određeno vreme - buđenje2,83 / po pozivu Korišćenje pomoćnog brojača impulsapo fakturi74,75Zabrana dolaznih poziva - pristup i mesečna pretplata
- svako aktiviranje usluge
50,1974,751,52Ne smetaj50,1974,75+ svako aktiviranje usluge1,52Ponavljanje zadnjeg biranog broja50,1937,38Specifikacija odlaznih poziva plaćaju se troškovi otpreme 25,10 dinPoziv bez biranja - bezuslovno50,1974,75Poziv bez biranja sa vremenskom kontrolom 50,1937,38+ svaka izmena broja bez biranja1,52Ograničavanje odlaznih poziva pod kontrolom operatera 50,1974,75Ograničavanje odlaznih poziva pod kontrolom pretplatnika - pristup i mesečna pretplata
- svako aktiviranje
50,1974,751,52
* Ukoliko je radi realizacije novog telefonskog priključka ili seobe (najčešće u slučaju privatnih kuća) potrebno izvršiti uslugu dogradnje TT voda, ova usluga će biti naplaćena po posebnoj fakturi, u zavisnosti od dužine TT voda. Ako je dužina TT voda do 150m cena ugradnje je 3.500 dinara. Ako je dužina TT voda preko 150m cena ugradnje je 63,27 dinara/m za vazdušni TT vod za svaki metar preko 150m, a 129,17 dinara/m za podzemni TT vod za svaki metar preko 150m.
Trenutno nisu u ponudi sledeće dodatne usluge:
  • Skretanje poziva signalizacija od korisnika do korisnika
  • Podadresiranje
  • Prenosivost terminala
  • Držanje veze
  • Informacija o ceni razgovora
  • Direktno biranje
  • Završetak poziva na zauzetom pretplatniku
  • Ponavljanje poslednjeg biranog broja
  • Identifikacija/zabrana identifikacije pozvanog pretplatnika
 
Koliko se ja sećam, nekad je bio postojao podforum fiksna telefonija ... :think:

Nego, moram ovde da pitam :)

Zna li neko nešto o telefonskim centralama ?

Treba mi centrala koja ima 1 ili 2 ulaza, i da ima opciju za 15-16 izlaza. I da uz to mogu da nakačim na kompjuter evidenciju troškova.

Dobio sam ponudu sa panasonic, centrala+evidencija troškova+12 telefona+jedan sistemski telefon,ups baterija sa instalacijom 1500€, a gledam nesto po netu ... malo je skupo :)
 
Istina vala, moji prave hotel.

Ali su tek počeli. Ova centrala nije za mene, već izvodim radove na jednom već završenom hotelu ;)

Radim im sve kompletno što se tiče sitne elektronike ;)

Gledao sam tu po Beogradu sa nekim ljudima, jeftiniji su 30% ;) Pa ti računaj, 450 eura manje ... isplati se ;)
 
E samo kad se setim kolko je ovo nekad kostalo.Danas stvarno nisam u toku sa cenama ali obrati paznju i na kvalitet a narocito troskove odrzavanja.Nekada se tu mnogo dralo na odrzavanje.Ponavljam neznam sada.Nisam vise u toku.Pozdrav
 
Prenosim post sa pdf politika, obratite paznju na racune



Telekom pokušava da nas optereti dodatnim troškom:

Na poleđini poslednjih računa za fiksni telefon,sasvim sitnim i jedva vidljivim slovima,nude nam promotivne usluge "Omnifon" paketa (konferencijsko telefoniranje,pozivi na čekanju,....) koje će nam od 01.08.2009. fakturisati sa dodatnih oko 200 din. mesečno uz redovne račune,kao da ih koristimo,ukoliko ih ne odjavimo na tel.9813 ili mob 064-1789!

Ovo je klasičan APP(ako prođe-prođe) pokušaj prevare i takvo zasnivanje novih usluga je apsolutno ništavo.
Institut prećutnog produženja ugovora ( tacita reconductio) može da se primenjuje samo kod već zakonito zasnovanih ugovora, saglasnom izjavom obe ugovorne strane,ako se u dužem vremenskom periodu ugovor uredno izvršava pa je istekao rok primene ugovora, a stranke se i dalje ponašaju na način koji ukazuje da one žele nastavak tog odnosa.
Nikakvo zasnivanje NOVIH prava i obaveza,na osnovu postojećih,nije zakonito i nije dozvoljeno bez izričite saglasnosti ugovornih strana a nedostatak otkazivanja nametnutih i izmišljenih obaveza nikada neće prerasti u zakonito proširenje ugovora.Ali"Telekom" verovatno smišljeno ulazi u ovaj pokušaj prevare,koja dok se konstatuje i formuliše,dok sudovi odreaguju i zauzmu stav (saglasno svojoj stručnosti i ažurnosti (!?) oni će nepovratno prikupiti nekoliko miliona dinara,korisnici će godinama obigravati njihove poslovnice i pokušavati da se izbrišu iz sistema usluga koje nisu tražili (i za koje većina nema ni takve specijalne tel.aparate da bi ih koristila) a "ispravka u kompjuteru" je kod nas poslovično nenaučena lekcija....

 
I demant Telekoma


Promotivni period za „omnifon” paket ističe prvog decembra, a korisnici će imati mogućnost da ga koriste i posle tog roka samo ako se za to prijave – objašnjavaju u službi za odnose s javnošću Telekoma „Srbija”. – Ukoliko se posle isteka promotivnog perioda korisnik ne prijavi za dalje korišćenje, usluge „omnifona” će mu biti automatski isključene.
Iz Telekoma poručuju i da nije reč ni o kakvoj prevari, kao i da mejl koji cirkuliše Internetom sadrži niz netačnih podataka, počevši od cene koju Telekom, navodno, nudi za korišćenje „omnifon” paketa, preko tipa korisnika kojima je namenjen, pa sve do načina prijavljivanja i odjavljivanja za ovaj tip usluga.
 
Da li ste pokusali da odjavite omnifon paket ? Ja jesam ,ali nema sanse da dobijes vezu na bilo koji od ponudjenih brojeva, samo me zanima, koliko li naplacuju cekanje na tim 9813 i 064 789 brojevima ?
 
Da li ste pokusali da odjavite omnifon paket ? Ja jesam ,ali nema sanse da dobijes vezu na bilo koji od ponudjenih brojeva, samo me zanima, koliko li naplacuju cekanje na tim 9813 i 064 789 brojevima ?

Poziv prema 064789 je besplatan ukoliko koristiš MTS broj...

Ukoliko se sa fiksnog poziva 9813 onda se tarifiranje vrši kao da pozivaš bilo koji drugi fiksni telefon u gradu u kome se nalaziš. Mislim da je to oko 0,4 din po minutu razgovora :) Btw, ima toga na njihovom sajtu, pa ako te ne mrzi pogledaj :)

:sneskoz:
 
Da li neko možda zna koliko je potrebno vremena da prođe od izgradnje zgrade do konačnog uvođenja fiksnog telefona. Meni je potpuno neverovatno da Telekom nema nikakvu nameru (kao da od toga nebi imao interes) da dotera liniju do moje zgrade. Čekam fiksni već godinu ipo dana, kao da ne živim u širem centru Beograda...
 
Da li neko možda zna koliko je potrebno vremena da prođe od izgradnje zgrade do konačnog uvođenja fiksnog telefona. Meni je potpuno neverovatno da Telekom nema nikakvu nameru (kao da od toga nebi imao interes) da dotera liniju do moje zgrade. Čekam fiksni već godinu ipo dana, kao da ne živim u širem centru Beograda...

neces ni dobiti tamo je jedna korumpirana grupa ,ljudi koji ne znaju sta je itnernet ,ta diskriminacija je kaznjiva krivicno u svetu ,ali ovde nije nihova shvatanja i obrazovanje nije na tom stepenu .Oni imaju i sta ce drugima to je njihovo geslo ,i drugo oni su posle doktora najkorupirani delovi ove prcije privatne a ne drzave.
 
Kako može da se dobije listing poziva? Čovek u mts-u mi je rek'o da zahtev treba da podnese onaj na koga se vodi broj, s' tim što mi reče da postoji još neka opcija preko interneta ali ne mogu da se setim kako?
 

Back
Top