Fiksna telefonija

Idem u inostranstvo, neću biti tu godiu dana, neće imati ko da prima i plaća račune .... probaj tako, mada meni nisu pravili problem ...

E to više ne može...od pre deset dana nije moguće zamrznuti broj, niti ga staviti na selidbu na nepoznatu lokaciju, tj, na čekanje. Bila, pitala, posvađala se. Od kuće zvala korisnički servis...isto mi rekli. Dakle...isključujem svoj telefon za stalno, a ako mi ikada bude trebao, platiću uključenje 5900, a to je oko pola godine plaćanja osnovnog računa. Znate li vi koliko može da se telefonira sa mobilnog za te pare ??? A sa fiksnog, skoro ništa !
Ma, nudiće oni liniju za džabe uskoro, ali kasno će biti.
Tako kad sam otkazivala kod neobee ADSL, ponudili mi 4 meseca gratis. Rekla sam im da se jave za godinu dana sa boljom ponudom jer sam sad uzela telekomov za 700 dinara sa istim protokom. Baš mi se svidelo to što je trka počela pa mogu da biram gde ću da potrošim svoje pare.
 
E, danas i zvanično isključila fiksni telefon. Pitala me ljubazna teta a zašto hoću da ugasim broj.
Krenulo me pa sam im rekla da su poskupeli, kaže gospođa da nije istina...i rekoh im da to njihovo brljanje sa povećanjem broja besplatnih impulsa a smanjenje vremena trajanja impulsa može da proguta samo nepismeni idiot koji ne zna da računa, da su ukinuli period slabog saobraćaja od 15-17, da mi ide na živce to njihovo "iznos" plus PDV, kao da je ikako moguće platiti račun bez PDV-a, i da svugde u svetu pada cena fiksne telefonije a samo kod nas raste.
Na to će ona "ali vi na tom broju imate ADSL"...tek tu sam pukla, e pa nemam na TOM broju, odjavljen je pre mesec dana, a vi gospodo ni to niste bili u stanju da evidentirate. Procedura njenog kuckanja po tastaturi je trajala desetak minuta, više nismo ništa pričali, samo sam lepo potpisala i rekla im zbogom.
 
Kod nas je isključen pre desetak dana...pa da znate, baš mi prija što ne zvoni telefon pa ja ne moram da idem do njega. Mobilni je uvek uz mene i mnogo se lakše javim na njega. A da ne pričam o tome kako me je uvek nerviralo kad krenem od kuće a čujem telefon da zvoni kad sam već izašla...
 
Samo da se podsetimo...

2009

Na zahtev korisnika i uz konsultacije sa administracijom postavljam ovu temu, pa izvolite

ASORTIMAN USLUGA sa pdv-om

Novi telefonski priključak 5000*
Seoba telefonskog priključka 372,50
Mesečna pretplata dvojnik 56,06
Mesečna pretplata direktni 195,00
Promena broja telefonskog priključka 97,50
Premeštaj telefonskog priključkapo fakturi
Privremeno isključenje/demontiranje na zahtev korisnika besplatno
Promena u nazivu korisnika besplatno
Promena namene korišćenja telefonskog priključka besplatno
Posebno unošenje u telefonski imenik na zahtev pretplatnika (za svako novo unošenje) 97,50
Ponovno uključenje isključenog telefona (zbog neblagovremenog plaćanja računa i uznemiravanja pretplatnika) 195,00
Promene u telefonskom imeniku 19,20

Posebne telefonske usluge

Poziv na čekanju besplatno (sa pdv-om 37,38)
Bezuslovno preusmeravanje dolaznih poziva besplatno (sa pdv-om 37,38)
Preusmeravanje dolaznih poziva - pozvani korisnik je zauzet besplatno (sa pdv-om 37,38)
Preusmeravanje dolaznih poziva - pozvani korisnik se ne javlja besplatno (sa pdv-om 37,38)
Konferencijska veza tri učesnika u vezi besplatno (sa pdv-om 37,38)
Identifikacija pozivajućeg pretplatnika 50,19 (sa pdv-om 74,75)
Automatsko pozivanje u određeno vreme - buđenje 2,83 / po pozivu
Korišćenje pomoćnog brojača impulsa po fakturi 50,19 (sa pdv-om 74,75)
Zabrana dolaznih poziva - pristup i mesečna pretplata 50,19 (sa pdv-om 74,75) + svako aktiviranje usluge 1,52
Ne smetaj 50,19 (sa pdv-om 74,75) + svako aktiviranje usluge 1,52
Ponavljanje zadnjeg biranog broja 50,19 (sa pdv-om 74,75)
Specifikacija odlaznih poziva plaćaju se troškovi otpreme 25,10 din
Poziv bez biranja - bezuslovno 50,19(sa pdv-om 74,75)
Poziv bez biranja sa vremenskom kontrolom 50,19 (sa pdv-om 74,75) + svaka izmena broja bez biranja 1,52
Ograničavanje odlaznih poziva pod kontrolom operatera 50,19 (sa pdv-om 74,75) Ograničavanje odlaznih poziva pod kontrolom pretplatnika - pristup i mesečna pretplata 50,19 (sa pdv-om 74,75) + svako aktiviranje 1,52

* Ukoliko je radi realizacije novog telefonskog priključka ili seobe (najčešće u slučaju privatnih kuća) potrebno izvršiti uslugu dogradnje TT voda, ova usluga će biti naplaćena po posebnoj fakturi, u zavisnosti od dužine TT voda. Ako je dužina TT voda do 150m cena ugradnje je 3.500 dinara. Ako je dužina TT voda preko 150m cena ugradnje je 63,27 dinara/m za vazdušni TT vod za svaki metar preko 150m, a 129,17 dinara/m za podzemni TT vod za svaki metar preko 150m.

2011

ASORTIMAN USLUGA sa pdv-om

Novi telefonski priključak 5900*
Seoba telefonskog priključka 439,55
Mesečna pretplata dvojnik 66,15
Mesečna pretplata direktni 507,4
Promena broja telefonskog priključka 115,05
Premeštaj telefonskog priključkapo fakturi
Privremeno isključenje/demontiranje na zahtev korisnika besplatno
Promena u nazivu korisnika besplatno
Promena namene korišćenja telefonskog priključka besplatno
Posebno unošenje u telefonski imenik na zahtev pretplatnika (za svako novo unošenje)115,05
Ponovno uključenje isključenog telefona (zbog neblagovremenog plaćanja računa i uznemiravanja pretplatnika) 230,10
Promene u telefonskom imeniku 19,20

Posebne telefonske usluge

Omnifon besplatno (sa pdv-om 140,42)
Poziv na čekanju besplatno (sa pdv-om 44,11)
Bezuslovno preusmeravanje dolaznih poziva besplatno (sa pdv-om 44,11)
Preusmeravanje dolaznih poziva - pozvani korisnik je zauzet besplatno (sa pdv-om 44,11)
Preusmeravanje dolaznih poziva - pozvani korisnik se ne javlja besplatno (sa pdv-om 44,11)
Konferencijska veza tri učesnika u vezi besplatno (sa pdv-om 44,11)
Identifikacija pozivajućeg pretplatnika 59,22 (sa pdv-om 88,21)
Automatsko pozivanje u određeno vreme - buđenje 10,75 po pozivu
Korišćenje pomoćnog brojača impulsa po fakturi (sa pdv-om 88,21)
Zabrana dolaznih poziva - pristup i mesečna pretplata 59,22 (sa pdv-om 88,21) + svako aktiviranje usluge 1,79
Ne smetaj 59,22 (sa pdv-om 88,21) + svako aktiviranje usluge 1,79
Specifikacija odlaznih poziva - plaćaju se troškovi otpreme 29,62 dinPoziv bez biranja - bezuslovno 59,22 (sa pdv-om 88,21)
Poziv bez biranja sa vremenskom kontrolom 59,22 (sa pdv-om 88,21) + svako aktiviranje usluge 1,79
Ograničavanje odlaznih poziva pod kontrolom operatera - besplatno
Ograničavanje odlaznih poziva pod kontrolom pretplatnika - besplatno
Ograničavanje odlaznih poziva pod kontrolom pretplatnika - besplatno

* Ukoliko je radi realizacije novog telefonskog priključka ili seobe (najčešće u slučaju privatnih kuća) potrebno izvršiti uslugu dogradnje TT voda, ova usluga će biti naplaćena po posebnoj fakturi, u zavisnosti od dužine TT voda. Ako je dužina TT voda do 150m cena ugradnje je 4.130 dinara. Ako je dužina TT voda preko 150m cena ugradnje je 74,66 dinara/m za vazdušni TT vod za svaki metar preko 150m, a 152,42 dinara/m za podzemni TT vod za svaki metar preko 150m.
 
pitanje je sledece:

ako prestanem da placam racun za fiksni telefon i onu mi automatski iskljuce, dal cu ja i dalje dobijati da placam racun-PREPLATU?

ovaj zadnji racun sam dobio 507 dinara a ostvareni saobracaj je 11 dinara
pa ne vidim razlog vise da placam.
pa nz dal' da odjavim ili samo da prekinem da placam?
jer ko zna, mozda ce da mi se digne jednom pa ce mi trebati fixni pa da se ne cimam sa uvodjenjem.
unapred fala :malav:
 
Поздрав људи, имам недоумицу у вези са преусмеравањем позива. Реч је о преусмеру са једног фиксног на други фиксни телефон. Видео сам на сајту да је то услуга 44 динара месечно, плус саобраћај од мог фиксног бр 1 до мог фиксног бр 2. Недоумице су ми следеће: Ја не плаћам саобраћај више ако мој позивалац зове са моб, да ли је потпуно свеједно како он позива? И занима ме да ли се услуга може остварити, ако ја имам обичан фиксни телефон, није потребан неки набуџенији апарат да купујем?
 
pitanje je sledece:

ako prestanem da placam racun za fiksni telefon i onu mi automatski iskljuce, dal cu ja i dalje dobijati da placam racun-PREPLATU?

ovaj zadnji racun sam dobio 507 dinara a ostvareni saobracaj je 11 dinara
pa ne vidim razlog vise da placam.
pa nz dal' da odjavim ili samo da prekinem da placam?
jer ko zna, mozda ce da mi se digne jednom pa ce mi trebati fixni pa da se ne cimam sa uvodjenjem.
unapred fala :malav:
Moraš da odjaviš. Ako ne odjaviš, oni ti i dalje obračunavaju pretplatu , sabiraju, nabacuju kamatu, pa će sudski da te gone. Kad odjaviš, možeš uvek ponovo da uvedeš telefon ako misliš da ti treba, to je oko 5700 dinara.
Odjava se ne plaća, ali mora lično uz LK da se potpiše zahtev.
 
Lično iskustvo, nismo plaćali 5-6 meseci.Redovno stižu računi sa opomenama. Na kraju sam ja nazvao njih kažu demoliran broj,dobro, oni su rekli koliki je dug i kad smo isplatili dobili smo još jedan na kome je bilo obračunata kamata što smo kasnili sa uplatom.Zadnji račun 120 din i ZBOGOM fiksni..Nismo trebali nigde da idemo da bi potpisali.
 

Back
Top