Mikročip - Anđeo ili Đavo
Strana 1 od 19 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 465

Tema: Mikročip - Anđeo ili Đavo

Ističe se Only Marko now (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Mikročip - Anđeo ili Đavo

Evo. Kao sto ste trazili,otvorih temu o najvecoj pretnji buducnosti. Bar po meni.
    Zadnjih par godina dogadjaju se vrlo cudne i nezeljene stvari posvuda. Kum mi je dao 2 filma da odgledam jer su njega zaprepastila. Zeitgeist i Zig zveri.
    Verujte mi,mnoge stvari o kojima se prica u tim filmovima su poprilino logicne i verovatno,cak i tacne. A takodje i objasnjava mnoge stvari koje su se desile i koje su upravo sad desavaju u svetu i u nasoj zemlji.
    Dakle,ako je za verovati ova dva dokumentarca koja oba imaju drugaciji ugao gledanja ali istu poentu,da li bi trebali da se plasimo mikrocipovanja? Da li bi trebali da dopustimo ljudima koji su umislili da su iznad drugih da nas oznace kao stoku i kontrolisu svaki nas pokret?
    Da li je to lose ili zlo znamenje?
    Sta vi mislite? Tema je otvorena.
    Cuvajte se stvari koje mozete da kontrolisete.Bog ce vas cuvati od onih koje ne mozete.

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano Re: Mikrocip - Andjeo ili Djavo

Moraš prvo da definišeš šta podrazumevaš pod "mikročipovanjem."

Da ne bude lažne uzbune kao sa novim "čipovanim" ličnim kartama u Srbiji, kad su buku digli upravo oni koji pojma nemaju o tome šta taj izraz zapravo znači, i koji nisu znali da niko ne može da vas locira na osnovu te "čipovane lične karte", već samo da pročita vaše lične podatke provlačenjem kartice kroz čitač, što nije nikakva posebna opasnost.

Dakle, šta je tačno "čipovanje", kako se vrši, čime, i kakvi su rezultati čipovanja.

Kad se oko toga složimo, onda možemo da raspravljamo da li je to OK ili ne.

Aktivan član JocaŠkljoca (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

ja bi prije rekao da je problem u otpadu od Boga a ne o nečem čime ćemo biti kontrolirani.Ničija duša neće propasti ako je taj prisiljen da mu se stavi mikročip,duše propadaju kad se griješi a ne kaje se za te grijehe

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Joco, drago mi je da vidim takav argument pošto sam upravo počeo da se pitam šta ova tema traži na Religiji, pre treba da dođe kod mene na Hardware.

Ali sad je sve u redu.

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio Sizif Pogledaj poruku
    Joco, drago mi je da vidim takav argument pošto sam upravo počeo da se pitam šta ova tema traži na Religiji, pre treba da dođe kod mene na Hardware.

Ali sad je sve u redu.
    radi se o knjizi Otkrivenja iz Biblije i pečatu Zvijeri koji će svi dobiti osim onih koji ostanu vijerni.E sad pošto u Otkrivenju ne piše točno šta je taj pečat mnogi špekuliraju da bi se moglo raditi o tom mikročipu pa je u svijetu u vjerskim krugovima već blago rečeno zavladala skoro pa paranoja.Neki ne žele imati mobilne telefone jer ih se tako može pratiti,neki neće internet bankarstvo,...i slične stvari jer misle da će im to baciti duše u pakao,pogotovo poslije onog romana Posljednja vremena.Ali su zaboravili da samo grijeh i nekajanje za te grijehe može upropastiti dušu

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Citat Original postavio JocaŠkljoca Pogledaj poruku
    radi se o knjizi Otkrivenja iz Biblije i pečatu Zvijeri koji će svi dobiti osim onih koji ostanu vijerni....
    Ta paranoja traje mnogo više nego par godina.

Ništa u Bibliji, ni lingvistički ni gramatički ne implicira da je "pečat zveri" bukvalno pravi pečat na (ili u) koži.

Razume se, i da implicira - to ne bi bilo ništa strašno, ali ovo je očigledan primer instant paranoje. Primera ima bezbroj - jehovini svedoci 1914, ceo svet i Y2K šizofrenija, pa 1000-ta godina, i tako dalje i tako dalje.

Iskusan xpertbet (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

ma toni ne postoji...

Na frku svi krenu da prizivaju poslednja vremena, armagedone apokalipse i ko zna sta s jedne strane sevaju globalno zagrevanje s druge atomski s leva povrh svega ima da nadrljas zbog globalnog pozicioniranja - nemaju cipovi veze s tim

ako kontas da si relegiozan ili si dobar ili nisi nece to nista promeniti biometrija ili nanotehnologija

filmovi jeste kako da ne onda se na to napale likovi i smaraju po ceo dan o apokalipsi i armagedonu i o teskim vremenima za planetu i covecanstvo koja dolaze evo samo sto nije za koji minut videcete svi i tako vec hiljadama godina

no naravno oni ce uctivo pronalaziiti paralele sa zapisanim i skontati da su pre dve hiljade godina za zig zveri mislili na cipove pa eto vidis kako se slaze i tako ce da razvlace do ko zna kad

kad neko pocne ti prica sta ce se desi sa svetom uctivo mozes da mu ne verujes jer on da ima iole uctivosti ne bi time smarao

sad ne kazem da je prvi post ili tema loshe konceptirana sve je to ok uzdrzano bez naglih zakljucaka, pricati o tome sta se spika around ali verovati u pozitivni ili negativni outcome sveta zato sto je to negde zapisano i "vidis kako se slaze" je solidna glupost

bice sta bude, ali bar je prolece stiglo sad mogu na miru da smaraju o globalnom zagrevanju prilicno je bilo nehumano s "njine" strane sto su spikali o globalnom zagrevanju dok je cepalo minus beskonacno u januaru
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

...Ništa u Bibliji, ni lingvistički ni gramatički ne implicira da je "pečat zveri" bukvalno pravi pečat na (ili u) koži....
    naravno da nije nikakav pečat na koži nego u duhu i duši.Dosad nisam čuo da nekakav znak na koži ili tijelu određuje ko kome pripada.Sve da neko i ima taj znak ali na koži ko može sa sigurnošću reći da ta osoba zaista pripada Zvijeri a da se možda ne pretvara? A ako je to u duhu ili duši onda je time zaista obilježen.A da bi to bilo u duhu i duši onda ta osoba mora odbaciti Boga,ali u sebi i prihvatiti Zvijer

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Svaki film koji je proizveden sa blagoslovom crkvenih vlasti i "na duševnu je korist" treba posmatrati sa velikom dozom skepse.
    Ko danas nema mobilni telefon? Kupio si ga dobrovoljno, pa opet uvek pokazuje zainteresovanima gde se nalaziš.
    Ko nema kreditnu karticu? Pokazuje di si bio, šta si kupio, šta voleš, a šta ne voleš, kolika ti plata, voliš li operu, gde si sve putovao u poslednje vreme (ili u ovom životu )...
    I?
    Šta imaju ako znaju svašta o Zazijavalu?

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Citat Original postavio Zazijavalo Pogledaj poruku
    Šta imaju ako znaju svašta o Zazijavalu?
    Definicija paranoje: paranoja je iluzija da su vaši neprijatelji dobro organizovani

Bwhe bwhe he he...

Joco, to što neko ne veruje u Boga ili Deda Mraza ne znači da je automatski "prihvatio Zver". I Hitler je bio protiv ateista, pa da li to znači da sad treba vernike da smatramo nacistima? Svakako da ne.

"We were convinced that the people need and require this faith. We have therefore undertaken the fight against the atheistic movement, and that not merely with a few theoretical declarations: we have stamped it out.

- Adolf Hitler, Speech in Berlin, October 24, 1933"

Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Nema ni sat vremena kako sam postavio temu a vec pristizu postovi. Dobro je.
    Da pojasnim,Sizife,na sta se misli pod ''cipovanjem''.Prvo. Ni ja ne verujem u price da se cipom mogu kontrolisati necije misli. Cip je iskljucivo,iskljucivo.....spijunska naprava.
    Misli se na ideju da se konstantno vrsi pracenje osobe. Cemu to,pitate se? Kako nekome moze da koristi to sto zna gde se ja kada nalazim? E sad,da vas pitam? Cemu sluze sve ove tajne policijske sluzbe,obavestajne sluzbe,KGB,CIA,itd..... Sve su to spijunske organizacije. I vidite kakve se sve price vrte oko njih. E sad,zamislite kad sef CIA ne mora da salje nekog svog coveka u neku tunguziju da ispita hoce li biti teroristickog napada,nego samo nadje cip,pogleda,ispita i odmah sve zna.
    Ja nisam ni blizu jedan od ''paranoicnih''. Vi ljudi kao da ne shvatate sta znaci imati kontrolu. TO je moc. imati potpunu kontrolu nad nekim,necim. A ako mislite da obracam paznju na apokalipticne nagovestaje crkve koja objavljuje apokalipsu redovno uz jutarnju kaficu,pogresili ste. Ako pogledate (ozbiljno) sta se desava sirom sveta i u Srbiji,a zatim to uporedite sa istorijom,otkricete da je ovaj svet ustvari jedan kotao pun tecnosti koji se krcka,a vrlo je blizu kljucanju.
    Ili ce explodirati burno ili ce se neko iskljuciti ringlu.Sama logika vam govori da nesto je trulo u svetu i da se spremaju sranja. Sam vas razum vam govori a ne Crkva.
    Slazem se takodje i sa Jocom,donekle. Ne treba previse muciti mozak razmisljanjem o ovome,jer ako cinite dobra dela i osecate se lepo,nemate zasto da se brinete. Ali otvoreno i bez ikakvog otpora dozvoliti nekome da vas prati svakodnevno,po meni je izuzetno neprivatljivo. Meni smeta kad me i majka ispituje gde sam bio sta sam radio,a kamoli da imam licnog velikog brata. To je za mene neprihvatljivo.
    I da dodam,onaj ko bude zapoceo to sa cipovanjem,nece se obazirati na religiju neciju. Briga njih da li si ti Pravoslavac,Katolik,Musliman,Budista...itd. Stoga,ako si ateista,to ne znaci da si odbacen od Boga i da bez ikakvog ustrucavanja mozes da primis cip. Sustina je u tome da li se tebi kao pojedincu dopada da budes obelezen.Da te umesto po imenu zovu po broju.
    Cuvajte se stvari koje mozete da kontrolisete.Bog ce vas cuvati od onih koje ne mozete.

Domaćin Electric eXecutor (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Zeitgeist je zaista interesantan film, ali ne mislim da bas svakog prate, posebno u Srbiji.
    A ako pocnu , ucim Spanski (valjda se taj pricha u Kubi) i idem u Kubu
    My father told me not to get old. Should have listened to him.

Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio Electric eXecutor Pogledaj poruku
    Zeitgeist je zaista interesantan film, ali ne mislim da bas svakog prate, posebno u Srbiji.
    A ako pocnu , ucim Spanski (valjda se taj pricha u Kubi) i idem u Kubu
    Sto more u Kubu? Mislis da te tamo niko nece cipovati?

Domaćin Electric eXecutor (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio Only Marko now Pogledaj poruku
    Sto more u Kubu? Mislis da te tamo niko nece cipovati?
    Lepo vreme i zene tamo
    My father told me not to get old. Should have listened to him.

Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Pa da! J....s cip u ruci,kad imas tamnopute lepotice (poput Hali Beri) oko sebe. Ima tu izvesne primamljivosti.

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Da pojasnim,Sizife,na sta se misli pod ''cipovanjem''.Prvo. Ni ja ne verujem u price da se cipom mogu kontrolisati necije misli. Cip je iskljucivo,iskljucivo.....spijunska naprava.
    Misli se na ideju da se konstantno vrsi pracenje osobe. Cemu to,pitate se? Kako nekome moze da koristi to sto zna gde se ja kada nalazim? E sad,da vas pitam? Cemu sluze sve ove tajne policijske sluzbe,obavestajne sluzbe,KGB,CIA,itd..... Sve su to spijunske organizacije. I vidite kakve se sve price vrte oko njih. E sad,zamislite kad sef CIA ne mora da salje nekog svog coveka u neku tunguziju da ispita hoce li biti teroristickog napada,nego samo nadje cip,pogleda,ispita i odmah sve zna.
    Ja nisam ni blizu jedan od ''paranoicnih''. Vi ljudi kao da ne shvatate sta znaci imati kontrolu. TO je moc. imati potpunu kontrolu nad nekim,necim. A ako mislite da obracam paznju na apokalipticne nagovestaje crkve koja objavljuje apokalipsu redovno uz jutarnju kaficu,pogresili ste. Ako pogledate (ozbiljno) sta se desava sirom sveta i u Srbiji,a zatim to uporedite sa istorijom,otkricete da je ovaj svet ustvari jedan kotao pun tecnosti koji se krcka,a vrlo je blizu kljucanju.
    Ili ce explodirati burno ili ce se neko iskljuciti ringlu.Sama logika vam govori da nesto je trulo u svetu i da se spremaju sranja. Sam vas razum vam govori a ne Crkva.
    Slazem se takodje i sa Jocom,donekle. Ne treba previse muciti mozak razmisljanjem o ovome,jer ako cinite dobra dela i osecate se lepo,nemate zasto da se brinete. Ali otvoreno i bez ikakvog otpora dozvoliti nekome da vas prati svakodnevno,po meni je izuzetno neprivatljivo. Meni smeta kad me i majka ispituje gde sam bio sta sam radio,a kamoli da imam licnog velikog brata. To je za mene neprihvatljivo.
    I da dodam,onaj ko bude zapoceo to sa cipovanjem,nece se obazirati na religiju neciju. Briga njih da li si ti Pravoslavac,Katolik,Musliman,Budista...itd. Stoga,ako si ateista,to ne znaci da si odbacen od Boga i da bez ikakvog ustrucavanja mozes da primis cip. Sustina je u tome da li se tebi kao pojedincu dopada da budes obelezen.Da te umesto po imenu zovu po broju.
    Moć se zasniva na obećanju o dobrom životu. Ili na velikom strahu. Možda će Ameri prihvatiti "čipovanje" u nadi da će na taj način biti čipovani i teroristi. A sistem će da funkcioniše kao i drugi lični dokumenti. U smislu da će običan građanin stajati u redovima da dobije novu ličnu kartu, a teroristi će imati desetak na razna imena.

Bogatim zemljama sve je teže da od građana zahtevaju bilo šta na osnovu ideje da im pružaju siguran život pun blagostanja. Ovo vreme polako prolazi, jerbo siguran život sve više postaje privatna inicijativa, a blagostanje se ubrzano topi. Tako da će nekadašnja moć postati legenda koja će se polako preseliti u priče kao Kraljević Marko.

Primećen član
    Učlanjen
    04.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

A sta ako ja ugradim tri cetiri cipan pa koristim po potrebi.Danas se sve hakuje bice dobar biznis sa krekovima, sta dusa ima sa tim?

Veoma poznat BOKYSTAMY (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Moraš prvo da definišeš šta podrazumevaš pod "mikročipovanjem."

Da ne bude lažne uzbune kao sa novim "čipovanim" ličnim kartama u Srbiji, kad su buku digli upravo oni koji pojma nemaju o tome šta taj izraz zapravo znači, i koji nisu znali da niko ne može da vas locira na osnovu te "čipovane lične karte", već samo da pročita vaše lične podatke provlačenjem kartice kroz čitač, što nije nikakva posebna opasnost.

Dakle, šta je tačno "čipovanje", kako se vrši, čime, i kakvi su rezultati čipovanja.

Kad se oko toga složimo, onda možemo da raspravljamo da li je to OK ili ne.
    Zaista cudno da tako obrazovan covek, nije svestan moci tehnike.
    Pre svega postavio bih jedno pitanje.
    Mogu li coveka locirati putem kartice za mobilni?

Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio Zazijavalo Pogledaj poruku
    Bogatim zemljama sve je teže da od građana zahtevaju bilo šta na osnovu ideje da im pružaju siguran život pun blagostanja. Ovo vreme polako prolazi, jerbo siguran život sve više postaje privatna inicijativa, a blagostanje se ubrzano topi. Tako da će nekadašnja moć postati legenda koja će se polako preseliti u priče kao Kraljević Marko.
    Upravo tako. Nekadasnje zivotne vrednosti opadaju. Zivot i misljenje pojedinca nisu vise bitniji od trke mrava. Nekadasnje vidjenje moci se topi i nestaje a novi poredak se uzdize,poredak u kom ce ljudski rod izgubiti pravo na slobodnu volju.

Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio ag-golubica Pogledaj poruku
    A sta ako ja ugradim tri cetiri cipan pa koristim po potrebi.Danas se sve hakuje bice dobar biznis sa krekovima, sta dusa ima sa tim?
    Cipovanjem ostajes bez slobodne volje,a bez slobodne volje neces moci ni iz kuce da izadjes a da ne provere da nisi prosvercovao nesto.

Učlanjen
    24.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Cipovanjem ostajes bez slobodne volje,a bez slobodne volje neces moci ni iz kuce da izadjes a da ne provere da nisi prosvercovao nesto.
    čipovanjem ne ostaješ bez slobodne volje jer ti je nikakav čip ne može oduzeti nego ostaješ bez privatnosti a možda i bez slobode kretanja ili nečeg čime te čisto fizički mogu ograničit.Ali ti je sloboda izbora između Boga i Đavla i dalje slobodna što je najbitnije i upravo to određuje kome pripadaš.

Evo jedan primjer čipovanja u Šapcu

http://www.index.hr/xmag/clanak/zanimljivosti/275/pustolov-zuco-se-vratio-iz-zagreba-u-svoj-dom-u-srbiji/424202.aspx

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

imati kontrolu...nad cim; tvojim ili mojim prosjecnim zivotom?
    pa sto se nisi u.sro kad si vadio kreditnu...ta ti je...najgora od najgorih...
    uostalom, do sada si imao JMBG i davao otisak palca kad vadis licnu kartu...
    po tome su te panduri mogli naci (ako bas oce da te nadju...jelte) uvijek i svuda
    nes ti problema...
    a sad; pa dobro mozda ce te brze natji, ali s druge strane...ako necu morati provesti dan u redu da npr. izvadim rodni list...cipovi dobrodosli

Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio JocaŠkljoca Pogledaj poruku
    čipovanjem ne ostaješ bez slobodne volje jer ti je nikakav čip ne može oduzeti nego ostaješ bez privatnosti a možda i bez slobode kretanja ili nečeg čime te čisto fizički mogu ograničit.Ali ti je sloboda izbora između Boga i Đavla i dalje slobodna što je najbitnije i upravo to određuje kome pripadaš.

Evo jedan primjer čipovanja u Šapcu

http://www.index.hr/xmag/clanak/zanimljivosti/275/pustolov-zuco-se-vratio-iz-zagreba-u-svoj-dom-u-srbiji/424202.aspx
    Pokusaj da proucis ljudsku psihu malko,pa mi reci sta se desava sa covekom koji ne sme da izadje iz kuce,da se vidi sa prijateljem,sa devojkom,da popije pivo u omiljenoj kafani sa omiljenim drustvom?

Primećen član
    Učlanjen
    04.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Koji to cip ponistava slobodnu volju neka nova otkrica kako ga nako stavi tako ga ja izvucem i stavim repliku.sve sto covek zamrsi drugi razmrsi.Pa upravo je to lepota stvaranja.I Bili Geits je bio nekad samo mali haker. Cudni su putevi gospodnji .

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Pokusaj da proucis ljudsku psihu malko,pa mi reci sta se desava sa covekom koji ne sme da izadje iz kuce,da se vidi sa prijateljem,sa devojkom,da popije pivo u omiljenoj kafani sa omiljenim drustvom?
    ako ima obitelj i prijatelje oni to, na vrijeme, provale pa ga upute lijecniku?

Slične teme

1. Đavo
    Autor jelen.co u forumu Religija
    Odgovora: 117
    Poslednja poruka: 21.12.2010., 21:47
  2. Koji će đavo Evropskoj Uniji Srbija?
    Autor Тихи u forumu Politika
    Odgovora: 103
    Poslednja poruka: 07.06.2009., 19:13
  3. Đavo ili Bog...
    Autor Šakal u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 5119