Nareze, ali nece da reprodukuje?

Poruka
6.130
Imam oko 40-ak filmova na hardu i mnogo mi smetaju.
Medjutim kad iste narezem na CD (prvo mi propade 15 no name-ova, zatim 5verbatima, a nece ni na RW) nema sanse da mogu da ih odgledam.
Win lepo prepozna CD, ali kad otvorim sadrzaj istog onda se sve zakuca i dok ga ne izvucem napolje nista ne mrda.
 
1. Proveri da li je DMA enabled:desni klik na My Compyter>Properties>Hardware>>Device Manager>IDE/Atapi Controllers>Klikni na znak+>Onda desni klik na PrimaryIDE Chanel ( i Secondary IDE Chanel)>Properties>Advanced Settings. Za svaki promeni Transfer mode u DMA if available.
2.Pokusaj sa rezanjem na 4 brzine
3.Pokusaj to sto si narezao ponovo kopirati na HDD i vidi da li radi
Desava se da video rezan u win98 XP nece da prepozna: Onda to sto si narezao stavis u CD-rom>desni klik na CD drive>Volumes>onda Populate >tako ces moci da vidis Hiden data na CD-u
Ako koristis NERO mozda bi trebalo da ga preinstaliras. Ako je NERO ok onda otvori film koji je na HDD pa sa copy -paste prenesi negde na HDD samo avi i subtitle pa pokusaj to da narezes u NERU na 4 brzine a sa leve strane oznaci CD-Rom (ISO)
 
NE, nisam instalirao Adaptec driver.
Ubacim ti ja da instaliram neki program, kad ono umesto programa poce pesma (tacnije veoma gadno krcanje). Isprobam jos nekoliko CD-ova, ono isto. Iste CD-ove ubacim u DVD i rade normalno.
Tako da od tacke 1.odustah i vratih sve kako je bilo ranije i ono naravno i dalje isto kao pre.
Onda se jos jednom smorim 20min. reuzci CD no i tih 20 min. bese jos jedni u nizu uzalud potrosenih u mom zivotu.
Na hdd nema sanse da kopiram (vec sam i probao, al' ne skodi jos jednom) jer kao sto rekoh sve se zakuca i tek kad izbacim CD normalno proradi.
Deinstaliram Nero i odlucih da idem u korak s vremenom (da, da uzeo sam Nero 6.x, bas onaj po kojem sam najvise pljuvao). Medjutim sve ostade isto, vratim se na stariju verziju koja me je doskora verno sluzila ali problem i dalje ostaje.
Sve zivo reze, cita ono sto moze, ali filmove da nareze i iste da reprodukuje ni govora.
Nije mi jasno samo zasto mu toliko smetaju.
 
Da nije ovo?
``Nedavno sam instalirao 3DMax5. U Program Files ima nevidljivi folder C-DILLA (mali program koji ometa grebovanje,rezanje,net-download i sve sto ima bilo kakve veze sa kopiranjem multimedia fajlova(znaci copy protection program).Inace isti dan mi je rezac unistio jedan CD. Kada sam obrisao ovaj file (manuelno posto ne postoji deinstalacija) nisam mogao da koristim 3DMax pa sam ga potpuno deinstalirao. Znaci ako imate bilo kakvih problema oko kopiranja multimedijalnih fajlova a koristite 3DMax znajte da je to C-DILLA.``
 
DIOGEN1:
Кулиража:
Andreavk:
Kako si ih prebacivao na HDD. Copy-paste ili image file?
Copy/Paste, radilo dugo vremena i zadnjih par dana bas zajeb*ava.

Dali se meni cini da ti filmovi ne rade i sa HDD-a! A pre su radili?
Ma nije ni to. Odgledao sam nekoliko komada, copy/paste-ovao sve sa partcije na particiju i sve ide bez problema. Tako da su ti filmovi citavi i nista im ne fali.
@AndreavK
Nemam 3DStudioMAx, zamajavacu se s njime kad budem imao vremena, sto nece biti skoro.
 

Back
Top