IP adresa


:oops: verovatno bi trebao da ubacis tu njegovu ip adresu u ftp connection. recimo u WindowsComanderu. Ili jos jednostavnije upoterbi NetBus(vrsta hakerskog programa). Takodje mozes da upises tu adresu u IExplorer-u. Samo je ubaci i...

Probaj tako nekako!:wink:
 
Uhhh! Prelazimo od korisnika preko crackera (ljudi koji koriste gotove dvosmerne programe) do hakera (autori programa koji zloupotrebljavaju sistemske propuste)... Treba poznavati postupak SAMO zbog sopstvene zashtite! Zapamti jednu stvar svaka konekcija je vidljiva! Svaki kompjuter automatski dobija IP adresu u zavisnosti kojoj drzavi i provajderu pripadash (prva slobodna ako je dinamicka) i vreme kada si bio na mrezi. Dakle, TA IP adresa ti verovatno vishe nishta ne znachi. Ako imash neki snifer kojim mozesh da provalish da je ta osoba na mrezi (dakle ta osoba ima trojanca na svom sistemu), dobitjesh AKTUELNU IP adresu. Broj kao broj sam po sebi nishta ne znachi ako pripada grupi dinamichkih IP-ova. Medjutim ako je dotichna osoba na kablovskoj ili rachunar pripada nekoj drzavnoj organizaciji, onda je ta IP adresa FIKSNA! Ako si sam na kablovskoj a hakerishesh/krekerishesh onda je to glupo... Pa shta da tikazem josh o bezbednosti? Samom Microsoftu su upali u sistem i pokrali vitalne informacije, A Bilu Gejtsu dva put odhakovali broj kreditne kartice. Ovo vetj i vrapci znaju, samo prati shtampu. Drugo, da li si upoznat shta se moze raditi preko Windows Media Playera? P.S. FTP znachi File Transfer Protocol (OBOSTRANOOOO) :twisted:
 
Anonymous:
kako ako imam neciju IP adresu da uskocim u njegov komp...
prebacio bih nesto na drugi comp na taj nacin?!?
hvala

LEPO< *NADJES MU ADRESU STANA, ODES KOD NJEGA, ZAMOLIS GA DA OTVORI COMP, IIIII USKOCIS!
Bas me interesuje sta ima u compu pa javi?!
 
Zaboravili... ali ako malo prosetas po opcijama u WMP sam je mozes zatvoriti
a ovaj covek koji je postavio pitanje o `uskakanju` mozda nema rezac pa je dosao na ideju da to tako uradi.
 
Andreavk:
Zaboravili... ali ako malo prosetas po opcijama u WMP sam je mozes zatvoriti
a ovaj covek koji je postavio pitanje o `uskakanju` mozda nema rezac pa je dosao na ideju da to tako uradi.

Pa onda je bolje da ih UMREZI ako vec ima dva kompa..a ne da uskace preko IP adrese, izvodi neke hacker fore da bi ubacio 10mp3 fajlova na drugi racunar:)
Cisto sumnjam da je to svrha ovog pitanja:)

Pozdrav
 

Back
Top