Urasla dlaka + upala limfne zlezde + temperatura

geter712

Početnik
Poruka
7
Pozdrav svima na forumu.

Molio bih neko strucno lice da mi malo detaljnije objasni sta bi bilo najpametnije da uradim u ovoj nezavidnoj situaciji. Radi se o hronicnoj upali sinusa u predelu izmedju vrha zadnjice i ledja. Stanje traje oko 2 godine, povremeno se smiri gotovo potpuno ali posle mesec-dva se ponovo pojavi. Radi se o zadebljanju ispod koze a pojavljuje se na dva mesta jedno iznad drugog (gotovo nikada istovremeno). Pre godinu dana na vrhu zadebljanja pojavila se mala belicasta tackica (kao bubuljica) sto sam iskoristio da istisnem sadrzinu. Ubrzo nakon toga (mozda oko 24 casa) pojavila se upaljena limfna zlezda u predelu prepona na istoj strani tela gde i sinus (samo sto je sinus bio pozadi). Nakon odradjenih analiza krvi doktor je bio siguran da je urasla dlaka razlog oteknuca zlezde pa mi je dao antibiotik u obliku masti da mazem mesto urasnuca. Problem se zamirio, ali nazalost povremeno se ponovo aktivira samo se nisam usudjivao da ponovo istiskam. Otok obicno nema tu belu tackicu tako da je i cedjenje nemoguce ali jutros sam ponovo primetio belu tackicu i potpuno zaboravivsi neprijatno iskustvo od pre godinu dana, istisnuo plik oslobadjajuci veliku kolicinu gustog gnoja. Cedjenje je trajalo 5-6 minuta i bilo je vrlo bolno (ne znam sta mi bi da se toliko izivljavam valjda mi prekipelo vise). Posle toga sam otisao na posao da bih posle nepunih 4-5 sati napipao bolnu oteklu limfnu zlezdu na apsolutno istom mestu kao pre godinu dana (da napomenem da je i urasla dlaka na istom mestu gde je i bila prosle godine). Mislio sam da nece biti nista strasno i posle posla krenuo kuci u nameri da ponovo mazem istim antibiotikom (enbecin) no medjutim kada sam dosao kuci primetio sam da imam temperaturu. Sada je oko 00:00 casova i odlazak kod lekara je maltene nemoguc a temeratura se posle par sati povecala na 38,5. Cisto da napomenem da ne osecam nikakvu kijavicu, grlobolju ili ostale simptome gripa odnosno prehlade tako da je temperatura gotovo sigurno povezana sa uraslom dlakom. Limfna zlezda je uvecana (velicine lesnika) i veoma bolna na dodir. Stavio sam hladne obloge na zlezdu (savet lekara od proslog puta) a enbecin koristim na svakih par sati u tankom sloju preko urasle dlake.
Ne znam koliko je ovo stanje alarmantno ali malo sam se pobojao zbog ove temperature. Svaki savet je dobrodosao.
 
To je najverovatnije dermoidna cista koju može da ti reši jedino hirurg. Mislim da si malo preterao, a i tvoj lekar. To nikako ne može da se reši trajno mazanjem. Ja sam to imao pre 30 i kusur godina i hirurg mi je odradio u ambulanti. Moja sestra je čekala kao ti, i završila u bolnici na pravoj pravcatoj operaciji. :bye:
 

Back
Top