SVRHA ZIVOTA

sablon

Iskusan
Poruka
6.615
Mislim da je ovo jedina tema gde se mozete prezentovati i pokazati vase svo znanje i iskustvo u nekoliko recenica, a pritom da vam se niko ne suprostavi, jer ste to vi i prezentacija vas samih kao jedinke.Dakle sta mislite da je SVRHA VASEG OVOZEMALJSKOG ZIVOTA ? Samo da ne bude nesto sa copy-paste, nego licno iz vase glave, vasim recima...
 
Poslednja izmena:
Gresis prijatelju....Ovo pitanje te poziva da se predstavis iz ugla svoje vere, ako si religiozan onda iz ugla tvoje religije...Zato i mislim da ova tema nece naici na dobar odziv, jer pored ovih sto se prave pametni, postoje i oni religiozni koji delaju sa prikrivenim namerama, a kojima zato ne odgovara da se otkriju....
Mada postujem tvoj odgovor (ako izuzmemo ovo EVO JA NISAM PAMETAN, mada i to govori jednim delom o tvom misljenju prema ovoj temi), jer je to tvoj odgovor sa tvoga stanovista i znaci nesto
 
Poslednja izmena:
sablon
SVRHA ZIVOTA
Dosta njih, koji vide ovo pitanje, a prave se pametni po ovim podforumima i raznim temama, nece ni pokusati da odgovore, jer nece imati ne nekakav nego nikakav odgovor, tako da sam jednim delom zbog njih i ubacio ovu temu...Jer ce se ovde naci samo oni koji se ne prave, nego jesu pametni...pa ce imati bar nekakav svoj licni odgovor iz sveukupnog sebe


Mogao bi malo pročitati ovo...
http://forum.krstarica.com/archive/index.php/t-235915.html

A usput da TE pitam da li si TI za razliku od onih koji se prave pametni, nešto kao PAMETAN...
A kako ti tema nema blage veze sa ''pdf'' religija,veoma je moguće da si je postavio da bi
žigosao one koji se po tvom uzvišenom mišljenju prave pametni.

Kako si jasno i javno naglasio da će se na tvojoj temi naći oni...NEGO JESU PAMETNI...
što se mene tiče ...pametuj se sa pametnima ili sam sa sobom.
felix.gif
 
Cilj obicnog coveka , je da stekne slavu , bogatstvo , familiju , i druge materijalne stvari..

A cilj pravoslavnog hriscanina jeste da zadobije sto vecu blagodat Duha svetoga i naravno nasledi carstvo Bozije.

A i ja se smatram pravoslavnim Hriscaninom, dakle , to mi je cilj.:)
 
Mislim da je ovo jedina tema gde se mozete prezentovati i pokazati vase svo znanje i iskustvo u nekoliko recenica, a pritom da vam se niko ne suprostavi, jer ste to vi i prezentacija vas samih kao jedinke.Dakle sta mislite da je SVRHA VASEG OVOZEMALJSKOG ZIVOTA ? Samo da ne bude nesto sa copy-paste, nego licno iz vase glave, vasim recima...

Svrha života je u savlađivanju prepreka, konstantnom učenju i usavršavanju, traganju za besmrtnošću, večnom mladošću i svim onim stvarima koje bi jedan čovek iskreno želeo da ima, a koje nema. Možda neko jednom u tome i uspe, nikada se ne zna, vredi pokušati, nemamo šta da izgubimo..
 
Poslednja izmena:
sablon
SVRHA ZIVOTA



Mogao bi malo pročitati ovo...
http://forum.krstarica.com/archive/index.php/t-235915.html

A usput da TE pitam da li si TI za razliku od onih koji se prave pametni, nešto kao PAMETAN...
A kako ti tema nema blage veze sa ''pdf'' religija,veoma je moguće da si je postavio da bi
žigosao one koji se po tvom uzvišenom mišljenju prave pametni.

Kako si jasno i javno naglasio da će se na tvojoj temi naći oni...NEGO JESU PAMETNI...
što se mene tiče ...pametuj se sa pametnima ili sam sa sobom.
felix.gif


Evo prvog koji se nasao PROZVANIM, a zasto ?! nemam pojma....Moje pitanje je jasno . Tema SVRHA ZIVOTA, nema veze sa RADJANJE,ŽIVOT,UMIRANJE I SMRT..., zato sto ovo 1. zahteva sto kraci i precizniji odgovor, a ovo 2. sto opsirniji i samim tim zalazi debelo u FILOZOFIJU...
Trudio sam se iz sve snage da ti ne odgovorim, jer si i ti na svoj nacin dao svoj odgovor
 
Poslednja izmena:
Sa svetovnog stavista mislim da je moja svrha da umnozim kapital kako bih omogucio svojoj deci jos bolji zivot nego sto je moj otac omogucio meni, nesebicno ostavljajuci kapital naslednicima...

Sa duhovnog stanovista mislim da je ceo zivot jedan test kusanja ljudi od strane Gospoda, i mislim da je stogodisnji zivot veoma kratak u odnosu na ono sto nas ocekuje, prema tome tezim da se drzim moralnih pravila i da ne budem los covek, kako bih bio spasen...
 
Moj predlog je da tema ostane ovde, jer se može povezati sa bilo kojom religijom, jer sve govore o našem životu i o njegovoj svrsi,

Hvala Bogu da se nadje neko ko je video pitanje kao bezazleno

ali da se izbaci ovaj drugi diskriminatorski deo koji je na indirektan način, po mom mišljenju, uvredljiv za sve članove ovoga podforuma.
Nije mi namera bila da bude uvredljiv, nego provokativan. Tako da natera da se odgovori u afektu, ako se neko IPAK nadje prozvanim direktno, pa naravno i time da odgovor...Al ajd neka bude tako...Obrisano je....posto koliko vidim dolazi do pretrpavanja sa nekim nepotrebnim stvarima, iz kojih citaoc ne moze da izvuce nikakvu pouku jer sve postaje nepregledno i zamrseno
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena:
Cilj obicnog coveka , je da stekne slavu , bogatstvo , familiju , i druge materijalne stvari..

A cilj pravoslavnog hriscanina jeste da zadobije sto vecu blagodat Duha svetoga i naravno nasledi carstvo Bozije.

A i ja se smatram pravoslavnim Hriscaninom, dakle , to mi je cilj.:)

Sa svetovnog stavista mislim da je moja svrha da umnozim kapital kako bih omogucio svojoj deci jos bolji zivot nego sto je moj otac omogucio meni, nesebicno ostavljajuci kapital naslednicima...

Sa duhovnog stanovista mislim da je ceo zivot jedan test kusanja ljudi od strane Gospoda, i mislim da je stogodisnji zivot veoma kratak u odnosu na ono sto nas ocekuje, prema tome tezim da se drzim moralnih pravila i da ne budem los covek, kako bih bio spasen...

Po ovim se odgovorima razlikuje JEROHINAC ova tema od one tvoje....Odgovori su kratki, jasni i precizni...Vera ljudi kao individue u par recenica
 
Poslednja izmena:
sablon
Re: SVRHA ZIVOTA

Po ovim se odgovorima razlikuje JEROHINAC ova tema od one tvoje....Odgovori su kratki, jasni i precizni...Vera ljudi kao individue u par recenica

U onoj mojoj temi sam naglasio da je poželjno da se ne iznose mišljenja u biblijsko-religijoznom smislu.Zato sam ti je i naznačio.Slažem se sa tobom da u ovoj temi odgovori po prirodi stvari i ne mogu da budu različiti od onakvih kakvi jesu.Meni je stvarno žao što ne mogu da kažem da mi je svrha života da se propatim u ovom ovozemaljskom životu da bih sve to nadoknadio gore na nebu u nekom savršenom,večnom i besmrtnom trajanju.Stvarno mi je žao što ne mogu da budem vernik samo zato što mi se obećava nagrada večnosti uz pretnju kaznom.A o smislu kao i o svrsi života mogao bih pisati mnogo ali baš mnogo.
felix.gif
 
sablon
Re: SVRHA ZIVOTA
Meni je stvarno žao što ne mogu da kažem da mi je svrha života da se propatim u ovom ovozemaljskom životu da bih sve to nadoknadio gore na nebu u nekom savršenom,večnom i besmrtnom trajanju.Stvarno mi je žao što ne mogu da budem vernik samo zato što mi se obećava nagrada večnosti uz pretnju kaznom. A o smislu kao i o svrsi života mogao bih pisati mnogo ali baš mnogo.
felix.gif

Nema potrebe jer si upravo napisao u kratkim crtama. Predstavio si se iz svog ugla i to je to.
 
Poslednja izmena:
Cilj obicnog coveka , je da stekne slavu , bogatstvo , familiju , i druge materijalne stvari..

A cilj pravoslavnog hriscanina jeste da zadobije sto vecu blagodat Duha svetoga i naravno nasledi carstvo Bozije.

A i ja se smatram pravoslavnim Hriscaninom, dakle , to mi je cilj.:)

Zašto se onda ne odrekneš materijalnog sveta?:)
Ipak smo mi obični ljudi,imamo decu,porodice,ne treba nam bogatstvo da bi bili srećni...ali ti ode u drugu krajnost...a nisi monah...ili grešim?;)
Tema je svrha ovozemaljskog života...a ne uvertira za raj.
Zivot se ne misli zivot se zivi
..mislim da je ovim sve rečeno.
 
'Ajde da i ja malo nadrobim ;)

Zelim da zivim u zajednici ljudi koji se iskreno vole i uzajamno postuju, bas kao BRATJA. Ne mogu da verujem da smo SRBI, SRPSKOGA RODA a ponasamo se (u globalu) kao da smo jedan drugome najgori neprijatelji. Takav "nacionalni" samoubilacki nagon nisam video nigde!

Sto se tice "svrhe" svrhe zivota, za mene je to NEPREKIDNA RADOST. Ali ne narkomanski trip, vec radost koja prozima sve covekove sile: intelektualne, emotivne, pa i fizicke tj. mir duse, mir savesti i um zaokupljen ljubavlju prema "svojima".
 
Zašto se onda ne odrekneš materijalnog sveta?:)
Ipak smo mi obični ljudi,imamo decu,porodice,ne treba nam bogatstvo da bi bili srećni...ali ti ode u drugu krajnost...a nisi monah...ili grešim?;)
Tema je svrha ovozemaljskog života...a ne uvertira za raj.
..mislim da je ovim sve rečeno.

Zasto osudjujes njega i njegov pogled na veru i svrhu zivota, ukazajuci mu na to da on, kao jedinka sama za sebe, gresi sa TVOJE tacke gledista, koja si takodje jedinka sama za sebe?! Zar ne vidis da se tvoja i njegova logika i stav razlikuju ?! Ili vidis ali zelis da mu nametnes svoju ?! Dok posle toga kada si ti trebala da predstavis sebe kroz odgovor o SVRSI ZIVOTA, ti si citirala drugoga.....
Ne moras da odgovoris na ovo, jer si vec odgovorila na ono glavno (temu) i time predstavila sebe.
 
Poslednja izmena:
sablon spusti malo taj mach da ne stradaju nevini
utripovao si ti to sto si joj tako podvuceno boldovano rekao

nije imala nikakvu zlu nameru niti je bilo koga omalovazila

pre nego krenes da isterujes pravdu potrudi se da nadjes problem
 
Zasto osudjujes njega i njegov pogled na veru i svrhu zivota, ukazajuci mu na to da on, kao jedinka sama za sebe, gresi sa TVOJE tacke gledista, koja si takodje jedinka sama za sebe?! Zar ne vidis da se tvoja i njegova logika i stav razlikuju ?! Ili vidis ali zelis da mu nametnes svoju ?! Dok posle toga kada si ti trebala da predstavis sebe kroz odgovor o SVRSI ZIVOTA, ti si citirala drugoga.....
Ne moras da odgovoris na ovo, jer si vec odgovorila na ono glavno (temu) i time predstavila sebe.

Pazi sad....grešiš,jer ti sada meni namećeš nešto što nisam rekla...stavovi se razlikuju,ali niko ne može da mi zabrani da iznesem drugačije mišljenje...nemoj da analiziraš druge toliko i nemoj da edituješ svaki svoj post....i to mnogo govori o tebi.;)
Svako predstavlja sebe,ovako,ili onako...opet ti fali samokontrole.:lol:
 
Mislim da je ovo jedina tema gde se mozete prezentovati i pokazati vase svo znanje i iskustvo u nekoliko recenica, a pritom da vam se niko ne suprostavi, jer ste to vi i prezentacija vas samih kao jedinke.Dakle sta mislite da je SVRHA VASEG OVOZEMALJSKOG ZIVOTA ? Samo da ne bude nesto sa copy-paste, nego licno iz vase glave, vasim recima...

Сврха живота је савршени вечни живот у савршеним условима на земљи, у рају, што је почетна намера нашег Створитеља Јехове од које није одустао.

:super: :klap:
 
Zašto se onda ne odrekneš materijalnog sveta?:)
Ipak smo mi obični ljudi,imamo decu,porodice,ne treba nam bogatstvo da bi bili srećni...ali ti ode u drugu krajnost...a nisi monah...ili grešim?;)
Tema je svrha ovozemaljskog života...a ne uvertira za raj.
..mislim da je ovim sve rečeno.

Zasto ti je toliko stran onaj post koji napisah sestro draga?

Ja sam ga napisao u duhu pravoslavlja, u svakom slucaju mozes svoj ziveti u smome duhu i kako zelis .
Pozdrav draga sestro.
 
mi smo tu zbog odsluženja kazne po osnovu optužnice za krađu prototipa genetski modifikovanih jabuka, posle čijeg je konzumiranja navodno bilo moguće gledati ljudima kroz odeću. :hahaha:
 

Back
Top