Dobar,Los,Zao..

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
211.169
..pa tu negde izmedju mrznja..da li je neko prema vama bio all in one..ili vi prema nekome?Cime je takvo ponasanje izazvano?Da li osetite u nekom trenutku da treba prekinuti kako ne bi doslo do mrznje..osvete..podjebavanja..da li pokusate objasniti u kakav raspad to vodi..upoznali ste nekoga ko nema granice ka negativnom i da li je moguce povratiti dobrotu i na koji nacin?
 
..pa tu negde izmedju mrznja..da li je neko prema vama bio all in one..ili vi prema nekome?Cime je takvo ponasanje izazvano?Da li osetite u nekom trenutku da treba prekinuti kako ne bi doslo do mrznje..osvete..podjebavanja..da li pokusate objasniti u kakav raspad to vodi..upoznali ste nekoga ko nema granice ka negativnom i da li je moguce povratiti dobrotu i na koji nacin?

Da....za sve..Pokusavala mu objasniti ali kod njega ne deluje...Ako reagujesh isto da pokazes kako se ne dash uplasiti dobijesh josh jace ako ignorishes ne prestaje...Pa onda obrnula taktiku...Isla mu niz dlaku , u smislu hranila njegov ego { da,da,bojim te se, } i mislila da ce time dobiti satisfakciju pa ce stati...ali nije...pa se ponovo vratila na vracanje...ali ja njemu ne mogu nikad vratiti onako kao shto on meni ume...
pokusala ga zastrasiti...pretnjama...murijom itd...ni to nije upalilo jer jako tera inat i neustrasiv je { shto me privuklo na pocetku kod njega }ne mozes ga pomeirti s mesta..

Nema dobrote da se povrati.Neki su jednostavno zli.
I da,nije imao granice i ostavio je posledice na meni...

mrzi me da pishem....ioano ne verujem da neko cita...
 
Poslednja izmena:
..pa tu negde izmedju mrznja..
da li je neko prema vama bio all in one..ili vi prema nekome?
Cime je takvo ponasanje izazvano?
Da li osetite u nekom trenutku da treba prekinuti kako ne bi doslo do mrznje..osvete..podjebavanja..
da li pokusate objasniti u kakav raspad to vodi..
upoznali ste nekoga ko nema granice ka negativnom
i da li je moguce povratiti dobrotu i na koji nacin?
Ово сам морала прво да раздвојим овако не би ли ипак схватила о чему се ради.
Прво, шта је ово све у једном? Ultra all inclusive? Познато је да такви аранжмани највише коштају. Ипак, морала бих прво да знам шта све је све укључено да бих знала је л’ било тога у мом животу или није.
Када сам била веома млада и незрела, догађало се да имам емоције које ме збуњују. Чини ми се да је то и уобичајено за пубертет.
Одавно сам прерасла осећања као што су мржња, освета и подјебавање.
И не толеришем правдање уз помоћ тих осећања. (Извређала сам га, изазвао ме).
То је незрело понашање.
Е сад, ово последње ми стварно није јасно. Чију доброти треба повратити? Своју или туђу?
 
Ово сам морала прво да раздвојим овако не би ли ипак схватила о чему се ради.
Прво, шта је ово све у једном? Ultra all inclusive? Познато је да такви аранжмани највише коштају. Ипак, морала бих прво да знам шта све је све укључено да бих знала је л’ било тога у мом животу или није.
Када сам била веома млада и незрела, догађало се да имам емоције које ме збуњују. Чини ми се да је то и уобичајено за пубертет.
Одавно сам прерасла осећања као што су мржња, освета и подјебавање.
И не толеришем правдање уз помоћ тих осећања. (Извређала сам га, изазвао ме).
То је незрело понашање.
Е сад, ово последње ми стварно није јасно. Чију доброти треба повратити? Своју или туђу?

Ja pitam da li ste imali takvo iskustvo..sve u jednoj osobi sto se ne vidi na pocetku..mozda vas zivot nije mazio pa ste se promenili..zbog cega..svadje..novca..raskida..teskih reci..prevare..odgovori u oba slucaja..da li je neko na pocetku dobar i vremenom postao zao prema tebi..cime je izazvano takvo ponasanje..gledaj malo sire ne samo emocije
 
Ja pitam da li ste imali takvo iskustvo..sve u jednoj osobi sto se ne vidi na pocetku..mozda vas zivot nije mazio pa ste se promenili..zbog cega..svadje..novca..raskida..teskih reci..prevare..odgovori u oba slucaja..da li je neko na pocetku dobar i vremenom postao zao prema tebi..cime je izazvano takvo ponasanje..gledaj malo sire ne samo emocije

Видиш, ја сам тему схватила као једну бурну везу, типа – данас ме кује у звезде, сутра вређа, прекосутра спрема романтичну вечеру. Везу у којој цвета љубав подједнако као и насиље.
Људи мењају своје понашање према некоме временом. И то је природно. Од испипавања терена до отворених разговора. Како време пролази, тако на површину испливава прави карактер. Нико не може носити маску довека.
Поуздано знам да сам се променила веома мало. Промена је само у томе да сада тачно знам шта желим, знам шта осећам и због чега. И мислим да се временом људи не мењају много у основи. Уосталом, сваки психолог ће ти рећи да се карактер развија у првих шест година живота. (Шта си васпитао до тад, васпитао си ;))
Тако да то – био добар па зао, није промена саме особе, већ понашања. То је само слобода коју себи неко даје за право. Никако не оправдавам промену понашања.
Типа – преварила си ме, сад ћу да будем зао према теби. Не. Већ: преварила си ме, не могу да пређем преко тога, збогом. Или: Преварила си ме, опростићу ти, али и да се при томе заиста тако мисли и да се понашање не мења.
Или потпуни опроштај или игнор. Треће нема.
Људи који за своје лоше поступке оправдање проналазе у другима су незрели и веома подли. Ако још при том осуђују ту другу особу и покушавају да јој набаце осећај кривице... :thumbdown:
 
Ima tu istine ali si bas promasila poentu..ne radi se o trenutnim promenama raspolozenja..vec posle nekog perioda te dve osobe se zbog necega razidju i ne otkace se jedno od drugog..kao sto kazes zbogom..ne stavljaju tacku na miran nacin..na obostarno zadovoljstvo..sto ne moze lep nacin vec dodje do ruznih reci dok nekoga ne tresnes o zemlju da se otkaci..dakle obe osobe postaju lose potencijalno
 
Ima tu istine ali si bas promasila poentu..ne radi se o trenutnim promenama raspolozenja..vec posle nekog perioda te dve osobe se zbog necega razidju i ne otkace se jedno od drugog..kao sto kazes zbogom..ne stavljaju tacku na miran nacin..na obostarno zadovoljstvo..sto ne moze lep nacin vec dodje do ruznih reci dok nekoga ne tresnes o zemlju da se otkaci..dakle obe osobe postaju lose potencijalno

Не чини ми се да сам промашила поенту, већ да ти тему објашњаваш тек сада. И питам се шта ће уследити после овога.
Наравно, има разних варијанти.
Не откаче се рецимо јер су обоје расли у таквим породицама па у томе не виде ништа чудно.
Или се плаше да прекину а оправдање проналазе у разним стварима
(најчешће у деци и материјалном, што није занемарљиво), па после оптужују оно друго да им је живот упропашћен, а деци причају како су се жртвовали због њих.
Ако су обоје склони томе велике су шансе да та веза успе.
Међутим, ако је само један, а онај други трпи, могуће је да му је набијен велики осећај кривице и уништено самопоуздање па више нема снаге да се извуче јер мисли да ионако ништа не вреди и да не заслужује боље.
У сваком случају, то је један, можда најчешћи, вид психичке тортуре и, по мени, најподмуклији, јер се тешко открива, а малтретирана страна најчешће нема појма шта јој се дешава.
 
..pa tu negde izmedju mrznja..da li je neko prema vama bio all in one..ili vi prema nekome?Cime je takvo ponasanje izazvano?Da li osetite u nekom trenutku da treba prekinuti kako ne bi doslo do mrznje..osvete..podjebavanja..da li pokusate objasniti u kakav raspad to vodi..upoznali ste nekoga ko nema granice ka negativnom i da li je moguce povratiti dobrotu i na koji nacin?

..ne radi se o trenutnim promenama raspolozenja..vec posle nekog perioda te dve osobe se zbog necega razidju i ne otkace se jedno od drugog..kao sto kazes zbogom..ne stavljaju tacku na miran nacin..na obostrano zadovoljstvo..sto ne moze lep nacin vec dodje do ruznih reci dok nekoga ne tresnes o zemlju da se otkaci..dakle obe osobe postaju lose potencijalno
:confused:
Vrlo zezuto a prelazi u uvrnuto...i pritom nije samo jedan odgovoran za takvu situaciju...Vezu stvaraju oboje...

Nisam imala takvih veza.
Sem,nesto - glupo je sad da ga isprozivam sta je bilo u pitanju - ali ono što je u vezi sa ovom temom je to da - poenta te veze je da se može povratiti dobrota :D
 
..pa tu negde izmedju mrznja..da li je neko prema vama bio all in one..ili vi prema nekome?Cime je takvo ponasanje izazvano?Da li osetite u nekom trenutku da treba prekinuti kako ne bi doslo do mrznje..osvete..podjebavanja..da li pokusate objasniti u kakav raspad to vodi..upoznali ste nekoga ko nema granice ka negativnom i da li je moguce povratiti dobrotu i na koji nacin?
o da, bejah zle duše, podjebavao, ubijao svako lepo sećanje...slab ispadoh
raspadu tome vodi, sahrani sreće i radosti
moguće je izlečiti se, spoznati se uitinu, voleti više i hrabrije
 
..pa tu negde izmedju mrznja..da li je neko prema vama bio all in one..ili vi prema nekome?Cime je takvo ponasanje izazvano?Da li osetite u nekom trenutku da treba prekinuti kako ne bi doslo do mrznje..osvete..podjebavanja..da li pokusate objasniti u kakav raspad to vodi..upoznali ste nekoga ko nema granice ka negativnom i da li je moguce povratiti dobrotu i na koji nacin?

Moj moto glasi :"Ne mozes ti biti prema meni djubre koliko ja mogu biti prema tebi dobra" i uvijek si pobjednik.
 
..pa tu negde izmedju mrznja..da li je neko prema vama bio all in one..ili vi prema nekome?Cime je takvo ponasanje izazvano?Da li osetite u nekom trenutku da treba prekinuti kako ne bi doslo do mrznje..osvete..podjebavanja..da li pokusate objasniti u kakav raspad to vodi..upoznali ste nekoga ko nema granice ka negativnom i da li je moguce povratiti dobrotu i na koji nacin?

bila sam i bio je sve na skali od naj naj naj dobrijeg do monstruozno zlog. dakle, obostrano. to je fascinanto. i to je zanimljivo za proucavanje. ne znam u sta bi se svrstalo, u kakve patologije i poremeacaje, a svakako je patolosko.
to kad neko u tebi a i ti u njemu isprovocira ono najjlepse i u sledecem trenutku ono najgore u tebi, za koje nisi ni slutio da postoji.
amplituda tog ponasanja je bila nezamisliva kao i intenzitet. abnormalna ljubav koja se povremeno pretvarala u isti takav intenzitet mrznje. bili smo svirepi jedno prema drugom. istovremeno neopisivo, bezgranicno nezni.
nikad ni pre ni posle nisam imala nesto slicno.
 
..pa tu negde izmedju mrznja..da li je neko prema vama bio all in one..ili vi prema nekome?Cime je takvo ponasanje izazvano?Da li osetite u nekom trenutku da treba prekinuti kako ne bi doslo do mrznje..osvete..podjebavanja..da li pokusate objasniti u kakav raspad to vodi..upoznali ste nekoga ko nema granice ka negativnom i da li je moguce povratiti dobrotu i na koji nacin?

Ovakve stvari se deshavaju u odnosima gde nije sve ostavljeno iza sebe i rashcishceno potpuno. Mrzhnja je osecanje koje je chesto potkrepljno zavishcu, podsvesno osoba koja nekoga mrzi zheli da poseduje ono zhto vec ima osoba koju mrzi.
I mrzhnja je osecanje, ravnodushnost je mnogo gora od nje.
 
ja sam kao dete
volim ljude ali ne shvatam kada oni ne vole mene, i uopste mi ne ulazi u glavu
danas dobar sa tobom, posle 2 nedelje nabija te na kolac iako ste pre toga sve razjasnili u najboljem redu
ili kad za nekog ucinis sve, a on te doceka sa pretnjama da ce poslati svoje drustvo na tebe i sa psovkama upucene vasoj porodici :neutral:
 
Poslednja izmena:
..pa tu negde izmedju mrznja..da li je neko prema vama bio all in one..ili vi prema nekome?Cime je takvo ponasanje izazvano?Da li osetite u nekom trenutku da treba prekinuti kako ne bi doslo do mrznje..osvete..podjebavanja..da li pokusate objasniti u kakav raspad to vodi..upoznali ste nekoga ko nema granice ka negativnom i da li je moguce povratiti dobrotu i na koji nacin?

Kada vidim da dodje do prepucavanja, uglavnom se trudim da iskuliram jer nema svrhe... :roll: Ali neke osobe na forumu bas ne znaju za meru, granicu ili najosnovniju pristijnost...:thumbdown:
 

Back
Top