HTINO!!! Kako spreciti rusenje kucice???

bella_

Zainteresovan član
Poruka
169
O ovom problemu sam vec pisala, samo sto je sada dostigao kulminaciju pa zato otvaram novu temu.

Elem, sastanak stanara kojim mi je zbog kucica za pse zapreceno pre par meseci, je odrzan danas. Otisla sam na njega smirena, s nadom da cu se sa ljudima ipak dogovoriti i objasniti im. Ocekivano, nisam uspela. Komsinica, koja je takodje za te kucica i za pse, se pojavila i posle 10 minuta otisla jer pretpostavljam nije mogla da se nervira. Ostala sam ja protiv 10ak krvopija. Svaki pokusaj objasnjenja da su psi mirni, nikog ne diraju, da je Strategija grada ta koja stoji iza njih, bio je sabotiran dranjem na mene i recenicama poput:"Moram zenu da pratim do kola jer ne sme da prodje od njih!", "Nocu laju!", "Deca se plase, ljudi se plase!", "Kucice smrde!"(na moju konstataciju da ne smrde rekose da ne smrde sad al ce smrdeti leti:roll:), "Ruglo su!", "Okupljaju se drugi psi!"(objasnila sam im da se psi okupljaju i ta dva psa ih teraju ali to su preculi i nastavili po svom) itd. Naravno, sve to unosenjem meni u lice i drecanjem, uz pretnje kako se sve da resiti (na pitanje kako, ostala sam bez odgovora pa to protumacila kao pretnju). U stvari njihov fini predlog je zapravo KOMPROMIS, i to kakav. Da se kucice sruse a ja ta dva psa uzmem u stan. Kad im objasnih da posto vec imam jednog psa to nece moci jer su po zakonu dozvoljena 2, rekose da se oni slazu da prekrsim zakon zarad opsteg dobra:think: I posto ne pritajem na KOMPROMIS, oni ce to putem visih instanci-kako kazu imaju vezu u opstini i sredice to u roku od 24h. Ceo sastanak sam snimila mobilnim.

Pa vas ja molim da mi kazete sta da radim! Imam li ja tu neka prava, imaju li ti psi??? Jel moguce da mogu tek tako da mi sruse kucice? Kucice su ispod mog prozora, i vezane lancima za prozor, tako da da ih odnesu ne mogu. Nisu nikome na putu, tu gde su to nije predvidjeno za prolaz. Kucice su ciste, ne smrde.
 
To su standardne komsijske svadje i vrlo tesko ces izaci na kraj sa njima.
Oni ne bi smeli da ti sruse kucice tek tako. Jedino sto mogu da urade je da zovnu komunalnu inspekciju (ukoliko je to javna povrsina), pa da oni utvrde da li su kucice i psi problem ili nisu na tom mestu.
Druga stvar je da se ide preko suda, a onda i ti moras naci advokata, pa ce to da se otegne....a i da kosta. Sad, sve je stvar u tome ko je koliko spreman da ide. Ono na sta posebno treba da obratis paznju je da pazis da psi ne naprave neku glupost (redovno im cisti izmet, da ne bi komsiji iznad smrdelo itd...).
 
Pa da su standardne komsijske svadje bolelo bi me uvo, ali neduzni ce ispastati i nije mi svejedno. Komsije su potpuno zapenile, kao da im je masovni ubica pred vratima.
Koliko sam ih razumela nece oni licno da ruse, vec ce se obratiti opstini(a sta ce tu da rade stvarno ne znam, jer se ne razumem).
Inace psi vrse nuzdu jedno 30 metara odatle, nisu ni oni ludi da to rade tu gde jedu i spavaju, videla par puta. A naravno, oni su izmislili da svako jutro nalaze izmet pasa ispred zgrade. Kako to da ja nikad ne nadjem, pitam se samo. A i bojim se da nalaze, kucali bi mi na vrata da mi pokazu:roll:

Sta da radim?:(
 
Da li su kućice na zelenoj površini? Ne preostaje ti ništa drugo sem da se igraš sa komšijama, naravno pod uslovom da nema manijaka koji će da bace otrov i tako reše "problem"! U svakom slučaju, drži otvoreno četvoro očiju, jer se nažalost takve hajke završavaju na isti način- smrću u najgorem slučaju, a maltretiranjem tebe u najboljem!
Za sve im treba vremena, pa ako te tuže, "obećaj" da ćeš "pronaći rešenje", uglavnom odugovlači sve dok ne dođu sami da sklanjaju kućice! Nemoj dozvoliti da nađu bilo kakav propust, moraš redovno čistiti za njima, sklanjati činije i truditi se da se što manje primećuju, bar dok ne stanu sa "atakom"!
 
znas kako..nadji im nesto njihovo,pa im pripreti.
nor moje komsije su same sebi izgradile ogromne garaze u nizu nekih 20!bespravno!!!i tako su nama kuckarima pretili,vredjali,komsinicu jurili flasom staklenom da je ubiju i njenog kera..i..prijavljene su im garaze//sve manijak do manijka je morao sam da rusi i sklanja ostatke inace su kazen bile nenormalne..prijavi ih anonimno za nesto.eto.
 
Glupo pitanje, ali sta spada pod zelene povrsine? Ako spada trava-ne, kucice nisu na travi. Inace sastanak je odrzan bez predsednika a predsednik je u fazonu "sve cemo resiti",pa cemo videti kad se vrati i kad pripretimo onim sto znamo. Imamo mi par keceva u rukavu, ako bas budu zeleli rat. Mozda uspemo da dodjemo i do veze u opstini. A pre svega bi mi trebao pravni savet, vezano za mesto na kome se kucice nalaze. Da li je neko od vas mozda pravnik?

Da, jedan pas je i vakcnisan i cipovan, drugi nije, obavili bismo i to al culi smo da nema vise vakcina, jel to tacno?! Da li svi vetovi izlaze na teren da vakcinisu i cipuju?
 
svi veterinare dolzae na poziv .zovi odmah bilo koga da zipuje i vakcinise tog drugog,zavrsi ono najvaznije.vazno je da je on odradjen da ima vakcinu i cip.koga god da zoves docice ako ima vremena.ako ne javi mi s ena pp dacu ti kontak
kontaktiraj orku oni imaju pravnika koji besplanto savetuje
 
Kada si prosli put postavila temu, ja sam ti prilicno opsirno odgovorila, pa sad necu da se ponavljam. Treba da ih tuces njihovim oruzjem. Kako je odrzan sastanak bez predsednika? Ko je imao ovlascenje od predsednika da umesto njega drzi sastanak? Zapreti im da ces ih prijaviti za krsenje propisa koji regulisu rad skupstina stanara.
Mozes da se obartis za pomoc nekom udruzenju za zastitu zivotinja. Gradskim psima (gde spadaju ovi tvoji) se bavi Udrzenje Evropska inicijativa 17, obrati se njima, gdji Drobac koja je predsednik.
 
svi veterinare dolzae na poziv .zovi odmah bilo koga da zipuje i vakcinise tog drugog,zavrsi ono najvaznije.vazno je da je on odradjen da ima vakcinu i cip.koga god da zoves docice ako ima vremena.ako ne javi mi s ena pp dacu ti kontak
kontaktiraj orku oni imaju pravnika koji besplanto savetuje

Ja sam Beli rekla na prvoj temi da to treba da uradi, ali .....
 
Pas nije vakcinisan i cipovan jer ne mogu da ga vodim posto nemam kola a ne mogu ni ceo dan da dezuram da ne ode dok vet ne dodje. Ni jedan vec kog sam zvala nije mogao da dodje odmah ili u kracem periodu (razumljivo) a ja nisam u mogucnosti da ceo dan dezuram sa psom da ne odluta. Sada cu izgleda morati.

Hvala svima u svakom slucaju
 
pobogu zakazes mu za sutradan tad i rtad kad mozes!!auuu
jel toliko mozga treba za to?dodjite tad i tada ..sutra,prekosutra za vikend.

Pobogu... Citaj malo pazljivije. Nije problem u zakazivanju, problem je u tome sto su to evidentno psi lutalice. Znaci-lutaju. Znaci-kad su tu ja mogu da zovem veta da dodje, ako vec ne moze tada ja ne mogu da zakazujem za bilo kad kad ne znam hoce li biti tu. Jel sad malo jasnije?
 
Ja ne razumem sta si se tolko navrzla i sto se toliko iscudjavas. Kako to mislis "il su ispred zgrade il nisu"? To su psi koji setaju okolo idu i po pet stanica dalje od moje zgrade,ja ne znam gde su u svakom trenutku, tu uglavnom dodju da prespavaju i zvizdanje ne bi pomoglo. Kao sto sam napisala, to je sad najmanji problem.
 

Back
Top