СРС поднела фалсификоване оставке!

Djuka_SNS

Aktivan član
Poruka
1.763
Вучић: СРС поднео фалисфиковане оставке напредњака

Бета, 4. марта 2009. - Српска напредна странка (СНС) оптужила је данас Српску радикалну сранку (СРС) да је у договору са властима поднела "фалсификоване" оставке посланика напредњака.






"Они нама мандате не могу да узму јер мандати припадају народним посланицима, све и да су поднели стварне оставке а не фалсификоване и непостојеће", рекао је заменик председника СНС Александар Вучић на конференцији за новинаре.






Он је додао да су то "нове лудости које долазе у договору представника власти и СРС па су нашли и измислили неке фалсификоване оставке из 2000. године Томислава Николића и још неколико посланика", међу којима су и посланици из претходног скупштинског сазива.






Вучић је оценио да су "све то игре режима са несрећним радикалима који им служе само за то да се људи не би бавили озбиљним питањима економске кризе и озбиљном критиком режима".






СРС саопштила је да је Скупштини Србије предала оставке седам народних посланика који су изабрани на листи "СРС - др Војислав Шешељ", међу којима је и Томислав Николић. СРС је навела да су предате оставке и Зорана Антића, Стефана Занкова, Зорана Машића, Милете Поскурице, Вучете Тошковића и Драгана Чолића.






На конференцији за новинаре, Александар Вучић је оценио да бизнис форум на Копаонику показује сву "неозбиљност и неодговорност представника власти".






"Направили су мини циркус за телевизијске камере а о свему о чему разговарају на Копаонику нису разговарали у Скупштини Србије. Истовремено се показала потпуна неконзистентност и некохерентност у ставовима највиших високих државних званичника о томе какву економску политику треба да водимо", рекао је Вучић.






Вучић је оценио да изјава председника Скупштине Војводине Шандора Егерешија у којој све који су против статуту Војводине проглашава снагама прошлости и антиевропским снагама показује да "власт Демократске странке и њених коалиционих партнера у Војводини по сваку цену жели да се на противуставан начин усвоји статут".






Вучић је позвао покрајинског премијера Бојана Пајтића да у телелевизијском дуелу сучеле аргументе о статуту Војводине.






Према његовим речима, Скупштина града Београда троши паре свакога дана, а да ништа није урађено у претходним месецима за грађане.






"Једино чиме се баве то су повреде Пословника и то одговара и представницима власти и несрећним радикалима", навео је Вучић.
 
Ало, Дјукановићу ...
Знам да ти тешко пада то што су у лажи кратке ноге ...

Јел' оставке постоје - ПОСТОЈЕ !!!!
Јел' их Тома "затурио" - ЈЕСТЕ !!!!
Јел' их неко нашао и вратио тамо где припадају - ЈЕСТЕ !!!!

АЛО МОДОВИ - ЈЕЛ' ПОСТОЈИ ТЕМА - ПОСТОЈИ !!!!
 
Искрено, волео бих да нам одузму те мандате, јер то ће бити најбољи показатељ сарадње режима и СРС. Ако ме лично питаш, навијам да се то догоди, јер такво кршење закона које би режим учинио, нама би ишло у прилог.
А пошто се комплетна политика СРС своди на те мандате, када би се то и догодило ви не бисте више имали ниједну тему о којој би могли да причате. Шта год да се догоди нама супер!
 
Искрено, волео бих да нам одузму те мандате, јер то ће бити најбољи показатељ сарадње режима и СРС. Ако ме лично питаш, навијам да се то догоди, јер такво кршење закона које би режим учинио, нама би ишло у прилог.

Pravnički... :klap: :super::mrgreen: Znači pozivate na kršenje zakona koje vam ide u prilog... :thumbdown:

А пошто се комплетна политика СРС своди на те мандате, када би се то и догодило ви не бисте више имали ниједну тему о којој би могли да причате. Шта год да се догоди нама супер!

Ma žurka, još jedan krokodil u bari. :roll:
 
Poslednja izmena:
Ниси добро прочитао, ми подржавамо то зато што режим крши закон што је њему минус. Нас баш брига. Нека народ види како се понашају властодршци!

Režim krši, vi podržavate, jer je u vašem interesu, tako je napisano. :think:

Ako može onda pojašnjenje za ovaj boldovani deo, zahvaljujem.

A iz ugla parlamentarne stranke, može malo detaljnije oko ovog boldovanog i podvučenog, zahvaljujem.
 
Искрено, волео бих да нам одузму те мандате, јер то ће бити најбољи показатељ сарадње режима и СРС. Ако ме лично питаш, навијам да се то догоди, јер такво кршење закона које би режим учинио, нама би ишло у прилог.

Ниси добро прочитао, ми подржавамо то зато што режим крши закон што је њему минус. Нас баш брига.

Па ми можемо режиму да укажемо да закон крши, али ако они то желе да ураде, шта им ми можемо.

Podržavate kršenje zakona,od čega ćete posredno imati koristi, tako je napisano.
 
Poslednja izmena:
Николић: Оставке су фалсификат

Шеф посланичке групе "Напред Србијо" Томислав Николић изјавио је да су оставке седам посланика напредњака, који су радикали предали Скупштини Србије, фалсификати, или су коришћене старе оставке из претодних сазива, које су остајале у архиви.

"Ово су фалсификати, или су коришћене старе остаке из времема када су остајале у архиви после сваког новог сазива Скупштине. Тражићу од председника Административног одбора да што пре закаже седницу и избегнемо замку у коју нас увлачи СРС, да опет причамо о мандатима", рекао је Николић.

Нагласио је да су Устав и закон на њиховој страни и да не разуме "чему служи тај хаос" и потсетио да су радикали имали у поседу само оставке троје посланика о којима је Админстративни одбор скупштине недавно расправљао.

Рекао је и да не може да замисли да су радикали "један папир" који називају његовом оставком предали Скупштини и да је неко у парламенту тај папир примио.

Николић је додао да "те послове у Скупштини обављају представници СПС-а" и истакао да Административни одбор мора да расправља о оставкама које су предали радикали, јер у супротном то може да буде основ за опструкцију рада парламента.

"Ако постоји принцип, знам какву ће одлуку донети, а ако не постоји, онда се мешају у нешто што није њихов посао. Никада нисам учествовао нити стварао стање хаоса јер не желим бесмислено да се бавим политиком. Да сам то хтео остао бих у СРС", рекао је Николић.
 
Николић: Оставке су фалсификат

Шеф посланичке групе "Напред Србијо" Томислав Николић изјавио је да су оставке седам посланика напредњака, који су радикали предали Скупштини Србије, фалсификати, или су коришћене старе оставке из претодних сазива, које су остајале у архиви.

"Ово су фалсификати, или су коришћене старе остаке из времема када су остајале у архиви после сваког новог сазива Скупштине. Тражићу од председника Административног одбора да што пре закаже седницу и избегнемо замку у коју нас увлачи СРС, да опет причамо о мандатима", рекао је Николић.

Нагласио је да су Устав и закон на њиховој страни и да не разуме "чему служи тај хаос" и потсетио да су радикали имали у поседу само оставке троје посланика о којима је Админстративни одбор скупштине недавно расправљао.

Рекао је и да не може да замисли да су радикали "један папир" који називају његовом оставком предали Скупштини и да је неко у парламенту тај папир примио.

Николић је додао да "те послове у Скупштини обављају представници СПС-а" и истакао да Административни одбор мора да расправља о оставкама које су предали радикали, јер у супротном то може да буде основ за опструкцију рада парламента.

"Ако постоји принцип, знам какву ће одлуку донети, а ако не постоји, онда се мешају у нешто што није њихов посао. Никада нисам учествовао нити стварао стање хаоса јер не желим бесмислено да се бавим политиком. Да сам то хтео остао бих у СРС", рекао је Николић.
А ВИ, КАКО ТЕ МИ?!
ЈЕСТЕ ЛИ СЕ НАСПАВАЛИ СИНОЋ? ЈЕСТЕ ЛИ ИМАЛИ МИРАН САН?
БОГА МИ ВЕЧЕРАС НЕЋЕТЕ!:hahaha::rotf::hahaha:

Томислав Николић:
а мислим да странка Богољуба Карића није могла да уђе у парламент, зато што нико не може да уђе у парламент без избора. Онда бисмо били прва држава у којој је нека странка постала парламентарна годину и по дана после избора. На западу, и то је начело којим се изгледа руководио Уставни суд Србије, на западу је допустиво да посланик иступи из посланичке групе, али је недопустиво да промени политичку странку, а посебно је недопустиво да неку странку својим уласком начини парламнтарном. И тренутно је у току састанак шефова посланичких клубова у Скупштини Србије, ја мислим да ће ту изаћи на видело ко шта мисли о демократији, о моралу.
Али, кад смо већ код морала, ја ћу да вам прочитам заклетву народног посланика Српске: "Ја, Живадин Лекић, заклињем се као народни посланик, заклињем се Свемогућим Богом, заклињем се својом православном вером, заклињем се својим именом и чашћу, заклињем се славом својих предака и будућношћу својих потомака, мојим посланичким мандатом у сваком тренутку ће располагати Централна отаџбинска управа Српске радикалне странке и њеној вољи ћу се безусловно покоравати. Како ја ову заклетву поштовао и испуњавао, тако и мени Бог помогао."
 
А кад смо код морала, СНС је далеко више она СРС која је била на изборима, него што је то данашња СРС. Е када Тодоровић, Радета и слични освоје сами 78 мандата, онда ће и ове мандате добити. Овако, пошто су јахали на Николићевој грбачи и тако постали посланици, онда је морално да прво они поднесу оставке. У супротном, постоји Уставни суд па нека туже ако мисле да су управу.
 
А кад смо код морала, СНС је далеко више она СРС која је била на изборима, него што је то данашња СРС.

Само што овде није реч о моралу него о закону а нико никога није терао да оставке потпише. Баш зато што сте далеко више она СРС ћете изгубити изборе још који пут јер људи ону СРС са Вучићем и Томом нису хтели :lol:
 
Наведи ми чланове тог закона, а посебно бих те замолио да ми наведеш где то и у ком закону постоји та категорија "оставке". Ето, замолио бих те да ми то цитираш, па да ти поверујем. Али, пошто то не постоји, самим тим цела ваша прича пада у воду и делује смешно.
 
Наведи ми чланове тог закона, а посебно бих те замолио да ми наведеш где то и у ком закону постоји та категорија "оставке". Ето, замолио бих те да ми то цитираш, па да ти поверујем. Али, пошто то не постоји, самим тим цела ваша прича пада у воду и делује смешно.

Како ја глупа да наводим чланове закона једном правнику и постдипломцу?
Ако баш не знаш питај Тому, и он је недавно у својој шестој деценији дипломирао па му је свеже градиво :rotf:
 
Значи Нечисто_срце да не знаш. Заправо, не можеш да ми цитираш, јер тих одредби нема. Не постоје. Важећи Закон о избору народних посланика није усклађен са актуелним Уставом и то је велики проблем. По том закону иначе мандат припада посланику, а не странци, што јесте лоше решење.
Са друге стране ни у Уставу није дата прецизна одредба, јер се оставља могућност да посланик потпише оставку, с тим што та оставка није категорија која се не може оповргнути. Практично, ако се оставка од стране посланика повуче пре него што буде предата Административном одбору, она више не важи. Надам се да ти је сада мало јасније да не можете да нам узмете мандате осим да баш буде жестоко кршење закона!
 

Back
Top