"Imitacija braka~Zaruke"

korali

Primećen član
Banovan
Poruka
685
Kako gledate na veridbu,da li je to imitacija braka bez papirologije,iz koje je puno jednostavnije izaći?

kakvi su običaji u vašoj okolini vezani uz veridbu?

nose li prstenje oboje ili samo verenica?

Da li dobro dođu za preispitivanje ozbiljnosti svoje odluke?

Ima li veridba smisla kao odluka?
 
Poslednja izmena:
Kako gledate na zaruke,da li je to imitacija braka bez papirologije,iz koje je puno jednostavnije izaći?

kakvi su običaji u vašoj okolini vezani uz zaruke?

nosi li zaručničko prstenje oboje ili samo zaručnica?

Da li dobro dođu za preispitivanje ozbiljnosti svoje odluke?

Imaju li zaruke smisla kao odliuka?

meni je to romanticno. nekako, samo vencanje manj-vise ali veridba mi je onako...
ja tu imam neku iskrivljenu sliku o svemu,znam, ali to me vraca u neka cista, iskrena vremena, kada se iskrene nezne devojke zarucuju, tj. vere i sve to nekako ima nekog smisla...
***, sta ustvari danas ima smisla, shit..:confused:
 
Kako gledate na zaruke,da li je to imitacija braka bez papirologije,iz koje je puno jednostavnije izaći?

kakvi su običaji u vašoj okolini vezani uz zaruke?

nosi li zaručničko prstenje oboje ili samo zaručnica?

Da li dobro dođu za preispitivanje ozbiljnosti svoje odluke?

Imaju li zaruke smisla kao odliuka?

Mislim da je pre imitacija braka zajednicki zivot ;)
A da je veridba samo korak pred brak.. Nista konacno i neraskidivo...
 
Kako gledate na veridbu,da li je to imitacija braka bez papirologije,iz koje je puno jednostavnije izaći?

kakvi su običaji u vašoj okolini vezani uz veridbu?

nose li prstenje oboje ili samo verenica?

Da li dobro dođu za preispitivanje ozbiljnosti svoje odluke?

Ima li veridba smisla kao odluka?

Iskreno,bas razmisljam ovih dana o vjeridbi,pa tako koliko znam,djevojka nosi samo vjerenicki prsten!
Vjeridba je super i treba da partneri dugo budu vjereni,jer tada ce jos bolje da se upoznaju i shvate da li su za brak ili ne! :)
 
Meni je imitacija tj proba braka kad žive zajedno, mada sam to već pisao tako da...
icon_smile.gif
 
Kako gledate na veridbu,da li je to imitacija braka bez papirologije,iz koje je puno jednostavnije izaći?

kakvi su običaji u vašoj okolini vezani uz veridbu?

nose li prstenje oboje ili samo verenica?

Da li dobro dođu za preispitivanje ozbiljnosti svoje odluke?

Ima li veridba smisla kao odluka?

Veridba i ne mora ako se desi ljubav na prvi pogled i brzo stupanje u brak
Ako je veza duža, a žive zajedno i poznaju se medjusobno, veridba mu dodje čista formalnost, mada priliči muškarcu da zaprosi svoju devojku i da joj na prst, stavi jedan lep prsten ( ak kako i gde će je zaprositi, zavisi od njegove mašte, želje i volje )
Sam suživot je već preispitivanje nekih odluka, ostavljanje nečega lošeg i želja da se izgradi zajednička budućnost, zasnivanje porodice i dr...
A sad, dal ima smisla veridba..za nekog ima, za neke nema, a i sve zavisi od mesta življenja, tradice, običaja....

ps. Bih na jednoj veridbi, moje školske drugarice iz srednje..veridba je bila negde pred Novu Godinu...verenik njen, u martu ode u vojsku...u julu te iste godine, bih na svadbi te moje drugarice ali nije se udala za verenika, već za nekog drugog...:rotf:, znači, smejao sam ali nevidjena situacija...a onda se setim veridbe u nekom restoranu, njih jedno stotinjak, lumpovalo se i veselilo....kao i na svadbi...samo je bila zamena muškaraca, sve je ostalo isto
 
Kako gledate na veridbu,da li je to imitacija braka bez papirologije,iz koje je puno jednostavnije izaći?

kakvi su običaji u vašoj okolini vezani uz veridbu?

nose li prstenje oboje ili samo verenica?

Da li dobro dođu za preispitivanje ozbiljnosti svoje odluke?

Ima li veridba smisla kao odluka?

Dobra tema, posebno sto sam i ja, da tako kazem, za veridbu. Mnogi kazu probni rad i sl. Ipak, podrzavam. Ja sam nekoliko puta bila verena i u tom periodu sam shvatila da li je neko za mene ili ne. Ipak, treba provesti zivot sa tom osobom. Ceo zivot, a kada vidite da neko u tom "vereenicko braku" navaljujesamo na seks i skrtari oko osnovih stvari u braku, e, onda ja okrenem drugi list. Tako da onda odustanem od braka. Bolje lepo i ispujeno devojastvo, nego prazan brak.
 

Back
Top