ROĐACI...

Mali čičak

Stara legenda
Poruka
77.664
Koliko ste bliski sa njima?
Sa kim se od rođaka družite i kakve odnose imate sa njima?
Posećujete li se često ili kad-se-vidimo-vidimo?

E sad i zašto:
Došli su nam neki rođaci, u posetu, 3 dana, stariji ljudi...
Ja sam u NS-u a moja majka smatra da bih trebala da dođem da ih vidim... ja ne...
I tu počinje rasprava, iz koje uvek ali uvek ja izlazim kao popišana...
Evo ovako:"Čičak, dolaziš li sutra da vidiš rođake?"(naređujućim tonom)
Ja:"Ne znam, ako budem imala vremena."
Ona:"A šta imaš da radiš?"
Ja:"Imam obaveze."
Ona:"Kakve?"
Ja:"Obaveze!!!"

Ona:(najbitniji deo-tužnim glasom)"Dobro, mada je red... Ljudi su prešli toliki put..."

I naravno, ona je sad tužna, a ja sam kriva za to... ufffffffff......:evil::evil::evil:

Šta vi mislite?
Da li sam ja obavezna da odem da ih vidim? Mislim, videli smo se 3 puta u životu...:confused:
Mene sve to smara... to zagledanje kao da sam životinja... i pitanje:"Kako je momak?" sa onim osmehom...:per:
 
Koliko ste bliski sa njima?
Sa kim se od rođaka družite i kakve odnose imate sa njima?
Posećujete li se često ili kad-se-vidimo-vidimo?

E sad i zašto:
Došli su nam neki rođaci, u posetu, 3 dana, stariji ljudi...
Ja sam u NS-u a moja majka smatra da bih trebala da dođem da ih vidim... ja ne...
I tu počinje rasprava, iz koje uvek ali uvek ja izlazim kao popišana...
Evo ovako:"Čičak, dolaziš li sutra da vidiš rođake?"(naređujućim tonom)
Ja:"Ne znam, ako budem imala vremena."
Ona:"A šta imaš da radiš?"
Ja:"Imam obaveze."
Ona:"Kakve?"
Ja:"Obaveze!!!"

Ona:(najbitniji deo-tužnim glasom)"Dobro, mada je red... Ljudi su prešli toliki put..."

I naravno, ona je sad tužna, a ja sam kriva za to... ufffffffff......:evil::evil::evil:

Šta vi mislite?
Da li sam ja obavezna da odem da ih vidim? Mislim, videli smo se 3 puta u životu...:confused:
Mene sve to smara... to zagledanje kao da sam životinja... i pitanje:"Kako je momak?" sa onim osmehom...:per:

Zbog rodjaka mozda ne bi trebala da remetis svoje planove i gazis principe ali ako imas dovoljno vremena mozda bi trebala to uciniti zbog majke jer verujem da ima razlog zbog kojeg joj je stalo da dodjes. Verovatno je ponosna na tebe, mozda oseca da im duguje pravo veliko gostoprimstvo koje bez tebe ne bi mogla uzvratiti. A ni tebi nije lose da ih upoznas. Sto da ne?
 
Zbog rodjaka mozda ne bi trebala da remetis svoje planove i gazis principe ali ako imas dovoljno vremena mozda bi trebala to uciniti zbog majke jer verujem da ima razlog zbog kojeg joj je stalo da dodjes. Verovatno je ponosna na tebe, mozda oseca da im duguje pravo veliko gostoprimstvo koje bez tebe ne bi mogla uzvratiti. A ni tebi nije lose da ih upoznas. Sto da ne?

Znam ja njih... videli se 3 puta u životu...
Ali to je neki deda... tj.moga dede brat i neke mamine sestre od strica ili tetke-nemam pojma.... ima ih milion... šurnajesto koleno-ma ne verujem ni da smo rođaci(šalim se) ali skoro tako dođe...
 
Znam ja njih... videli se 3 puta u životu...
Ali to je neki deda... tj.moga dede brat i neke mamine sestre od strica ili tetke-nemam pojma.... ima ih milion... šurnajesto koleno-ma ne verujem ni da smo rođaci(šalim se) ali skoro tako dođe...

Pa odes, pokazes se u najboljem svetlu, obradujes majku. Nisu dede uvek dosadne, ja jako volim razgovarati sa starim ljudima i sa malom decom. Ovi zreli ljudi u "punoj snazi" zanimljivi su mi samo ovako na forumu. U rl su obicno povrsni u zurbi i nikad ne misle ono sto govore.
 
Koliko ste bliski sa njima?
Sa kim se od rođaka družite i kakve odnose imate sa njima?
Posećujete li se često ili kad-se-vidimo-vidimo?

E sad i zašto:
Došli su nam neki rođaci, u posetu, 3 dana, stariji ljudi...
Ja sam u NS-u a moja majka smatra da bih trebala da dođem da ih vidim... ja ne...
I tu počinje rasprava, iz koje uvek ali uvek ja izlazim kao popišana...
Evo ovako:"Čičak, dolaziš li sutra da vidiš rođake?"(naređujućim tonom)
Ja:"Ne znam, ako budem imala vremena."
Ona:"A šta imaš da radiš?"
Ja:"Imam obaveze."
Ona:"Kakve?"
Ja:"Obaveze!!!"

Ona:(najbitniji deo-tužnim glasom)"Dobro, mada je red... Ljudi su prešli toliki put..."

I naravno, ona je sad tužna, a ja sam kriva za to... ufffffffff......:evil::evil::evil:

Šta vi mislite?
Da li sam ja obavezna da odem da ih vidim? Mislim, videli smo se 3 puta u životu...:confused:
Mene sve to smara... to zagledanje kao da sam životinja... i pitanje:"Kako je momak?" sa onim osmehom...:per:

Ja se trudim da svoje ne viđam često,
retko koje volim i mogu da budem u njihovom društvu,
i to su uglavnom mlađi i normalniji izdanci moje porodice...
ne smatram da sam dužna da ih viđam,
jer kao što često naglašavam, nije moja krivica što sam u srodstvu s njima.
Poznata mi je tvoja situacija,
pogotovo poslednja rečenica i mene to isto nervira...
 
Pa odes, pokazes se u najboljem svetlu, obradujes majku. Nisu dede uvek dosadne, ja jako volim razgovarati sa starim ljudima i sa malom decom. Ovi zreli ljudi u "punoj snazi" zanimljivi su mi samo ovako na forumu. U rl su obicno povrsni u zurbi i nikad ne misle ono sto govore.

Ti kao mm... on ima živaca za matorce... ja ne...
Malu decu obožavam ali matore ne volim, jer se ponašaju prema meni kao prema debilu... ebt ja 23 godine a oni kad počnu da me razvlače... osećam se kao kreten...
 
Odgajana sam da bas negujem rodbinske veze.....u nasoj porodici dodje ko neko "pravilo"...
i stvarno sve volim,naravno neke vise,neke manje....
samo dirnulo me mnogo toga usled cega sam se malo i promjenila....
npr...kad sam otisla iz svog grada...pa posle i udala itd.....imala sam utisak kao da se samo ja nesto tu trudim....svi su misljenja...ja sam otisla,i ja treba da se javljam(zovem,pisem)....oni rijeeeeetko....kad odem tamo....dok obidjem sve (a to nije samo jedan put,bar tako ocekuju)...prodje odmor u trci frci....da ne kazem da je samo par njih bilo kod mene....ajd' da razumijem....daljina,obaveze....al' vise necu da razumijem.....
kako sam se promjenila....ono nastale su promjene i kod njih u pozitivnom smislu...
mozda svatili....al' nije da nisam nekad malo natuknula .....:)
 
:aha:Volim svoje rodjake, ali nisam bliska bas sa svima...
Bliska sam najvise sa svojom sestrom od strica... Sa ostalima se vidjam samo na slavama ili drugim svecanostima i porodicnim skupovima...
:aha:
 
sa nekm rođacima sam malo bliža, sa nekim malo dalja
u svakom slučaju, volela bih da smo bliskiji, da se češće zovemo, čujemo....posećujemo
i ja sam, kao i Taska, imala utisak , da kad sam se udala, samo ja njih zvala..i odlazila kod nih.prestala sam da zovem, a oni još nisu počeli....ne zameram im, svako ima svoje živote, ne moraju da budu u kontaktu sa mnom ako to ne žele
Maričičak, ti proceni sama kolike su ti obaveze i da je vredno da remetiš obaveze zbog rođaka, To moraš sama da izvagaš, da proceniš....Ideš kući il ne ideš kući, pitanje je sad:D
ja lično bih otišla, jer volim da sam u kontaktu sa rođacima
ali to ništa ne znači, to šta bih ja....
 
Ništa u životu ne radim reda radi, pa ni viđanje sa rođacima sa kojima nemam šta da pričam. Moje roditelje sam davno naučila da ne računaju na mene. Imam rođake koje volim i sa njima se čujem i vidim i sama.
Kod mm je to mnooogo drugačije, oni su svi kao sekta. Jako se poštuju rodbinske veze, a između sebe se svađaju i tračare u krug. Pravo selo poselo. Ali kada dođe neko od rođaka, moramo da idemo da im se prikazujemo i da nas zagledaju (što bi rekla Maričičak:D).
To ne podnosim, ali se trudim iz poštovanja prema mm da budem korektna.
Samo što mi je to sve idiotizam...
 
ja sam s jednu zensku iz 5 sela dalje od moje
poco da izlazim na pice i kad sam vido da ce da
zavrsimo s keks ja sam se raspitao kod babe
dal imamo neki rodjaci tamo u to selo i :eek:
ispalo da smo neki rod blizi :sad2:
i kaki ti rodjaci tolki svude gi ima u svako blize selo
nevolim gi ne se druzim se snji nemogu ni jednu zensku da muvam
od nji trt milojka i od tad
trazim zenske iz druge opstine sto dalje
potrosi grdne pare na gorivo al sta cu moram tako.
 
Ja volim svoje rodjake .... i trudim se da imamo što bolje odnose ..... čujemo se, vidjamo se .... najviše volim ta porodična okupljanja - tu nema maski i foliranja - svi smo svoji i zezamo se .....

Mada, ja imam drugu situaciju .... došla od moje snaje keva koja ima nekih 82 godine u beograd na lečenje .... i zove mene moja mama ''trebala bi da ideš da vidiš zoricinu majku'' ..... ''što?'' pitam ja, ''pa red je'' .... :eek: o bože, pa što je red da posećujem majku od moje snajke, koja mi čak ni nije rod ...a pri tom ni snajku ne vidjam baš redovno :lol: ..... ali dobro, ja to iskuliram, objasnim mami da neću da idem da je vidim, jer me baba verovatno ne bi ni prepoznala .... i rešili smo problem.
 
Nisam baš neki "rođački" tip, ne posećujem porodična okupljanja niti ih organizujem.
Kada bih imala neke zajedničke teme ili dodirne tačke osim što smo rođaci, verovatno bi to moglo
da bude lepo druženje... Jednostavno, nemam vremena ni za ljude koji su mi bliski i dragi a nisu mi
rođaci, ne vidim zašto bih insistirala na održavanju kontakta samo jer smo sticajem okolnosti
deo "istog plemena"... Takva vrsta "zajedništva" mi je strana.
 
imam rodjake koje bas volim i to su rodjene tetke i ujak i njihove porodice sa kojima bih volela i cesce da se vidjam al zive u dr gradu, i jos poneku facu gotivim od inace velike familije...Ostali nek su zivi i zdravi, kad se sretnemo ok smo al nemam potrebu da se druzimo...
a verujem da tebe sad grize savest jer osecas da ti je mama povroedjena i da bi njoj znacilo da odes i vidis se s rodjacima...ja sam se sto puta osecala tako jer sam osetljiva i dovoljno je da mi mama jednom ukaze na nesto i da ja posle iako je ne poslusam pocnem o tome da razmisljam...iako imam 33 god i svoje dete ... al eto mama retko sta trazi od mene i ako mogu da udovoljim odradim nesto sto mi inace nije padalo na pamet:ok:
 
Ti kao mm... on ima živaca za matorce... ja ne...
Malu decu obožavam ali matore ne volim, jer se ponašaju prema meni kao prema debilu... ebt ja 23 godine a oni kad počnu da me razvlače... osećam se kao kreten...

...23 godine. Eto razloga mlada damo za takvo razmisljanje.
Pa u tim godinama se jos devojke provode, uzivaju, ne cuvaju decu... al' ajd' kada se desilo.
Kada tako reagujes i razmisljas odmah se stavi u tu poziciju, poziciju tvoje majke. Da li si sigurna da za deset, dvadeset, trideset-dace Bog za cetrdeset, pedeset i vise godina, neces pozeleti da posetis rodjake, njihovu decu??? Nisam siguran.
Shvatam JA da matori zamaraju ali su takodje zeljni da vide potomke pa ako te nesto pitaju sto ti nije po volji ocuti, nasmesi se, istrpi te trenutke, nece te kostati nista, a ONI ce biti srecni i zadovoljni, misleci da si ih od srca udostojila.
Inace, JA sa rodjacima komuniciram, sa nekima se druzim zestoko, sa nekima telefonom ili na "dobar dan" i nije mi dosadno. Nije to svakodnevica da se ne moze izdrzati.
 
Ja sam zeljna rodjaka jer nikoga ne vidjam - porodica mi je rasejana po celom svetu, pa ako ih i vidim, to je jednom u nekoliko godina... Zato sam i radoznala, i uvek idem na te susrete, ako sam u mogucnosti... Ako sam sa nekim od njih i bila bliska, ta bliskost je nesto iz proslog zivota... Cudan osecaj. Da sam ti, ja bih otisla da vidim te matorce - malo da bih usrecila mamu, a malo i zbog licne radoznalosti (nikad se ne zna, mozda cujem/saznam nesto zanimljivo - ipak ce svi da umru, pa moze da bude kasno). Osim ako ti nisu krajnje antipaticni - onda bih zaobisla :)
 
pa ne znam vecina mojih rodjaka zivi u drugoj drzavi pa ih vidjam sve u paketu kada odem tamo...dragi su mi i krivo mi je sto ne zivimo blize jer su u proseku mladji i brojniji nego ovi sto imam ovde...a to su uglavnom neke tetke i babe i bas sitna deca...sta ja znam rodjake posmetram ko prijatelje,oni koji su mi dragi,to su jer mi se svidjaju ko osobe i jer ih dozivljavam ko prijatelje a ne zato sto su mi rodjaci...ovi ostali me prilicno ne zanimaju...slave i to je to,od koga je dosta je :)
 
...23 godine. Eto razloga mlada damo za takvo razmisljanje.
Pa u tim godinama se jos devojke provode, uzivaju, ne cuvaju decu... al' ajd' kada se desilo.
Kada tako reagujes i razmisljas odmah se stavi u tu poziciju, poziciju tvoje majke. Da li si sigurna da za deset, dvadeset, trideset-dace Bog za cetrdeset, pedeset i vise godina, neces pozeleti da posetis rodjake, njihovu decu??? Nisam siguran.
Shvatam JA da matori zamaraju ali su takodje zeljni da vide potomke pa ako te nesto pitaju sto ti nije po volji ocuti, nasmesi se, istrpi te trenutke, nece te kostati nista, a ONI ce biti srecni i zadovoljni, misleci da si ih od srca udostojila.
Inace, JA sa rodjacima komuniciram, sa nekima se druzim zestoko, sa nekima telefonom ili na "dobar dan" i nije mi dosadno. Nije to svakodnevica da se ne moze izdrzati.

:p
Nemam ja dece... još uvek...nadam se da ću uskoro...;)
Veruj mi da uživam... kad ne slušam te smorne priče...

Stvar je u tome što moj deda ima 10oro braće i sestara a baba 11oro... pa njihova deca... pa njihove dece deca... ma mali milion...
I naravno da nismo bliski...
Nervira me to "RED JE"!!! Kakav red?
Ni oni ni ja ništa korisno nećemo imati od tog susreta... već znam šta će me pitati i šta ću odgovarati...
Meni bude jako neprijatno jer ja te ljude ne poznajem... a ljubimo se, grlimo, šalimo i ispitujemo kao da smo sijamski blizanci... dijalog je uobičajno ovakav:
kako momak?-DOBRO.ako,ako,čuvaj ga.
kako fakultet?-DOBRO.samo uči,bez toga ništa.
kad ćeš da se udaš?-USKORO.što tako mlada?
jel planirate decu odmah?-DA.nemojte mladi ste.
kad ćete doći?-NE ZNAM.ah da,imate obaveze.
kako ti je sa momkom?-DOBRO.:per::per::per:
 
Nisam baš neki "rođački" tip, ne posećujem porodična okupljanja niti ih organizujem.
Kada bih imala neke zajedničke teme ili dodirne tačke osim što smo rođaci, verovatno bi to moglo
da bude lepo druženje... Jednostavno, nemam vremena ni za ljude koji su mi bliski i dragi a nisu mi
rođaci, ne vidim zašto bih insistirala na održavanju kontakta samo jer smo sticajem okolnosti
deo "istog plemena"...
Takva vrsta "zajedništva" mi je strana.

E ovo ja ne mogu da objasnim mojoj mami...
A trudim se...
I verujem ja da su oni njoj bliski i dragi...
Ali šta ja imam sa tim?
 

Back
Top