Ubili, pa se slikali!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Ubili, pa se slikali!


TUŽILAŠTVO za ratne zločine identifikovalo je jednog od dvojice kosovskih Srba koje su ubili pripadnici OVK na severu Albanije, a potom se sa njima i fotografisali.
Rade Dragović iz Peći, prepoznao je svog oca Predraga kada je video fotografiju u novinama.
- Pre nekoliko dana me je pozvao prijatelj i rekao da kupim novine - ispričao je Rade Dragović u ponedeljak na konferenciji za novinare koju je organizovalo Tužilaštvo za ratne zločine. - Uzeo sam ih i video svog oca. Prepoznao sam ga po brkovima, bradi i zaliscima koje je imao.
Poslednja osoba koja je Predraga videla živog, bila je njegova majka sa kojom je ostao u kući, kada je cela porodica pobegla. 22. juna izašao je da kupi cigare, i više se nije vratio.
- Moj otac je bio civil - nastavlja Rade. - Nije hteo da ode iz Peći, jer je govorio da nije kriv ni za šta. Ni on, niti iko od nas nije učestvovao ratu. A na slici je u uniformi.
Srpski tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević koji je prisustvovao konferenciji, objašnjava da su pripadnici OVK najverovatnije obukli Predragu uniformu neposredno pre nego što su ga ubili, kako bi izgledalo da je on - vojnik, a ne civil.
- Sa sigurnošću od 100 odsto možemo da kažemo da je ovo Predrag Dragović - rekao je Vukčević. - Rade je doneo i njegovu sliku koju smo uporedili sa ovom, i sumnje nema! Njegov nestanak je prijavljen Međunarodnom komitetu Crvenog krsta 2002. godine, otkad se i nalazi u knjizi nestalih osoba. Inače, do ovih fotografija smo došli istražujući sudbinu više od 300 osoba koje su nestale. Mada je ovaj postupak zatvoren za javnost, mi smo objavili fotografije kako bismo mogli da identifikujemo žrtve.
Tužilaštvo za ratne zločine je, prema rečima njegovog portparola Bruna Vekarića, došlo do kompletnog Unmikovog izveštaja. U njemu se, pored već poznatih stvari, nalaze i fotografije kontejnera za medicinski otpad koji je pronađen u blizini ”žute kuće” za koju se veruje da je bila ”klanica”, lekovi za opuštanje mišića i hirurški instrumenti.
- Ovi dokazi su se nalazili u Haškom tribunalu, ali su uništeni zbog izlazne strategije, bez zle namere - rekao je Vekarić.
Prema Vekarićevim rečima, Tužilaštvo će ponovo zatražiti od albanskih vlasti da zajedno rade na ovoj istrazi. Velika pomoć se očekuje i od izvestioca Saveta Evrope Dika Martija koji će krajem meseca, upravo povodom ovog problema, doći u Srbiju.

SLEDE NOVI DOKAZI
BIVŠI reporter ”Njujork tajmsa” Čak Sudetić i koautor knjige Karle del Ponte u kojoj ona opisuje zločine nad Srbima na Kosovu i Metohiji i vađenje organa žrtvama koje su prebačene u Albaniju, izjavio je da će u narednih šest nedelja doći do novih otkrića o tim zločinima.
Sudetić je rekao da se tim slučajem sada bavi specijalni izvestilac Saveta Evrope za pitanja trgovine ljudskim organima Dik Marti, koji je zaslužan za otkrivanje tajne mreže zatvora CIA u Evropi.
”Njuzvik”, u tekstu ”Tihi ratnik”, koji govori o knjizi bivše glavne tužiteljke Haškog tribunala, čije je englesko izdanje objavljeno prošlog meseca, citira Sudetićeve reči da za zločine protiv Srba i vađenje organa postoje čvrsti dokazi.
 
..CISTA PROPAGANDA

evo dokaza gdje RTS priznaje laz o zaklanoj dejcu u VU..
Evo ga prvi... I jos neinteligentan. Kakve qurcheve veze ima Vukovar sa ovim? Covek je prepoznao svog oca medju ubijenima, a ti dodjes i lezerno se pokenyas na njegovu zrtvu.

Sad bih ti svasta rekao, al' banovali bi me. Al' smatraj da sam ti se nayebao kompletne familije neljudske...
 
Poslednja izmena:
Сад су нашли да се баве тиме!

Колико је година прошло од кад су ти људи киднаповани??
Много година...наше тужилаштво за ратне злочине обелодани онолико колико дозволи ујка Сем...срамота је ко у Србији о томе брине...еј, један Бруно Векарић- ко је тај човек уопште?
'рват у Србији да броине о ратним злочинима почињеним над Србима??

А тек Вукчевић...надам се да ће сви горети у пакли заједно са тим убицама Српског народа.
 
Jedna laž = sve laži?

Imaš li ti konkretan dokaz da tvrdiš suprotno? Ako ne, hvala doviđenja...

...ja samo zelim..dokazati da se tako uznemiravaju duhovi...
isto je tako bilo price(srpske propagande) da Hrvati prave ogrlice od prstica srpske nejaci..ima svakakvih..idiotluka sa svih strana..
Postovni kolega...
...znas i sam da ako se negdje transplatiraju organ ida je to malo slozeniji proces..pocevsi ot trazenja kompatibilnosti jednog organizma prema drugom ...pa do specijalizirane..klinike za takve stvari...
..postoje i snimci gdje RTS(mislim)..govori kako muislimani bacaju srpsku djecu lavovima....a ne postoji zooloski vrt u blizini..u krugu..300kn...
 
Evo ga prvi... I jos neinteligentan. Kakve qurcheve veze ima Vukovar sa ovim? Covek je prepoznao svog oca medju ubijenima, a ti dodjes i lezerno se pokenyas na njegovu zrtvu.

Sad bih ti svasta rekao, al' banovali bi me. Al' smatraj da sam ti se nayebao kompletne familije neljudske...

..zelim dokazati ..da je elektronski medij vrlo mocan..manipulator....
 
...ja samo zelim..dokazati da se tako uznemiravaju duhovi...
isto je tako bilo price(srpske propagande) da Hrvati prave ogrlice od prstica srpske nejaci..ima svakakvih..idiotluka sa svih strana..
Postovni kolega...
...znas i sam da ako se negdje transplatiraju organ ida je to malo slozeniji proces..pocevsi ot trazenja kompatibilnosti jednog organizma prema drugom ...pa do specijalizirane..klinike za takve stvari...
..postoje i snimci gdje RTS(mislim)..govori kako muislimani bacaju srpsku djecu lavovima....a ne postoji zooloski vrt u blizini..u krugu..300kn...

Izvini,
a jel bilo hrvatske propagande?

Mislim da stvarno nije u redu da sad mesas sve u jedan kosh,
i vezujes neke bezvezarije za ovu temu koja je jasna k'o dan.
 
Ako na tekst koji je uvod u temu
ti napises


sta je to?! Jel to ruganje coveku koji je na slici prepoznao oca?!

I nemoj da siris temu, kad tema bude proganda onda cemo pricati o tome,
ovde je tema Ubili pa slikali.

..promasila....si ...koncepciju..ja sam samo dao svoje misljenje s dokazom..postavljacu teme....ZNAČI.
...za sve sto sam napisao dao sam i dokaz....link...
 
...ja samo zelim..dokazati da se tako uznemiravaju duhovi...
isto je tako bilo price(srpske propagande) da Hrvati prave ogrlice od prstica srpske nejaci..ima svakakvih..idiotluka sa svih strana..
Postovni kolega...
...znas i sam da ako se negdje transplatiraju organ ida je to malo slozeniji proces..pocevsi ot trazenja kompatibilnosti jednog organizma prema drugom ...pa do specijalizirane..klinike za takve stvari...
..postoje i snimci gdje RTS(mislim)..govori kako muislimani bacaju srpsku djecu lavovima....a ne postoji zooloski vrt u blizini..u krugu..300kn...

To je ratna propaganda i to je drugo. Sada nema rata, već se saniraju njegove posledice. Sada nema razlog niko da laže, sad se traž istina koja je zamrljana u ratu.

Dosta si insistirao o tome. Ako nemaš još nešto da kažeš skloni se sa teme inače će se tvoji postovi biti smatrani spamom.
 
..CISTA PROPAGANDA

evo dokaza gdje RTS priznaje laz o zaklanoj djeci u VU..

Cudo nikad nisi posumnjao u srpske zlocine. Deda prestani da vredjas, ovo stvarno nije u erdu. Sta, zar je toliko tesko verovatni u ovo sta su radili i sta nam rade i danas!!! Inace zrtva je identifikovana, a fotografiju i intervju sa sinom ubijenog je objavila jedna nezavisna srpska televizija, iace veoma omrazena kod dobrog dfela srpske javnosti jer non-stop prica samo o srpskim zlocinima(B92). I dosta vise! Stvarno si preterao!
 
Cudo nikad nisi posumnjao u srpske zlocine. Deda prestani da vredjas, ovo stvarno nije u erdu. Sta, zar je toliko tesko verovatni u ovo sta su radili i sta nam rade i danas!!! Inace zrtva je identifikovana, a fotografiju i intervju sa sinom ubijenog je objavila jedna nezavisna srpska televizija, iace veoma omrazena kod dobrog dfela srpske javnosti jer non-stop prica samo o srpskim zlocinima(B92). I dosta vise! Stvarno si preterao!



http://forum.krstarica.com/threads/267346

bezobrazluk
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top