Autosugestija

Poruka
15.196
Koliko smo u stanju da uticemo na sopstvena ubedjenja i osecanja? ;)
Da zabaravimo nekog jer tako zelimo?
Ili pak da opet zavolimonekog , jer nam je npr drag , prosle su godine a mi ne osecamo strast vise koja plamti u njegovim tj njenim ocima?
Mozemo li izmeniti tok sopstvenih misli u ljubavi jer samo tako mi hocemo? :think:
Ili podsvest uvek mora da ispliva na povrsinu?
 
Poslednja izmena:
mogu mnogo da uticem na sebe...
ukoliko me neko dovoljno zaintrigira, u stanju sam da se zaljubim samo na osnovu svoje uobrazilje, ako mi tako dodje, bez da je covek bilo sta i pokusao :lol:
mogu i da se "stopiram", da na nekoga "zaboravim" na neodredjeno, ali retko kad hocu to da radim
nekada se covek prosto mora prepustiti ;)
e, sad, koliko je dobro, ili lose na taj nacin sebe kontrolisati....nemam pojma
 
Moja mašta može svašta :D
Otkud znam, nisam nikad pokušavala.. lažem.. jesam pokušavala da se zaljubim u nekog momka zato što je bio tako sav divan i pažljiv i duhovit i pametan i ok je izgledao... ali nešto mi jednostavno nije tu odgovaralo.. i onda sam prekinula...
Mislim, nekako mi je bilo bzvz tu da se kao nešto vodamo, izlazimo i sve kad to jednostavno nije bilo to... ne znam..
A da zaboravim nisam pokušavala... pustim nekako da idu stvari svojim tokom...
Dođe sve to na svoje jednog dana... ni ne misliš da to više nije u tebi.. samo se probudiš jedno jutro i osetiš da je nestalo, da lakše dišeš.. da te ne pritiska ništa više...
 
:confused: Jbte, Cipelićka, kakva su ti ovo pitanja..."izmeniti tok sopstvenih misli u ljubavi"??? :dontunderstand:
Misliš - da li postoji prekidač pomoću kojeg se osjećanja mogu (po potrebi i želji) uključiti/isključiti???
Zaboravi!

QQ, :lol:
Pa, ako ne nalazis smisao pitanja prosto ne odgovoris.. Ne razumemo svi svacije dileme.
Iako ta recenica ti mozda nije jasna, mislim da je sveobuhvatni uvodni post dovoljno jasan ;)
 
QQ, :lol:
Pa, ako ne nalazis smisao pitanja prosto ne odgovoris.. Ne razumemo svi svacije dileme.
Iako ta recenica ti mozda nije jasna, mislim da je sveobuhvatni uvodni post dovoljno jasan ;)

Ma, ja sam ti samo kratko odgovorila, po onome kako sam shvatila dilemu iz uvodnog posta.
Ne bih u isti koš stavljala ubjeđenja i osjećanja, ali OK.
Kad je ljubav u pitanju - ne mogu mnogo da utičem niti da kontrolišem,
i ne pomaže mi autosugestija, dok se stvari ne slegnu ili ne slože same od sebe...
tako da i ne pokušavam da mučim sebe i da se ubjeđujem da osjećam ovo ili ono...
to nije stvar svijesti/mozga već :heart: ...
 
hehe, pa o tome se i radi, da li zelimo, ili ne zelimo
i ja slicno rekoh u svom odgovoru
a, nekada to "ne zeleti" pruza odredjeni uzitak, samo ima on svoj strucni naziv ;)

si siguran?
ajd prepricaj :lol:

Sta ima da se prepricava..ti mene nisi razumela..ne zeleti je pre ostvarljivo nego zeleti i ostvariti..mozda se slozis ako razumes sta pricam;)
 

Back
Top