Moracemo da se potrudimo....

ma nece imati od umoljavanja , nego od uspostvljanja diplomatskih odnosa sto pre , niko ni ne kaze da treba da ga moli , mislim mene zabole i za CG i Crnogorce bilo da su Milovi ili Ristovi , ali je cinjenica da su nazalost nase dve drzave jako povezane i imovinsko-pravno , i familijarno i preko drzavljana tako da je svakako potrebno da budu normalni odnosi da se ne bi komplikovao zivot stotinama hghiljada gradjana koji imaju interesa u obe drzave (Srbi u CG , Crnogorci u Srbiji , oni koji imaju dole imovinu ili obrnuto i slicno )
 
ma nece imati od umoljavanja , nego od uspostvljanja diplomatskih odnosa sto pre , niko ni ne kaze da treba da ga moli , mislim mene zabole i za CG i Crnogorce bilo da su Milovi ili Ristovi , ali je cinjenica da su nazalost nase dve drzave jako povezane i imovinsko-pravno , i familijarno i preko drzavljana tako da je svakako potrebno da budu normalni odnosi da se ne bi komplikovao zivot stotinama hghiljada gradjana koji imaju interesa u obe drzave (Srbi u CG , Crnogorci u Srbiji , oni koji imaju dole imovinu ili obrnuto i slicno )

Zbog tih "stotina hiljada" građana koji imaju interesa u obe države, sad treba ostalih nekoliko milona da se osećaju poniženo?

Neka ovih stotine hiljada zamrznu svoje interese u narednom periodu sve dok se Milo ne izvini zbog svog neprijateljstva prema Srbiji... Na primrer...
 
ma nece imati od umoljavanja , nego od uspostvljanja diplomatskih odnosa sto pre , niko ni ne kaze da treba da ga moli , mislim mene zabole i za CG i Crnogorce bilo da su Milovi ili Ristovi , ali je cinjenica da su nazalost nase dve drzave jako povezane i imovinsko-pravno , i familijarno i preko drzavljana tako da je svakako potrebno da budu normalni odnosi da se ne bi komplikovao zivot stotinama hghiljada gradjana koji imaju interesa u obe drzave (Srbi u CG , Crnogorci u Srbiji , oni koji imaju dole imovinu ili obrnuto i slicno )

O tim stotinama hiljada gradjana trebalo je da brine Milo pre nego sto je priznao Kosovo. E ako ih je Milo svojim aktivnostima ostetio neka se potrude pa neka ga skinu s vlasti.
Ne vidim sta ce Srbiji diplomatski odnosi sa Crnom Gorom, a ekonomske aktivnosti svejedno idu svojim tokovima.
 
Zbog tih "stotina hiljada" građana koji imaju interesa u obe države, sad treba ostalih nekoliko milona da se osećaju poniženo?

Neka ovih stotine hiljada zamrznu svoje interese u narednom periodu sve dok se Milo ne izvini zbog svog neprijateljstva prema Srbiji... Na primrer...
sto bi se osecao ponizenim sto je neka toliko mala i beznacajna drzava priznala Kosovo ,jaka stvar , zabole me bas ,to oni koji imaju rodbinu dole ili osecaju nesto prema toj gomili kamenja neka se osecaju uvredjenim njihova stvar
a sto se tice uspostvaljanja odnosa to je iskljucivo iz razloga da se ne bi nekim gradjanima ove drzave komplikovao svakodnevni zivot , a to su konkretne stvari ,a ne neki licni osecaji i metafizicki pojmovi poput ponizenja ,srece , tuge i slicno o cemu nije nadlezna drzava da brine
 
a sto se tice uspostvaljanja odnosa to je iskljucivo iz razloga da se ne bi nekim gradjanima ove drzave komplikovao svakodnevni zivot , a to su konkretne stvari ,a ne neki licni osecaji i metafizicki pojmovi poput ponizenja ,srece , tuge i slicno o cemu nije nadlezna drzava da brine

Naravno da je nadlezna, drzava reprezentuje svoje gradjane, i drzave su duzne medjusobno da se uvazavaju i da se odnose sa postovanjem. Pa tako u nasem zakonodavstvu postoji cak i krivicno delo "Povreda ugleda strane drzave"
Члан 175.
(1) Ко јавно изложи порузи страну државу, њену заставу, грб или химну,
казниће се новчаном казном или затвором до три месеца".
 
sto bi se osecao ponizenim sto je neka toliko mala i beznacajna drzava priznala Kosovo ,jaka stvar , zabole me bas ,to oni koji imaju rodbinu dole ili osecaju nesto prema toj gomili kamenja neka se osecaju uvredjenim njihova stvar
a sto se tice uspostvaljanja odnosa to je iskljucivo iz razloga da se ne bi nekim gradjanima ove drzave komplikovao svakodnevni zivot , a to su konkretne stvari ,a ne neki licni osecaji i metafizicki pojmovi poput ponizenja ,srece , tuge i slicno o cemu nije nadlezna drzava da brine

Pa dobro... OK... Eto, te konkretne stvari bi ja zamrzo do daljnjeg.... Ne bi bio smak sveta zbog toga...

Što reče neko, o tome bi i druga strana (CG) trebala da vodi računa...
 
ja vala vise neidem tamo.icicu gde sam dobrodosao u Grcku:D

Bilo bi lepo kad bi svi tako razmisljali ali ne.
I dalje ce se ici na more u CG pa u zemlje gde su priznale Kosovo na letovanja i zimovanja,pa se posle prica kako ne mozemo sada da budeo vecito u izolaciji,moramo da budeom deo sveta.
Evo ova ostrva sto su sada priznale Kosovo ,koliko tamo nasih ljudi ide godisnje na letovanje.Mnogoooooooooooooooo
 
za te druge države nije problem, šta ćemo sad ne možemo se zatvoriti u kuće i plakati.

al za cg je problem, tu ne moramo da idemo jer za iste pare možeš mnogo lepše i da se odmoriš i da se provedeš, nego na buvljaku tj. budvi
 

Back
Top